EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
By 1krzysztof
#353263
Mam takiego pomysła: :D
Bez siatki, bez sznurka, bez niczego (cytując klasyka - p. Kononowicza).

Załączenie zasilania grzałki wywoływałoby pojawienie się siły elektromotorycznej/pola elektromagnetycznego, uniesienie iglicy ze stożkiem zamykającym i wypływ liquidu na grzałkę.

Przy właściwym doborze takich parametrów, jak: ilość zwojów cewki, średnia rurki podającej i iglicy, gęstości liquidu, może by to zapracowało?
Jakie są Wasze opinie?
Wybaczcie jakość szkicu, to tak, na szybko.


Obrazek
Obrazek
By 1krzysztof
#353266
Oceniam, że krytyczny element, to rurka podająca. Myślałem o wykorzystaniu w tym celu igły (dosyć grubej) i drucika stalowego, które czasami spotyka się włożone w nowych igłach.
Lub grubszej rurki i szpilki?
Tylko, czy ta rurka nie powinna być zrobiona z materiału nie ferromagnetycznego?
Ostatnio zmieniony 27 paź 2011, 08:43 przez 1krzysztof, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By senio
#353360
1krzysztof pisze:Mam takiego pomysła: :D
Bez siatki, bez sznurka, bez niczego


Zły pomysł. Musisz mieć magazyn liquidu. Inaczej jarasz albo drut albo gotujesz liquid. Coś tam już kombinowałem jak to określiłeś bez niczego. Może jakiś wtrysk mocno rozpylonego liquidu na rozgrzaną grzałkę, ale to robienie sobie wyłącznie pod górę jak dla mnie. Największym problemem poprawnego działania e-papierosa jest odpowiednia ilość liquidu w danym momencie podgrzana odpowiednią grzałką. A w tym przypadku tego nie będzie.
By 1krzysztof
#353468
Darku, na identycznej - sądzę - zasadzie, działa zwykłe "dripowanie"?

Ale, cholera wie, ostateczny efekt dymno/kopowo/smakowy jest nie do przewidzenia bez testów eksploatacyjnych.
Awatar użytkownika
By VapersIsland
#358157
1krzysztof pisze:Darku, na identycznej - sądzę - zasadzie, działa zwykłe "dripowanie"?

Ale, cholera wie, ostateczny efekt dymno/kopowo/smakowy jest nie do przewidzenia bez testów eksploatacyjnych.


Tylko, że jak już wspomniano wyżej brak magazynu liquidu. Przy dripowaniu mimo wszystko jest siateczka i knot owinięty oporowcem. W przypadku braku tych elementów albo bulgoczemy albo jaramy kenthala. Jedyne wyjście to jak napisał senio - bezposredni wtrysk ale do tego trzeba kompresor i niezłe ciśnienie aby rozpylić tak gęstą ciecz. Niestety tak małego kompresora nie widziałem. Ewentualnie można zastosować podciśnienie ( jak w dezedorancie ). Jednak gabaryty takiego "atomka" odstraszą każdego palacza

Pozdrawiam
By 1krzysztof
#358191
mariuszd2 pisze:
1krzysztof pisze:Darku, na identycznej - sądzę - zasadzie, działa zwykłe "dripowanie"?

Ale, cholera wie, ostateczny efekt dymno/kopowo/smakowy jest nie do przewidzenia bez testów eksploatacyjnych.


Tylko, że jak już wspomniano wyżej brak magazynu liquidu. Przy dripowaniu mimo wszystko jest siateczka i knot owinięty oporowcem. W przypadku braku tych elementów albo bulgoczemy albo jaramy kenthala. Jedyne wyjście to jak napisał senio - bezposredni wtrysk ale do tego trzeba kompresor i niezłe ciśnienie aby rozpylić tak gęstą ciecz. Niestety tak małego kompresora nie widziałem. Ewentualnie można zastosować podciśnienie ( jak w dezedorancie ). Jednak gabaryty takiego "atomka" odstraszą każdego palacza

Pozdrawiam



Uzupełnienie wyposażenia o kawałek mesh'a w, czy na grzałce, nie powinno stanowić istotnego problemu.
Zakładam, że siatka jest dla wrażeń smakowych, obojętna.
Zasadnicza idea, to eliminacja sznurków, knotów, etc.
Coś, jak Juice Feeder, tylko do góry nogami i działające automatycznie.
Awatar użytkownika
By senio
#358231
1krzysztof pisze:Zakładam, że siatka jest dla wrażeń smakowych, obojętna.


Daje tak samo posmakiem metalowym jak i wszystko inne. Tylko coś źle zrób to się przekonasz.

1krzysztof pisze:Zasadnicza idea, to eliminacja sznurków, knotów, etc.


Krzysztofie zakładam że po tym co napisałeś, że nie miałeś do czynienia z siatką - mam rację ?. W związku z tym wiele sobie obiecujesz skreślając wszystko inne. Może kup na początek kawałek siatki i uwiń poprawnie działającą grzałkę. Powapuj ją solidnie z miesiąc. Wtedy może zweryfikujesz to co wyżej napisałeś.

Mimo wszystko życzę powodzenia w projekcie. Pamiętaj jedną rzecz. Prosto znaczy niezawodnie. Wszystko co przekombinujesz wygeneruje błędy które odbiją Ci się czkawką (czytaj bobrem i problemami) bardzo szybko.
By 1krzysztof
#358251
Masz 200% rację, Darku. Nie używałem dotąd żadnych patentów z siatką, jako elementem magazynującym/transportującym płyn.

Tak naprawdę, to ten mój pomysł jest wariacją na temat: Jaki będzie kierunek rozwoju konstrukcji E-P?
Skromna próba przewidywania.

Ale spróbuję poeksperymentować. Idą długie, zimowe wieczory (Valec i MT01 już zimują :( ).
Awatar użytkownika
By senio
#358253
1krzysztof pisze:Ale spróbuję poeksperymentować. Idą długie, zimowe wieczory (Valec i MT01 już zimują :( ).


Pewnie że tak. Kombinować trzeba. Jeszcze mała podpowiedź . Pamiętaj że stal KO jest nie magnetyczna. Weź to pod uwagę przy projekcie zaworu elektromagnetycznego.
By 1krzysztof
#358255
senio pisze:
1krzysztof pisze:Ale spróbuję poeksperymentować. Idą długie, zimowe wieczory (Valec i MT01 już zimują :( ).


Pewnie że tak. Kombinować trzeba. Jeszcze mała podpowiedź . Pamiętaj że stal KO jest nie magnetyczna. Weź to pod uwagę przy projekcie zaworu elektromagnetycznego.


Tak, wiem, że to jest w takim projekcie istotne. Ale, dzięki za uwagę.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.