EPF
Awatar użytkownika
By MrJacek
#535412
Kolejny gienek, tym razem 22mm

Obrazek

Obrazek

Obrazek

By luna1009
#535445
Następny ładnie wykonany po bliSS'ie, trudno trza i tego brać... ;)
Awatar użytkownika
By morfeusz
#535461
Czemu nie mam więcej kasy na zakupy... Chętnie bym zakupił coś takiego, pora zacząć zbierać na zagramaniczne zabaweczki...
Awatar użytkownika
By MrJacek
#535582
luna1009 pisze:Następny ładnie wykonany po bliSS'ie, trudno trza i tego brać... ;)


Ładnie to mało powiedziane, widać też jest bardzo przemyślaną konstrukcją.
Ciekaw jestem ceny tego cacka :mrgreen:
Awatar użytkownika
By robertk75
#535583
Ładne to to. Czy są gdzieś informacje o średnicach otworów - powietrznego i na knoty/knoty?
Awatar użytkownika
By Siarek
#535585
Powietrzny jest zmienny. Na oko od 1.5 w dół.
Na knoty stawiam na "standard" - 2.5 mm
Awatar użytkownika
By MrJacek
#535586
Robert powietrzny z tego co widać na filmiku będzie chyba regulowany.
Awatar użytkownika
By robertk75
#535587
A już widzę - na zasadzie wkrętów o zmiennej wewnętrznej średnicy. Kurcze dopiero teraz o tym ktoś pomyślał. Od kilku miesięcy myślałem o otworze powietrznym o zmiennej średnicy. Na zasadzie kilku wkrętów o otworze o zmiennych , najbardziej popularnych średnicach, lub coś na zasadzie regulacji powietrza z GG.

Siarek, przepraszam, zmieniłem w między czasie swojego posta.
Ostatnio zmieniony 07 paź 2012, 10:19 przez robertk75, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By Siarek
#535588
Ustawialny. Więcej info nie podają bo inaczej by był 5tym a nie 1szym takim rozwiązaniem na rynku.
Awatar użytkownika
By gerard88
#535612
robertk75 pisze:A już widzę - na zasadzie wkrętów o zmiennej wewnętrznej średnicy. Kurcze dopiero teraz o tym ktoś pomyślał. Od kilku miesięcy myślałem o otworze powietrznym o zmiennej średnicy. Na zasadzie kilku wkrętów o otworze o zmiennych , najbardziej popularnych średnicach, lub coś na zasadzie regulacji powietrza z GG.


Wkręty o różnej wielkości to chyba niezbyt doby pomysł (takie małe elementy można zgubić) - ja w projekcie mam prostsze rozwiązanie ;)
W Foggatti strzelam że otwór powietrzny jest tutaj (1) (on się będzie łączył z otworem z boku (2)) - w kapie będzie kolejny otwór (3) który się będzie pokrywał z tym bocznym (2). Delikatne przekręcenie capa spowoduje że otwór się zmniejszy albo zwiększy :
Obrazek
Awatar użytkownika
By MrJacek
#535617
gerard88 pisze:
Wkręty o różnej wielkości to chyba niezbyt doby pomysł (takie małe elementy można zgubić) - ja w projekcie mam prostsze rozwiązanie ;)
W Foggatti strzelam że otwór powietrzny jest tutaj (1) (on się będzie łączył z otworem z boku (2)) - w kapie będzie kolejny otwór (3) który się będzie pokrywał z tym bocznym (2). Delikatne przekręcenie capa spowoduje że otwór się zmniejszy albo zwiększy :
Obrazek


Też mi się tak wydaje, ale ja mam jeszcze prostsze rozwiązanie regulacji.
Awatar użytkownika
By philip100
#535620
gerard88, otwór nr.1 nie jest czasem do napełniania?
Jeśli nie, to jak się to napełnia w konfiguracji "dual wick"?
Obstawiam że cały sekret jest w górnym kapie.
Ostatnio zmieniony 07 paź 2012, 11:26 przez philip100, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By robertk75
#535621
gerard88 pisze:
robertk75 pisze:A już widzę - na zasadzie wkrętów o zmiennej wewnętrznej średnicy. Kurcze dopiero teraz o tym ktoś pomyślał. Od kilku miesięcy myślałem o otworze powietrznym o zmiennej średnicy. Na zasadzie kilku wkrętów o otworze o zmiennych , najbardziej popularnych średnicach, lub coś na zasadzie regulacji powietrza z GG.


Wkręty o różnej wielkości to chyba niezbyt doby pomysł (takie małe elementy można zgubić) - ja w projekcie mam prostsze rozwiązanie ;)
W Foggatti strzelam że otwór powietrzny jest tutaj (1) (on się będzie łączył z otworem z boku (2)) - w kapie będzie kolejny otwór (3) który się będzie pokrywał z tym bocznym. Delikatne przekręcenie capa spowoduje że otwór się zmniejszy albo zwiększy :
Obrazek


Gerard otwór powietrzny o różnych średnicach aż prosił się o zastosowanie. Sprzedałem fajny parownik dlatego, że dostawałem żylaków za uszami. Dla mnie ideałem byłaby hybryda z ustawialnym woltażem step up oraz ustawialanym poborem powietrza - dyskretnym pierścieniem .Zasilane to 18350/18500. Otwór na knot gdyby również miał zmienne średnice.... Ja wiem, że takie rzeczy to tylko w erze...
Awatar użytkownika
By gerard88
#535622
Te foty mogą być mylące, albo specjalnie coś ukrywają - niebawem się dowiemy. Ja tylko tak wydedukowałem z bieżących materiałów.


@robertk75
ja w swoim projekcie zrobiłem regulowany przepływ powietrza. Niestety co do regulacji wielkości otworów na knoty to tylko wymienne na przykład z materiału peek. Mój atomizer będzie pod STURM MODa więc nie wiem czy będzie dostateczna ilość miejsca na wszystkie innowacje :?
Awatar użytkownika
By MrJacek
#535625
Mnie jeszcze zastanawia ten wystający nypel przy 2 pinie, czy aby on właśnie nie służy do napełniania.
Awatar użytkownika
By philip100
#535632
JacekMr, no ale sam pomyśl, jak byś to napełnił w dualu?
Ten nypel to prawdopodobnie zatyczka, jeśli ktoś nie kręci duala.
Poza tym, zastanówcie się jak to łączenie otworków na środkowym i górnym kapie ma się pokrywać, skoro jest opcja "dual wick". Wystarczy oczami wyobraźni przekręcić kap na drugą grzałkę żeby zobaczyć że to łączenie dziurek wyszło by na pierwszej grzałce... IMO przerost formy nad treścią i niepotrzebne komplikacje.
Awatar użytkownika
By gerard88
#535633
No to jeszcze jedna teoria - otwór na przepływ powietrza to jednocześnie otwórem do napełniania zbiornika i jednocześnie odpowietrzeniem zbiornika (dla lepszego nasączenia knota). Po prostu on biegnie bezpośrednio do zbiornika :)
Awatar użytkownika
By MrJacek
#535634
Racja philip100, czyli regulacja jest pewnie w górnym capie.

-- [scalono] 07 paź 2012, 11:52:17 --

gerard88 pisze:No to jeszcze jedna teoria - otwór na przepływ powietrza to jednocześnie otwórem do napełniania zbiornika i jednocześnie odpowietrzeniem zbiornika (dla lepszego nasączenia knota). Po prostu on biegnie bezpośrednio do zbiornika :)


Takie rozwiązanie aż się prosi o kłopoty z wyciekami liquidu a druga sprawa to otwór ma być równo z knotem.
Awatar użytkownika
By daras25
#535648
Przed kilkoma tygodniami widziałem zdjęcie prototypu samego górnego kapa i wyglądało to jak podwójna ścianka .

Tapnięte z GT-I9100P
Awatar użytkownika
By MrJacek
#535672
daras25 pisze:Przed kilkoma tygodniami widziałem zdjęcie prototypu samego górnego kapa i wyglądało to jak podwójna ścianka .

Tapnięte z GT-I9100P


To jest najprostsze rozwiązanie.
Awatar użytkownika
By philip100
#535679
Dla mnie będzie ok, póki nie będę musiał tego non stop doglądać i nie będzie się mimowolnie przestawiało.
Mogą być nawet zwykłe śrubki z różnymi otworkami, bo preferencje "zasysu" nie zmieniają mi się kilka razy na dobę. Ustawiam raz i dymam. ;)
Awatar użytkownika
By daras25
#535701
philip100 pisze:Dla mnie będzie ok, póki nie będę musiał tego non stop doglądać i nie będzie się mimowolnie przestawiało.
Mogą być nawet zwykłe śrubki z różnymi otworkami, bo preferencje "zasysu" nie zmieniają mi się kilka razy na dobę. Ustawiam raz i dymam. ;)

Dlatego dla mnie ta opcja jest niepotrzebnym komplikowaniem konstrukcji a to przełoży się na cenę , sama nazwa sugeruje spory wydatek - Fogatti / Bugatti ;-)

Tapnięte z GT-I9100P
Awatar użytkownika
By philip100
#535705
daras25 pisze:(...)Dlatego dla mnie ta opcja jest niepotrzebnym komplikowaniem konstrukcji

Dla mnie też, wiertarkę w domu jeszcze mam :)
Awatar użytkownika
By daras25
#535723
philip100 pisze:
daras25 pisze:(...)Dlatego dla mnie ta opcja jest niepotrzebnym komplikowaniem konstrukcji

Dla mnie też, wiertarkę w domu jeszcze mam :)

Zgadza się , wystarczyłby otwór 1,0 - 1,2mm max .
Ale nie ma co ukrywać , to jest walka o zbyt i każdy następny projekt zaskakuje nas nowym rozwiązaniem . IMO cena będzie ok. 100 GBP .
Awatar użytkownika
By daras25
#535791
Gerard właśnie o to zdjęcie chodziło i z tąd mój wniosek o podwójnej ściance .
Ale jak się przyjrzeć to mam wątpliwości do moich wniosków :|
Awatar użytkownika
By gerard88
#535796
:)
Tylko z tego zdjęcia nie wynika że jest druga ścianka w górnym capie ;)

Kolejna fota:
Obrazek
Awatar użytkownika
By daras25
#535804
gerard88 pisze::)
Tylko z tego zdjęcia nie wynika że jest druga ścianka w górnym capie ;)

Kolejna fota:
Obrazek


Masz rację teraz widać jak to jest rozwiązane , wcześniej nie widziałem tej fotki .
Awatar użytkownika
By philip100
#535818
Otwór powietrzny powinien być ustawiony na grzałkę - tu chyba nie ma wątpliwości?

W prototypie (tak właściwie to całkowicie inna konstrukcja) wygląda to tak że powietrze wychodzi u podstawy knota - teoretycznie idzie na grzałkę, ok. Nie wiem jak to się sprawdza... Pewnie dobrze, skoro tak było w "genesis maxi" i bodaj "line v1 / v2".

Na fotkach gotowca widać że dziura w górnym kapie nie pokrywa się z kapem środkowym a wychodzi tuż ponad niego, czyli to z niej bezpośrednio powietrze powinno iść na grzałkę...
Suma sumarum, rozwiązanie wydaje się być bardzo proste - regulacja wysokością dziurki względem kapa środkowego.
Podejrzewam że górna nakładka na szklany baniak będzie na gwincie i to nią będzie się regulować jak głęboko górny kap będzie nachodził na kap środkowy, a tym samym ile dziurki będzie przez kap środkowy zakryta.

Takie rozwiązanie tłumaczyłoby też głęboką "nieckę" pod mesh. ;)

-- [scalono] 11 paź 2012, 22:12 --

Co mi się jeszcze bardzo podoba w tym atty, to dedykowane konektory do większości popularnych modów 22mm (PV, Paps / GUS, caravela, GG). Czyli oszczędność ~5mm wysokości

-- [scalono] 18 paź 2012, 17:00 --

Foggatti na caraveli:
Obrazek

-- [scalono] 29 paź 2012, 23:29 --

Cena: £109.99
Awatar użytkownika
By boogeyman
#550944
Pojawił się problem z center post i musi być wykonany od nowa. W związku z tym premiera przesunie się, nie wiadomo o jak długo ale na pewno nie będzie to ten tydzień.

Przy okazji, otwór na knota ma 2.1mm? Trochę mało :(

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By boogeyman
#556696
Udało się komuś "od nas" kupić foggatti? :)
Więcej szczegółów:

Foggatti t22

Width: 22mm
Height: 50mm
Capacity: 4ml
weight: 68g
dual coil ready
U-wick Ready
Adjustable Draw
Adjustable centre pin and post
specially designed atomising chamber

pack contents:
foggatti t22
spare positive screw
spare negative screw
1.5m 0.2 Kanthal
7cm x 14cm #400 mesh
option top cap o-rings (smaller)
spare tank o-rings
2mm Hex Key



forth coming options,
interchangeable mod specific bases
Hybrid add on
shorter tank (approx 2.5ml)
Awatar użytkownika
By daras25
#570253
Po tym co czytałem na Vapepit mogę powiedzieć że to był zwykły przypadek że udało mi się go kupić . Po 19-tej godz. sprawdziłem chyba trzy razy i Foggatti był niedostępny i dałem sobie spokój , później chyba o 21.30 sprawdziłem kolejny raz i był na stanie - kupiłem :D

Jakość wykonania bardzo dobra można nawet powiedzieć perfekcyjna - wyróżnia się też designem z pośród wielu tego typu konstrukcji ( ale nie aż tak bardzo od Hellfire-a jeżeli chodzi o pierwsze wrażenie :wink: ) w środku jednak są rozwiązania innowacyjne - jedne dobre inne mniej i można się do nich przyzwyczaić .




Regulacja przepływu powietrza działa poprawnie od zera do dużego przewiewu




Komora zredukowana raczej do minimum ( przy dobrym set up-ie bardzo ładnie oddaje smak i "kopie" potężnie ) , rozstaw otworów na pojedynczy knot , U-wick i dual ale niestety nie przemyślany do końca i tutaj moja uwaga - Foggy mógł podpatrzyć np. Cobrę i zrobić dodatkowy otwór powietrzny na środku w bazie/kapie - na szczęście zupełnie mi to nie przeszkadza bo nie stosuję duala . Jak sprawdzę to napiszę czy miałem rację :mrgreen:
Otwory dosyć małe 2,1 mm i mesh #400 uciągnie tylko rzadsze lq 70/30 , stosowanie lq np.50/50 raczej na #320 . Osobiście od kilku dni testuje #270 w prostym knocie i efekt porównywalny do #320 w U-wick-u .
Ale pierwszy set up oczywiście był z U

Obrazek

Kilka fotek dla porównania i lansu :wink:

Obrazek
Obrazek
Obrazek





Jeżeli miałbym porównać go do Cobry to Cobra ma inaczej/lepiej rozmieszczone otwory no i jest z tytanu ale nie jestem pewien jakiej jakości ( jaki stop ) i moim zdaniem to są wszystkie plusy bo reszta przeważa na stronę Foggatti ale to wyłącznie moja opinia
Pozdrawiam *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By daras25
#586717
Na początku przyszłego tygodnia ma być dostępna następna partia , przynajmniej tak pisze Vapist :smile:

Tapnięte z GT-I9100P
Awatar użytkownika
By daras25
#590992
Vapist testuje już hybrydę Foggatti i może zamieści jakieś fotki na Vapepit
Z jego słów wynika że powinna się pojawić w trzeciej dostawie - czyli koniec stycznia :mrgreen:

Tapnięte z GT-I9100P
Awatar użytkownika
By daras25
#609096
Jeżeli ktoś chce zapolować to dzisiaj o 20-tej GMT będzie okazja , ma być ok. 100 szt . plus trochę osprzętu .

Tapnięte z GT-I9100P
Awatar użytkownika
By MrJacek
#609792
daras25 pisze:Sprzedaż rusza o 21.30 GMT

Tapnięte z GT-I9100P


fifoclocki w kulki sobie lecą :evil:
Awatar użytkownika
By daras25
#609799
MrJacek pisze:
daras25 pisze:Sprzedaż rusza o 21.30 GMT

Tapnięte z GT-I9100P


fifoclocki w kulki sobie lecą :evil:

Nie jest tak źle , ostatnio nawet nie dał info o poślizgu i ludzie prawie 2 godz. stukali w F5 :lol:
Awatar użytkownika
By MrJacek
#609874
Artur pisze:Dostępny i kupiony - tym razem się udało 8)


A wziąłem i dla Ciebie :lol:
Awatar użytkownika
By Artur
#609876
Myśle że sprzedasz bez szemrania jak nie tu to na VW :lol:

-- [scalono] Śr, 02 sty 2013 22:43:21 +0000 --

No i pozamiatane Out of Stock :D
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.