EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By Albercik
#36989
Trzy miesiące temu zaczęła się moja przygoda z e-papierosem ( pobyt w szpitalu po pękniętym wrzodzie na dwunastnicy ). Absolutny zakaz palenia, dieta itp.
W szpitalu przy wypisie dostałem wyniki badań, również wątroby ( nie były może imponujące ale w normie lub lekko podwyższone *PIWKO* )
1 września musiałem zrobić nowe i co się okazuje :
Badania enzymów wątroby, w porównaniu do badań w karcie leczenia szpitalnego z czerwca 2009 uległy pogorszeniu (GGTP obecnie 298 U/L, w karcie było 199; AST 50 U/L, w karcie 23; ALT obecnie 106 U/L, podczas pobytu szpitalnego nie był oznaczony), jedynie bilirubina jest prawidłowa.

- bilirubina całkowita - 0,47 mg/dl norma<1 wynik prawidłowy
- ALT - 106 U/L norma<41 powyżej normy
- AST - 50 U/L norma<38 powyżej normy
- GGTP - 298 U/L norma 8 - 61 powyżej normy

robił ktoś z was takie badania ?? i ew jak wam wyszły ??
By Skasowany
#37005
Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie i dokładnie na temat się nie wypowiem, ale pół rodziny pracuje w służbie zdrowia i wiem tylko tyle, że bilirubina podwyższa się chyba tylko po wymiotach (i ewentualnie innych podrażnieniach).
By Albercik
#37099
Albercik pisze:jedynie bilirubina jest prawidłowa.

- bilirubina całkowita - 0,47 mg/dl norma<1 wynik prawidłowy
Awatar użytkownika
By muminix
#37109
Bolec pisze:Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie i dokładnie na temat się nie wypowiem, ale pół rodziny pracuje w służbie zdrowia i wiem tylko tyle, że bilirubina podwyższa się chyba tylko po wymiotach (i ewentualnie innych podrażnieniach).

Na pewno nie tylko. Stale podwyzszony poziom bilirubiny wystepuje w Gilbert's syndrome (sam mam ta przypadlosc - dosc powszechna), poza tym przy zwiekszonym sporzyciu alkoholu czy tez tluszcze moze nastepowac wzrost oraz wiele wiele innych czynnikow moze go powodowac.
Awatar użytkownika
By Piotr_M
#45273
A dlaczego zestawiasz wyniki badania enzymów (dotyczą nie tylko wątroby, ale np. serca) z e-paleniem? Jaki mogą mieć związek przyczynowy? Moim zdaniem nie mają żadnego.
To dość często spotykany błąd logiczny: jeżeli coś nastąpiło po czymś, to pierwsze zdarzenie jest przyczyną drugiego (łacińska nazwa tego błędu: post hoc, ergo propter hoc - po tym, więc wskutek tego).
Przykład. W Indiach było trzęsienie ziemi, a ja złamałem po tym nogę. Wniosek. Trzęsienie ziemi w Indiach spowodowało, że złamałem nogę.
Jeżeli masz nieprawidłowe wyniki badania tych enzymów, to powtórz badanie. Może były nieprawidłowe tylko chwilowo? Jeśli nadal będą nieprawidłowe, trzeba zbadać wątrobę, serce itd. Twój lekarz będzie wiedział, co z tym robić.
Możliwych przyczyn większego stężenia bilirubiny we krwi jest kilkadziesiąt. Nigdy nie ocenia się wyników takich badań osobno, ale zawsze wobec całokształtu stanu organizmu.
Zespół Gilberta (ang. Gilbert's syndrome) występuje tylko u 2-7% osób, wcale nie jest "dość powszechny".
Awatar użytkownika
By muminix
#45613
2-7% osób to jak na zespół chorobowy moim zdaniem dość powszednie... jakby tak z 30-40% osób go miało to już prawie by norma a nie zespół był :P
By xm10
#45631
ja miałem też taką operacje 20 lat temu i przez wszystkie te latka paliłem po 20-30 szt na dobe e-petów , od tygodnia pale e-papieroska i lekko się przestawiam , ale nigdy nie miałem problemów z wątrobą , oczywiście wrzody dają mi popalić .
By high
#46754
Co za problem zrobić badania. Ja zrobie w czwartek. Dzisiaj poczułem że mam wątrobe lub coś w okolicy jej. Dla mnie to bardzo dziwne.
Awatar użytkownika
By Pelcu
#46867
Nikotyna w postaci płynnej (albo inaczej - po prostu e-liquid) może bardzo źle działać na wątrobę czy żołądek. Mój kolega który zaczął palić e-papierosy, przestał e-palić po paru dniach, narzekając na ból żołądka, który wiązał właśnie z e-paleniem. Palił e-papierosy w których niestety zdarza się wyciek płynu i możliwość jego połykania (Intellicig EVO). Trzeba być bardzo ostrożnym zaciągając się e-papierosem...
By xm10
#46893
ja mam wrzody rzołądka , paliłem 30 analogów , a teraz e-fajki i narazie jakoś daje rade , nie odczuwam pogorszenia , ale wiadomo każdy inaczej znosi palenie .
Awatar użytkownika
By Tomba
#46924
xm10 pisze:ja mam wrzody rzołądka

A ja ma wrzody żołądka, ale pewno to coś innego niż rzołądka, wiec w tym temacie nie pomogę.
Awatar użytkownika
By kasperek76
#46932
Tomba: chcesz się czepiać, to się czepiaj dokładnie:
xm10 pisze:ja mam wrzody rzołądka , paliłem 30 analogów , a teraz e-fajki i narazie jakoś daje rade

Na razie piszemy osobno.
PS.
Firefox podkreśla błędy eliminując roztargnienie/pośpiech czy inne "choroby"
Awatar użytkownika
By Pelcu
#46937
Nie każdy używa FireFoxa. Nie każdy umie pisać bezbłędnie. Sam zostałem na tym forum kilka razy złapany :)
I dlatego: pszebaczam fszystkim ktuży piszom "rzołądka". :)
I tak lepiej niż "rzołontka", a mogło być przecież i tak :)
By xm10
#46938
nono , bystry jesteś , ale marnujesz się na tym forum palaczu !!
Awatar użytkownika
By Pelcu
#46940
xm10 - nie czepiałem się do Ciebie. Serio. Może źle odebrałeś, ale nie chciałem cię urazić. Sam czasami robię błędy. Sorry jeśli coś cię uraziło.
By xm10
#46941
no ale ja nie do ciebie tylko 1 post wyżej , pozdr
Awatar użytkownika
By kasperek76
#46946
xm10: ja się nie czepiam Ciebie, tylko Tomby :P
no i proponuję firefoxa :)
By xm10
#46950
spoko , zawsze robiłem błędy , nic na to nie po ra dz e , pozdro dla wszystkich e-pallacz yy
By Ramap
#48067
Albercik pisze:robił ktoś z was takie badania ?? i ew jak wam wyszły ??

To jest BARDZO ważne pytanie!!!
Postaram się w najbliższym czasie porozmawiać z transplantologami, jakie jest ich zdanie? :roll:
By wujtom
#51510
Witam,
dołączam się do tematu, gdyż od 2 tygodni mocno boli mnie wątroba. Przygodę z e-paleniem zacząłem w połowie czerwca po 8 latach palenia analogów, a ponieważ nigdy wcześniej nie miewałem podobnych problemów, jako przyczynę upatruję e-papierosa. Tym bardziej, że zauważyłem dziś, iż ból pojawia się po "wypaleniu" kilku e-papierosów, około południa.

P.S. Tak jakoś się złożyło, że przed kupnem e-papierosa robiłem profilaktyczne badania krwi - wszystko w normie; wiek: 25 lat.
By xm10
#51533
opiszcie jakie objawy macie przy bólu wątroby , może to coś innego ?
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#51537
@xm10: przepraszam - jesteś lekarzem?

Do wszystkich, którzy podejrzewają, że mają jakieś problemy z wątrobą: to jest forum o e-papierosach. Jeśli macie problemy zdrowotne - idźcie do odpowiedniego lekarza. Powiedzcie mu o tym, że używacie e-papierosów, na 95% trzeba będzie wyjaśnić co to jest takiego.
Tutaj nie otrzymacie żadnej fachowej porady, nawet gdyby się na forum znajdował profesor o specjalności hepatologicznej. Zdalne diagnozowanie to bardzo niedobry pomysł.

Oczywiście jeśli jakiś lekarz jednoznacznie stwierdzi u Was związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy e-papierosami - podzielcie się z nami tą wiedzą.

Mirek
Awatar użytkownika
By woody
#51545
Papierosy wydawałoby się są dla osób dorosłych a tu pojawiają się takie dość niepoważne pytania. Przecież nikt z uczestników nie jest w stanie określić czy dane objawy są powodowane e-papierosami, czy też innymi czynnikami. Diagnozę może postawić tylko lekarz w bezpośrednim badaniu, czy też na podstawie wyników zleconych badań specjalistycznych. Wydawać by się mogło to takie oczywiste.
Nie można wiązać swych dolegliwości tylko z inhalacjami bo dojedziemy do rozpatrywania dylematu - czy epidemia grypy to wina e-palenia?
Najpierw należy zasięgnąć opinii lekarza, a gdy już jest jasno określony związek przyczynowo-skutkowy z e-paleniem, poruszyć ten temat i podzielić się z innymi palaczami . swoimi doświadczeniami. Takie jest moje zdanie.
Lekarz w pierwszej kolejności.
Awatar użytkownika
By Manexus
#51552
Wątroba nie boli gdyż nie jest unerwiona. Ból jednak może wystąpić, gdy w. znacznie się powiększy a co za tym idzie zacznie naciskać na otaczającą ją unerwioną błonę surowiczą. Do takiego powiększenia, dochodzi między innymi przy ostrym albo przewlekłym wirusowym zapaleniu wątroby lub też w pierwszej fazie rozwoju marskości. Polecam wizytę u lekarza.
By wujtom
#51670
xm10 pisze:opiszcie jakie objawy macie przy bólu wątroby , może to coś innego ?

Kłujący ból tuż pod prawymi żebrami, czasem promieniujący w stronę pleców.

@woody: nie ma niepoważnych pytań, są niepoważne odpowiedzi. To, że teoretycznie istnieje związek przyczynowo skutkowy między e-paleniem a schorzeniami wątrobowymi już wiadomo - mnie interesuje w jakim stopniu ta teoria przekłada się na rzeczywistość. Zdaję sobie sprawę z konieczności pójścia do lekarza, jednak nie sądzę, by opinia lekarska była warunkiem koniecznym do prowadzenia dyskusji na ten temat.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#51671
wujtom pisze:To, że teoretycznie istnieje związek przyczynowo skutkowy między e-paleniem a schorzeniami wątrobowymi już wiadomo - mnie interesuje w jakim stopniu ta teoria przekłada się na rzeczywistość. Zdaję sobie sprawę z konieczności pójścia do lekarza, jednak nie sądzę, by opinia lekarska była warunkiem koniecznym do prowadzenia dyskusji na ten temat.


Teoretycznie można znaleźć związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy dowolnymi dwoma rzeczami. Problem w tym, że to wszystko tylko gdybanie.

Mirek
By Husajn
#51804
Moim zdaniem, e papieros (liquid dokładniej) ma SPORO wspolnego z bolami osob powyżej. Ponieważ glikol propylenowy jest substancją higroskopijną, przy sporych dawkach w organiżmie może powodować wywołać wyniszczenie wątroby, trzustki i żołądka . Nie jestem w stanie powtorzyć słow wykładowcy dokładnie jak to działa, ale pytałem się dziś Szanownego Pana doktora i powiedział, iż takie ryzyko jest częste. Mowił ogolnie, a propo zażywania/spożywania jakichkolwiek substancji higroskopijnych . Może powinniśmy się nad tym zastanowić ?
Awatar użytkownika
By daro
#51812
Co ma wspólnego higroskopijność z naszymi organami przemiany materii? A biorąc pod uwagę wymienione organy to spore dawki, jak napisałeś byłyby pewnie szkodliwe podczas spożycia liquidu czy też glikolu, a tego nikt z nas chyba nie robi :) Przynajmniej mam taką nadzieję :D
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#51816
Husajn pisze:Moim zdaniem, e papieros (liquid dokładniej) ma SPORO wspolnego z bolami osob powyżej. Ponieważ glikol propylenowy jest substancją higroskopijną, przy sporych dawkach w organiżmie może powodować wywołać wyniszczenie wątroby, trzustki i żołądka . Nie jestem w stanie powtorzyć słow wykładowcy dokładnie jak to działa, ale pytałem się dziś Szanownego Pana doktora i powiedział, iż takie ryzyko jest częste. Mowił ogolnie, a propo zażywania/spożywania jakichkolwiek substancji higroskopijnych . Może powinniśmy się nad tym zastanowić ?

I powtórzę pytanie - jesteś lekarzem?
Co to znaczy - spora dawka? Dziennie wchłaniasz max. 2 ml glikolu. I tu uwaga - on jest higroskopijny, ale tylko wtedy, gdy jest bezwodny. Uwodniony, a taki właśnie jest w liquidach (bo nikt nie będzie odwadniał GP tylko po to, aby go za chwilę zmieszać z innymi substancjami zawierającymi wodę) nie będzie wchłaniał wody, bo jej zwyczajnie nie potrzebuje.
Piszę to jako chemik, który z substancjami bezwodnymi i uwodnionymi pracował przez ponad 25 lat a więc ma jakieś tam doświadczenie.

Ponadto - nawet gdyby GP był całkowicie bezwodny, to w momencie gdy trafia do jamy ustnej ulega wysyceniu parą wodną, która tam się znajduje. Żołądek (wątroba, trzustka, nerki i inne podroby) nie rozpozna gdzie GP uległ uwodnieniu.

Następnym razem poproś pana doktora o podanie jakiegokolwiek źródła tej wiedzy. Wiesz, takiego konkretnego - odnośnika do PubMed czy czegoś podobnego.

Mirek
By e-liquidumarka
#51821
Powiem tylko jedno nie palcie ja nie możecie. Czytam te posty i coraz bardziej zaczynacie się bać tych e-papierosów, ale paliliście niektórzy 20-40 lat analogi i co pytam się nie baliście się raka i etc.. tylko teraz Wam coś jest. Posty ile wdechów na godzinę , minutę ludzie nie rozumiem WA,S a 2 paczki analogów lub 3 paczki ile to wdechów????
Awatar użytkownika
By Marek Li
#51840
Husajn pisze:Moim zdaniem, e papieros (liquid dokładniej) ma SPORO wspolnego z bolami osob powyżej. Ponieważ glikol propylenowy jest substancją higroskopijną, przy sporych dawkach w organizmie może powodować wywołać wyniszczenie wątroby, trzustki i żołądka . Nie jestem w stanie powtorzyć słow wykładowcy dokładnie jak to działa, ale pytałem się dziś Szanownego Pana doktora i powiedział, iż takie ryzyko jest częste. Mowił ogolnie, a propo zażywania/spożywania jakichkolwiek substancji higroskopijnych . Może powinniśmy się nad tym zastanowić ?

:lol: :lol: :lol:
A ja uważam, ze powinniśmy sie zastanowić nad zaprzestaniem oddychania. :idea: Tak, na poważnie. Bo skoro 2ml liquidu, wysyconego wodą, ze względu na jego potencjalną higroskopijność (nie mającą i tak miejsca i znaczenia, bo i tak jest uwodniony) jest przyczyną szkodzenia organizmowi, to utrata 500-1000ml wody podczas oddychania w zależności od warunków otoczenia jest katastrofą. Absolutnie wszystkim, którym zaszkodził higroskopijny liquid odradzam oddychać. Ostrzegam też, że przez skórę traci się również pona 500ml wody, jeśli powietrze nie jest zbyt suche i nie wieje - koniecznie zawinąć się w folię, najlepiej nawilżoną od środka wodą. Broń boże jakiś higroskopijny krem niech się tam tylko nie dostanie :?:
W związku z tym, że lud potrafi być ciemny ostrzegam, że to co pisałem jest ironią - proszę nie zaprzestawać oddychania, bo jak znam życie, to lawina procesów zagrozi mi wkrótce, bo łatwowiernych nie brakuje.
Ostatnio zmieniony 03 lis 2009, 22:26 przez Marek Li, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By eleizis
#51841
a nie mogles tego napisac wczesniej ????
"W związku z tym, że lud potrafi być ciemny ostrzegam, że to co pisałem jest ironią - prosze nie zaprzestawać oddychania..."
zanim doczytalem do tego miejsca to prawie bym sie udusil :P :D
Awatar użytkownika
By Tusia
#51843
Wątroba nie lubi alkoholu, błędów dietetycznych, zatruć, mogą być kamyczki w pęcherzyku żółciowym, jest mnóstwo przyczyn dyskomfortu i chorób wątroby.
Badania i doświadczony lekarz !.
Przecież na tyle tysięcy e-palaczy nie wszyscy na starcie są okazami zdrowia...
Częste "picie" liquidu na początku i u mnie powodowało zgagę albo coś podobnego, dlatego płaskie ustniki są lepsze bo prawie nie "pije" się.
Awatar użytkownika
By eleizis
#51891
a ja zauwazylem co innego ..zaczalem palic e-papierosa od miesiaca .. i chyba zaczyna mi to dzialac na wzrok:( - dojezdzam do pracy codziennie na godzine 6 rano .. i z dnia na dzien widze chyba coraz slabiej .. przez pierwsze 2-3 dni pazdziernika widzialem normalnie .. a teraz coraz bardziej ciemno i ciemno sie robi :( - jak dojade do pracy to juz wszystko wraca do normy kolo godziny 8 ..no ale rano .. tez moze zauwazyliscie cos takiego??? ciekawe czy to wplyw e-papierosa:D :P

- a powaznie - to palilismy zwykle analogi po 20 lat i wiecej .. i bylismy okazami zdrowia, a teraz szukamy nie wiadomo czego... moze ustalmy ze kazda wdychana substancja nie jest w 100% zdrowa .. no ale mamy jakis wybor??albo albo ..
kolega kiedys tez dostal w sklepie papierosy a tam napisane "palenie powoduje bezplodnosc" ...popatrzyl pomyslal -oddal sprzedawcy i powiedzial "pani da te z rakiem" !!
By Albercik
#53523
eeee hm tego.
no i znalazł się winowajca, :oops:
Anesteloc (taka piguła dla wrzodowców) , po długotrwałym stosowaniu powoduje podwyższenie enzymów.
Był u doktora, spytał się i wie :wink:
Teraz mam inny problem, po całodziennym e-paleniu tracę przytomność *BOJE SIE* .
Wieczorem ostatni buszek i ..... rano budzik przywraca mi świadomość. :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#53527
Albercik - dobrze, że wróciłeś do tematu. No i oczywiście dobrze, że to nie wina e-p, natomiast jestem ciekawy czy pan dr zmienił Ci lek czy uznał, że tak może być.
By Albercik
#53529
Lek już nie potrzebny, (miał na celu obniżyć produkcję kwasów) żeby się blizna po wrzodziku w spokoju zagoiła. *GRIL* *PIWKO* na razie odpada *SMUTEK*
By serenity
#110999
Albercik pisze:Badania enzymów wątroby, w porównaniu do badań w karcie leczenia szpitalnego z czerwca 2009 uległy pogorszeniu (GGTP obecnie 298 U/L, w karcie było 199; AST 50 U/L, w karcie 23; ALT obecnie 106 U/L, podczas pobytu szpitalnego nie był oznaczony), jedynie bilirubina jest prawidłowa.

- bilirubina całkowita - 0,47 mg/dl norma<1 wynik prawidłowy
- ALT - 106 U/L norma<41 powyżej normy
- AST - 50 U/L norma<38 powyżej normy
- GGTP - 298 U/L norma 8 - 61 powyżej normy

robił ktoś z was takie badania ?? i ew jak wam wyszły ??


Witam,

No i znalazłem to czego szukałem. Od jakiegoś czasu, nie wiem może tydzień, może dwa - odczuwam ból i dyskomfort w okolicach wątroby. W związku z tym, jeśli odwagi mi nie zabraknie, wybiorę się na badania. Moja wątroba dostała dobrze "w kość" od picia alkoholu i była w kiepskim stanie po rzuceniu picia. No ale teraz czuję podobne objawy jak kiedyś. Leczyłem wątrobę parę razy lekami, dietą. Mam nadzieję, że to jednak nie od e-palenia, bo polubiłem to e-draństwo i nie chcę rezygnować :)

Pozdrawiam,

Paweł.
By albertmizurek
#230018
Witajcie szanowni e-palacze.Czy ktoś wie coś na temat wpływu e-palenia na wątrobę.
E-palę 2 miesiące jednak ostatnio zauważyłem że po zapaleniu sobie e-papierosa zaczyna bolec mnie wątroba.Tak właśnie wątroba.
Wróciłem narazie do palenia analogów.I nie odczuwam tych objawów.
Byłem już szcześliwym człowiekiem i myślałem że wolnym od palenia papierosów zwykłych ale jednak musiałem powrócić do palenia zwykłych papierosów.
Paliłem tylko liquidy od znanych sprzedawców.
Czy ktoś może coś na ten temat napisać?Czy ktoś spotkał się z podobnym objawem?
Nie jestem alkoholikiem i nigdy nie miałem problemów z wątrobą.Mam tylko lekką nadwagę.

Scalono tematy- kijan77
Awatar użytkownika
By E-JACK
#230060
albertmizurek pisze:Witajcie szanowni e-palacze.Czy ktoś wie coś na temat wpływu e-palenia na wątrobę.
E-palę 2 miesiące jednak ostatnio zauważyłem że po zapaleniu sobie e-papierosa zaczyna bolec mnie wątroba.Tak właśnie wątroba.
Wróciłem narazie do palenia analogów.I nie odczuwam tych objawów.
Byłem już szcześliwym człowiekiem i myślałem że wolnym od palenia papierosów zwykłych ale jednak musiałem powrócić do palenia zwykłych papierosów.
Paliłem tylko liquidy od znanych sprzedawców.
Czy ktoś może coś na ten temat napisać?Czy ktoś spotkał się z podobnym objawem?
Nie jestem alkoholikiem i nigdy nie miałem problemów z wątrobą.Mam tylko lekką nadwagę.

Scalono tematy- kijan77


Wapuję od prawie 2 lat. Żadnych problemów z wątrobą. Piję tylko dobre wina i czasem piwko. Najlepiej zrób sobie USG wątroby. Nie sądzę by te bóle miały cokolwiek wspólnego z wapowaniem.
Awatar użytkownika
By Tusia
#230074
Nie da się stwierdzić powiązania bez badań i reżimu dietetycznego (przeanalizowania co się jadło, jakie leki się zażywa).
Do tej pory nie było doniesień o problemach z wątrobą po e-p.
Jedynie zgaga po "piciu" liquidu u początkujących.
Awatar użytkownika
By Tomba
#230084
albertmizurek pisze:...... ale jednak musiałem powrócić do palenia zwykłych papierosów.

No to znalazłeś dobry lek na chorą wątrobę.
Awatar użytkownika
By kilgore trout
#230094
Znaczy, że co?? Wątroba szalała ze szczęścia a jak dostała dym z analoga to sie uspokoiła ?? :)

Tak na poważnie to ja bym nie wiązał bólu wątroby z e-p czy analogiem, a po prostu wybrał się do lekarza.
Awatar użytkownika
By Tusia
#230099
"Szalejąca ze szczęścia" wątroba :D
Świetne :)
Wszystkie narządy "szaleją ze szczęścia" po zaprzestaniu spalania, są lepiej ukrwione, lepiej odżywione, krew jest bardziej dotleniona, nie zaczadzamy się już systematycznie. Może trzeba dać im szansę, tym narządom, i trochę czasu, aby przystosowały się do nowej sytuacji, zwolniły tempo pracy, masakryczne przy spalaniu tytoniu?
By albertmizurek
#230151
A czy to nie przypadkiem wątroba jest odpowiedzialna za oczyszczanie organizmu m.in z nikotyny?
Wiadomo palacz palący liquid pali dużo więcej nikotyny żeby zaspokoić głód tego co było w analogach czyli tych innych substancji.
Awatar użytkownika
By Tusia
#230153
Gdzie jest wię-cej toksyn ?

Spalany papieros tytoniowy (analog) :?:

Czy nikotyna z inhalatora :?:

Co bardziej obciąża wątrobę... :?: :idea:


Awatar użytkownika
By azothot
#230211
W zasadzie jedno co wiem to to że para wodna powoduje gąbczenie płuc(choroba zawodowa marynarzy),ale jak to dziala nas e-palaczy przy dluzszym stosowaniu?pojecia nie mam!zgadzam sie z poprzednimi wypowiedziami ze dzis wiele czynnikow dobija nasze zdrowie wiec whatever?bynajmniej z walsnego punktu widzenia czuje poprawe po odstawieniu "smierdziuchow"!jesli zostana przeprowadzone i udowodnione badania przez jakis niezalezny instytut dot. e-paelnia potwierdza ze e-palenie niesie za soba negatywne skutki to sie zaczne zastanawiac,poki co mnie to ryba...
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.