EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By dzaman
#629178
Od dłuższego czasu zastanawiam sie jaki moze mieć wpływ e-papierosa na nerki i dlatego chciałbym rozpoczać dyskuje na ten temat ,dlaczego?otóż chorowałem swego czasu na nerki i lekarz zabronił mi wtedy palenia analogów kategorycznie teraz pale ep i zastanawiam sie czy moze miec to tak samo zły wpływ na ten narząd jak analogi,jeśli ktos ma jako takie pojęcie w tym temacie to prosiłbym o podjecie dyskusji
Awatar użytkownika
By tenobcy
#629214
Takie dwa cytaty:
Palenie papierosów nie jest czynnikiem nefrotoksycznym, tzn. dym tytoniowy nie zawiera substancji bezpośrednio uszkadzających nerki. Jednak długotrwałe oddziaływanie palenia tytoniu ma wiele niekorzystnych następstw zdrowotnych, które pośrednio szkodliwie wpływają na czynność nerek.
i
Przede wszystkim należy rzucić palenie papierosów, gdyż nikotyna jest największym wrogiem nerek.

Pierwszy pochodzi z ust dr. n. med., drugi jest autorstwa lekarki-naturalistki(?)
I bądź tu człowieku mądry.

Zacytowałem opinie o analogach, bo w końcu one też zawierają nikotynę.
Awatar użytkownika
By seiken
#629249
9 lat jestem po przeszczepie nerki - wczoraj minęło 3 lata jak jaram e-papierosy wyniki mam nadal b.dobre :-)
/50% lekarzy jara analogi - xx% zaleca szczepienie przeciw grypie 99.9% lekarzy sie nie szczepi/
By sofcikxd
#629296
Wysokie ciśnienie nie działa korzystnie na nerki a nikotyna to ciśnienie podwyższa.. Analogi co prawda o wile bardziej niż E, ale mimo wszystko..
Awatar użytkownika
By marehel
#629313
Na ciśnienie krwi ma również wpływ praca nerek (i na odwrót) Nie jestem przekonany czy to akurat nikotyna to ciśnienie podwyższa w największym stopniu ? Natomiast jestem świetnym na to dowodem, że e-palenie bardzo poprawia ciśnienie (tzn. raczej rzucenie palenia analogów !) :) Do tego stopnia, że od pół roku ze swoim lekarzem "pracujemy" nad najlepszym sposobem odejścia od leków na nadciśnienie :)
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#629352
sofcikxd pisze:Wysokie ciśnienie nie działa korzystnie na nerki a nikotyna to ciśnienie podwyższa.. Analogi co prawda o wile bardziej niż E, ale mimo wszystko..

No, co do tego podwyższania ciśnienia krwi przez nikotynę, byłbym ostrożny w sądach. Na konferencji w Poznaniu grupa prof. Sobczaka prezentowała wyniki, z których wynika, że parametry hemodynamiczne, w tym ciśnienie krwi, praktycznie nie ulegają zmianie przy chmurzeniu, natomiast ciśnienie zdecydowanie rośnie podczas palenia analogów.
Zgadza się to choćby z doniesieniami zespołu dr. Farsalinosa:
http://www.medicalnewstoday.com/articles/249488.php
Awatar użytkownika
By Mariusz1977
#629456
Palenie analogów ma olbrzymi wpływ na powstawanie nowotworów nie tylko płuc i krtani ale również układu moczowego za czym idzie również nerek. Jak to jest z EP nie wiem ale mam nadzieję ,że tak nie jest. Pod koniec stycznia mam wizytę pooperacyjną i porozmawiam z jednym z autorytetów urologii na ten temat ;)
Awatar użytkownika
By dzaman
#629563
Mariusz1977 pisze:Palenie analogów ma olbrzymi wpływ na powstawanie nowotworów nie tylko płuc i krtani ale również układu moczowego za czym idzie również nerek. Jak to jest z EP nie wiem ale mam nadzieję ,że tak nie jest. Pod koniec stycznia mam wizytę pooperacyjną i porozmawiam z jednym z autorytetów urologii na ten temat ;)

jak juz sie dowiesz czegos wiecej to podziel sie z nami swoją wiedzą bo jestem niezmiernie ciekaw co powie doświadczony lekarz na ten temat -moze pokaż mu jakąs ulotke z liquidów by wiedzial z czym ma doczynenia bo wiekszosc lekarzy nie za bardzo ma wiedze co znajduje sie w liquidach prócz nikotyny
temat nadal aktualny i mysle że pomoze wielu z was rozwiać pewne watpliwości dotyczące wpływu ep na pewne organy naszego ciała
Awatar użytkownika
By dzaman
#639525
robiłem wczoraj podstawowe badania i w moczu wyszło cos nie tak ,cos co wskazywało na nerki i lekarz pyta mnie czy pale ,mówie że ep pale i zapadła cisza po chwili namysłu spytał ile i jak długo i powiedział mi że lepiej bym to rzucił bo tam tak jak w analogach sa zapewne toksyny które moga uszkadzac nerki,wydaje mi się że nie wiedział jakie toksyny nie znał składu liquidu ,poszedł wabank ale może cos w tym jest
Awatar użytkownika
By lechac
#639527
no raczej napewno! jest to taka tajemnicza substancja że nawet największe głowy medycyny jej nie znają
Awatar użytkownika
By m8113
#640253
Co do ciśnienia to pewnie że analogi podnoszą. Ja swojego czasu nie paliłam to ciśnienie miałam 90/60 i jeszcze spadki takie że się prawie wywracałam - dopiero lekarka mnie uświadomiła że nie palę i dlatego ciśnienie spadło. Jak pale analogi wystarczy 1-2 dziennie to mam idealne ciśnienie, po e-p mam dalej niskie.Kawą mogę się zapić na śmierć - pije po 7 kaw dziennie i w ogóle mi ciśnienia nie podnosi. A jeśli chodzi o nerki to myślę że warto też przyjrzeć się swojej diecie nie wiemy co jemy i pijemy, więc nie ma co zwalać wszystkich chorób świata na fajki czy normalne czy elektroniczne.
Awatar użytkownika
By aron
#640263
sugeruje zmianę pracy na pracę w dziale reklamacji z bezpośrednim kontaktem z klientem

cisnienie wróci do normy albo bedzie trzeba leczyc ale w drugą stronę
Awatar użytkownika
By Mariusz1977
#640344
dzaman pisze:robiłem wczoraj podstawowe badania i w moczu wyszło cos nie tak ,cos co wskazywało na nerki i lekarz pyta mnie czy pale ,mówie że ep pale i zapadła cisza po chwili namysłu spytał ile i jak długo i powiedział mi że lepiej bym to rzucił bo tam tak jak w analogach sa zapewne toksyny które moga uszkadzac nerki,wydaje mi się że nie wiedział jakie toksyny nie znał składu liquidu ,poszedł wabank ale może cos w tym jest

Jak możesz to napisz dokładnie co jest nie tak z wynikami to zapytam o to , wizytę mam już we wtorek.
Jak nie tu to na PW możesz opisać.
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.