EPF
Nasze własne produkcje
By Spider89
#219425
Witajcie. Od jednego z użytkowników dostałem w prezencie Bulli Smoker Silma. W zestawie 6 atomków 801, kilka kartomizerów, kartridże Eastmalla i 4 akumulatory. Ogólnie wspaniale. Skręciłem, chyba troszkę za mocno. Ściągnąłem 2 machy i coś padło. Okazało się, że są zerwane kabelki. Po prostu gwint 801 się oderwał, i oderwał się kabelek od przycisku (switcha). Podobno da się to zrobić, tylko trzeba podłubać - wyjąć przycisk, zlutować wszystko i poskładać. Ja niestety nie mam ani pojęcia, ani zdolności manualnych żeby to zrobić. Pytanie, czy ktoś z kolegów bądź koleżanek jest mi w stanie pomóc? Odwdzięczę się albo finansowo, albo flachą dobrego liquidu - oczywiście pokrywam wszelkie koszta przesyłki. Boję się iść do serwisu rtv agd - pytałem to jakoś dziwnie patrzyli i nie bardzo chcieli się podjąć - "bo nie mają czasu na głupoty", "teraz to poważniejsze zamówienia są", "kup se pan karton fajek"
By Spider89
#219463
Obrazek
Tu jest część z gwintem od której jest oderwany kabelek.


Obrazek
Tu jest kabelek z resztkami silikonu którym był przyłączony do kubka baterii


Obrazek
Tu mamy swticha który jest przyklejony silikonem - boję się grzebać, żeby nie uszkodzić elektroniki.


Obrazek
Tak był podłączony kabelek do dołu gwintu

Obrazek
A tak oto wystawał z kubka.

Dzięki za odzew, jeśli uważasz, że będziesz w stanie mi pomóc, to albo możemy się umówić i jak będzie nam obu pasowało to podjadę, albo podeślę Ci i jak będziesz miał czas to rzucisz okiem :)
By Spider89
#219469
Kabelek idzie od switcha do gwintu. W kubku jest tylko sprężynka od baterii, która jakby wychodzi ze switcha. Zdjęcia wyraźniejsze dam wieczorem, bo nie mam aparatu w domu - pożyczyłem teściom. Ale odbiorę go wieczorem.
Awatar użytkownika
By fireball
#219473
Spider89 pisze:Kabelek idzie od switcha do gwintu. W kubku jest tylko sprężynka od baterii, która jakby wychodzi ze switcha. Zdjęcia wyraźniejsze dam wieczorem, bo nie mam aparatu w domu - pożyczyłem teściom. Ale odbiorę go wieczorem.

Najlepiej przyjedź. Zrobimy to na miejscu. Pisz na PW
By Spider89
#219496
Tak, wszystko działało, ja chyba za mocno skręciłem, przeskoczył gwint i zerwał kabelek. Od rbrzezinski dostałem wspaniały prezent, za co mu jestem wdzięczny z całego serca. A że ktoś taki jak ja ma za dużo siły to już moja wina. Dziś jadę do fireballa i liczę, że uda się to zrobić :)
Awatar użytkownika
By fireball
#219498
Niestety pomimo szczerych chęci,nic z naprawy nie wyszło :(
Kabelek poszedł w takim miejscu,że powtórne połączenie ze switchem okazało się niemożliwe. potrzebny nowy switch.
Przy okazji moje spostrzeżenia:
- konstrukcja fajna tylko bardzo delikatna. Gwint odkręcał się od obudowy praktycznie przy każdym odłączaniu atomka.
- baterie bez PCB. Niecałe 400mA więc nie do szaleństw. A gdzie PCB w modzie? nie znalazłem typowego jak w batkach. A przecież musi być. Może w switchu?
- kabelki szkoda gadać - niteczki.
Reasumując- po instalacji nowego włącznika (nie miałem pod ręką) i na batkach protected (lub z PCB w MODzie) będzie fajnym , zgrabnym modem.
Jednakże nasze rodzime K-1 i IHM biją go na głowę solidnością.
Ostatnio zmieniony 09 paź 2010, 13:18 przez fireball, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By jola300
#220141
Producent wprowadzil nowy wylacznik do bullis, nowy wylacznik ( przycisk ) nie wystaje poza obudowe . Z tego co wiem oferuje on ( na zapytanie ) wymiane starego wylacznika na nowy za okolo 25 Euro do tego nowy gwint i przesylka do Polski to mi sie troche drogo wydaje :D . Za mniejsza cene napewno znajdziesz jakiegos majsterkowicza
Awatar użytkownika
By Kszywho
#223606
Spider89- 6 paź 14:01 pisze:...Dziś jadę do fireballa i liczę, że uda się to zrobić :)

fireball- 6 paź 14:09 pisze:Niestety pomimo szczerych chęci,nic z naprawy nie wyszło :( ...


Z czystej ciekawości- jak Wy to zrobiliście w 8 minut?????? Teleporter jakiś macie czy co?:mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
By boogeyman
#223607
Kszywho pisze:
Spider89- 6 paź 14:01 pisze:...Dziś jadę do fireballa i liczę, że uda się to zrobić :)

fireball- 6 paź 14:09 pisze:Niestety pomimo szczerych chęci,nic z naprawy nie wyszło :( ...


Z czystej ciekawości- jak Wy to zrobiliście w 8 minut?????? Teleporter jakiś macie czy co?:mrgreen: :mrgreen:



Ostatnio edytowano 09 paź 2010, 13:18 przez fireball, łącznie edytowano 2 razy


Tajemnica wyjaśniona, niestety nie mają DeLorean'a :(
Awatar użytkownika
By Kszywho
#223612
boogeyman pisze:
Ostatnio edytowano 09 paź 2010, 13:18 przez fireball, łącznie edytowano 2 razy


Tajemnica wyjaśniona, niestety nie mają DeLorean'a :(

No to widziałem. Ale żeby zmieniać treść całego posta??? Dziwnie się to później czyta i staje się niezbyt logiczne.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.