EPF
Awatar użytkownika
By venom_666
#873046
jakbys poczytał dokładniej, to e-p nie będa traktowane jak produktymedyczne... ta poprawka nie została przyjęta, a media kłamia ;-)
By glazier
#873048
własnie widzę że uległem małej manipulacji...bo bardziej wiarygodne źródła przeczą informacją z onetu..
By user002
#873049
Wygląda na to , że e-papierosy i ich sprzedaż bez zmian .
Awatar użytkownika
By pol
#873054
Zanim zmienią treść depeszy PAP.
08.10. Strasburg (PAP) – Parlament Europejski przegłosował we wtorek…
Jak silne piętno lobbingu BF pozostało:
Ponadto papierosów elektronicznych mają dotyczyć regulacje takie jak produktów medycznych.

Źródło
Awatar użytkownika
By venom_666
#873056
Pol ;-) nie stresuj ludzi, bo uwierzą ;-)
PAP miał przygotowaną notke jeszcze przed ogłoszeniem wyników a chcieli byc pierwsi, więc puścili w wersji bez poprawek uaktualniających ;-)
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#873065
Tak to jest jak się newsy przygotowuje przed wydarzeniem, a potem nie sprawdza.
Ale przy okazji jest to ciekawostka, która pokazuje rozprzestrzenianie się dowolnych wieści bez żadnego sprawdzania. Bezrefleksyjne copy/paste.
Awatar użytkownika
By venom_666
#873067
Swoja droga ciekawe czy PAP i inne zdementują swoje "rewelacje"... no i kiedy to zrobia ;-)
Awatar użytkownika
By Kszywho
#873068
venom- wczytaj się w treść tej notatki PAP. Tam nie ma co dementować bo jest ona prawdziwa. Jest tylko sprytnie zmanipulowana. Kto przeczyta spokojnie ze zrozumieniem ten zobaczy gdzie leży myk.
Awatar użytkownika
By venom_666
#873071
no wczytałem sie ;-)
Ponadto papierosów elektronicznych mają dotyczyć regulacje takie jak produktów medycznych.
dośc jednoznacznie to brzmi, choć okreslenie "mają" nie jest tożsame z "będą" ;-)
Awatar użytkownika
By Kszywho
#873076
Ale zobacz cały akapit. To ogólny zarys czego dotyczył po prostu projekt dyrektywy. :)
Awatar użytkownika
By venom_666
#873080
Masz racje ;-)
Sprytnie napisane ;-)
Awatar użytkownika
By prymus140
#873085
No to świętujemy.Moderatorzy do roboty.Anulować wszystkim warny i inne paskudztwa.Dziś dzień bez banana.
Awatar użytkownika
By Habi
#873086
Jestem za :D
Awatar użytkownika
By venom_666
#873092
prymus140 pisze:No to świętujemy.Moderatorzy do roboty.Anulować wszystkim warny i inne paskudztwa.Dziś dzień bez banana.


jak promocja to promocja..
Tylko Dziś!!!!
Dwa banany w cenie jednego ;-)
Odznaczenia dla wszystkich starych i zasłuzonych....
w godzinach 17:50 do końca e-dymowej promocji Ban dla całego forum, żeby mogli polowac na okazję.
Na krótko zdjęty w godzinach 20-21 żeby mozna bylo na forum zapolowac na klona bagua za pół ceny...
Awatar użytkownika
By LinGruby
#873093
No to Amen, i wracamy do zwykłej codzienności *SMOKEKING* *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By pol
#873095
http://www.europarl.europa.eu/news/pl/n ... -regulated

E-cigarettes

E-cigarettes should be regulated, but not be subject to the same rules as medicinal products unless they are presented as having curative or preventive properties. Those for which no such claims are made should contain no more than 30mg/ml of nicotine, should carry health warnings and should not be sold to anyone under 18 years old. Manufacturers and importers would also have to supply the competent authorities with a list of all the ingredients that they contain. Finally, e-cigarettes would be subject to the same advertising restrictions as tobacco products.
Awatar użytkownika
By prymus140
#873096
venom_666 pisze:
prymus140 pisze:No to świętujemy.Moderatorzy do roboty.Anulować wszystkim warny i inne paskudztwa.Dziś dzień bez banana.


jak promocja to promocja..
Tylko Dziś!!!!
Dwa banany w cenie jednego ;-)
Odznaczenia dla wszystkich starych i zasłuzonych....
w godzinach 17:50 do końca e-dymowej promocji Ban dla całego forum, żeby mogli polowac na okazję.
Na krótko zdjęty w godzinach 20-21 żeby mozna bylo na forum zapolowac na klona bagua za pół ceny...

Nic z tego.Nie macie już bananów.Wszystkie rozdaliście w Krakowie. :lol:
Awatar użytkownika
By LogerM
#873104
E-cigarettes should be regulated, but not be subject to the same rules as medicinal products unless they are presented as having curative or preventive properties. Those for which no such claims are made should contain no more than 30mg/ml of nicotine, should carry health warnings and should not be sold to anyone under 18 years old. Manufacturers and importers would also have to supply the competent authorities with a list of all the ingredients that they contain. Finally, e-cigarettes would be subject to the same advertising restrictions as tobacco products.

*GOOD*

Brakuje mi tylko wymogów co do badań mikrobiologicznych i na zawartość metali ciężkich do pełni szczęścia.

(znacznik cytatu usunięty dla lepszej czytelności)

prymus140 pisze:Nic z tego.Nie macie już bananów.Wszystkie rozdaliście w Krakowie. :lol:

Przy tej ilości alkoholu na bank się kilka zwróciło :P
Awatar użytkownika
By cinto
#873112
Once the legislation is approved by the Council and Parliament, EU member states will have 18 months in which to translate the directive into their national laws, to run from the date when it enters into force, 36 months for the provisions on additives and five years menthol (for a total of 8 years). Tobacco products that do not comply with the directive will be tolerated on the market for 24 months, and e-cigarettes for 36 months
Awatar użytkownika
By Mutango
#873121
To co? Jedyne co nas w praktyce dotyczy w tej dyrektywie, to ograniczenie nikotyny do 30mg/ml w liquidach (i bazach). Czy są na sali osoby, które aktualnie palą 36-ki?
Awatar użytkownika
By mashun
#873127
W tym wypadku dotknie to użytkowników bazy 36mg, czyli mieszaczy.
Awatar użytkownika
By slavo22
#873137
Zanim dyrektywa się uprawomocni to banery same spadną ze starości.

Tapnięte ze SGSa
By glazier
#873147
Tak..ale mam też na myśli szum jaki się zrobił wokoło tytoniu i ep
Awatar użytkownika
By Mutango
#873160
mashun pisze:W tym wypadku dotknie to użytkowników bazy 36mg, czyli mieszaczy.

Tak, tylko że mieszacze zazwyczaj i tak obniżają zawartość, i to sporo, więc dla nich to problem stosunkowo niewielki.. A mnie się rozchodzi o tych kilka osób co e-palą 36-ki, i oni nie będą w stanie sobie "podnieść" zawartości z 30 do 36. W nich to bardziej uderzy.
Awatar użytkownika
By irys77
#873161
Mutango pisze:
mashun pisze:W tym wypadku dotknie to użytkowników bazy 36mg, czyli mieszaczy.

Tak, tylko że mieszacze zazwyczaj i tak obniżają zawartość, i to sporo, więc dla nich to problem stosunkowo niewielki.. A mnie się rozchodzi o tych kilka osób co e-palą 36-ki, i oni nie będą w stanie sobie "podnieść" zawartości z 30 do 36. W nich to bardziej uderzy.



a są tacy??
Awatar użytkownika
By Mutango
#873169
irys77 pisze: a są tacy??

No ja kojarzę co najmniej jedną taką osobę, a może nawet dwie... Nie chcę wymieniać nicków, bo może sobie nie życzą. W każdym bądź razie twardo obstawali, że nic poniżej 36 ich nie zaspokoi :o
Awatar użytkownika
By Ratio
#873191
Może bazy nam zostawią, mam nadzieję. Ale tak ogólnie to się ciesze, bałam się, że będę musiała wrócić do normalnych...

by Tapatalk
Awatar użytkownika
By nemiasty
#873237
Tak jest... jest to najważniejsza wiadomość dnia dla epalaczy. Nie ma co się martwić tymi bazami... zejdą ludzie z nikotyną - może ;) Najważniejsze, że nadal możemy spokojnie korzystać z ep. Przyznam się, że bałem się jak to się skończy. Trzeba to uczcić i jakiś toast wznieść!
Awatar użytkownika
By Amix
#873319
Mutango pisze:To co? Jedyne co nas w praktyce dotyczy w tej dyrektywie, to ograniczenie nikotyny do 30mg/ml w liquidach (i bazach). Czy są na sali osoby, które aktualnie palą 36-ki?

Aktualnie nie, ale zaczynałem od 36 w dół.
Na pewno jest wielu takich, bo nas z każdym dniem przybywa :)
Awatar użytkownika
By cinto
#873357
[
LogerM pisze:E-cigarettes should be regulated, but not be subject to the same rules as medicinal products unless they are presented as having curative or preventive properties. Those for which no such claims are made should contain no more than 30mg/ml of nicotine, should carry health warnings and should not be sold to anyone under 18 years old. Manufacturers and importers would also have to supply the competent authorities with a list of all the ingredients that they contain. Finally, e-cigarettes would be subject to the same advertising restrictions as tobacco products.
quote="cinto"]Once the legislation is approved by the Council and Parliament, EU member states will have 18 months in which to translate the directive into their national laws, to run from the date when it enters into force, 36 months for the provisions on additives and five years menthol (for a total of 8 years). Tobacco products that do not comply with the directive will be tolerated on the market for 24 months, and e-cigarettes for 36 months

*GOOD*


Tekst po polsku:
http://goo.gl/3xAu0n
E-papierosy powinny podlegać regułom, ale innym niż te, którym podlegają produkty medyczne, z wyjątkiem sytuacji, gdy prezentowane będą one, jako produkty o działaniu zapobiegawczym lub leczniczym. W każdym innym przypadku, poziom nikotyny w
e-papierosach, nie powinien być wyższy niż 30 mg/ml, powinny posiadać ostrzeżenia zdrowotne i nie powinny być sprzedawane osobom poniżej 18 roku życia. Wytwórcy oraz importerzy powinni dostarczać właściwym organom wykaz wszystkich składników zawartych w e-papierosach. Wreszcie e-papierosy podlegałyby takim samym ograniczeniom reklamowym, jak zwykłe papierosy.
Kiedy projekt prawa zostanie przyjęty przez Parlament i państwa członkowskie, będą one miały 18 miesięcy na włączenie dyrektywy do własnych przepisów prawnych, od dnia, w którym wejdzie ona w życie oraz 36 miesięcy na wprowadzenie przepisów dotyczących dodatków i pięć lat na wprowadzenie tych, dotyczących mentolu (razem 8 lat). Produkty tytoniowe, które nie spełnią zaleceń dyrektywy, będą mogły pozostawać na rynku do 24 miesięcy a e-papierosy do 36 miesięcy.
Awatar użytkownika
By STEP
#873625
Witajcie,

Dziś odbyło się ważne głosowanie nad projektem tzw. "Dyrektywy Tytoniowej". Zapewne znacie już wyniki głosowania. Wracamy dziś ze Strasburga z podniesionym czołem i z poczuciem, że zdrowy rozsądek wygrał nad absurdem i działaniami różnych grup interesów.

To ważny sygnał dla rynku oraz użytkowników e-papierosów.

Mamy jednak świadomość, że dzisiejsze głosowanie to dopiero początek długiej drogi negocjacji, a następnie dostosowania założeń dyrektywy do prawa krajowego.

Dziękujemy Wam za wsparcie Naszych działań na polu krajowym i międzynarodowym. Bez współpracy z partnerami z zagranicy, aktywności i pomysłowości wielu z Was oraz spontanicznemu wsparciu, to by się nie udało.

Możliwość tworzenia i kreowania rzeczywistości przy współpracy wielu podmiotów z branży e-papierosowej dała znakomity rezultat i dowód na to, że Polacy też potrafią!

Gratulacje dla Was, branży i sympatyków e-palenia!

Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz E-palenia.
www.step.org.pl
By Korbamoto
#873690
Normalnie to juz chyba piąty temat w którym dziś o tym czytam.
No, ale to nasze święto, sukces, więc można zaszaleć ;)
Awatar użytkownika
By PucH2
#873691
Sukces ma wielu ojców. Nie to co porażka.
Awatar użytkownika
By el Petto
#873712
PucH2 pisze:Sukces ma wielu ojców. Nie to co porażka.


Oj tak - do tej sieroty, to się nawet rodzona matka nie przyzna!

A co do 'dyłektywy' - dziś się cieszmy, ale baczenia nie porzucajmy,
albowiem to tylko jedna potyczka, a batalia będzie trwać dalej
i wróg nie zasypie plastrów w analogowym popiele!
Awatar użytkownika
By slawas2
#873761
Jeden pan znany zapewne większości już zaczął sprzedawać w 100% legalny e-papieros. :D
Już chciałem zamawiać :lol: tylko niech ktoś zrobi jakąś recenzje bo nie wiem jak ze spadkami napięcia :lol:


Awatar użytkownika
By Lutor
#873883
spadki napięcia w tym modelu zależą od tego czy benzynę masz z akcyzą czy bez
Awatar użytkownika
By krzych.s
#874004
el Petto pisze:Oj tak - do tej sieroty, to się nawet rodzona matka nie przyzna!

Ja się przyznam - porażką było zacząć palić w ogóle :P

Co zaś do sukcesu - nie sądziłem, że się uda :). Ciekawe co na to nasi - w końcu EU niczego nie narzuca, ale i też nie zabrania - można jak na Węgrzech - własnym prawem...
Awatar użytkownika
By Amix
#874016
krzych.s pisze:
el Petto pisze:Oj tak - do tej sieroty, to się nawet rodzona matka nie przyzna!

Ja się przyznam - porażką było zacząć palić w ogóle :P

Co zaś do sukcesu - nie sądziłem, że się uda :). Ciekawe co na to nasi - w końcu EU niczego nie narzuca, ale i też nie zabrania - można jak na Węgrzech - własnym prawem...

Nie strasz *BOJE SIE*
Awatar użytkownika
By gerard88
#874053
link do protokołu z głosowania 08/10/2013:

http://www.europarl.europa.eu/sides/get ... anguage=PL

Jeśli dobrze wnioskuję to wyniki glosowania w sprawie poprawki 71 są na 122-123 stronie (moge się mylić bo po raz pierwszy tu zaglądałem). Jeśli nie to proszę mnie poprawić lub usunąć post ;)

A żeby było łatwiej to sprawdziłem jak głosowali nasi eurodeputowani :bry

(+) za
(-) przeciw
- nie głosował (brak na liście)
("0") - wstrzymał


Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)

Wybrani z listy PO

• Piotr Borys +
• Jerzy Buzek +
• Małgorzata Handzlik +
• Jolanta Hibner +
• Danuta Hübner – nie głosował
• Danuta Jazłowiecka +
• Sidonia Jędrzejewska +
• Filip Kaczmarek – nie głosował
• Lena Kolarska-Bobińska -
• Jan Kozłowski +
• Krzysztof Lisek +
• Elżbieta Łukacijewska +
• Bogdan Marcinkiewicz +
• Sławomir Nitras +
• Jan Olbrycht +
• Jacek Protasiewicz +
• Jacek Saryusz-Wolski +
• Joanna Skrzydlewska +
• Bogusław Sonik +
• Róża Thun – nie głosował
• Rafał Trzaskowski +
• Jarosław Wałęsa +
• Paweł Zalewski +
• Artur Zasada +
• Tadeusz Zwiefka +

Wybrani z listy PSL

• Arkadiusz Bratkowski +
• Andrzej Grzyb +
• Jarosław Kalinowski +
• Czesław Siekierski +

Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy

Wybrani z listy PiS

• Adam Bielan (niezależny) -
• Ryszard Czarnecki -
• Marek Gróbarczyk -
• Michał Kamiński (PJN) +
• Paweł Kowal (PJN) -
• Ryszard Legutko -
• Marek Migalski (PJN) -
• Mirosław Piotrowski (niezależny) -
• Tomasz Poręba -
• Konrad Szymański -
• Janusz Wojciechowski -

Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim

Wybrani z listy SLD-UP

• Lidia Geringer de Oedenberg (SLD) -
• Adam Gierek (UP) „0”
• Bogusław Liberadzki (SLD) -
• Wojciech Olejniczak (SLD) -
• Joanna Senyszyn (SLD) -
• Marek Siwiec (TR) +
• Janusz Zemke (SLD) – nie głosował

Europa Wolności i Demokracji

Wybrani z listy PiS

• Tadeusz Cymański (SP) -
• Jacek Kurski (SP) -
• Jacek Włosowicz (SP) – nie głosował
• Zbigniew Ziobro (SP) -
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#874125
Czy dobrze rozumiem, że jak ktoś ma "-" to był przeciwko chmurzeniu w dotychczasowej formie?
By Sean4
#874129
Patrząc na wyniki nie bardzo wiem, kto tu jest liberałem, a kto socjalistą. Jedynie daltonistów łatwo wyczaić, bo przyciski były czerwone i zielone:)

SzamanDM pisze:Czy dobrze rozumiem, że jak ktoś ma "-" to był przeciwko chmurzeniu w dotychczasowej formie?


Tzn, że był przeciw poprawce 71 oddającej e-p farmacji. Czyli Swój:)
Ostatnio zmieniony 09 paź 2013, 19:10 przez Sean4, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.