EPF
Modernizacje e-papierosów i akcesoriów przez forumowiczów.
Awatar użytkownika
By PucH2
#210963
Pierscień dopasowywujący aku 18650 z elekrroniką eGO.

Obrazek

Akumulator 18650 bez zabezpieczeń przeciwzwarciowych. Dostępny na aledrogo. Zdejmujemy z niego osłonke termokurczliwą.

Obrazek

Rozbieramy eGonopodobnego. Tutka i aku po prawej są już niepotrzebne.

Obrazek

Ostatnie przymiarki. Lutownica, slikon i jechane.

Obrazek

Od lewej: Kamikadze 650mah, Kamikadze 1000mah, Dublefire 2600mah

Obrazek

Co i jak polutować to w tym temacie http://www.papierosyforum.pl/viewtopic.php?f=63&t=9938

Ładowanie tradycyjną ładowarką dołączaną do egonów lub taka po tuningu.

Obrazek

Smacznego :D
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2010, 20:06 przez PucH2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By boogeyman
#210978
Niezłe, wygląda bardziej poręczniej niż 1000mah (przynajmniej na foto). Jak któraś batka od ego padnie (chociaż mam nadzieję że nie), napewno spróbuję :) Ten pierścień i tuleję można gdzieś dostać, czy trzeba we własnym zakresie sobie zrobić?
By Ron
#210985
Fajna sprawa
Napisz prosze jak pali taka batka w porównaniu do oryginalnej batki EGO
Ma taką samą moc?
Awatar użytkownika
By krawatos
#210987
Ron pisze:Fajna sprawa
Napisz prosze jak pali taka batka w porównaniu do oryginalnej batki EGO
Ma taką samą moc?

Moc ma 2600mAh :lol: tak jak kolega pisał. Na wyjściu masz takie napięcie jak w klasycznym egonie bo tym zajmuje się elektronika.

PucH2 Już po raz drugi zaimponowała mi twoja wesoła twórczość. Pierwsza była ładowarka.
Intryguje mnie ten magiczny pierścień i sposób w jaki nim połączyłeś elektronikę z ogniwem (nie chodzi mi o lutowanie kabelków)
Awatar użytkownika
By Kszywho
#210991
krawatos pisze:
Ron pisze:Fajna sprawa
Napisz prosze jak pali taka batka w porównaniu do oryginalnej batki EGO
Ma taką samą moc?

Moc ma 2600mAh :lol: tak jak kolega pisał. Na wyjściu masz takie napięcie jak w klasycznym egonie bo tym zajmuje się elektronika.

PucH2 Już po raz drugi zaimponowała mi twoja wesoła twórczość. Pierwsza była ładowarka.
Intryguje mnie ten magiczny pierścień i sposób w jaki nim połączyłeś elektronikę z ogniwem (nie chodzi mi o lutowanie kabelków)

Ostatnie przymiarki. Lutownica, slikon i jechane.
Czytamy uważnie:)
Awatar użytkownika
By krawatos
#211001
Kszywho pisze:Czytamy uważnie:)


Racja, dzięki :(
Awatar użytkownika
By Kszywho
#211008
krawatos pisze:
Kszywho pisze:Czytamy uważnie:)


Racja, dzięki :(

Spoko :mrgreen: Tylko zastanawia mnie jedna rzecz- czy skoro nasz fachowiec użył do połączeń silikonu <jeśli jednak nie, to możesz mi krawatos dać w ryja :mrgreen: > to nie powstało tym sposobem zbyt elastyczne połączenie? Wkręcenie <normalne> batki w ładowarkę może spowodować zerwanie tego połączenia. Jeśli jednak ten pierścień jest "nabity" na batkę i element z gwintem <i uszczelniony silikonem>, to problemu nie powinno być.
Awatar użytkownika
By PucH2
#211014
Kszywho pisze:Spoko Tylko zastanawia mnie jedna rzecz- czy skoro nasz fachowiec użył do połączeń silikonu <jeśli jednak nie, to możesz mi krawatos dać w ryja > to nie powstało tym sposobem zbyt elastyczne połączenie? Wkręcenie <normalne> batki w ładowarkę może spowodować zerwanie tego połączenia. Jeśli jednak ten pierścień jest "nabity" na batkę i element z gwintem <i uszczelniony silikonem>, to problemu nie powinno być.


Kto choć raz rozbierał eGona wie jak go złożyć ponownie. Połączenie pierścienia działa tak samo. Zawsze można użyć kleju dwuskładnikowego. Wtedy sam wielki nie ukręci ;) .

Przy podłączeniu nowego aku diody elektroniki zakomunikują podłączenie. często wtedy następuje blokada tak jak przy rozładowanej baterii. Można to na dwa sposoby: Jednym z nich jest ponowne rozłączenie dodatniego bieguna lub na chwilę do ładowarki. Po prostu ten typ tak już ma. Ot co.
Awatar użytkownika
By krawatos
#211021
PucH2 pisze:Kto choć raz rozbierał eGona wie jak go złożyć ponownie. Połączenie pierścienia działa tak samo. Zawsze można użyć kleju dwuskładnikowego. Wtedy sam wielki nie ukręci ;) .


Racja. Najprostsze rozwiązania zawsze okazują się najlepsze :lol:
Jeszcze tylko PucH2 jakbyś mógł napisać skąd wziąłeś magiczny pierścień czy może sam wystrugałeś to byłbym już szczęśliwy.
Awatar użytkownika
By PucH2
#211024
Pierścienie zamówione u tokarza. Tokarz do waszej dyspozycji. Takie sprawy to już na PW lub znajomych z forum ;) .

A tak to leży w dłoni. Jeszcze tylko tuning optyczny z czarnej rurki termokurczliwej i miód malina.
Obrazek
Awatar użytkownika
By PucH2
#211049
Abaddon84 pisze:Fajne ego sobie stworzyłeś jestem ciekaw jak długo się będzie spisywać


A wiesz że niedługo. Następną innowacją będą pewnie programowalne eGony. Chińczyki nie śpią i wielomiliardowy rynek tak łatwo nie opuszczą a jeszcze dużo pewnie mają do powiedzenia, pokazania. Nowość goni nowość.
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.