EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By pablotor
#449177
Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Mam pytanie do wszystkich migrenowców... jak zmiana zwykłego papieroska na e-papieroska wpłynęła na Wasze napady migreny ? Czy rzadziej występują, są krótsze, bez zmian ?
Awatar użytkownika
By papierosiak91
#449179
Bardzo duży odestek palaczy ma migreny ale to przez nikotyne.
Nikotyna rozszerza naczynia mózgowe które uciskają komórki nerwowe i dlatego u palacza migreny mogą się nasilić.
To co napisałem jest pewne. Mam jeszcze jedną tezę ale nie wiem czy ona się sprawdza bo naukowcem nie jestem.

Liquid może działać podobnie jak dym papierosowy który stymuluje zakończenia nerwowe znajdujące się z tyłu naszego gardła przez co migreny mogą być częstsze lub ostrzejsze.

Wszystko będzie zależało od ilości nikotyny jaką będziesz przyjmował. Na początku epalenia (też mam migreny) myślałem, że to pulsowanie rozwali mi łeb ale z czasem ustało i jest sporadyczne.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#449190
papierosiak91 pisze:Bardzo duży odestek palaczy ma migreny ale to przez nikotyne.
Nikotyna rozszerza naczynia mózgowe które uciskają komórki nerwowe i dlatego u palacza migreny mogą się nasilić.
To co napisałem jest pewne.

Oj, czy aby na pewno? Wydaje mi się, że jest dokładnie odwrotnie. Nikotyna zwiększa wyrzut wazopresyny (hormon), co powoduje zwężenie naczyń krwionośnych. To powoduje wzrost ciśnienia krwi. Co do patogenezy migren - zdania są podzielone, ale to mógłby wyjaśnić Piotr_M. Ja lekarzem nie jestem.
Ucisk na komórki nerwowe nie miałby nic do tej kwestii, a to dlatego, że mózg nie boli (nie ma tam nerwów czuciowych). Ciekawostka - operacje na mózgu prowadzi się bardzo często w znieczuleniu miejscowym. Znieczulenie ogólne stosuje się głównie dla komfortu psychicznego pacjenta.
Awatar użytkownika
By pol
#449204
papierosiak91 pisze:Bardzo duży odestek palaczy ma migreny ale to przez nikotyne.
Nikotyna rozszerza naczynia mózgowe które uciskają komórki nerwowe i dlatego u palacza migreny mogą się nasilić.
To co napisałem jest pewne. Mam jeszcze jedną tezę ale nie wiem czy ona się sprawdza bo naukowcem nie jestem.
....

Po menopauzie Ci minie.
Awatar użytkownika
By Tomba
#449206
pol pisze:Po menopauzie Ci minie.

:lol: :lol: :lol:
Pol, ryzykujesz ostatnim warnem :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
By pol
#449207
Jak zasłużony to .... *SMOKEKING*

Badania naukowe potwierdzają fakt mniejszego odsetku cierpiących na migrenę po menopauzie.
Awatar użytkownika
By Tomba
#449211
pol pisze:Badania naukowe potwierdzają fakt mniejszego odsetku cierpiących na migrenę po menopauzie.

No to karty na stół. Pokaż te wyniki :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
By pol
#449215
Daleko szukać nawet nie trzeba. Małodajne wyniki przywoływane w wikipedia.

Wyniki potwierdzone z autopsji.

*CZAJNICZEK* :zakrecony
Awatar użytkownika
By Tomba
#449216
Czy to jest temat e-palenie a migrena, czy Polowi się popieprzyła migrena z menopauzą :?: *BOJE SIE*
Bądź co bądź jedno i drugie na "m" :lol:
Awatar użytkownika
By pol
#449218
Szczerze mówiąc to poznałbym powody powstawania migreny. Objawy są znane, ale przyczyny już mniej.
A fakt zmniejszenia zapadania na migrenę po menopauzie jest potwierdzony, to wspólny mianownik migreny i menopauzy nie polega tylko na "m".
:piwo
Awatar użytkownika
By uziq
#449219
jak sie ma prace siedzącą, nie uprawia żadnej aktywności ruchowej, wtedy można mieć migrene i wszystko inne.
Chcesz być zdrowy i nie mieć żadnych migren nerwic - rusz tłuste dupsko i wyjdź z domu
Awatar użytkownika
By Tomba
#449224
uziq pisze:Chcesz być zdrowy i nie mieć żadnych migren nerwic - rusz tłuste dupsko i wyjdź z domu

Ale migrena na to nie pozwala :lol:
By Nep
#449276
uziq pisze:jak sie ma prace siedzącą, nie uprawia żadnej aktywności ruchowej, wtedy można mieć migrene i wszystko inne.

A ja tam słyszałem, że migreny to miewają profesorowie i artyści, innych najzwyczajniej łeb napier**** :wink:

Niestety, ruch i ogólnie "zdrowy tryb życia" nie jest lekarstwem na wszystko.
By pablotor
#449284
Może jest we mnie coś z artysty :wink:

No i jak ? Nikt już nie podzieli się doświadczeniami w tym zakresie ?
By kilo
#449293
gdzieś, kiedyś czytałam, że migrena jest wynikiem gwałtownego rozszerzenia się naczyń. np; nie występuje podczas napięcia, stresu, intensywnej nauki nocami; a tuż po ustąpieniu tychże, wtedy, kiedy następuje rozluźnienie i krew zaczyna szybciej pulsować.
nikotyna, zwężająca naczynia mogłaby zmniejszyć ból, ale jej działanie nie jest wcale tak spektakularne. Zwykłe papierosy palone podczas migreny dostarczają dodatkowo do krwi tlenek węgla, który prowadzi do mdłości, ale bólu na pewno nie zmniejsza.
a związku migreny z menopauzą jakoś nie widzę, ale to nie znaczy, że go nie ma. Może taki, że po menopauzie kobieta już się tak nie "spina", dzieci odchowane, emeryturka blisko, czas się rozejrzeć za palmami...
Awatar użytkownika
By dsh
#449373
Z migrenami tyle wiadomo, że niewiele wiadomo. Można kombinować, przewidywać i tłumaczyć sobie a i tak praktyka dopiero zweryfikuje.

Wydaje mi się, że przejście na EP nie powinno mieć większego znaczenia, może na początku - kiedy organizm się przyzwyczaja.
No chyba, że u kogoś np. wyższe dawki nikotyny działają jak trigger, wtedy może być niefajnie.

BTW Leki przerywające atak migreny to leki silnie obkurczające naczynia. Działanie nikotyny w tym zakresie z tego co mi wiadomo jest znikome i czysta nikotyna nie przyczynia się wiele do zmiany ciśnienia krwi. Problemy z ciśnieniem u palaczy to jest raczej wynik destrukcyjnego wpływu pozostałych składników dymu tytoniowego na układ krążenia.
Awatar użytkownika
By Tomba
#449381
Jak paliłem analogi, to często bolała mnie strasznie głowa i w wtedy wmawiałem sobie, że mam wrodzoną migrenę.
Od blisko 3 lat pobolewa mnie czasami głowa, ale migreny już nie miewam.
Awatar użytkownika
By goska13
#449588
Ja niestety migreny miewam.. no,ale ja to artystka jestem :mrgreen: e-papieros raczej tego nie zmieni..
By pablotor
#449608
Nie chodziło mi w zasadzie o to, czy palenie e-papierosa pomaga przy migrenach a raczej czy odstawienie zwykłych papierosów i tych wszystkich substancji smolistych przyczyniło się, że migreny występują rzadziej.

W moim przypadku niestety bóle głowy występowały w ostatnim czasie codziennie. Co prawda podjąłem leczenie neurologiczne, lecz póki co efektów nie ma. O dziwo dzisiaj cały dzień na e-papierosie i zero bólu głowy. Od dawna już tak nie miałem.
By Nep
#449747
Hmm, a może leczenie zaczyna działać?

Z drugiej strony, ja odkąd e-palę oddycham głębiej - w normalnym papierosie człowiek przeważnie zaciąga się szybko i krótko, w e-papierosie biorę długi, spokojny wdech. I ogólnie się lepiej oddycha.
Być może zwiększona podaż tlenu, ewentualnie oczyszczenie komórek z dwutlenku węgla i innych takich.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.