EPF
Modernizacje e-papierosów i akcesoriów przez forumowiczów.
By zelo533
#67757
czy można jakoś zmienić kolor "dymu" ?
By zelo533
#67769
link mi nie chodzi a wam?
Awatar użytkownika
By bigbaster
#67771
całe szczęście, że Ci nie chodzi :)
tomba to było dobre :) Najtańsze źródło soczku :)
Awatar użytkownika
By Tomba
#67772
Sorki, nie skumałem, że chodzi o dymek z e-p :mrgreen:
Awatar użytkownika
By bigbaster
#67774
hehehehe :) mozna sobie też zamiast dymku bańki strzelić :)
By zelo533
#67775
szkoda że to jedyne forum o e-fajkach bo te mnie się nie podoba tomba jak nie banany to ku..wa jakieśza przeproszeniem g**no a inni tylko"ahuahuauh bomba ku..wa dobre"
Awatar użytkownika
By Tomba
#67776
No sorki kolego, Nie denerwuj się. To był zwykły żart.
Ale oczywiście za to przepraszam.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2009, 19:26 przez Tomba, łącznie zmieniany 1 raz.
By zelo533
#67778
ale ty cały czas żartujesz :P na wcześniejszych tematach też mi jakieś banany wklejałeś
Awatar użytkownika
By Tomba
#67780
Ja nie poluję na Ciebie. Tak jakoś wyszło. Już nawet nie pamiętałem tego banana.
Oczywiście eksperymentuj sobie jak masz ochotę. Może byłoby to i fajne puszczać kolorowe dymki :)
Ostatnio zmieniony 17 gru 2009, 19:14 przez Tomba, łącznie zmieniany 1 raz.
By dundee
#67783
zelo533 nie unos sie :lol:
tombe zam jedynie z tego forum ...i on tak ma,
ale swoja droga to dobre bylo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

P.S. co do koloru (powaznie) byl jakis watek na forum i spece nie polecaja
bo to raczej "nieczyste" jest
pozdro
Awatar użytkownika
By Mareckimt
#67784
zelo533 pisze:szkoda że to jedyne forum o e-fajkach...
Nie jedyne, zapewniam. Tylko to jest takie bardziej luzackie :mrgreen:
By Wolter
#67786
Kolorowy dym ...
Ludzie macie już kolorowe papierosy, kolorowe diody w akumulatorkach

Teoretycznie kolor dymu można zmienić za pomocą szkodliwej chemii (nigdy dłużej o tym nie myślałem więc mogę się mylić)
Zresztą gdyby było to bezpieczne i nieszkodliwe pewnie dostałbyś smak truskawki o czerwonym kolorze dymu i zielony miętowy dym


Zelo533 my nigdy nie żartujemy na forum ;)
Ostatnio zmieniony 17 gru 2009, 19:24 przez Wolter, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By bigbaster
#67789
zelo533 pisze:szkoda że to jedyne forum o e-fajkach bo te mnie się nie podoba tomba jak nie banany to ku..wa jakieśza przeproszeniem g**no a inni tylko"ahuahuauh bomba ku..wa dobre"



nie denerwuj się po prostu Twoje pytanko było zabawne i taka otrzymałeś odpowiedź :)

Najpierw się panikuje, że e-p może być jednak troszkę bardziej szkodliwe niż nam się wydaje i że kartomizery się palą i wydzielają "trujące gazy" a tu nagle ktoś się pyta jak zmienić kolor dymku :) :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Tomba
#67790
Ale jak odkryjesz co nam ubarwi życie i nie będzie szkodliwe, to wal jak w "dym".
Awatar użytkownika
By szczuro
#67791
zelo533 pisze:czy można jakoś zmienić kolor "dymu" ?


taa mozna
podswietl sobie czarna dioda :lol:
Awatar użytkownika
By Tomba
#67797
A tak swoją drogą, to był banan darowany mi przez Szczuro.
Ale ja się na niego nie wkułem. Przecież ten banan jest ładny i taki radosny :)
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#67809
Dobra - teraz na poważnie, odkładamy banany.. tfu.. żarty na bok.

Teoretycznie można zrobić, aby był dym kolorowy. Barwę uzyskuje się dodając do liquidu związków metali ciężkich (uwaga - toksyczne, kumulują się w organizmie) lub też związków organicznych zawierających sporą liczbę wiązań wielokrotnych (bo niezbędne są tzw. elektrony 'pi'). Związki te w większości są trujące.
Odpowiedź więc brzmi - tak, można. Tylko po co?
Awatar użytkownika
By decadus
#67821
Nie wszystkie barwniki są oparte na metalach ciężkich i trujących związkach organicznych. Istnieje coś takiego jak barwniki spożywcze stosowane w cukiernictwie. Nawet są w sprayu na bazie alkoholu.
By zelo533
#67842
dobra przepraszam was za wszystko .Byłem lekko wkurzony bo ładował mi się e-fajek i chciało mi się palić. :)|no to jak to ma szkodzić mojemu zdrowiu no to po co to. Chociaż np.niebieski dymek.....uu fajowo by to wyglądało :D
Awatar użytkownika
By Tomba
#67857
No to dobrze Zelo, że już się nie gniewasz. Muszę Cię zapamiętać, by Cię nie wkurzać :)
PS. Już żadnych bananów, ale mam jeszcze śliczniutkiego pawika :)
By zelo533
#67953
hmmm....to wklej go przy następnym moim temacie :D :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Tomba
#67955
Miłego dnia Zelo :)
Awatar użytkownika
By gulus
#68427
Ciekawe, co trzeba by stosować, żeby dym był kolorowy i w jaki sposób miałby taki środek znaleźć się w e-papierosie? Nie mam pojęcia o chemii. Jednak do barwienia płomieni, nie koniecznie trzeba stosować metale ciężkie - sód (na przykład w soli kuchennej NaCl) barwi płomień na żółto, ale nie dym. Jak to z tym jest?
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#68436
Pierwsze pytanie brzmi - po co? Ja np. już nic więcej wdychać nie chcę.
Tak, sód, lit i potas też dają barwę - ale niestety w płomieniu, w temp. kilkuset stopni. Naprawdę nie jest łatwo uzyskać coś, co byłoby naprawdę nieszkodliwe podczas stosowania wziewnego.
Ale o tym zapewne więcej mogą powiedzieć lekarze.
Awatar użytkownika
By gulus
#68450
Po co? Dla jaj, dla bajeru :) A po co tyle smaków? Fajnie byłoby sobie wpuścić 1-2 kropeleczki czegoś i móc dmuchnąć na różowo.

Nie jestem chemikiem, nie mam pojęcia co trzeba zrobić, żeby dym był kolorowy. Czy w glikolu trzeba by podstawić jakiś atom, który spowodowałby kolor dymu (pary dokładniej)? Czy też trzeba by znaleźć środek, który parowałby kolorowo i jego dodawać? Niedrażniący śluzówkę dróg oddechowych, obojętny dla organizmu (najlepiej jakby się nie wchłaniał przez śluzówki jamy ustnej i dalszego odcinka dróg oddechowych. Tani, łatwy w produkcji, przechowywaniu, trwały (żeby nie rozpadał się na jakieś niespodzianki). Dla takiego ignoranta jak ja, to sporo zachodu, ale może istnieją takie środki?
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#68462
@gulus: ja wolałbym najpierw, aby móc kupować liquidy nie dymiące na kolorowo, ale na bieżąco badane chemicznie i bakteriologicznie.
Co zaś do Twoich postulatów - jasne, że można szukać takiego środka. Są tylko trzy dość istotne problemy - pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze. Jak znajdziesz sponsora, ja obiecuję zmontować ekipę chemiczno-medyczną do badań.
Awatar użytkownika
By gulus
#68469
Chemiku, to nie są moje postulaty, tylko takie luźne rozważania, co by można kiedyś zmienić. Nowe smaki (brakuje mi teraz "smaków" fajkowych jak Amphora), kolorowe "dymy", wymyślne kształty e-papierosów (nie muszą przypominać papierosa czy fajki, smoki, węże, saboty ... tylko funkcjonalność ograniczyć może wyobraźnię).
By sambuca
#355491
w sumie nie koniecznie. na stronach aukcyjnych oraz w innych sklepach internetowych, jest wiele naturalnych "niby" barwników spożywczych
używanych np. do kolorowania kremu w ciastach itd. osobiście mam taki w domu, używałem go do kolorowania drinków. zaledwie niewielka ilośc nabrana wykałaczką czyli prawie nic wystarczała do zabarwienia całej szklanki wody 0,5 litra na niebiesko.

p.s obecnie czekam na mój pierwszy "e-papieros" , który dziś zamówiłem. więc opcję kolorowego dymu też sprawdzę i Was powiadomię.
zapewne zęby też będę miał niebieskie :D

a przy okazji Witam wszystkich jako nowy użytkownik forum.
By pidyn.Mawr
#355494
Nie sprawdzisz, i nie "pokolorujesz"
W e-p nie masz na to szans. Temat już kiedyś dość głęboko przeszukiwany. Niestety z wynikiem negatywnym. Sam sie zresztą przekonasz
Awatar użytkownika
By Kszywho
#355496
Gulus- Napisane: 19 gru 2009, o 21:54
Sambuca- Napisane: 1 lis 2011, o 12:10 Pierwszy post i do tego archeolog :)

Witamy na forum!
Awatar użytkownika
By Goldi
#355497
Kszywho pisze:Gulus- Napisane: 19 gru 2009, o 21:54
Sambuca- Napisane: 1 lis 2011, o 12:10 Pierwszy post i do tego archeolog :)

Witamy na forum!

Może przez dwa lata coś się zmieniło w tym temacie. :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Amix
#355554
Nic się nie zmieniło, bo niebieskiego dymu w dalszym ciągu w magazynie brak :mrgreen:
By sambuca
#356372
Witam wszystkich, ponownie. poza tym ze się cieszę nowym gadżetem od paru godzin, to już na ogień do pieca poszedł niebieski proszek. dodany do liquidu.
efekt. niebieskiego dymu brak.. po drugie, owy barwnik spożywczy sprawił przyćmienie dymu, nie jest on taki intensywny. no a po trzecie mino dodanej mikroskopijnej dawki barwnika miałem ładne niebieskie ząbki.

pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#356393
sambuca pisze:Witam wszystkich, ponownie. poza tym ze się cieszę nowym gadżetem od paru godzin, to już na ogień do pieca poszedł niebieski proszek. dodany do liquidu.
efekt. niebieskiego dymu brak.. po drugie, owy barwnik spożywczy sprawił przyćmienie dymu, nie jest on taki intensywny. no a po trzecie mino dodanej mikroskopijnej dawki barwnika miałem ładne niebieskie ząbki.

Miał rację Einstein mówiąc, że są dwie rzeczy nieograniczone - Wszechświat i głupota ludzka. Dodawał, że co do Wszechświata nie jest tak w 100% pewny.
Jesteś czystym dowodem, że się nie mylił. Wybacz, ale trzeba nie mieć rozumu, aby robić takie eksperymenty. Ząbki miałeś ładne? Zastanów się jakie teraz masz płuca. Załamka totalna. Nie wierzyłem, że ktoś może coś takiego próbować.
Życie Ci niemiłe, człowieku? Ile Ty masz lat - 8?

Ludzie - zanim coś zaczniecie robić, włączcie myślenie!!!
E-palenie nie jest zabawą!
Awatar użytkownika
By Tomba
#356417
StaryChemik pisze: Zastanów się jakie teraz masz płuca.

Niebieskie :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
By giantx
#356451
Ciekawe czy stwierdzą obecność płuc na rentgenie :)
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.