EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By deosey
#560549
Witam. E-papierosa zacząłem palić nie dawno. Mimo mojego wieku wciągnąłem się w papierosy, ale po 2 latach stwierdziłem, że kupię e-fajka. Zaraziłem tym tatę, no i ciocia chciałaby również zacząć palić elektryka, lecz tutaj jest problem i pytanie do was. Czy ktoś może wie... Czy jeżeli miało się przerzut raka na płuca, kawałek płuca został wycięty. Czy mimo takiej sytuacji zdrowotnej można palić e-papierosa i czy nie będzie on szkodził. Ciocia sporo paliła i teraz ciężko jej wytrzymać, a boi się skutków ubocznych elektryka.
Awatar użytkownika
By Szymon1988
#560554
Ciężko jej wytrzymać, ale jednak wytrzymuje. Lepiej niech tak zostanie. Raczej nikt tutaj nie powie Ci, że może bez obaw o skutki uboczne, używać elektronicznego papierosa.
Awatar użytkownika
By _Monter_
#560559
Nie raczej a na pewno. Nikt nie zrobił badań w tym kierunku i nie jest to pytanie, które należy kierować do forumowiczów.
Awatar użytkownika
By emes
#560604
deosey pisze:Ciocia sporo paliła i teraz ciężko jej wytrzymać, a boi się skutków ubocznych elektryka.


Wyślij ciocię do lekarza prowadzącego. Normalny lekarz normalnie z ciocią porozmawia i ewentualnie pozwoli bądź zabroni. Uwierz mi - lekarze też palą zarówno analogi jak i e-fajki w dużych ilościach...
Nikt z forumowiczów nie weźmie odpowiedzialności za swoje słowa. Przykro mi ale to chyba nie temat do radzenia się na odległość.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By roxannethebat
#601295
deosey pisze:Czy ktoś może wie... Czy jeżeli miało się przerzut raka na płuca, kawałek płuca został wycięty. Czy mimo takiej sytuacji zdrowotnej można palić e-papierosa i czy nie będzie on szkodził. Ciocia sporo paliła i teraz ciężko jej wytrzymać, a boi się skutków ubocznych elektryka.

Raka płuc nie dostaje się jedynie od papierosów, jednak jest to czynnik wysokiego ryzyka. Płuca są też zdolne do regeneracji.
Skutki uboczne lub reakcje na e-palenie mogą być różne, może wystąpić np. reakcja uczuleniowa(na którykolwiek składnik liquidu), na co osłabiony organizm(po chorobie, zabiegu) jest dość podatny.
Szymon1988 pisze:Ciężko jej wytrzymać, ale jednak wytrzymuje. Lepiej niech tak zostanie.
Dokładnie, jeśli ciocia aktualnie nie pali to niech tak zostanie.
Awatar użytkownika
By WulfgarVal
#605872
Już lepiej jakby miała się zadowolić NiQuiteenem. Inhalacja też ma swoje wady
By poksia
#608655
Lepiej nie ryzykować. W pierwszej kolejności owe pytanko powinno być zadane lekarzowi.
Awatar użytkownika
By kyzer
#609397
Odważna ciocia jest,że się zastanawia nad ryzykiem do nawrotu takiej wredniej choroby a spokojnym życiem.
Ja bym nie ryzykował ale to pewnie dlatego,że mama zmarła na raka pomimo,że nie paliła i zdrowo się odżywiała...
Awatar użytkownika
By barba82
#610228
Ja proponowałbym cioci pieniądze z fajek przeznaczyć na dobrą psychoterapię. Dlaczego? Bowiem rak jest często chorobą autoimmunologiczną i ma związek ze śmiercią. Jeśli był rak i ciocia chce dalej palić, to coś tu jest ewidentnie nie tak. W zależności od miejsca zamieszkania byc może mogę coś/kogoś polecić.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.