EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By szczuro
#50043
u e-dymka pojawil sie nowy papierosek ECIS 510
http://e-dymek.com/ecis-510-czarny-mato ... f596e7f8d7

i zastanawia mnie jedna rzecz - na czym polega
"Nowa generacja atomizera" :-)

KOTWIK - cos skrobniesz w tym temacie ?
no i jak z kompatybinoscia z seria 510 ?
Ostatnio zmieniony 27 paź 2009, 19:56 przez szczuro, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By Finlarod
#50045
No prosze, kolejna odsłona 510 :D Jak będzie tak samo niezawodny, jak ecisy z którymi miałam doczynienia, to może być to bardzo dobra propozycja na rynku :D
Awatar użytkownika
By dubanek
#50046
A chciałem pisać :/ Ciekawe jak te atomizery. Może lepsze od Joya? Może nie zajeżdzają ścierą
Awatar użytkownika
By szczuro
#50049
dduban pisze:Ciekawe jak te atomizery. Może lepsze od Joya? Może nie zajeżdzają ścierą


nic sciera nie zajezdza
Awatar użytkownika
By Finlarod
#50051
szczuro pisze:
dduban pisze:Ciekawe jak te atomizery. Może lepsze od Joya? Może nie zajeżdzają ścierą


nic sciera nie zajezdza

Szczuro, ta wypowiedź odnosi się do joya czy do ecisa? :D
Awatar użytkownika
By tweetyPL
#50066
Potwierdzam kompatybilność z Joyem - w obie strony działa bez zarzutu... Wygląda fajnie, i jak to ecis, pewnie fajną gwarancję ma, więc kusząca propozycja :-)
Awatar użytkownika
By Finlarod
#50068
gwarancja niestety 3miesiące o ile dobrze wyczytałam.
Awatar użytkownika
By dubanek
#50070
tak 3 miechy.

Szczuro naprawde żaden atomizer Tobie nigdy nie zaśmierdział ani nie zmienił smaku? Nawet jak płynu brakuje?
Awatar użytkownika
By kotwik
#50071
Dokł♥adnie tak jak Tweety pisze atomizery do ECIS-a są kompatybilne z JOYem, dymią podobnie jak ECIS N901
Awatar użytkownika
By szczuro
#50111
szczuro pisze:i zastanawia mnie jedna rzecz - na czym polega
"Nowa generacja atomizera" :-)


Kotwik: ale nadal nie znam odpowiedzi :-)


dduban pisze:Szczuro naprawde żaden atomizer Tobie nigdy nie zaśmierdział ani nie zmienił smaku? Nawet jak płynu brakuje?


napisales tak jakby Tobie caly czas smierdzialy - wiec prosze pisz dokladniej i nie bedzie zawirowan - skad mam wiedziec, ze akurat chodzilo Tobie o sytuacje jak sie skonczy liquid to smierdzi - zreszta jak kazdy inny atomizer
Awatar użytkownika
By kotwik
#50131
szczuro pisze:
szczuro pisze:i zastanawia mnie jedna rzecz - na czym polega
"Nowa generacja atomizera" :-)


Kotwik: ale nadal nie znam odpowiedzi :-)


Podobnie jak w ECIS N901. Atomizery są ciągle ulepszane, jakie dokładnie zmiany nastąpiły nie mam informacji. Dostałem tylko informację od producenta, że są nowsze.
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#51636
a czy będą może wzorem niektórych producentów, pojemniejsze baterie?
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#51639
to znam, z przyczyn technicznych chodzi mi o Polski sklep, najchętniej ten sam w którym bym kupił zestaw, może istniałaby możliwość wymiany baterii już przy kupnie
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#51647
dzięki, szczuro jak zwykle nie zawodny w pomocy i to w obu wątkach, a jak z gwarancją w takich przypadkach, aby kupować potrzebna kredytówka?
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#51992
chyba już ostatnie pytanie do kotwika: czy kupując zestaw jest możliwe aby wybrać go z 2 bateriami automatycznymi?
Awatar użytkownika
By kotwik
#52113
jak najbardziej tak
By Tharkan
#53057
Wczoraj nabyłem Ecis 510 w wersji MysticBox.
Od kilku miesięcy używam DSE901 dość intensywnie i mimo całkowicie bezawaryjnej pracy (zestaw standardowy nie rozbudowywany) zacząłem dochodzić do wniosku, że warto mieć "coś na zapas". Zajrzałem do sklepu e-dymek aby uzupełnić zapas płynów i po krótkiej prezentacji Ecis'a decyzja została podjęta :-).

BTW - duży plus dla sklepu e-dymek za podejście do klienta.
Awatar użytkownika
By Manexus
#53058
Pytanko. Czy w atomizerach Ecis 510 jest taki sam "knot" przy siateczce jak w innych 510tkach?
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#53158
Tharkan pisze:Wczoraj nabyłem Ecis 510 w wersji MysticBox.
Od kilku miesięcy używam DSE901 dość intensywnie i mimo całkowicie bezawaryjnej pracy (zestaw standardowy nie rozbudowywany) zacząłem dochodzić do wniosku, że warto mieć "coś na zapas". Zajrzałem do sklepu e-dymek aby uzupełnić zapas płynów i po krótkiej prezentacji Ecis'a decyzja została podjęta :-).

BTW - duży plus dla sklepu e-dymek za podejście do klienta.


napisz krótkie info na temat jak się sprawuje
Awatar użytkownika
By kotwik
#53272
w atomizerach jest knot, jak go nazwales. z tego co zauwazylem w kazdym atomizerze.jest
By Tharkan
#53286
Gawronnek pisze:napisz krótkie info na temat jak się sprawuje


Po jednym dniu użytkowania:

e-papieros
1. dymi znacznie efektywniej niż mój DSE901 przy znacznie lżejszym zaciąganiu,
2. IMHO aromat liquidu trochę mniej wyczuwalny niż w DSE,
3. trochę inaczej bateria sygnalizuje rozładowanie - nie miga tak szybko jak w przypadku DSE, ale na plus trzeba dodać, że nie spada jakość dymienia przy spadku poziomu naładowania baterii.

pudełko - przenośna ładowarka

1. czas ładowania 4 godziny (tak jak napisano w instrukcji),
2. czas ładowania baterii ok. 1,5 godziny (tak jak napisano w instrukcji),
3. w pudełku jest miejsce na atomizer oraz dwa kartridże a także miejsce do ładowania baterii. Brakuje mi trochę dodatkowego otworu na cały, złożony e-papieros. Chce mi się zapalić to wyciągam gotowy - tak jak w przypadku analogów.

To na razie tyle po dwóch dniach.
Awatar użytkownika
By Manexus
#53299
kotwik pisze:w atomizerach jest knot, jak go nazwales. z tego co zauwazylem w kazdym atomizerze.jest

Nie, nie w każdym. Nie ma go w większości atomizerów z siateczką na zewnątrz- np Evo, Zefirek i inne m401, trendy208 ,colinss 98,89,105,115 itp itd. A pytałem z czystej ciekawości, bo czasem przy praniu atomizera te kłaczki lubią wypaść lub się wypaczyć, co może spowodować anihilację tej części. Dlatego zalecam daleko idącą ostrożność przy próbach płukania lub wyciągania ewentualnych włókienek pochodzących z wkładu, które czasem przyczepiają się do siateczki.
Awatar użytkownika
By dubanek
#53632
Właśnie dziś nabyłem atomizer od Ecisa 510 do mojego Joya. Palę go od godziny 12.00 wypaliłem jakieś 3 pełne wkłady no i powiem szczerz że są lepsze od Joyowych. Nie czuć żadnej "ściery".
Jest on i jakieś 3 mm dłuższy od joyowych, i ma o połowę szerszą siateczkę. Jak dla mnie bomba :)
Kupiony oczywiście w edymku. Zajebiaszczy Sklep :) Polecam
Awatar użytkownika
By Tomba
#53643
dduban pisze:...... no i powiem szczerz że są lepsze od Joyowych. Nie czuć żadnej "ściery".

Palę joye 510 od ponad dwóch miesięcy i nigdy nie czułem żadnej ściery.
Awatar użytkownika
By dubanek
#53645
Nawet jak Ci się kończy liquid we wkładzie? A nie masz przy sobie żeby zakropić? I nawet wtedy jak palisz 20 buchów w ciągu minuty?
Awatar użytkownika
By Tomba
#53647
A po co tak robisz? Masz prosty wniosek - jak będziesz prawidłowo używał, to nie będzie czuć ściery.
Jestem ciekaw jak będzie się zachowywał Twój nowy atomizer, jak go będziesz palił bez liquidu, albo będziesz brał 20 buchów na minutę.
Czy polecając nowego też go użytkowałeś tak ekstremalnie, bo przecież napisałeś, że jest lepszy.
Awatar użytkownika
By dubanek
#53650
Od 12 biorę 20 buchow na minete;) I nic nie zajeżdża. A w joyu nawet jak mam pełny wkład to śmierdzi. Szkoda że nie możesz moich joyow wypróbować. No ale każdy ma swoje zdanie. Koniec sporu. A najlepiej kup Ecisa i wypróbuj. Pozdro Tomba :)
Awatar użytkownika
By Tomba
#53653
DDuban, ja się nie spieram, tylko chodzi mi jak zwykle o fakty.
Czy te jadące ścierą są w tym zestawie viewtopic.php?f=77&t=2910
Awatar użytkownika
By dubanek
#53716
Tak w tym. Jak dla mnie to Ecisowy atom jest w ciul lepszy. To moje zdanie i tylko moje!

Połączono posty.
daro



Ktoś wie może przypadkiem jakie napięcie posiada bateria auto od Ecisa 510? Bo joye maja chyba 3,7. A Ecis?
Awatar użytkownika
By kotwik
#54003
3,7V informacja od producenta
Awatar użytkownika
By dubanek
#54004
OK. Czyli idntyk jak w joyu. Podcisnieniowa?

i jeszcze jedno. Ktoś wie jak zmierzyć napiecie w baterii? Mam ten miernik z tymi dwoma kablami i wkładam i nic nie pokazuje :/
Awatar użytkownika
By kotwik
#54006
musisz jeszcze ja załączyc ;)
jeszcze mi się nie udało dowiedzieć, ale z testu co wczoraj zrobiliśmy wynika, że jest to podciśnieniówka.
Awatar użytkownika
By dubanek
#54008
No oczywiscie ze przyciskam przycisk. Ale na którą pozycje te pokretło ustawic?
Awatar użytkownika
By kotwik
#54009
napewno dc i zakres napiecia taki zeby Ci sie napięcie znamionowe zmiescilo w zakresie
Awatar użytkownika
By decadus
#54011
W mojej baterii usb, wewnętrzne połączenie jest wolnym elementem na gumowej uszczelce, żeby zmierzyć podawane napięcie trzeba środek lekko docisnąć.
Awatar użytkownika
By dubanek
#54012
etam nie działa. nic nie pokazuje :/
Awatar użytkownika
By kasperek76
#54016
tomba pisze:
dduban pisze:...... no i powiem szczerz że są lepsze od Joyowych. Nie czuć żadnej "ściery".

Palę joye 510 od ponad dwóch miesięcy i nigdy nie czułem żadnej ściery.

Ściera to właśnie te przypalone włókna na atomizerze. Jak się pali spokojnie, dolewa płyn często to jest ok. Jak się czasem przeholuje to te włókna się przypalą i śmierdzą. Ja je wyciągam zawsze. Atomizery działają 2mce. No, ale ja palę tylko 1ml/dzień. :)
By Tharkan
#54140
Użytkowania ciąg dalszy:

po 5 dniach użytkowania MysticBox'a mam jedno zastrzeżenie - instrukcja podaje, że po naładowaniu "papierośnicy" można 4-ro, 5-ciokrotnie naładować baterię. Na razie udało mi się naładować ją jedynie dwukrotnie :-(. Jeśli za trzecim razem będzie podobnie będę reklamował.
By Tharkan
#54173
daro pisze:To znaczy po pełnym naładowaniu papierośnicy możesz naładować w niej tylko dwie baterie?


Jedną baterię dwa razy, ale to to samo (no może trochę rozciągnięte w czasie).
Awatar użytkownika
By kasperek76
#54226
Papierośnica to też bateria, musi się sformować, daj jej jeszcze parę dni. Rozkręci się zapewne.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#54227
kasperek... znaczy że jak - papierośnica jest inna w swej istocie niż akumulatory Li-ion?
Awatar użytkownika
By kasperek76
#54232
nie, jest pewnie taka sama i tak samo uzyskuje pełną sprawność po paru rozładowaniach i ładowaniach :)
By Tharkan
#56262
Niestety oczekiwana sprawność nie została osiągnięta :( . "Papierośnica" jest w stanie naładować baterię dwukrotnie, próba trzeciego ładowania trwa, itrwa i trwa, aż do momentu zapalenia się diody informującej o konieczności naładowania "papierośnicy" (średnio po 3 godzinach od włożenia "trzeciej" baterii do gniazda). Wysłałem wiadomość reklamacyjną do sklepu i czekam na odpowiedź.
By Tharkan
#58528
Byłem dzisiaj w e-dymku celem zakończenia procesu reklamacyjnego:
po pierwsze primo - duuuuży plus dla sklepu za (jak zawsze) profesjonalną obsługę klienta,
po drugie primo :-) - po raz kolejny powiedzenie "reklama dźwignią handlu" udowadnia swoją nieśmiertelność - producent trochę przeholował z podaną w instrukcji ilością ładowań baterii: z reklamowanych 4 do 5 w rzeczywistości jest 2 do 3. Nie zmienia to jednak faktu, że MysticBox to IMHO świetne mobilne rozwiązanie problemu zasilania.
Awatar użytkownika
By kotwik
#68066
Przedłużona gwarancja na zestawy ECIS 510
6 miesięcy.

Sprzedane już zestawy oczywiście ze starą gwarancja mają ja z automatu przedłużoną z 3 do 6 miesięcy.
By -PaN-
#73714
Witam,
Po pierwsze wielkie DZIĘKI!!
Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego e-fajka. Od dwóch dni czytam to forum + linki i dzięki Wam od zupełnego 0 wiem już sporo o modelach, różnicach itp. Ale do rzeczy:
Czy ktoś mógłby mi podać dokładniejsze dane tego ECIS 510: wymiary całego e-fajka (muszę sprawdzić w co mi się zmieści :wink: ), jaka jest pojemność wkładu i na ile maszków wystarcza bateria? Już wiem, że ta ostatnia informacja zależy od sposobu palenia, ale nawet 'mniej więcej' jest mi bardzo potrzebne. Dużo podróżuję i chcę dokładnie zaplanować ilość zamienników, które muszę dokupić.
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.