EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By DELL
#187681
Wersja wstępna V-0 wykonana ze strzykawek w celach sprawdzenia czy zadziała
Działa rewelacyjnie chmury gęste , brak zalewania
Oglądając foto proszę nie sugerować się nawiertami na atomizerze bo były to nawierty testowe nie ma tam otworu
Otwór właściwy wykonany jest w atomizerze na wysokości kontaktu mostka z knotem (Φ 0,3mm + 0,05mm nie prostopadła praca wiertła)
Jak tylko znajdę troszkę czasu opiszę szczegółowo

Pozdrawiam reeda który mnie nakręcił do zabawy

DELL *SMOKEKING*

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
By DELL
#188420
Moje testy od niedzieli
Mechanicznie Bombinette V-0 działa super
Wreszcie duża pojemność baterii i pojemny zbiornik z liquidem
Atomizacja liquidu wysoka (gęsty dym)
Brak zalewania atomizera
Technicznie super
Materiały do bani
Guma tłoka strzykawki oddaje smak gumy do liquidu
Teraz myślę o uruchomieniu Bombinette V-1

Bombinette alternatywa dla drogiego GG AFS a nie wiem czy prostotą konstrukcji jest równa
Opcja dla leniwych http://www.ecigfr.fr/product.php?id_product=13
Fakt działa to inaczej jak AFS i obsługa jest inna lecz prostsza od AFS GG
By user
#188440
Dałeś sobie radę, bez moich rurek :)
W sumie szkło to lepsze rozwiązanie, ale nie umiem wymyślić czegoś zastępczego dla tłoczka.
Silikonowy "płaskownik" jakiś by się przydał. Albo dobry tokarz z precyzyjną tokarką.
Czym wierciłeś otworki w atomkach? Skąd wiertło Φ 0,3 mm?
Awatar użytkownika
By DELL
#188445
reed pisze:Dałeś sobie radę, bez moich rurek :)
W sumie szkło to lepsze rozwiązanie, ale nie umiem wymyślić czegoś zastępczego dla tłoczka.
Silikonowy "płaskownik" jakiś by się przydał. Albo dobry tokarz z precyzyjną tokarką.
Czym wierciłeś otworki w atomkach? Skąd wiertło Φ 0,3 mm?


Wiertła zakupiłem w zaprzyjaźnionym sklepie i serwisie elektro narzędzi
Wiertła firmy RUKO DIN Typ N HSS-G 10 x fi 0,3mm ,,,,,dziesięć sztuk wszystkie połamałem ale ten jeden właściwy otwór przewierciłem
Powiem szczerze to działa i jak znajdę chwilę muszę opisać jak posługiwać się tym ustrojstwem
Mam frezarko wiertarkę PROXXON ale nie mam do niej uchwytu , stojanu

Wierciłem ręczną mini wiertarką jest na zdjęciach

PS wczesniej mi sie coś pomyliło i wierciłem na wysokości w 510 jak w 901 za czym oprzytomniałem że robię błędy zmarnowałem 5 wierteł .
Dopiero później zaskoczyłem że 901 ma na innej wysokości grzałkę niż 510
Awatar użytkownika
By Pablo82
#188576
DELL@WFP, mógłbyś mi wytłumaczyć zasadę działania?
To znaczy nie wiem, czy dobrze wnioskuję. Liquid pod "naturalnym"ciśnieniem wlewa się przez odwiert do atomka na grzałkę?
Sorki za głupie pytanie, ale po kilkugodzinnym testowanium kartomka mam lekkie zaćmienie :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Pablo82
#188670
kurcze, poczytałem co mogłem w tym temacie i mam dwa nurtujące mnie pytania techniczne.
Wiadomo nie od dziś, że atomki różnie palą-nagar się osadza na grzałce i traci on swoje właściwości. Akumulatory też swoje właściwości tracą.
Czy zatem przy jednakowym podawaniu liquidu podciśnieniem i np gorzej palącym atomkiem nie zacznie zalewać atomka?
Do tego systemu nie będzie potrzebny w 100% sprawny efajek?
Zainteresowałem się tym tematem, bo marzy mi się wyeliminowanie watki.

Chyba dziś nie zasnę :zakrecony
A jutro biorę się do kontrukcji :mrgreen:
By darekz
#189613
Kurcze czytam to i głupi jestem .Jak to ma działać?Jakoś nie czaje bazy.
Awatar użytkownika
By DELL
#189652
Zbiornik liquidu ma u góry zaślepiany otwór do napełniania
Ten otwór może służyć do regulacji podciśnienia w zbiorniku liquidu
Czyli zasysając powietrze ustnikiem powstaje podciśnienie które powoduje zassanie liquidu mikro otworem 0,2 0,3mm następuje wtrysk na atomizer
atomizer jest rozgrzany następuje atomizacja
Tak ale w zbiorniku liquidu powstaje podciśnienie które stanowi opór przy wtrysku na atomizer
Nie będę opisywał wszystkich reakcji sekunda po sekundzie
Ale wielkość otworów
Gęstość liquidu
Zabawa podciśnieniem
Czy to zadziała tak tylko osobom rozumiejącym temat
Mi to działa super

Mam tylko problem zastosowanymi materiałami
Awatar użytkownika
By Abaddon84
#194000
Bardzo fajny pomysł super myślę że sprawdzę to na sobie ale zbuduje z innych materiałów :D
Awatar użytkownika
By DELL
#194498
Abaddon84 pisze:Bardzo fajny pomysł super myślę że sprawdzę to na sobie ale zbuduje z innych materiałów :D

To nie jest mój pomysł
Pomysłodawcą i twórcą tego pomysłu jest francuski użytkownik ep
Ja wykonałem uproszczony model tego urządzenia projektu innego francuskiego użytkownika ep
Mój cel to obudzić wielu fachowców z zakresu mechaniki na tym forum

PS i nie tylko Bombinette ale szczególnie AFS
Awatar użytkownika
By DELL
#325720
Czy ktoś na forum podejmie się nawiercania atomizerów z otworami fi 0,2 do 0,4
Czytając ten wątek zrozumiecie na czym polega bezpośredni wtrysk na atomizer, wykorzystując podciśnienie powstające w atomizerze podczas zasysania ustami końcówkę ep
Awatar użytkownika
By Muchomor
#325730
DELL wiercenie klasyczne tej grubości wiertłem jest prawie niewykonalne. Mój rekord to 0,3 mm i to w mosiądzu. Warto poszukać kogoś z elektrodrążarką.
Awatar użytkownika
By Muchomor
#325747
DELL a może poszukać dysz do palników propan-butan zasilanych bez reduktora i takie coś zamocować.
Awatar użytkownika
By DELL
#325802
dsh pisze:Ciekawe... Jak dokładnie wygląda ta regulacja podciśnienia?
Znalazłem foty (http://s1002.photobucket.com/albums/af1 ... CF2988.jpg) ale niewiele z nich wnoszę.

Ja mam statyw do wiertarki i cienkie wiertła do PCB, ciekawe czy by dało radę?


Proszę poczytaj ten wątek i jego odnogi :) a może zrozumiesz działanie
Bombinette V-0
Awatar użytkownika
By borekpriv
#325821
Zwykłe wiertła z HSS (stal szybkotnaca) mogą być kiepskie , warto poszukać wierteł kobaltowych ( są używane do KO) i trwałość o wiele lepsza niż HSS , tylko trzeba wolno wiercić i nie dopuścić do przegrzania , w dobrych sklepach narzędziowych , cena takiego wiertła 2-5 zł , w Castoramie pewnie z 15-20 zł
Awatar użytkownika
By DELL
#325838
Powiem krótko jestem ciekaw czy znajdą się konstruktorzy którzy ogarną ten pomysł i w skarzą nowy kierunek wtrysku na atomizer z wykorzystaniem podciśnienia powstającego podczas zasysania z atomizera :) :) :)
Awatar użytkownika
By senio
#325874
DELL pisze:Powiem krótko jestem ciekaw czy znajdą się konstruktorzy którzy ogarną ten pomysł i w skarzą nowy kierunek wtrysku na atomizer z wykorzystaniem podciśnienia powstającego podczas zasysania z atomizera :) :) :)


W zasadzie nie wiem czy ma sens dalsze komplikowanie e-fajka wtryskiem. Jako odkrywczy temat już jest zrobione. Gdzieś nawet zaprezentowane. Dlaczego nie chwycił wtedy temat i nie poszło to dalej ?. Nie wiem też dlaczego miał by teraz chwycić ten pomysł. Komplikowanie konstrukcji to zwiększone koszty, a to jest nie do przeskoczenia w dobie milionów tanich ja barszcz modów na bazie strzykawek po 20 -30 groszy. Poza tym czy takie wiercenie ma sens ?. Jaki będzie tego koszt i całej reszty tej arcy delikatnej konstrukcji. Żeby nic nie wiercić jak pamiętam użyli igły do transportu liquidu w takim modzie. Ale trzeba pamiętać że dochodzi regulacja ilości podanego liquidu, a to jest trudne do uzyskania aby było idealnie. A regulacja to podciśnienie więc się nie zmieni. Średnicami być może trzeba by to dobierać. Kto się będzie z tym męczył z normalnych użytkowników ?. Dużo wątpliwości, bo obserwując ten dział aktualnie trendi to ma być tanio, prosto i dobrze. A tak się nie da tego zrobić.
By pidyn.Mawr
#326027
Senio nie jest tu jakas wyrocznia, wiec nie widze koniecznosci zamykania dyskusji.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.