EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By b.jaga
#143985
E palę już dobrą chwilę żadnych negatywnych skutków ubocznych nie zaobserwowałam aż do wczoraj :shock: co wzięłam macha -dostawałam czkawki . Czkawka trwała może pół minuty może krócej ,więc zaciągałam się po raz drugi , i znów to samo , po każdym zaciągnięciu e p dostawałam czkawki :shock:
dziś rano dokładnie to samo ,
wrzuciłam w szukaczkę ale tam niewiele , ktoś opisywał że czkawkę miał po gumach albo plastrach a ktoś przy zaciąganiu się "prosto w płuca" , i wtedy przypomniałam sobie że daaaaawno temu :wink: kiedy zapaliłam mocnego analoga też mnie dopadało ,

Epalę cały czas to samo (samoróbki z inawery)o mocy między 11 a 6 , rozcieńczyłam jeden z liquidów glicerynką (nie wiem do jakiej mocy bo na oko wlewałam :oops: ) i teraz mogę zapalić bez czkawki ,
Ciekawa jestem czy ktoś miał takie "efekty specjalne" i czy to faktycznie z nadmiaru nikotyny (ale paląc takie słabe liquidy ? )
Awatar użytkownika
By Tusia
#144050
Ja też miałam epizody z czkawką albo atakiem kichania :)
Kichanie głównie w późnych godzinach nocnych przy komputerze + e-p, typowo alergiczne z czystą wydzieliną z nosa (alergikiem nie jestem). Mój wujek tak ma po którymś tam kieliszku gorzałki... kicha jak szalony :D
Jednak e-palę już ponad rok a takie incydenty może z 5 razy zaliczyłam w tym czasie.
Awatar użytkownika
By b.jaga
#144052
czyli to jakaś norma?? :)
ciekawa jestem jaki jest mechanizm tego "zjawiska"
przed chwilą na próbę zapaliłam mocniejszy liquid (u mnie około 15mg ;)) i czkawki co prawda nie mam ale takie uczucie jakbym zaraz miała dostać
"fascynacyjne" ;)
Awatar użytkownika
By Dżako
#144077
Ja miałem takie checę przy analogach (czasami).Myślę(moje subiektywne zdanie)że to nie jest kwestia palenia lub inhalowania tylko wprowadzania powietrza(dymu) do płuc coś się tam w "zawiesza" :lol: no i czkawka gotowa.Trzeba dużo :piwo i po sprawie :D
Awatar użytkownika
By laki001
#144087
Tusiu , z tą gorzałką też tak mam , to taki wentyl bezpieczeństwa , przychodzi taki moment ,ze przy kielichu zaczynam kichać jak szalony , organizm daje znać ,że może powinienem już nie pić , ale cóż , przeważnie nie poddaję się czkawce ,przepiję ją i mogę dalej :piwo
Awatar użytkownika
By Rejkjavik
#144103
jak dobrze sie 'najaram' i popije cola to czkawka na 100%. musi byc to przez e p bo cole pijam litrami a tylko wspomnianym napaleniu mam czkawke
Awatar użytkownika
By b.jaga
#145479
minęło kilka dni ,testowo epalę mocne i słabsze liquidy i na razie spokój ,żadnych czkawek ani innych atrakcji :)
Awatar użytkownika
By pilon
#145574
Ale trzeba pamiętać że czkawka nie jest (w przeogromnej przewadze przypadków) indukowana z płuc czy oskrzeli, a z partii nerwu błędnego przepony i okolic odźwiernika żołądka, również nerwu przeponowego... A i sprawcą samego efektu czkawki są kurczące się błyskawicznie przepona i mięśnie oddechowe, międzyżebrowe, ale nie płuca...
By fierusek
#145647
mialem przy paleniu normalnych papierosow podobny efekt a mianowicie jak sie zaciagalem to czkawka ale tylko przy zaciaganiu jak trzymalem tylko papierosa to czkawki nie bylo jak sie zaciagalem to jedna czkawka :) bardzo rzadko to wystepowalo przy e - petku tez sie pojawilo moze ze dwa razy w ciagu miesiaca ale ze mialem to wczesniej wiec nie bylem zdziwiony :)
czym to jest spowodowane nie mam pojecia na pewno nie iloscia palenia ani moca najlepiej by zapytac lekarza
dodatkowo po jakims tygodniu nalogowego e- palenia zaczalem sie strasznie slinic ale to juz minelo
i teraz minus e palenia zwiazany z poprawiajacym sie zmyslem wechu powoli zaczynam wyczuwac zapach wypalonych papierosow od innych osob ktore znajduja sie w moim poblizu nie sa to perfumy ale poki co mi to nie przeszkadza gorsze jest ze czuje rowniez zapach innych osob np w zatloczonym metrze lub pociagu niekoniecznie palacych czasem zdarza sie ze sa one dla mnie bardzo drazniace az sie boje pomyslec co bedzie w lato :(
moze ktos ma jakis patent zeby oslabic wech ?
Awatar użytkownika
By kotkaaa
#146081
Kilka razy miałam czkawkę papierosową(tak ja nazywałam).
Występowała zawsze gdy paliłam stojąc z rękoma skrzyżowanymi na brzuchu,w okolicach przepony .
Występowała w momencie wciągnięcia maszka do płuc.
Dwa razy zdarzył mi się taki sam przypadek przy paleniu e-papierosa.
Czytając to co napisał Pilon ,wygląda na to że to nie nikosia powoduje szczekanie :wink:
Jagusiu gdy znów Cię dopadnie ,zwróć uwagę czy nie uciskasz przepony. :)
Awatar użytkownika
By pilon
#146363
kotkaaa pisze:Kilka razy miałam czkawkę papierosową(tak ja nazywałam).
Występowała zawsze gdy paliłam stojąc z rękoma skrzyżowanymi na brzuchu,w okolicach przepony .
Występowała w momencie wciągnięcia maszka do płuc.
Dwa razy zdarzył mi się taki sam przypadek przy paleniu e-papierosa.
Czytając to co napisał Pilon ,wygląda na to że to nie nikosia powoduje szczekanie :wink:
Jagusiu gdy znów Cię dopadnie ,zwróć uwagę czy nie uciskasz przepony. :)

Dokładnie, to kwestia ucisku na przeponę lub odźwiernik żołądka, dolne partie przełyku :)
Warto na to zwrócić uwagę, nie kumulować nacisków na te partie (rękami, zbyt głębokimi wdechami, czy też bąbelkami CO2 z Pepsi itp, cisnącymi od środka żołądka i szukającymi ujścia) ;)
Awatar użytkownika
By b.jaga
#146467
to ja jakaś nienormalna chyba jestem ;) gazowanych nie pijam bo nie lubię , czkawka mnie dopadła rozwaloną w fotelu (a nastęnego dnia rano w pionie ;) ) nic sobie nie ugniatałam :)
no chyba że baaaaaardzo głęboko się zaciągałam ,( czego mogłam nie zarejestrować) na razie jest luzik ,
wiem teraz o czkawce więcej, więc przy następnych okazjach baczniej się poobserwuję :)
By niunio
#146541
Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek po analogach miał czkawkę. Za to po e-p... bardzo często - zwłaszcza jak jestem zabiegany w pracy. Gdy mam coś pilnego do zrobienia w miejscu, gdzie nie będę mógł wapować i co zajmie mi więcej czasu, wtedy wpadam do wc i biorę " na wariata " klikanaście głębokich buchów pod rząd, żeby się najarać - no i wtedy najczęściej - przynajmniej u mnie - pojawia się czkawka.
By user
#146569
Sam sobie odpowiedziałeś skąd masz czkawkę.
To nie wina e-p, tylko Twojego sposobu vapowania.
Awatar użytkownika
By vincent
#146596
niunio pisze:Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek po analogach miał czkawkę. Za to po e-p... bardzo często - zwłaszcza jak jestem zabiegany w pracy. Gdy mam coś pilnego do zrobienia w miejscu, gdzie nie będę mógł wapować i co zajmie mi więcej czasu, wtedy wpadam do wc i biorę " na wariata " klikanaście głębokich buchów pod rząd, żeby się najarać - no i wtedy najczęściej - przynajmniej u mnie - pojawia się czkawka.

Czkawka pojawia się gdy w krótkim czasie sporo nikotyny spływa wraz ze śliną do żołądka. Jak stosowałem gumy Nicorette (te mocniejsze) - tez miałem zawsze czkawkę z tego powodu.
Awatar użytkownika
By pilon
#154814
b.jaga pisze:to ja jakaś nienormalna chyba jestem ;) (...) czkawka mnie dopadła rozwaloną w fotelu (a nastęnego dnia rano w pionie ;) ) nic sobie nie ugniatałam :) (...)


Możliwe że przy takim rozwaleniu w fotelu wyrostek mieczykowaty mostka uciska na dolne parie przełyku lub ściany przepony... ;) Tak to bym tłumaczył. Ale to już domysły :D
Awatar użytkownika
By camel77
#154815
Z czkawka przy analogach spotykalem sie czesto i bywalo to najczesciej rano. Przy epetkach jeszcze sie nie spotkalem
Awatar użytkownika
By b.jaga
#155287
pilon pisze:
b.jaga pisze:to ja jakaś nienormalna chyba jestem ;) (...) czkawka mnie dopadła rozwaloną w fotelu (a nastęnego dnia rano w pionie ;) ) nic sobie nie ugniatałam :) (...)


Możliwe że przy takim rozwaleniu w fotelu wyrostek mieczykowaty mostka uciska na dolne parie przełyku lub ściany przepony... ;) Tak to bym tłumaczył. Ale to już domysły :D



Hmmmm wyrostek mieczykowaty mostka :roll: ... tak czy inaczej już mi się więcej czkawka nie zdażyła .
Awatar użytkownika
By camel77
#155361
Moze to strach i czkawka odeszla :))
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.