EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By qba284
#276096
Witam zakupiłem dzisiaj gliceryne w aptece 86% firmy Awena czy można ją bez obaw mieszać z liquidem. Czy ktoś jej używał?? Ile musi sie mieszanka odstać aby była gotowa do użytku??
Awatar użytkownika
By lesmie
#276118
Gliceryny 86% sprzedawane w aptekach pochodzą od różnych producentów i od większości ich je miałem, nie różnią się i wszystkie doskonale się nadaję do sporządzania e-liquidów.
Awatar użytkownika
By losmoker
#281978
A ja się nie do końca zgodzę.
Jak domieszałem nie raz do liquida glicerynę apteczną, to przy wypuszczaniu chmury takiej mikstury, czuje po chwili ze chmura jedzie stęchlizną.
za to domieszanie VG nic takiego się nie działo.
Awatar użytkownika
By Tomba
#281982
Zawsze mieszałem apteczną i nigdy żadnej stęchlizny nie wyczuwałem.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#281988
losmoker pisze:A ja się nie do końca zgodzę.
Jak domieszałem nie raz do liquida glicerynę apteczną, to przy wypuszczaniu chmury takiej mikstury, czuje po chwili ze chmura jedzie stęchlizną.
za to domieszanie VG nic takiego się nie działo.

Czyli sugerujesz, że firma farmaceutyczna pakuje w pojemniki popsutą stęchłą glicerynę, tak? Ciekawe, ciekawe...
A tak dla informacji - jaki masz staż z e-fajkami?
Awatar użytkownika
By Amix
#282018
Ja bym winił zdecydowanie aromat !!!
Po mieszaniu na drugi dzień cała zawartość odleciała w kosmos, ale nie czas i miejsce na wskazanie winnych.
Potem z tej samej bazy zrobiłem na innym aromacie i jest... bosko :) :)
Awatar użytkownika
By lesmie
#282056
losmoker pisze:A ja się nie do końca zgodzę.
Jak domieszałem nie raz do liquida glicerynę apteczną, to przy wypuszczaniu chmury takiej mikstury, czuje po chwili ze chmura jedzie stęchlizną.
za to domieszanie VG nic takiego się nie działo.


W najwyższym stopniu jest nieprawdopodobne aby była to wina gliceryny z apteki, przeterminowanej też raczej nie kupi się w aptece, bo apteki z lekami bardzo na to uważają.
Awatar użytkownika
By losmoker
#282912
Zbyt mały pewnie mam staż stary chemiku ale stęchliznę to jeszcze wyczuje.
Właściwie to nie wiem o co z tą stęchlizną chodzi.
Może faktycznie to aromat.
Ponieważ od niedawna zacząłem mieszać i właściwie to raczkuje.
ale mógłbym to opisać tak ponieważ podejrzewałem apteczną glicerynę to ją odstawiłem i kupiłem Baze PS
Za aromatyzowałem ją różnymi smakami owocowe i nie owocowe .
Nabiłem w kartomka, atomka i testuje.
Stęchlizny nie ma no to wapuje te mixy jakiś tydzień jest git.
Tak wiec wniosek jest prawdopodobny.
Jednak Dzisiaj wiozłem się za testowanie na jednym atoku 510 tych wywarów co narobiłem z gliceryną apteczną Avena 86%.
Po kolei.
Brzoskwinia - brak skunksa.
Dwa jabłka - brak skunksa.
Mleczna czekolada - brak skunksa.
Tabacco "Virginia" - jest skunks, coś jak w markecie kiedyś przyuważyłem takie lampy co buchają mgiełką i mają kolorowe diody do oświetlenia super duper bajer. Jak koło tego czegoś przechodziłem to właśnie czułem taki sam odór.
Capuccino - lekki skunks
Tyle moich wrażeń
Musze jeszcze dodać tego aromatu do bazy Power smoke i sprawdzić czy sie skuks pokaże jak tak to virginia leci do kosza.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#290009
Uzywam gliceryny 99%. Niestety chyba niedostepna w Polsce :(
Troche obawiam sie o stan atomizerow po uzyciu tej 86%. Jest w niej w koncu 14% wody. Czy slusznie sie obawiam?
Awatar użytkownika
By chmmka
#290023
By WielkaStopa
#290029
Zgadza się -na butli jest 99,8%, ale to chyba lepiej jak jest więcej gliceryny w glicerynie :)
Awatar użytkownika
By chmmka
#290035
Bo ja wiem. Myślę, że każda 80+ cz.d.a. pasi. Ważne by poza glicerolem i H2O nic więcej weń nie było : )))


Sent from my iPhone using Tapatalk
By jq0o
#290081
WielkaStopa pisze:Zgadza się -na butli jest 99,8%, ale to chyba lepiej jak jest więcej gliceryny w glicerynie :)

Jeśli używasz kartomizerów -to tak.
Do atomizerów wypadałoby trochę rozcieńczyć,by nie spotkać bobra :mrgreen: .
Gliceryna im wyżej procentowa tym gęstsza.
Awatar użytkownika
By krakry1
#290104
Apteczna 86% różnych firm jest O.K. - ta 99% też wporzo. Ta druga jest oczywiście bardziej gęsta. Używałem wszystkie i wszystkie jak najbardziej się nadają. Stęchlizny też nigdy nie doświadczyłem.
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.