EPF
Awatar użytkownika
By Thaniell
#644248
Materiał : Stal Nierdzewna

Średnica : 22mm

Wysokość : 49mm

Waga : 83g

Zbiornik : Pyrex

Pin "+" & Nakrętki : Mosiądz

Izolatory : Acetal ??????

Pojemność : 2,8 ml (rzeczywista)

Otwór Powietrzny : 1mm

Otwór pod knot : 3mm







Cena : £115.00 ( Jak za foggatti ) :roll: :mrgreen:
Awatar użytkownika
By seiken
#644756
Cena dyktuje rynek czyli zapotrzebowanie
nie kumam tylko po uja te stożkowate wykończenie - zwieksza tylko mase genka i zmniejsza pojemność
By keruj_jp
#644771
seiken pisze:Cena dyktuje rynek czyli zapotrzebowanie

No i nie zawiele jest konstrukcji z jednoczęściowym korpusem

seiken pisze:nie kumam tylko po uja te stożkowate wykończenie - zwieksza tylko mase genka i zmniejsza pojemność

Pewnikiem, miał być choć odrobinę inny niż podobne konstrukcje - no i jest.
Awatar użytkownika
By daras25
#644817
seiken pisze:... zwieksza tylko mase genka i zmniejsza pojemność

i utrudnia transport , bezsensowne udziwnienie . I jeszcze w takiej cenie serwują inhalacje tlenkami mosiądzu :?
Jedyny plus to zredukowana komora .
Awatar użytkownika
By LogerM
#644926
daras25 pisze:I jeszcze w takiej cenie serwują inhalacje tlenkami mosiądzu :?


Tlenkami czego? :palm2
Awatar użytkownika
By Killmister13
#644933
seiken pisze:Cena dyktuje rynek czyli zapotrzebowanie
nie kumam tylko po uja te stożkowate wykończenie - zwieksza tylko mase genka i zmniejsza pojemność

no przecież wykończenie po to żeby było "oryginalnie i inaczej jak wszyscy" :D

-- [scalono] 30 sty 2013, 22:15 --

keruj_jp, jedna taka fajna konstrukcja jednoczęściowa już jest... na razie tylko na papierze :]
Awatar użytkownika
By daras25
#645130
LogerM pisze:
daras25 pisze:I jeszcze w takiej cenie serwują inhalacje tlenkami mosiądzu :?


Tlenkami czego? :palm2

Przyjrzyj się jak wyglądają takie mosiężne części po jakimś czasie użytkowania i będziesz wiedział o co chodzi .

Tapnięte z GT-I9100P
Awatar użytkownika
By LogerM
#645170
Ehhh, chodziło mi o to że nie istnieje 'tlenek mosiądzu' tutaj mamy do czynienia z tlenkami miedzi i cynku. Zresztą podczas wapowania dobrowolnie pchasz w płuca tlenki żelaza, glinu, niklu, chromu oraz wcześniej wspomnianego cynku które powstają w wysoce bardziej reakcyjnym środowisku tj. na grzałce, i to tym fragmentem martwił bym się bardziej niż stosunkowo nisko korozyjnym mosiądzem wykorzystanym do mocowania.
Awatar użytkownika
By daras25
#645238
LogerM pisze:Ehhh, chodziło mi o to że nie istnieje 'tlenek mosiądzu' tutaj mamy do czynienia z tlenkami miedzi i cynku. Zresztą podczas wapowania dobrowolnie pchasz w płuca tlenki żelaza, glinu, niklu, chromu oraz wcześniej wspomnianego cynku które powstają w wysoce bardziej reakcyjnym środowisku tj. na grzałce, i to tym fragmentem martwił bym się bardziej niż stosunkowo nisko korozyjnym mosiądzem wykorzystanym do mocowania.

Wyraziłem się może nieprofesjonalnie ale większość wie o co chodzi :wink:
Wielu użytkowników i moderów takich parowników zwraca na to uwagę ale też spora część jest tego nieświadoma . Jeżeli jest możliwość zastąpienia tych elementów z mosiądzu częściami z KO to powinno to być zrobione jak należy .
Awatar użytkownika
By philip100
#675078
LogerM pisze:(...)Zresztą podczas wapowania dobrowolnie pchasz w płuca tlenki żelaza, glinu, niklu, chromu oraz wcześniej wspomnianego cynku które powstają w wysoce bardziej reakcyjnym środowisku tj. na grzałce, i to tym fragmentem martwił bym się bardziej niż stosunkowo nisko korozyjnym mosiądzem wykorzystanym do mocowania.

No właśnie. To skoro tych kilka dodatkowych związków chemicznych nie robi większej różnicy, to dlaczego nie zostać przy analogach? ;)
Ja zrozumiałem dokładnie o co chodzi Darkowi i również jestem tego samego zdania. Jeśli jest możliwość użycia stosunkowo "bezpieczniejszego" materiału, to dlaczego z niego nie skorzystać?
Awatar użytkownika
By daras25
#675213
Niestety regulacja wysokości grzałki nie będzie " działała " jak należy i przy dokręcaniu grzałki dolna nakrętka będzie się dokręcała w dół co było widać na recenzji " Białego Kła " ;-) Oczywiście nie jest to duży problem .



Tapnięte z GT-I9100P
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.