EPF
Co z czym i jak mieszać.
By matiboro
#325947
Witam!
Jestem dość długo na forum lecz to mój 1 post, ponieważ zawsze znajdowałem odpowiedzi na moje pytania.

A więc, zacząłem produkcje własnych liquidów - Baza, GP, Aromaty, - wszystko od TL.

Moje liquidy są bardzo rzadkie(jak woda, zalewają od razu atomizer) i mają mniej dymu (tak wiem, trzeba dolać gliceryny).
A np: czytając skład liquidu Milda - nie ma gliceryny, a liquid jest i tak bardzo gęsty.

Czy to zasługa kwasu mlekowego?
Czy GP lub Baza nie powinny być gęste same w sobie? może dostałem jakiś felerny produkt?
By maniak
#325961
Baza z TL nie jest wcale taka rzadka. Pominę chwilowo fakt, że chodzi nie tyle o gęstość co o lepkość. A z kolei nie zauważyłem by płyny Milda były jakoś szczególnie gęste/lepkie. Nie sądzę też byś dostał felerną bazę - jeszcze mi się nie zdarzyło a kupuję od nich często.
Może zrób sobie małe porównanie - kapnij po kropli płynu milda i swojej samoróbki na gładką, przechyloną powierzchnię (np. lusterko) i porównaj jak szybko spływają (najlepiej identycznym zakraplaczem, żeby krople były równej wielkości). Da Ci to jakieś pojęcie o lepkości obu płynów (bo to ona decyduje o zachowaniu się w atomizerze).
By matiboro
#325988
No właśnie chodzi mi o lepkość ale wiele osób nie rozumie tego pojęcia i wolałem napisać bardziej potocznie. :zakrecony
Jest o wiele mniej lepki niż Milda które i tak do lepkich nie należą. Na tyle że mogę to stwierdzić po samym potrząsaniu buteleczką. Co tu dużo gadać - prawie jak woda. A watka w ogóle go nie zatrzymuje, jak przechyle sam wyjęty kardridż to skapuje od razu.
Ogólnie słabo dymi ale wydaje mi się że jest to spowodowane natychmiastowym zalaniem atomizera. Dużo muszę dodawać gliceryny, a bardzo przeszkadza mi jej słodki smak. Spróbuje jeszcze tej roślinnej, bo narazie mam tą z apteki 80%, ale wolałbym palić liquid bez gliceryny.

Ten kwas mrówkowy który jest w mildzie ma zastosowanie tylko konserwujące? Może onzwiększy lepkość mojego liquidu?
By maniak
#326012
matiboro pisze:Na tyle że mogę to stwierdzić po samym potrząsaniu buteleczką. Co tu dużo gadać - prawie jak woda.

Wybacz, że zapytam - taką samą buteleczką? Bo jak zaglądam do "słoiczka" z TL z bazą to też mi się wydaje "rzadka" a po przelaniu do buteleczek od liquidów wygląda na bardziej lepką.
matiboro pisze:Spróbuje jeszcze tej roślinnej, bo narazie mam tą z apteki 80%, ale wolałbym palić liquid bez gliceryny.

Apteczną to za bardzo nie zagęścisz bo jest w niej jakieś 14% wody... Nawiasem mówiąc gliceryna to gliceryna - określenie "roślinna" jest troszkę na wyrost. W TL dostaniesz glicerynę 99,5% - ją to można łyżeczką nakładać i na pewno trochę Ci zagęści liquid, nawet jak dasz mało.
matiboro pisze:Ten kwas mrówkowy który jest w mildzie ma zastosowanie tylko konserwujące? Może onzwiększy lepkość mojego liquidu?
Nie mrówkowy tylko mlekowy. To regulator kwasowości. Na lepkość raczej za mocno nie wpłynie.
By matiboro
#326019
Tak te same 2 buteleczki bo mieszam w umytych mildowych - troche ich się uzbierało, bo ładnie wyglądają na półce;p
Nic, spróbuję z gliceryna 99%...
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.