EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By miraz.it
#17266
Na starym forum w dziale liquidy była drobna wzmianka o dymiarce dyskotekowej, lecz temat został zamknięty.

"Przy realizacji profesjonalnych spektakli, koncertów i wszelkiego typu imprez scenicznych niezbędna jest odpowiednia oprawa świetlna i dźwiękowa. Konieczne staje się również zastosowanie różnego typu efektów wytwarzających dym oraz mgłę. Dzięki temu artysta może poruszać się na scenie, jakby chodził w chmurach. Natomiast zawiesina z lekkiej mgły idealnie podkreśla smugę światła. Wytwornice dymu oraz wytwornice mgły, tzw. hazery, to urządzenia stosowane masowo także na dyskotekach i w dużych klubach muzycznych.

Jeśli chodzi o działanie wytwornic dymu, specjalny płyn stosowany w urządzeniu zostaje podgrzany do odpowiedniej temperatury i przy przepuszczaniu go przez zwężenie o określonej średnicy, gwałtownie się studzi i rozpręża. Dzięki temu uzyskujemy dym. Skład użytych płynów do dymu jest zastrzegany przez producentów. Natomiast one same mają różny stopień czystości, co ma wpływ na płuca widzów i prędkość powstawania osadów na urządzeniach oraz skłonność wytwornicy do uszkodzeń, polegających na zapchaniu się elementu grzejnego. Istnieją na rynku płyny, które posiadają stosowny atest PZH, dzięki czemu w trakcie odparowania nie pozostawiają one osadów stałych. " - cytat za http://www.ltt.com.pl/index.php?option= ... &Itemid=31

Ciekawym jest dla mnie fakt, że są
- występy dzieci na scenie, gdzie maluchy tańczą w chmurach PG
- dyskoteki, na których na metr nic nie widać bo DJ ma dymiarkę, a tańczący oddychają jedynie PG przez pół nocy

Nie ma ani słowa, ani przywieszki - uwaga GLIKOL stosowany w chłodnicach samolotów odrzutowych, szkodzi na układ oddechowy, produkt rakotwórczy, nieodpowiedni dla dzieci poniżej 18 roku życia, kobiet w ciąży...

Więc albo ludzie wynajęci przez koncerny tytoniowe do walki z e-fajką, albo producenci dymiarek scenicznych - ktoś tu ładnie w kulki sobie leci.
Awatar użytkownika
By MALY001
#17380
z tego cop wiem i wyczytałem na innym forum to w sklad plynów do wytwornic dymu wchodzi głównie gliceryna i woda destylowana...
By Telesfor
#17860
Co wiecej ,są ( na forum ang) opinie ludzi pracujących jako DJ-e od 20-30 lat , co wieczór w oparach tego dymu ( nota bene też często na bazie PG !!!) o braku wpływu tego faktu na ich zdrowie.. Ale czy to mozna DJ-om wierzyć :D Pewnie juz dawno umarli na raka płuc , a tylko tak mówią! :mrgreen:
Awatar użytkownika
By djdanto
#140714
Jestem djem od kilku lat i powiem szczerze tyle co ja sie nawdychałem różnych dymów to chyba nikt nie wdychał...dym dyskotekowy-cpam to juz kilka lat i zaczerwienione oczy,bol gardla to norma.Czasem po dysce to 2 dni mnie suszy i to wcale nie od picia.Ten olej to mieszanina trucizn a taka dymiarka zadymia 5000 m³/min.Skład naszego klubowego niebieskiego dymu to chloran potasu (KClO3) 35%,cukier 15%,błękit ftalowy lub ostatecznie metylowy 45%,indygo 40%.
Awatar użytkownika
By Suzui
#140748
Jeżeli chodzi o szkodliwość glikolu propylenowego, dla mnie to nagonka na producentów e-papierosów. Producenci gumek, pastylek, plasterków i nie wiadomo czego jeszcze oraz koncerny tytoniowe mają za dużo do stracenia. E-papieros jest w stanie zastąpić analoga, a państwo nie ma z tego kasy z akcyzy. Zarzucają szkodliwość tego glikolu bo nie mają się czego czepiać. Czepiali się nikotyny i możliwości jej przedawkowania, jakby inne metody Nikotynowej terapii Zastępczej tego nie mogły zrobić pomysł spalił się nim na dobre się rozkręcił, to przyczepili się glikolu. 4tys substancji szkodliwych z analoga jakoś im nie przeszkadza, a e-papieros im zawadza i chcą go zakazać. Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.
By kajan5
#140752
Suzui pisze:Jeżeli chodzi o szkodliwość glikolu propylenowego, dla mnie to nagonka na producentów e-papierosów. Producenci gumek, pastylek, plasterków i nie wiadomo czego jeszcze oraz koncerny tytoniowe mają za dużo do stracenia. E-papieros jest w stanie zastąpić analoga, a państwo nie ma z tego kasy z akcyzy. Zarzucają szkodliwość tego glikolu bo nie mają się czego czepiać. Czepiali się nikotyny i możliwości jej przedawkowania, jakby inne metody Nikotynowej terapii Zastępczej tego nie mogły zrobić pomysł spalił się nim na dobre się rozkręcił, to przyczepili się glikolu. 4tys substancji szkodliwych z analoga jakoś im nie przeszkadza, a e-papieros im zawadza i chcą go zakazać. Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

I to piękne podsumowanie, kwintesencja prawdy, zatem tępić drani tych "mogących"...No i inhalować na zdrowie :D
By DNF
#141080
djdanto, czy te "dymki" o ktorych piszesz, sa na pewno firmowe? Nie sadze, zeby szanujace sie firmy pirotechniczne, uzywaly KClO3 i to w polaczeniu z "cukrem". Choc w sumie, zalezy jaki to "cukier". Bo tych jest naprawde duzo!
Moim zdaniem, na dyskotekach, wieksze spustoszenie robi unoszaca sie chmura dymu tytoniowego! Po tym to dopiero lzawia oczy.
Pozdrawiam
DNF
By alekalek1
#229553
Zgadzam się, że w skład płynów do wytwornic dymu wchodzi gliceryna i destylat. Ale czy to przypadkiem nie jest zdrowsze od substancji smolistych zawartych w normalnych papierodsach?
W mojej rodzinie kilka osób zmarło na raka. Chociażby mój dziadek, który walczył ze śmiercią kilka lat. Był nałogowym palaczem i w wieku 63 lat, wykryto u niego, jak nie trudno się domyślić, raka płuc. Wszystkim palaczom odradzam tego "sportu". Dlatego polecam e-palenie.

jakiś link się koledze przykleił - kijan77
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.