EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By serenity
#452190
Witam,

Udałem się wczoraj ze znajomym do sklepu stacjonarnego, gdzie zanabyłem liquid EBULL 11mg Camel. Mój znajomy kupił Red Mix 11mg. Na opakowaniu nie ma informacji na temat producenta płynu oraz pojemności buteleczki (napisałem do EBULL-a i dostałem odpowiedź, iż jest to 50ml a na stronie www znalazłem BOGE).

Kłopot w tym, że czuję się dziś jakiś "przymulony", jak po jakichś środkach uspokajających. Momentami czułem lęk, jakbym miał zaraz zemdleć. Sprawdziłem puls - w okolicach 60. Mój kolega dzwoni dziś do mnie i twierdzi, że czuje się jak po jakichś narkotykach. Postanowiłem wrócić do Blue Mista i chyba jest lepiej ze mną. Ale płyn mi się kończy i chce podjąć decyzję.

Czy ktoś miał podobne objawy po wapowaniu płynów EBULL bądź innych ? Może to jakiś zbieg okoliczności ? Na buteleczce EBULLa jest sporo różnych składników ale nikotyny nie widzę...dziwna sprawa.

Poczytałem na temat EBULL na naszym forum i mam złe przeczucia co do uczciwości tego sprzedawcy.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,

Paweł
Awatar użytkownika
By dzaman
#452661
zapal jeszcze raz jak bedziesz mial te same objawy to ja bym probowal to gdzies zgłosic,moze sprzedawca tworzy albo dolewa jakies własnej produkcji dodatki
Awatar użytkownika
By dzaman
#452673
sanepid niewiem ktos chyba powinien kontrolowac takie rzeczy a nic innego nie przychodzi mi do głowy innego
By kalisz1
#452694
Choć używam od paru miesięcy Ebull-a, mogę stwierdzić że należy do mocnych, ale używam 24 mg.
Z buteleczki, a raczej z nakrętki wynika że to YNDK.
Po przeliczeniu procent składu wynika że jest 96,5%, pozostaje 3,5% bez nazwy (może to być nikotyna).
Serenity- sprawdź ile przy 11 mg masz procent składu
Faktem jest że te 24 mg daje niezłego kopa, czego nie zauważyłem, lub nie zwróciłem uwagi przy inhalowaniu innych.
Szczegółowych odpowiedzi możemy się spodziewać ze strony sprzedawcy, a najlepiej producenta.
By serenity
#452723
kalisz1 pisze:Choć używam od paru miesięcy Ebull-a, mogę stwierdzić że należy do mocnych, ale używam 24 mg.
Z buteleczki, a raczej z nakrętki wynika że to YNDK.
Po przeliczeniu procent składu wynika że jest 96,5%, pozostaje 3,5% bez nazwy (może to być nikotyna).
Serenity- sprawdź ile przy 11 mg masz procent składu
Faktem jest że te 24 mg daje niezłego kopa, czego nie zauważyłem, lub nie zwróciłem uwagi przy inhalowaniu innych.
Szczegółowych odpowiedzi możemy się spodziewać ze strony sprzedawcy, a najlepiej producenta.


Dziękuję za odpowiedź. Po dodaniu wszystkich procentowych wartości, wychodzi mi 100%. A nikotyny nie ma wyliczonej...

Skład:

Propylene glicol 74%
Vanilla Extract 11%
Malic acid 3%
3-methyleclypontane-1,2-dione 2.5%
Piperonal 1.5%
Damascenone 0.2%
Acetylpyrazine 1%
Rose oil 1.5%
Rhodinol 0.3%
Eleutheroside E1 5%

Nic mi nie mówią te składniki. Tablica Mendelejewa :) Chyba pójdę ze znajomym oddać ten płyn, bo po inhalowaniu go obniża mi się puls i uczucie lekkiego upojenia.

Pozdrawiam,

Paweł
By kalisz1
#452763
Mała pomyłka w mojej ostatniej pozycji jest ten sam skład i 100%.
Co do składników to myślę że Stary Chemik powinien wszystko wiedzieć.
Lecz jeszcze jedno mnie zastanawia, skład jest taki sam co u mnie lecz zawartość nikotyny jest inna.
Jeden wniosek można wyciągnąć, że producent lub sprzedawca pisze głupoty.
Większość płynów ma taki sam skład, więc można to uznać za żart.
Awatar użytkownika
By asagi
#452767
Zmartwię Was: Sanepid tego nie zbada (jest zbyt biedny, by utrzymywać akredytacje dla rzadko/jednorazowo wykonywanych badań). Może jakieś prywatne laboratorium, albo urząd celny wykonuje takie badania. Podejrzewam, że za nie trzeba zapłacić z własnej kieszeni...

-- [scalono] 09 maja 2012, 19:09 --

Po angielsku, ale jest:
3. What are the ingredients in Dekang e liquid?

Answer:
Ingredients contain:

Propylene Glycol 74%, Vanilla Extract 11%, Malic acid 3%, 3-Methylcyclopentane-1, 2-dione 2.5% ,Piperonal 1.5% ,Damascenone 0.2% ,Acetylpyrazine 1%,Rose oil 1.5% ,Rhodinol 0.3% ,Eleutheroside E1 5%
(...)
7. How do we know whether is the genuine Dekang e liquid?
Answer:
All the e liquid buy from Dekang or Boge company are the genuine Dekang e liquid, and some of the whole world of Dekang official distributor list in Dekang website http://www.yndekang.com/contact.asp . Please note : All of Dekang/Boge 5ml, 10ml, 15ml, 20ml,30ml liquids are with childproof caps bottles. There are “ YNDK ” printed on the caps, which is the initial letter of “ Yun Nan De Kang ”.
Of course , there is fake YNDK , please provide information to info@yndekang.com . Dekang will launch Anti-counterfeiting soon .
By kalisz1
#452830
Te przymulenie mają prawie wszyscy na forum, wystarczy poczytać posty i się nie przejmować.
Taki urok e-palenia, ale przynajmniej nie śmierdzi.
By serenity
#452855
Amix pisze:Takie przymulenie może wystąpić na początku, ale kolega wapuje już ponad 2 lata


Tak ponad dwa lata. Mój kolega zaczął kilka dni temu wapować. Ja miałem takie objawy w pierwszym tygodniu e-paleniu. Kręciło mi się w głowie i plątał mi się język ;) No ale po 28 miesiącach e-palenia to raczej coś nie tak z płynem sądzę.

Ciekawe co sprzedawca powie na temat reklamacji. Bo rozumiem, że mogę zwrócić produkt, który jest wadliwy ? Nawet po otwarciu ?

Paweł
Awatar użytkownika
By Kszywho
#452871
serenity pisze:
Ciekawe co sprzedawca powie na temat reklamacji. Bo rozumiem, że mogę zwrócić produkt, który jest wadliwy ? Nawet po otwarciu ?

Paweł

A jak kupisz nieznaną wódkę w sklepie i się szybciej nią nawalisz, to też pójdziesz reklamować? A może masz alergie na jakiś składnik? Co to za kolega? Niech się może wypowie na forum.
Awatar użytkownika
By el Petto
#452873
Paweł - jeśli woń i smak nie są 'podejrzane', może to po prostu źle oznakowana butelka, zawierająca mocniejszy płyn?
Ja bym spróbował to rozcieńczyć (nawet pół na pół) i zaobserwować, czy objawy są takie same.
By serenity
#452966
[/quote]
A jak kupisz nieznaną wódkę w sklepie i się szybciej nią nawalisz, to też pójdziesz reklamować? A może masz alergie na jakiś składnik? Co to za kolega? Niech się może wypowie na forum.[/quote]

Myślę, że jednak to trochę inna sytuacja. "Uczulenie" mam na alkohol. Temat przerabiany na forum. W tym liquidzie nie widzę alkoholu, a nawet gdy w jakimś się znajduje to, jak Stary Chemik stwierdził, jest to tyle co po zjedzeniu jabłka. Reszta składników, poza glikolem jest mi totalnie nieznana. Nie zwracam uwagi na skład tego, co wapuję...ale po EBULL wiem, że smakuje mi bardzo, ale zawroty głowy i puls na poziomie 60 mi nie odpowiadają.

Aha. A mój kolega wypowiada się w tym i swoim wątku na temat EBULLa.
Awatar użytkownika
By asagi
#452986
Szczerze wątpię, że tak się objawia alergia. Słyszałam o częstoskurczu, kiedy to serce wali jak u maratończyka na 40km, ale żeby serce wolniej biło? Ja bym raczej podejrzewała zanieczyszczenie jakąś substancją działającą na ukł. nerwowy lub np. glikolem etylenowym:
Glikol etylenowy (...) Początkowe objawy zatrucia to bóle i zawroty głowy, później dołączają się bóle brzucha, wymioty, czasem biegunka. Po okresie pobudzenia przypominającym upojenie alkoholowe, dochodzi do działania depresyjnego na ośrodkowy układ nerwowy i wystąpienia śpiączki z przyśpieszonym i pogłębionym oddechem.


Nie wiem, czy pamiętacie, że jakiś czas temu był taki właśnie przypadek i winny był glikol et.
Na Waszym miejscu zwróciłabym ten liquid dostawcy, bo zdrowie ma się tylko jedno i nikt Wam go później nie zwróci.
Awatar użytkownika
By uziq
#452993
niestety nikt nie udzieli Ci fachowej profesjonalnej pomocy.
Nie bylo zadnych badań, żaden polski lekarz nie ogarnia tematu e-papierosów

Jak boisz sie wapować to nie wapuj, ale napewno jest to mniej szkodliwe niż zwykłe analogi
Awatar użytkownika
By ebull
#461516
serenity pisze:Witam,

Udałem się wczoraj ze znajomym do sklepu stacjonarnego, gdzie zanabyłem liquid EBULL 11mg Camel. Mój znajomy kupił Red Mix 11mg. Na opakowaniu nie ma informacji na temat producenta płynu oraz pojemności buteleczki (napisałem do EBULL-a i dostałem odpowiedź, iż jest to 50ml a na stronie www znalazłem BOGE).

Kłopot w tym, że czuję się dziś jakiś "przymulony", jak po jakichś środkach uspokajających. Momentami czułem lęk, jakbym miał zaraz zemdleć. Sprawdziłem puls - w okolicach 60. Mój kolega dzwoni dziś do mnie i twierdzi, że czuje się jak po jakichś narkotykach. Postanowiłem wrócić do Blue Mista i chyba jest lepiej ze mną. Ale płyn mi się kończy i chce podjąć decyzję.

Czy ktoś miał podobne objawy po wapowaniu płynów EBULL bądź innych ? Może to jakiś zbieg okoliczności ? Na buteleczce EBULLa jest sporo różnych składników ale nikotyny nie widzę...dziwna sprawa.

Poczytałem na temat EBULL na naszym forum i mam złe przeczucia co do uczciwości tego sprzedawcy.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,

Paweł


Witam,

Na wstepie moge zapewnić ze nasze liquidy EBULL to oryginalny produkt Dekang z Boge Technology. Nie produkujemy ich sami i tym bardziej nic do nich nie dolewamy, co jest wogole dziwnym podejrzeniem poniewaz w jakim celu mialby to ktos robic. Sprzedalismy ich juz dziesiatki tysiecy i gdyby wszyscy lu większość kupujacy mieli takie objawy to logiczne jest ze juz dawno bysmy zareagowli i dokladnie sprawdzili przyczyny dbajac o reputacje marki i zdrowie naszych Klientow. Jednak do tej pory z liquidami z Boge Technology nie mielismy zadnych problemow. Inaczej juz dawno bysmy zbankrutowali :). Osobiscie sadze ze jest to przedawkowanie nikotyny choc trudno w to uwierzyc przy stezeniu 11mg lub jest Pan uczulony na ktorys skladnik co jest mniej prawdopodobne. Niektorzy napisali tutaj ze jest to znany objaw i nie dotyczy tylko naszych liquidow. Osobiscie radzilbym Panu w sytuacji gdy cos zle dziala na czlowieka , zrezygnowac po prostu z uzywania e-papierosow. Niestety ale rozne rzeczy, roznie dzialaja na roznych ludzi. Moge potwierdzic ze liquidy zawieraja nikotyne i na kazdej buteleczce jest napisane jej stezenie w mg, np.11mg oraz minimalną ilość alkoholu. Dlaczego nie ma tego wykazanego w słownym skladzie ? Poniewaz kiedys mielismy problem z Urzedem Celnym ktory chcial nalozyc wysoka akcyze na alkohol i nikotyne i dlatego taki sklad na etykiecie pozostal do dzis choc jest niepełny. Wkrotce etykiety liquidow Ebull beda mialy nowy designe i dodatkowo beda pakowane w pudeleczka na ktorych w skladzie bedzie wykazana nikotyna i alkohol. Myślę wiec ze zostaly wyjasnione wszystkie watpliwosci do czego niestety sami sie przyczynilismy nie wykazujac w skladzie nikotyny i alkoholu. Naszym Klientom naleza sie z tego powodu przeprosiny co niniejszym czynimy.

Pozdrawiam Serdecznie
EBULL POLSKA s.c.
Awatar użytkownika
By Archon1
#461542
Ebull, tylko że to nie pierwszy temat nawiązujący do waszych liquidów i dziwnych objawów. Może trafiła się wam jakaś partia płynów, gdzie producent pomylił informację na buteleczkach i zamiast 11mg według nalepki jest 24?
Awatar użytkownika
By ebull
#464432
Archon1 pisze:Ebull, tylko że to nie pierwszy temat nawiązujący do waszych liquidów i dziwnych objawów. Może trafiła się wam jakaś partia płynów, gdzie producent pomylił informację na buteleczkach i zamiast 11mg według nalepki jest 24?


Archon1 nie moze byc zadnych "dziwnych" objawów poza objawami zatrucia nikotyną. Poprostu e-papierosy trzeba wapowac rowniez z umiarem lub jezeli ktos nie potrafi sie ograniczyc od wapowania non stop, powinien dobrze dobrac stezenie nikotyny(jeden organizm jest przyzwyczajony do silnych dawek nikotyny, inny do nieduzych jezeli ktos palil nieduzo i wtedy latwo o przedawkowanie). Sam mialem takie objawy od analogow kiedy palilem czasami nawet 3 paczki dziennie to na koniec dnia chodzilem jak pijany. I nie bylo w tym nic dziwnego. Poprostu przedawkowanie nikotyny. Boge Technology to doswiadczony i sprawdzony producent i nie sadze zeby pomylil etykiety.W tej chwil sprzedajemy miesiecznie kilkadziesiąt tysiecy liquidow w hurcie, w Polsce, do Niemiec, Czech i Slowacji i moge powtorzyc ze nigdy nie mielismy najmniejszych skarg czy problemow. Gdyby jakies "dziwne objawy" wystepowaly, dawno juz bysmy zareagowali i zbadali sprawe nie mogac sobie pozwolic na utrate zaufania Klientów. Oczywiscie w naszych punktach stacjonarnych czasami klienci zglaszaja objawy zatrucia nikotyną. Doradzamy wtedy aby maxsymalnie obnizyc stezenie nikotyny i wszystko wraca do normy. Poza tym kazdemu Klientowi doradzamy aby jak najszybciej obnizal stezenie nikotyny poniewaz jak kazdy wie jest to trucizna. Ja osobiscie zaczynajac uzywac e-papierosow, przeszedlem na zerowki w ciagu tygodnia poniewaz takie postawilem sobie zadanie. Gwarantuje ze z nikotyna mozna poradzic sobie bardzo szybko, wystarczy wykazac minimum silnej woli i samoograniczenia, rowniej jezeli chodzi o e-papierosy poniewaz nie jest to mimo wszystko jakis magiczny srodek i samo nic sie nie zrobi. Gorsze od uzaleznienia od nikotyny jest brak zajecia dla rąk po odstawieniu palenia(zakodowane w mozgu, obsesyjne myslenie o tym) i tutaj e-papierosy sprawdzaja sie doskonale, zaspokaiając tą potrzebe. Moge jeszcze raz zapewnic ze w liquidach EBULL z Boge Technology nie ma nic nadzwyczajnego lub podejrzanego, jezeli dobrze dobierze sie stezenie nikotyny

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Timi
#464444
@ebull
Popytaj jakiegoś psychologa sprzedaży lub dobrego marketingowca jak radzić sobie z takimi, niezręcznymi sytuacjami.
Odpowiadając jak wyżej nie robisz przysługi swojej firmie.
Awatar użytkownika
By Tomba
#464447
A ja widzę sporo poprawnych argumentów w wypowiedzi ebulla.
Oczywiście nie można wykluczyć pomyłki w oznakowaniu, ale to co napisał jest w większości prawdą.
Awatar użytkownika
By Timi
#464456
Nie śmiem nawet poddawać w wątpliwość prawdomówności ebul'a lub w jakikolwiek sposób wypowiadać się nt. jakości produktów Boge.
Jednak zawsze prawd jest kilka, szczególnie wg mieszkańców polskich gór ;).

Forma wypowiedzi i dobór "obrazków" zawsze uruchamia w odbiorcy mechanizmy budujące indywidualny wizerunek rozmówcy.
W tym wypadku niestety ....
Awatar użytkownika
By goska13
#464459
tomba pisze:A ja widzę sporo poprawnych argumentów w wypowiedzi ebulla.
Oczywiście nie można wykluczyć pomyłki w oznakowaniu, ale to co napisał jest w większości prawdą.

Ale ja nie pisałam o oznakowaniu itp.. mnie raczej rozbawiło to, co wyróżniłam czerwonym kolorem. Bo nawet na większości stron z e-papierosami jest "instrukcja", jak zmniejszać zawartość nikotyny z głową, choćby tu:

"...6. Jak rzucić palenie z E-papierosem firmy MILD i dołączyć do paczki zapaleńców?


E-Papieros firmy MILD cechuje się dużą skutecznością w procesie rzucania palenia. Wystarczy zastosować niezwykle prosty system 4 kroków MILD QuickQuit® w postaci stopniowego zmniejszania mocy stosowanych kartridżów (Mocny - Standard - Light - Zero). System ten przeznaczony jest dla osób, które poważnie myślą o zaprzestaniu palenia.

System 4 kroków przedstawia sie następująco:

Krok 1: Używanie kartridża o dużej zawartości nikotyny (ok. 18 mg.)
Krok 2: Przejście do kartridża o średniej zawartości nikotyny (ok. 14 mg)
Krok 3: Wypróbowanie kartridża o małej zawartości nikotyny (ok. 11 mg)
Krok 4: Korzystanie z kartridża o zerowej zawartości nikotyny oraz stopniowe zmniejszanie intensywności palenia, aż do zupełnego odstawienie papierosa.

Długość poszczególnych kroków uzależniona jest od podatności gruntu.


Ogólnie możemy przyjąć zasadę:

krok 1 - ok. 1-2 tygodnie,
krok 2 ok. 2 tygodnie,
krok 3 - ok. 1 tydzień,
krok 4 ok. 1- 2 tygodnie.


Wiadomo, że jest to sprawa indywidualna każdego organizmu, ale jeśli ktoś w ciągu tygodnia przechodzi na 0mg, to dla mnie cud po prostu. No, chyba, że palił wcześniej jednego papierosa dziennie :mrgreen:
Awatar użytkownika
By ebull
#464520
goska13 pisze:
tomba pisze:A ja widzę sporo poprawnych argumentów w wypowiedzi ebulla.
Oczywiście nie można wykluczyć pomyłki w oznakowaniu, ale to co napisał jest w większości prawdą.

Ale ja nie pisałam o oznakowaniu itp.. mnie raczej rozbawiło to, co wyróżniłam czerwonym kolorem. Bo nawet na większości stron z e-papierosami jest "instrukcja", jak zmniejszać zawartość nikotyny z głową, choćby tu:

"...6. Jak rzucić palenie z E-papierosem firmy MILD i dołączyć do paczki zapaleńców?


E-Papieros firmy MILD cechuje się dużą skutecznością w procesie rzucania palenia. Wystarczy zastosować niezwykle prosty system 4 kroków MILD QuickQuit® w postaci stopniowego zmniejszania mocy stosowanych kartridżów (Mocny - Standard - Light - Zero). System ten przeznaczony jest dla osób, które poważnie myślą o zaprzestaniu palenia.

System 4 kroków przedstawia sie następująco:

Krok 1: Używanie kartridża o dużej zawartości nikotyny (ok. 18 mg.)
Krok 2: Przejście do kartridża o średniej zawartości nikotyny (ok. 14 mg)
Krok 3: Wypróbowanie kartridża o małej zawartości nikotyny (ok. 11 mg)
Krok 4: Korzystanie z kartridża o zerowej zawartości nikotyny oraz stopniowe zmniejszanie intensywności palenia, aż do zupełnego odstawienie papierosa.

Długość poszczególnych kroków uzależniona jest od podatności gruntu.


Ogólnie możemy przyjąć zasadę:

krok 1 - ok. 1-2 tygodnie,
krok 2 ok. 2 tygodnie,
krok 3 - ok. 1 tydzień,
krok 4 ok. 1- 2 tygodnie.


Wiadomo, że jest to sprawa indywidualna każdego organizmu, ale jeśli ktoś w ciągu tygodnia przechodzi na 0mg, to dla mnie cud po prostu. No, chyba, że palił wcześniej jednego papierosa dziennie :mrgreen:


goska13, wierz mi ze to nie zaden cud. Wystarczy chciec. Jak w takim razie nazwiesz sytuacje ludzi ktorzy rzucaja palenie z dnia na dzien, w sposob gwaltowny, bez pomocy zadnych e-papierosow ? Cud nad cuda ? Owszem w instrukcji jest podany sposob jak w sposob lagodny przechodzic do zerówek ale czy nie warto czasami wykazac minimum silnej woli i szybciej zrezygnowac z nikotyny ? Ja tak zrobilem i sprawdzilem to na sobie i wiem ze to absolutnie mozliwe. Zrobilem to tak szybko poniewaz wkurzalo mnie juz te palenie w tak ogromnych ilosciach, dochodzilem do 3 paczek dziennie popadajac juz w obsesje. Dlatego postanowilem szybko skonczyc, rowniez z nikotyną. Przechodzac na zerowki przez 3 dni(mozna wytrzymac, najwazniejsze ze mialem zajecie dla rąk i palilem na okrągło :) ) mialem jeszcze glod nikotynowy ale potem juz bylo OK.
Awatar użytkownika
By Timi
#464526
No widzisz jaki jesteś wspaniały. Obdarzony nadludzka silną wolą. Cudownymi mocami. Posażny w absolutna wiarę w nieomylność małych, żółtych rączek i absolutnie niedopuszczający nawet myśli, że ktoś po prostu, po ludzku, mógł się pomylić.

O jakimkolwiek zrozumieniu drugiego człowieka, z jego słabościami, może nawet błądzeniem nie może być mowy. Bo to przecież nie przystoi najwspanialszemu i największemu dystrybutorowi tysięcy chińskich buteleczek, zarzucającemu nimi pół Europy.

Czy ludzie lubią wielkich, nieomylnych, nieustępliwych i zawsze mających rację?
Czy Ciebie lubią i będą chcieli kupować Twoje produkty?
U mnie, osobiście nie wzbudziłeś sympatii. Wręcz przeciwnie.

A może warto czasem uświadomić sobie, że każdy człowiek ma swoje niedoskonałości, a nie myli się jedynie ten, który nic nie robi?
Może warto odpuścić sobie imaginację własnej wielkości i zniżyć się do poziomu klienta. Choćby wirtualnie się z nim zaprzyjaźnić, a co za tym idzie zrozumieć i postarać się pomóc? Może klient nie ma racji, a jego zarzuty nie mają żadnych, rzeczywistych podstaw. Jednak to Twój klient i powinieneś się nim po prostu, jak każdy profesjonalny handlowiec i przyzwoity człowiek miło zająć?
Awatar użytkownika
By bofh
#464553
Proponuję początkujących, chętnych rozpocząć epalenie z zestawem ebull, odsyłać do tego tematu. Myślę, że stanowisko i podejście dostawcy pomoże im w podjęciu właściwej decyzji.

Fisherking? I tak jesteś Hero, pomimo 80 dni od 18-ki do zerówki :D

Moc wypowiedzianego słowa jest wielka. Moc słowa napisanego w sieci jest jeszcze większa, gdyż pozostaje ono w niej zapisane często na lata...
By serenity
#464600
Witam,

Bardzo dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Poczułem znów, że nie jestem sam. E-palę blisko 2,5 roku, a teraz siedzę sobie z kończącym się liquidem od liquido.pl. Przede mną stoi zaczęta buteleczka z napisem czarnym mazakiem "Camel 11" oraz wymienionymi składnikami, które nie mają pokrycia w rzeczywistości (bo akcyza) i zastanawiam się, czy to wapować czy wylać do ścieków. Nie chcę iść do sklepu gdzie kupiłem, bo obawiam się, że nie zostanę potraktowany poważnie. To co przeczytałem w wypowiedziach "Pana EBULL" nie skłania mnie też do tego abym chciał z tym Panem porozmawiać na temat mojego problemu. Ten Pan i tak wie wszystko lepiej. No cóż, nie mam zaufania do tej marki. Skoro na opakowaniu co innego jest napisane, a co innego jest w środku to wskazuje wprowadzanie klienta w błąd.

Pozdrawiam,

Paweł
Awatar użytkownika
By goska13
#464616
ebull pisze:goska13, wierz mi ze to nie zaden cud. Wystarczy chciec. Jak w takim razie nazwiesz sytuacje ludzi ktorzy rzucaja palenie z dnia na dzien, w sposob gwaltowny, bez pomocy zadnych e-papierosow ? Cud nad cuda ? Owszem w instrukcji jest podany sposob jak w sposob lagodny przechodzic do zerówek ale czy nie warto czasami wykazac minimum silnej woli i szybciej zrezygnowac z nikotyny ? Ja tak zrobilem i sprawdzilem to na sobie i wiem ze to absolutnie mozliwe. Zrobilem to tak szybko poniewaz wkurzalo mnie juz te palenie w tak ogromnych ilosciach, dochodzilem do 3 paczek dziennie popadajac juz w obsesje. Dlatego postanowilem szybko skonczyc, rowniez z nikotyną. Przechodzac na zerowki przez 3 dni(mozna wytrzymac, najwazniejsze ze mialem zajecie dla rąk i palilem na okrągło :) ) mialem jeszcze glod nikotynowy ale potem juz bylo OK.

Ja pasuję. Twoje argumenty zwalają mnie z nóg. Sam sobie zaprzeczasz. Skoro tak polecasz wykazanie się minimum silnej woli, to po kiego grzyba był Ci ten e-papieros na tydzień? A właściwie to na 3 dni, bo tyle potrzebowałeś na zejście z mocą do 0mg :roll: Silna wola, to silna wola - rzucam i niech się dzieje wola nieba. To jak to w końcu jest z ta Twoją silną wolą? Zaczęła działać po tygodniu?..Chłopie, piszesz takie bzdety, że słabo się robi..
Poddaję się, wszystkiego najlepszego życzę, dyskusja dla mnie bez sensu.
Pozdr.
Awatar użytkownika
By ebull
#464712
goska13 pisze:
ebull pisze:goska13, wierz mi ze to nie zaden cud. Wystarczy chciec. Jak w takim razie nazwiesz sytuacje ludzi ktorzy rzucaja palenie z dnia na dzien, w sposob gwaltowny, bez pomocy zadnych e-papierosow ? Cud nad cuda ? Owszem w instrukcji jest podany sposob jak w sposob lagodny przechodzic do zerówek ale czy nie warto czasami wykazac minimum silnej woli i szybciej zrezygnowac z nikotyny ? Ja tak zrobilem i sprawdzilem to na sobie i wiem ze to absolutnie mozliwe. Zrobilem to tak szybko poniewaz wkurzalo mnie juz te palenie w tak ogromnych ilosciach, dochodzilem do 3 paczek dziennie popadajac juz w obsesje. Dlatego postanowilem szybko skonczyc, rowniez z nikotyną. Przechodzac na zerowki przez 3 dni(mozna wytrzymac, najwazniejsze ze mialem zajecie dla rąk i palilem na okrągło :) ) mialem jeszcze glod nikotynowy ale potem juz bylo OK.

Ja pasuję. Twoje argumenty zwalają mnie z nóg. Sam sobie zaprzeczasz. Skoro tak polecasz wykazanie się minimum silnej woli, to po kiego grzyba był Ci ten e-papieros na tydzień? A właściwie to na 3 dni, bo tyle potrzebowałeś na zejście z mocą do 0mg :roll: Silna wola, to silna wola - rzucam i niech się dzieje wola nieba. To jak to w końcu jest z ta Twoją silną wolą? Zaczęła działać po tygodniu?..Chłopie, piszesz takie bzdety, że słabo się robi..
Poddaję się, wszystkiego najlepszego życzę, dyskusja dla mnie bez sensu.
Pozdr.


Ja rowniez Cie zupelnie nie rozumie i nie wiem o co Ci chodzi. Przeciez kazdy czlowiek jest wolny i sam decyduje po jakim czasie chce palic zerowki. Czyzby wedlug Ciebie jest to zabronione lub istnieje jakas żelazna regula od ktorej nie ma odstepstw ? Ja poprostu postanowilem ze szybko skoncze z nikotyna a Ty to nazywasz jakimis CUDAMI. E-papieros jest mi potrzebny poniewaz jak pisalem gorsze od uzaleznienie od nikotyny byl brak zajecia dla rąk(zakodowany w mozgu odruch siegania po papierosa), choc i z tym sobie poradzilem i w tej chwili palę niewiele. Masz do mnie jakies pretensje ze potrafilem przejsc na zerowki po tygodniu ? Ja poprostu stwierdzilem fakt a Ty zamiast mi pogratulowac, zrobilas z tego problem i nie chcesz za przeproszeniem sie ode mnie odczepic. Ja rowniez uwazam ze ta dyskusja jest bez sensu i to jest moj ostatni post w tym temacie. Zycze wszystkiego najlepszego :).
Pozdr.
By serenity
#464760
A ja łudziłem się, że Pan EBULL ustosunkuje się do mojej odpowiedzi. A przez Ciebie 'gośka13' Pan EBULL zabrał zabawki i poszedł do innej piaskownicy.

;)

Pozdrawiam,

Paweł

P.S. Bez urazy Gosia ?
Awatar użytkownika
By Timi
#464774
serenity pisze:A ja łudziłem się, że Pan EBULL ustosunkuje się do mojej odpowiedzi.


Pozostaje mieć nadzieję, że ziarenko zostało zasiane i może kiedyś wykiełkuje z niego coś odrobinę milszego i świadomego faktu, że żyje z klientów, a jeden niezadowolony = utrata zysków od ok. 100.
Z pełną premedytacją użyłem argumentu finansowego. Domyślam się, że na obecnym etapie rozwoju tylko ten może dotrzeć.
Jednak, jak pisałem wyżej, nie tracę nadziei. Każdy handlowiec kiedyś sam dochodzi do wniosku, że fajnie byłoby wiedzieć jak od kuchni funkcjonuje nowoczesny i skuteczny marketing. W innym wypadku zatrudnia się po prostu fachowca.
By ancia
#464794
w sumie nie wiesz sam, czego oczekiwałeś. Że ebull się pobiczuje, czy cię pomasuje?
dla mnie jest to ewidentny znak organizmu, że nie lubi któregoś ze składników. u siebie zauważyłam podobne objawy po nowej dostawie aromatów z tl, chociaż używam ich od roku. dodali ostatnio czegoś, co mi ewidentnie nie pasuje, ale przecież nie zrobili tego mi na złość. wyobraź sobie, że twój organizm też nie jest nikomu znany, nawet tobie.
wróc do tego, co ci nie szkodzi i będzie dobrze.
a jeszcze lepiej męcz się z obrzydzeniem na tym ebullu, to go ograniczysz, a potem rzucisz, może nawet w ogóle to cholerne e-palenie.
Awatar użytkownika
By ebull
#464813
Timi pisze:No widzisz jaki jesteś wspaniały. Obdarzony nadludzka silną wolą. Cudownymi mocami. Posażny w absolutna wiarę w nieomylność małych, żółtych rączek i absolutnie niedopuszczający nawet myśli, że ktoś po prostu, po ludzku, mógł się pomylić.

O jakimkolwiek zrozumieniu drugiego człowieka, z jego słabościami, może nawet błądzeniem nie może być mowy. Bo to przecież nie przystoi najwspanialszemu i największemu dystrybutorowi tysięcy chińskich buteleczek, zarzucającemu nimi pół Europy.

Czy ludzie lubią wielkich, nieomylnych, nieustępliwych i zawsze mających rację?
Czy Ciebie lubią i będą chcieli kupować Twoje produkty?
U mnie, osobiście nie wzbudziłeś sympatii. Wręcz przeciwnie.

A może warto czasem uświadomić sobie, że każdy człowiek ma swoje niedoskonałości, a nie myli się jedynie ten, który nic nie robi?
Może warto odpuścić sobie imaginację własnej wielkości i zniżyć się do poziomu klienta. Choćby wirtualnie się z nim zaprzyjaźnić, a co za tym idzie zrozumieć i postarać się pomóc? Może klient nie ma racji, a jego zarzuty nie mają żadnych, rzeczywistych podstaw. Jednak to Twój klient i powinieneś się nim po prostu, jak każdy profesjonalny handlowiec i przyzwoity człowiek miło zająć?


Timi, Twoja ironia naprawde jest nie na miejscu. Przedstwilem tylko suche fakty odnosnie firmy i odnosnie mojej osoby w temacie e-palenia a TY sobie ironizujesz nie wiadomo z jakiego powodu. Coraz bardziej dochodze do wniosku ze wzorem innych dostawcow dyskusja z niektorymi uzytkownikami tego forum lub wogule nie ma najmniejszego sensu. Skad w Tobie tyle zlosliwosci i wlasnie braku "zrozumienia dla drugiego czlowieka" od czego wlasnie zaczeles swoj post ??? Gdzie widzisz imaginację mojej wielkości ??? Poniewaz podalem ile liqidow sprzedajemy miesiecznie ??? Dlaczego twierdzisz ze uwazam sie za niomylnego ? Poniewaz osmielilem sie sprobowac zaledwie wyjasnic "dziwne objawy" zaledwie 2 uzytkownikow w stosunku do tysiecy ktorzy sa zadowoleni ??? Dopisujesz filozofie tam gdzie jej nie ma. Niektorzy byliby zadowoleni gdybym ktos ciagle samobiczowal sie, bral na siebie wszystkie niezawinione winy i zalil sie w kazdym temacie. A ja poprostu podalem zaledwie tylko kilka faktow...
Awatar użytkownika
By Archon1
#464818
Panowie, skończcie tą przepychankę słowną i podajcie sobie ręce, będzie najlepiej. Co do parowników czy liquidów, to już użytkownicy zweryfikują. Miałem buteleczkę liquidu od ebull i oddałem potrzebującemu, a szkoda, więc tu się nie wypowiem. Ale z tego co wiem nie narzekał, tylko to już dosyć dawno było.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2012, 00:11 przez Archon1, łącznie zmieniany 1 raz.
By ancia
#464820
ebull! nie taka powinna być twoja odpowiedź. Możesz mieć nawet miliony zadowolonych klientów. Ale jeżeli tylko jednemu zaszkodziło to, co sprzedajesz powinieneś go potraktować jak miliony, a nie pozostać zadowolony, bo i tak masz swoją kasę. To się nazywa arogancja. I pamiętaj- słowo wylatuje wróbelkiem, a wraca kamieniem. Brak empatii w stosunku do klientów odbije ci się tym kamieniem.
Awatar użytkownika
By Timi
#464826
Dziękuję, że w końcu zechciałeś się do mnie odezwać.
Jest mi z tego powodu niezmiernie miło.
Tu nie chodzi o kajanie się, samobiczowanie, czy dochodzenie do wniosku, że "dyskusja z niektorymi uzytkownikami tego forum lub wogule nie ma najmniejszego sensu."

Ja komentował już nie będę, bo nie używałem i nie będę używał Waszych produktów,
a w temacie Twoich kontaktów z klientem i reakcji na skargi napisałem już wszystko, co miałem do powiedzenia.

Pozdrawiam i szczerze namawiam do przemyślenia postawy.
Uwierz, że warto przede wszystkim we własnym interesie.
Awatar użytkownika
By ebull
#464827
serenity pisze:A ja łudziłem się, że Pan EBULL ustosunkuje się do mojej odpowiedzi. A przez Ciebie 'gośka13' Pan EBULL zabrał zabawki i poszedł do innej piaskownicy.


serenity, ja poprostu jestem zapracowany i nie mam czasu przesiadywac non stop na forum,na nikogo sie nie obrazilem.Dzis wyjatkowo znalazlem troche czasu ale nie wymagaj ode mnie abym cala niedziele non stop przesiedzial tutaj i odpisywal na kazdy post natychmiast. Na temat liquidow napisalem juz duzo, od jakiego znanego producenta pochodza, itp. A Ty nadal masz obiekcje jakbysmy je sami gdzies pokatnie produkowali. Zrozum ze one sa jedynie pod naszym brandem a pochodza jak wiekszosc liquidow z Boge Technology. Czy mowi Ci cos nazwa Boge Technology ? Jezeli nadal masz jakies obiekcje i nie ufasz chinskim produktom to nikt Ciebie nie zmusza do ich uzywania lub kupowania.

-- [scalono] 03 cze 2012, 23:33 --

ancia pisze:ebull! nie taka powinna być twoja odpowiedź. Możesz mieć nawet miliony zadowolonych klientów. Ale jeżeli tylko jednemu zaszkodziło to, co sprzedajesz powinieneś go potraktować jak miliony, a nie pozostać zadowolony, bo i tak masz swoją kasę. To się nazywa arogancja. I pamiętaj- słowo wylatuje wróbelkiem, a wraca kamieniem. Brak empatii w stosunku do klientów odbije ci się tym kamieniem.


Przywolujac tysiace zadowolonych przdastawilem tylko argument na jakosc naszych produktow a Ty odrazu odbierasz to w najgorszy mozliwy sposob, jako arogancje. Wiec dyskusja z Toba nie ma sensu :) i moge Cie zapewnić ze niepotrzebnie martwisz sie o sposob traktowania przez nas Klientow.
By ancia
#464842
ebull pisze:Przywolujac tysiace zadowolonych przdastawilem tylko argument na jakosc naszych produktow a Ty odrazu odbierasz to w najgorszy mozliwy sposob, jako arogancje. Wiec dyskusja z Toba nie ma sensu :) i moge Cie zapewnić ze niepotrzebnie martwisz sie o sposob traktowania przez nas Klientow.


nie zrozumiałeś- miałeś mówić o jednym nie przywoływać argument tysiąca, bo tysiącu nie zaszkodziło. dyskusja rzeczywiście nie ma sensu. nie martwię się.
By serenity
#464843
ebull pisze:
serenity pisze:A ja łudziłem się, że Pan EBULL ustosunkuje się do mojej odpowiedzi. A przez Ciebie 'gośka13' Pan EBULL zabrał zabawki i poszedł do innej piaskownicy.


serenity, ja poprostu jestem zapracowany i nie mam czasu przesiadywac non stop na forum,na nikogo sie nie obrazilem.Dzis wyjatkowo znalazlem troche czasu ale nie wymagaj ode mnie abym cala niedziele non stop przesiedzial tutaj i odpisywal na kazdy post natychmiast. Na temat liquidow napisalem juz duzo, od jakiego znanego producenta pochodza, itp. A Ty nadal masz obiekcje jakbysmy je sami gdzies pokatnie produkowali. Zrozum ze one sa jedynie pod naszym brandem a pochodza jak wiekszosc liquidow z Boge Technology. Czy mowi Ci cos nazwa Boge Technology ? Jezeli nadal masz jakies obiekcje i nie ufasz chinskim produktom to nikt Ciebie nie zmusza do ich uzywania lub kupowania.


Witaj,

Dziękuję za odpowiedź. Skoro już przeszliśmy na "ty", to może będzie łatwiej pomówić o oczekiwaniach. O swoich napisze na przykładzie. Jakiś czas temu zamówiłem w http://www.e-dymek.pl, dla spróbowania liquid o smaku miętowym. Bardzo lubię smak Tobbaco od Boge/Dekang więc pomyślałem, że może się przekonam do mięty. Niestety smak miętowy nie był tym samym, którym były nasączone kartridże, w zestawie VGO, który też zakupiłem w tym sklepie. Napisałem do tego dostawcy, że zupełnie nie jest to to czego oczekiwałem. Otrzymałem odpowiedź, że wysyłają natychmiast do mnie inny smak, a ten nie muszę odsyłać. Byłem bardzo mile zaskoczony. Robiłem w tym sklepie sporo zakupów, ponieważ czułem się traktowany poważnie...może wręcz wyjątkowo ! No cóż lubię być dopieszczony, dostać czasem gratisa, specjalną ofertę. Tak mam. Mimo, że cena ich liquidów Boge była wyższa niż u konkurencji kupowałem właśnie tam. Gdy padały mi baterie uznawano mi gwarancję nawet, gdy nie było do końca pewności czy to nie moja wina, że się popsuła. Właściciel sklepu bowiem ceni szczerość i odwzajemniał się szacunkiem. Taka to strategia dbania o klienta. Potem weszły na rynek tanki, ale u e-dymka ich nie było, więc zacząłem szukać innego dostawcy, itd. Dziś szukam sklepu gdzie znajdę różnorodną ofertę sprzętu i liquidów w dobrej cenie. Jeśli widzę, że dostawcy idzie w urazę i nie stara się rozwiązać problemu, nie korzystam z jego usług, bo obawiam się problemów w przyszłości. Ot taki ze mnie DZIWNY klient. Mimo, że nie kupuję od jakiegoś czasu w e-dymek.pl, złego słowa nie napiszę o tym sklepie. Bo Panowie Kotwica są do bólu uprzejmi, STALE opracowują nowe strategie marketingowe i zrobią wszystko aby dbać o swój dobry wizerunek. Ot firma godna zaufania.

Pytanie dla Ciebie EBULL (wybacz formę ale nawet nie podpisujesz swoich postów imieniem):

Jak sądzisz dlaczego siedzę po nocy i piszę o Twojej konkurencji (http://www.e-dymek.pl) w tak miłym tonie ?

Podpowiedź: nie, nie pracuję w e-dymek, nie mam tam udziałów, nie mam żadnych powiązań rodzinnych i jakichkolwiek innych poza tym, że mianuję się ich klientem.

Ok, trzeba iść spać. Liquidy BOGE/DEKANG zamówione. Wiem, że nie jest Ci żal, że nie zamówiłem ich w Twoim sklepie, bo masz przecież tysiące klientów codziennie. Co tam jeden klient czy dwóch piszących o tym, że mają zawroty głowy czy inne dziwne objawy po EBULL. Przecież oni się nie znają na e-paleniu, widocznie nie umieją wapować, przedawkowali. Nie ważne co jest napisane na opakowaniu, bo musi być tak napisane, żeby podatku nie było. W końcu to BOGE, więc żadnej pomyłki być nie może. Przecież to BOGE. EBULL=BOGE. O Boże...

Pozdrawiam,

Paweł

P.S. Nie mam prawa Cię pouczać, jestem tylko jednym z tysięcy. Myślę natomiast, że to co pisze 'Timi' mogłoby Ci bardzo pomóc w Twoim biznesie. Powodzenia !
Awatar użytkownika
By PucH2
#464844
Do lekarza. Zrobić badania i złożyć wniosek do prokuratury o odszkodowanie. I pisać na temat " Tytuł: Re: Dziwne uczucie przy e-paleniu liquidu EBULL" .
Macie ochotę pojeździć personalnie po dostawcy to załóżcie odpowiedni temat lub przyjmijcie się do pracy jako marketingowcy.
Awatar użytkownika
By hiena
#464846
W sumie ja osobiście za mało palę ep żeby się wypowiedzieć ale miałem od nich liqid camel, usa mix i mentol z tym że camel był super, usa taki sobie to mentol był jak herbata miętowa i nie dało się tego palić. Zrobiłem mixa tzn na 10 kropli camela dodałem 2 krople mentola efekty wyszedł super taki coś jak west ice. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By satmar
#464850
PucH2 pisze:Do lekarza. Zrobić badania i złożyć wniosek do prokuratury o odszkodowanie. I pisać na temat " Tytuł: Re: Dziwne uczucie przy e-paleniu liquidu EBULL" .
Macie ochotę pojeździć personalnie po dostawcy to załóżcie odpowiedni temat lub przyjmijcie się do pracy jako marketingowcy.


popieram, przeczytalem dwa tematy o liquidach ebulla i wyglada mi to na jakis celowy atak i na dodatek reklama innych dostawców, przynajmiej odniosłem takie odczucie, niewapuje ebulla bo znalazlem już swój liquid i smak ale nim do tego doszłem to zmieniałem 4 sklepy aż trafilem na to co mi smakuje ale nieoczerniam tych pozostałych i niezamierzam lizać tyłku aktualnemu dostawcy jaki on ach... i ech...
Awatar użytkownika
By ebull
#464876
PucH2 pisze:Do lekarza. Zrobić badania i złożyć wniosek do prokuratury o odszkodowanie. I pisać na temat " Tytuł: Re: Dziwne uczucie przy e-paleniu liquidu EBULL" .
Macie ochotę pojeździć personalnie po dostawcy to załóżcie odpowiedni temat lub przyjmijcie się do pracy jako marketingowcy.


PucH2, Dziekuje za tak mądre słowa. Myslalem ze juz czegos takiego nie uslysze tutaj. Zgadzam sie z Toba w 100% i chetnie poddam sie karze jezeli ktos udowodni w prokuraturz ze nasze liquidy są gorsze lub jakies trefne. I to powinno byc sedno i podsumowanie tego tematu. I na koniec chcialbym podac jeszcze jeden fakt (ale az sie boje zeby nie byc posadzony nie wiadomo o co?), jedynie suchy fakt i zakonczyc dyskusje. Nie kazdy wie ze hurtowej sprzedazy liquidow jestesmy numere jeden w kraju. Podaje to nie po to aby sie chwalic ale aby rozsądni ludzie wyciagneli sami wnioski dlaczego doszlismy do takiej pozycji i czy by to bylo mozliwe gdybysmy mieli towar kiepskiej jakosci, żle traktowali Klientów, itp.. Nierozsadni ludzie zaraz rzuca sie na mnie ze sie chwale, ze jestem zarozumialy, arogancki itp. a ja podaje tylko fakt aby postarać sie cos udowodnic bez zadnych zlych intencji lub zeby ludzie sami wyciagneli wnioski. Na tym chcialbym zakonczyc dyskusje w tym temacie. Życzę Tobie i wszystkim pozostalym forumowiczom wszystkiego najlepszego. Serdecznie Pozdrawiam Wszystkich :)
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.