EPF
Modernizacje e-papierosów i akcesoriów przez forumowiczów.
Awatar użytkownika
By mariusz86
#182402
Hej.
5 miesiac popalam sobie Joye Stick V3 z przejsciowka na atomki do 510 i ten set bardzo mi odpowiada :)
Jedyne co mnie denerwuje to czestotliwosc z jaka musze dolewac liquid aby czuc mięsisty dym.

Nie jestem juz ze sprzetem na czasie i zaciekawilo mnie to co mowi pod koniec tego filmiku ten Pan:
http://www.youtube.com/watch?v=1BrTCwII8jw#t=9m5s

Mowi tam o jakims nowym sposobie podawania liquidu - z pomoca pojemniczka. Czy dobrze zrozumialem? Jest jakies rozwiazanie, ktore nie opiera sie na pobieraniu liquidu z nasaczonej watki? Moze ktos mnie oswiecic i podac model e-papierosa, ktory dziala na takiej zasadzie?
Awatar użytkownika
By Waldip
#182407
Nie oglądałem filmiku (bo już późno...), ale pewnie chodzi Ci o AFSv2.
Poczytaj TUTAJ
Awatar użytkownika
By mariusz86
#182410
Dzieki za odpowiedzi :)
Szczerze mowiac projekt i pomyslowosc jaka prezentuje blue box powalily mnie na ziemie :))) AFSv2 tez sie prezentuje ciekawie, ale widze, ze to taki dodatek... troche duze, ale dobrze wiedziec, ze takie ciekawe rzeczy sie dzieja w temacie epalenia.

Poszperalem troche na forum i youtube i mimo, ze jest po 1 w nocy postanowilem troche pomajsterkowac.
Oto co udalo mi sie zrobic - szczerze mowiac jestem niesamowicie zadowolony z wyniku bo z takim epaleniem jeszcze nie mialem do czynienia i nie pamietam zebym byl tak nawapowany jak teraz.

Powtorze jeszcze raz problem z jakim sie spotkalem i pewnie nie jedna osoba takze.
W 510 wystepowal problem slabego oddawania liquidu przez co po kilku, kilkunastu machach musialem dolewac plynu na watke zeby ciagle byla mocno nasycona gdyz filtr/gabeczka/filtus nie oddawaly liquidu z glebszych partii kartridza.

Moze gdzies tu na forum padly takie rozwiazania, ale jesli powtorze cos co juz bylo to chyba nikt sie nie obrazi bo moze akurat ktos przeczyta ten post bez przeszukiwania dziesiatek stron na forum.

Potrzebne elementy:
- mala sprezynka z dlugopisu
- watka
Do tego nozyczki i cos do obciecia sprezynki.

Przycinamy sprezynke tak aby po jej pionowym wlozeniu do wkladu nie wystawala, powinna nawet krotsza aby zmiescila sie tam kuleczka z waty.
Wkladamy sprezynke, zalewamy wklad liquidem (tak, bez watki, lejemy jak paliwo do baku ;) Calosc 'zatykamy' mala kuleczka watki tak aby przylegala ona do sprezynki i wewnetrznej powierzchni wkladu.
Watka powinna po chwili byc juz mokra.
No i wkladamy wklad do atomizera.

Co nam to daje? Sprezynka caly czas dociska do siatki atomizera maly kawalek watki, ktory jest stale wilgotny dzieki liquidowi znajdujacego sie za nia we wkladzie.
Wynikiem tego otrzymujemy mozliwie prosty i bezobslugowy drip smoking ;)

Po wyczerpaniu liquidu we wkladzie najlepiej uzupelniac go przy przy pomocy igly wbitej pod watke tak aby liquid byl tankowany do pustej przestrzeni.

I to chyba tyle. Ameryki nie odkrylem, ale zaluje, ze przez prawie rok uzywania atomizerow 510 na to nie wpadlem.

Mam nadzieje, ze komus pomoglem :)
Dobranoc

navegare: poprawiłam temat, zmieniłam dział
Awatar użytkownika
By [H3]
#189511
No to wynalazłeś jeszcze raz AutoDripMod, o którym pisali juz dawno w temacie o modingu gabkowo silikonowym a na e-cigarette forum to juz wieki temu. Mod dobry ale jak narazie uważam że najlepsza jest BlueFoam od Peleona.
By user
#189513
H3PQ4, najlepsze jest połączenie tych 2 rzeczy.
BF od Peleona + sprężynka daje niesamowicie optymalny efekt chmurzenia.
Sposób opisałem w swoim wątku. IMO o wiele lepszy niż sprężynka + watka.
Co najważniejsze, sprawdza się w obecnych upałach.
By piotradamczyk13
#213190
Polecam na dno wkładu dać mały kawałek watki bo czasami płyn potrafi polecieć do ust w na prawdę dużych ilościach.
Ogólnie sposób na prawdę dobry, jeśli dobrze nawinie się watkę na sprężynkę to nie dość, że jest dociskana do atomizera to dodatkowo w ogóle nie wypada.
No i chmurzenie na prawdę zacne. :)
By user
#213221
piotradamczyk13 pisze:Polecam na dno wkładu dać mały kawałek watki bo czasami płyn potrafi polecieć do ust w na prawdę dużych ilościach.


Mógłbyś rozwinąć myśl?
W czym pomocny jest kawałek watki na dnie wkładu?
I jak ma on przeciwdziałać "piciu liquidu"?
Awatar użytkownika
By angusmk
#213247
Piotrowi chodziło zapewne o włożenie watki pod zaślepkę z końca wkładu, żeby powstało coś w rodzaju bufora, czy to skuteczne to nie wiem, pewnie wzrasta trochę opór przy zaciąganiu. W niektórych wkładach do 510 są tam specjalne krążki silikonowe.
By user
#213248
Tak, tyle, że ta watka też nasiąknie, o ile przelewany wkład. Nie tylko spowoduje większy opór przy zaciąganiu, ale też po nasączeniu będziemy odsysać liquid zgromadzony na niej. Czyli trzeba będzie wymieniać ją "co chwilę"
Czy nie prościej nie przelewać?
Awatar użytkownika
By angusmk
#213262
W przypadku większego wycieku wydaje mi się że to może pomóc w tym żeby nie wziąć większego łyka od razu, tak jak mówisz watka się nasączy i wyczujesz opór który jest sygnałem do czyszczenia. Co najwyżej kilka kropelek może poleci. (tak to sobie sprytnie wykombinowałem, tylko nie wiem czy tak to działa ;) ) Chociaż z drugiej strony skoro liquid się skrapla na atomizerze to pewnie jakieś drobne kropelki cały czas watkę nasączają, nawet nie trzeba przelewać wkładu.
By zzrr
#213618
mariusz86 pisze:Hej.
5 miesiac popalam sobie Joye Stick V3 z przejsciowka na atomki do 510 i ten set bardzo mi odpowiada :)
Jedyne co mnie denerwuje to czestotliwosc z jaka musze dolewac liquid aby czuc mięsisty dym.

Nie jestem juz ze sprzetem na czasie i zaciekawilo mnie to co mowi pod koniec tego filmiku ten Pan:
http://www.youtube.com/watch?v=1BrTCwII8jw#t=9m5s

Mowi tam o jakims nowym sposobie podawania liquidu - z pomoca pojemniczka. Czy dobrze zrozumialem? Jest jakies rozwiazanie, ktore nie opiera sie na pobieraniu liquidu z nasaczonej watki? Moze ktos mnie oswiecic i podac model e-papierosa, ktory dziala na takiej zasadzie?


Powiem o co chodzi, bo od ponad miesiąca nie używam już nic co posiadało w budowie watkę do transportu liquidu. Jakiś miesiąc temu pokazały się no powiedzmy kartomizery które budową przypominają połączenie atomka i kartka. Mają w środku mały pojemniczek z grzałką zalany do okoła liquidem. Zero watki. Zalewasz, wypalasz i tak w kółko. Na mój gust rewelka. Były one dostępne chyba tylko w DPV9, obecnie brak. Ponoć niedługo dojdzie nowy transport. Jest tu na forum o tym trochę napisane, tylko trzeba pogmerać, czytajcie w dziale kartomizery. Pozdrawiam
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.