EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By roscislaw
#637428
Moja mama cierpi na POChP, osteoporozę, arytmię serca. Jest też uczulona salicylany. Codziennie - zgodnie z zaleceniami lekarza - spaceruje przez minimum godzinę. Skoro może chodzić to aż tak tragicznie z nią chyba nie jest.

Ostatnio paliła do 10 papierosów dziennie, robionych, bardzo mocnych papierosów. Od 4 dni wapuje. Myślę, że gdzieś 1,5-2ml dziennie. Od wczoraj wapuje zrobiony przeze mnie liquid z 18mg/ml nikotyny i udziale VG ~25%. I również od wczoraj zaczęła się uskarżać na ból pleców, w okolicy łopatek, a także na kołatanie serca i "brak oddechu".

Całkiem możliwe, że te dolegliwości nie wynikają z e-palenia, a z samej choroby. Trudno powiedzieć.
Moje pytanie, przy założeniu, że e-palenie jednak ma wpływ, jest takie:
Czy zmiana proporcji PG do VG może jakoś wpłynąć na złagodzenie dolegliwości?
I czy clearomizer ce5 v3 dobrze zniósłby ewentualną zmianę?

Podkreślam, że mama nie umiera, bo przecież chodzi na spacery. Za tydzień ma wizytę u pulmonologa.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2013, 23:14 przez roscislaw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Tender
#637442
Wygląda na przedawkowanie nikotyny. Może słabszy liquid?

I poczytaj o POCHP, rzucenie fajek jeśli nie jest w tej chwili, to z czasem stanie się kwestią życia i śmierci. Dosłownie. Postępów tej choroby nie można cofnąć a każdy papieros przyspiesza zapychanie pęcherzyków.
Awatar użytkownika
By roscislaw
#638490
Dzisiaj mama pamiętała, żeby wziąć leki i żadnych objawów nie miała :). Nie będę więc nic kombinował z liquidami bo i po co.
Ciekawe jak lekarz ustosunkuje się do jej e-palenia i jak wypadnie badanie spirometrem :)
Na pewno zdam relację.
Awatar użytkownika
By prymus140
#638507
Na razie organizm się oczyszcza.Spirometria może jeszcze nic lepszego nie pokazać.Trochę za wcześnie.
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.