EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By daras25
#1134868
Z pewnością wiele osób słyszało o tym rozwiązaniu napełniania kajtka .
Oryginał jest produkowany przez Mod Factory z Włoch

Krótka recka Todda



Jakoś nigdy nie interesował mnie alternatywny sposób napełniania i robiłem to tradycyjnie przez odkręcenie śrubki , ale w sumie dla czego by nie spróbować ?
Żeby nie wyrzucać pieniędzy na darmo postanowiłem wypróbować to na zwykłej plastikowej tulejce .

Wiertło 1,3 - 1,5 mm
Obrazek

Najbezpieczniej wywiercić ten otwór trzymając wiertło w palcach ( lepsza kontrola ) , oczywiście najlepiej jak będzie nowe i ostre .

Obrazek

Otwór musi być zaraz nad o-ringiem ponieważ gwint na tulejce jest krótszy niż w oryginalnym GR .

Obrazek

Otwór wywierciłem prostopadle a następnie lekko rozkalibrowałem pod kątem .
Dodatkowo bardzo pomocne jest oznaczenie miejsca na widocznej części tulejki bo nie możemy sobie pozwolić na luksus rozkręcenia tak aby był widoczny otwór i tym samym wiertłem możemy zaznaczyć punkt .
I w sumie to już wszystko . Prosta i szybka czynność która może w niektórych sytuacjach ułatwić na życie :)

Obrazek
Obrazek

Podpowiem tylko że otwór do napełniania musi się znajdować od dołu i do samego tankowania należy naszego moda odwrócić " do góry nogami " .
Tak samo jak w oryginale zalewamy poniżej o-ringa i jeżeli przesadzimy to lq zostanie wypchnięty = mokre paluchy :wink:
Testowałem ten sposób przez niecałe 3 dni po czym zdecydowałem się na zakup bo faktycznie jest proste i niezawodne rozwiązanie .

Obrazek
Awatar użytkownika
By daras25
#1135062
Peter72 pisze:A czy przy takim sposobie napełniania przez częściowe rozkręceni nie wysuwa się komin z oringu, tego w górnym capie?

W oryginale na tulejce jest długi gwint i tam nic takiego nam nie grozi , natomiast w tej prowizorce może coś takiego się wydarzyć bo gwint jest krótki i przy odkryciu otworu
całość trzyma się może na dwóch zwojach .
Ale jeżeli mamy tego świadomość to ryzyko jest małe , wystarczy odpowiednio trzymać podczas napełniania .
Awatar użytkownika
By wit6
#1135118
Peter72 pisze:A czy przy takim sposobie napełniania przez częściowe rozkręceni nie wysuwa się komin z oringu, tego w górnym capie?


Dokładnie tak się dzieje,przynajmniej w kajtku + od SM. Koniec komina siedzi bardzo płytko w oringu. Rozwiązaniem jest zakup wydłużonego od wersji long i docięcie na maksymalna długośc rowno z końcem górnego capa. Nie potrzebujemy wtedy już tej tulejki z otworem :mrgreen:
Awatar użytkownika
By daras25
#1135132
Fakt , moja odpowiedź była nie na temat :-?
Na zdjęciach jest kaytek lite SM z nano kit od @robcie i komin jest na tyle długi że się nie wysuwa całkowicie .
Nie wpadłem na to żeby sprawdzić na pełnym zestawie .


Tapa
Awatar użytkownika
By seiken
#1135142
Ogólnie jak dla mnie ta metoda jest do kitu :mrgreen: , wielokrotne wkręcanie i wykręcanie zjedzie gwint na tulejce i będą wycieki
wiem ,ze tulejki sa tanie ,ale gdy np jest ciepło to odkręcanie robi sie dość trudne
Awatar użytkownika
By daras25
#1135154
seiken pisze:Ogólnie jak dla mnie ta metoda jest do kitu :mrgreen: , wielokrotne wkręcanie i wykręcanie zjedzie gwint na tulejce i będą wycieki...

Celna uwaga , dlatego powinniśmy użyć tulejki z o-ringami które uszczelniają łączenia :mrgreen:


Tapa
Awatar użytkownika
By seiken
#1135166
Nie o to chodziło , kazda ma o-ringi z czasem po prostu gwint sie wytrze i tuleja bedzie luźna dla tego np w taifunie odwróciłem
Obrazek
Awatar użytkownika
By daras25
#1135170
seiken pisze:Nie o to chodziło , kazda ma o-ringi z czasem po prostu gwint sie wytrze i tuleja bedzie luźna dla tego np w taifunie odwróciłem
Obrazek

W tej prowizorce to jest możliwe po dłuższym czasie bo jest krótki gwint a jeżeli chodzi o oryginalny GR to jak nie zapomnę napiszę za rok jak wygląda ten problem :smile:

Tapa
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.