EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By Tusia
#143910
Właśnie dostałam do sklepu nowy model ColinsS Slim, maleństwo :)
Jest piękny, bardzo cieniutki, to jest to czego szukali wielbiciele analogów slimów.
W zestawie jest ładowarka USB + adapter, 3 kartomizery, atomizer + 3 kartridże (płaski ustnik) bo... model ten obsługuje i atomizer i kartomizery dedykowane Slimowi, 2 akumulatorki (baterie).
Jestem w pracy ale w domu postaram się zrobić zdjęcia porównawcze z M401 i ColinsS 98 (Joye 306).
Nic więcej o nim na razie nie wiem...
Cena: 269zł.
Awatar użytkownika
By kilgore trout
#143927
Dopiero co kupiłem AGE, a Ty już kusisz :). Aż się boję go oglądać, bo pewnie mi się spodoba. (A mało być taniej niż z analogami :) )

edit: na stronie Colinssa jeszcze go nie widzę.
Awatar użytkownika
By Tusia
#143928
:) hehe
Tak już jest i będzie, co jakiś czas coś nowego i kuszącego :)
Wiem coś o kosztach bo sama mam bzika na temat nowych modeli.
Tutaj fajną sprawą jest to, że w zestawie jest atomizer z kartridżami i kartomizery. Bardzo fajny pomysł ze strony Colinssa :)
Ja też szukałam zdjęć ale nie znalazłam więc sama zrobię wieczorem (o ile akumulatory w aparacie są naładowane).
By maniak
#143945
Tusia,
A średnica?
To chyba najistotniejsze skoro ma to być "slim". Jak będzie miał mniej od v903 (7,8mm) to się zrobi ciekawie....
Awatar użytkownika
By Tusia
#143953
Podobno 7.5 mm ale nie mam szczegółowych danych ani miarki :wink:. Postaram się je uzyskać i wtedy podam dane.
Chyba, że pan Wojtek mnie uprzedzi i sam je tutaj zamieści.

Edit.

Na szybko dane, które zdobyłam:

ColinsS Slim jest połączeniem klasycznej linii Pen i nowoczesnego rozwiązania linii Age w zmniejszonej wersji.

długość 105mm (wersja 3 częściowa) 95mm (wersja 2 częściowa)
- średnica 7,5 mm
- bateria po pełnym naładowaniu wytrzymuje około 150-170 pociągnięć
- kartomizer/kartridż pozwala wykonać około 120 pociągnięć
Awatar użytkownika
By Tusia
#146313
Słuchajcie, nie dałam rady (brak czasu) zrobić na razie dobrego zdjęcia aparatem więc dam takie byle jakie komórką.
Porównanie Slima 3 (z atomizerem) i 2 (z kartomizerem) częściowej wersji z M401 .
Obrazek
By maniak
#146336
Oj kusisz, Tuśka kusisz... Jak będzie smakował równie dobrze jak Zefirek to takiego maluszka może bym sobie sprawił... Masz jakieś info odnośnie baterii? Wolałbym mAh od ilości pociągnięć...
Awatar użytkownika
By maxim43
#146339
Ale tyci :) Normalnie warga nie opadnie :)
Awatar użytkownika
By kilgore trout
#146610
Nooo, widziałem dzisiaj, chwilkę się nim pozachwycałem na stoisku colinssa. Małe dzieło sztuki :), ale sądząc po wielkości baterii póki co nie dla mnie.
By ferret
#146617
Na dodatek nigdzie nie ma w sprzedazy (przynajmniej internetowej) kartomizerow ani kartridzy/atomkow. W sklepie internetowym Colinssa pustki, to samo na Allegro.
By maniak
#146761
Znaczy - trzeba jeszcze zaczekać...
By dundee
#146768
"pomacalem" sobie dzisiaj toto ...naprawde fajny fajek.
Problemem moze byc malutka bateryjka, ale jesli ktos nie wapuje jak odkurzacz powinno sie nadac ;)
Awatar użytkownika
By wojtas29
#146950
ferret pisze:Na dodatek nigdzie nie ma w sprzedazy (przynajmniej internetowej) kartomizerow ani kartridzy/atomkow. W sklepie internetowym Colinssa pustki, to samo na Allegro.


Dziś już pojawiły się na alledrogo zestaw 269zł, kartki i wkłady też

Ciekawy papierosek, tylko te mini batki zbyt długo nie pociągną. Czekam na jakąś recenzję bo pomysł całkiem całkiem...
Awatar użytkownika
By C.G.B. Spender
#147173
Dokładnie, trzeba poczekać bo sam w sobie e-papieros wydaje się być super, ja chętnie bym dorzucił do swojej kolekcji kolejne po Easy "maleństwo" :)
Awatar użytkownika
By ColinsS
#152731
Witam
Na większości naszych punktów, allegro i w sklepie internetowym można już nabyć ColinsS SLIM.
Nasz nowy model charakteryzuje się małymi rozmiarami średnica baterii to 7,8mm długość z kartomizerem 92mm natomiast z atomizerem i kartridżem 105 mm.

Jako jedyni w jednym zestawie połączyliśmy e-papierosa dwu i trzy częściowego.
W zestawie znajdują się 2 baterie, atomizer, adapter z ładowarką USB, 3 kartridze i 3 kartomizery.
Użytkownik ma możliwość przekonać się czy bardziej odpowiada mu inhalowanie przy użyciu atomizera czy wyeliminowanie go e-palenie „dwu częściówki”.

Ze względu na miniaturyzacje parametry baterii, kartridża czy kartomizera nie są oszałamiające. W porównaniu do modelu PEN to około 1/3 dlatego model ten jest skierowany dla osób, które palą mało, bądź jest to kolejny ich e-papieros.
Pamiętajcie, jeżeli ktoś pali paczkę lub więcej analogów i jest to jego pierwsza przygoda z e-paleniem ColinsS SLIM nie jest modelem dla niego.

Osobiście testowałem ten model, bardzo lekko się inhaluje, daje dużo dymu, uważam go za bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które mało palą lub jako kolejny w kolekcji starych wyjadaczy.

Poniżej kilka zdjęć
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
By dubanek
#152735
Ktoś wie z czym to jest kompatybilne? I jaki to ma atomajzer?
Awatar użytkownika
By Tusia
#153200
Tak, tylko w Wolterze atomizer jest dokładany jako gratis. Właśnie poleciałam zobaczyć na ich stronę. :)
By pako
#153508
Właśnie testuję to śliczne maleństwo :D Najpierw kartomizer. Dymi zacnie jak na swoją wielkość. Watka jest luźno nawinięta na grzałkę i może dlatego ładnie oddaje liquid. Podymałem zeróweczkę i podałem mu kilka kropelek 18-tki. Zobaczy się. Bateria na razie jeszcze nie ładowana, ale ja niewiele teraz palę. C.D.N.
By Pilot353
#153516
269 zł i atomizer gratis. Dobre. Starajcie się dalej.
By pako
#153525
Pilot353, musisz czytać ze zrozumieniem. Tusia napisała że w Wolter jest dodawany gratis, nie ma na niego gwarancji i kosztuje 259 zł. Slim ma atomizer z 3 miesięczną gwarancją i baterie z 6-cio miesięczną gwarancją.
By Pilot353
#153527
Rzeczywiście. Mój błąd. Sorki Tusiu. Jednak zmęczenie po pracy daje swoje.
Awatar użytkownika
By kojuna
#154530
Czy ktoś już wie jak długo ładuje się to maleństwo? Bo jeżeli dłużej niż dwie godziny to tylko do kolekcji.
Awatar użytkownika
By Tusia
#154532
kojuna pisze:Czy ktoś już wie jak długo ładuje się to maleństwo? Bo jeżeli dłużej niż dwie godziny to tylko do kolekcji.

Dlaczego?
Awatar użytkownika
By kojuna
#154533
Bo jak małe to chyba krótko dymi i powstanie przerwa w paleniu. Wtedy trzeba mieć zapasowego papieroska.
Awatar użytkownika
By Bulba
#154535
A od czego jest druga bateria ?
Awatar użytkownika
By kojuna
#154538
Droga Tusiu. Znasz mnie osobiście i wiesz, że jestem otwarta na wszelkie nowości.Mam wielką chęć na tego papierosa,ponieważ moje byłe analogi to były slimy.Dzisiaj po południu będę na stoisku to może się spotkamy.(Wczoraj się zalogowałam, ale forum obserwuję od sierpnia 2009 roku).

Bulba. Druga bateria się ładuje.
Awatar użytkownika
By Tusia
#154561
Ciekawa jestem czy odgaduję kim jesteś kojuna. :wink:
Czekamy na recenzje, nic jeszcze się nie pojawiło.
Nie wydaje mi się, aby ładowała się długo, ja raczej ciekawa jestem jak długo chmurzy się na jednej baterii.
By pako
#155019
Ładuje się ok. 1 godziny. Jeżeli chodzi o długość działania to będę mógł coś więcej powiedzieć za jakiś czas. Dlaczego? Ano dlatego że wydaje mi się że po kolejnym ładowaniu trzyma jakby coraz dłużej. Oczywiście nie ma co sobie obiecywać jakieś mega mocy. Ta bateryjka ma tylko 80 mAh. Podobna sytuacja jest z kartridżami. Wchodzi ok 3 do 4 kropelki liQuidu. Ale dla ludzi palących niewiele, lub jako fajek na imprezkę jest super. Nadal zachwycam się jego niewielkimi rozmiarami :D Mogę go sobie bez uszczerbku dla mojej szczęki trzymać w zębach przez dłuuuuuugi czas :lol:
C.D.N.
PS
No i muszę powiedzieć że z kartomizera smak więcej niż zadowalający.
Awatar użytkownika
By kojuna
#155236
Z tego wynika :D ,że chyba zostanę posiadaczką tego cudeńka. Interesuje mnie w kolorze czarnym bo takiego jeszcze nie mam *SMOKEKING*

Jeszcze raz ja. Może wiesz ile kosztują baterie solo?
By pako
#155383
Bateria 70 zł. Atomizer 40 zł.
Awatar użytkownika
By kojuna
#155752
Dwie baterie = 140 zł,ładowarka=25 zł, pudełko kartomizerów = 37 zł to wyjdzie 202 zł.Jeśli się myl ę to poprawcie mnie.
By maniak
#155774
W zestawie jest też atomizer i kartridże do niego. I zapewne gratisy...
Awatar użytkownika
By kojuna
#156027
O to chodzi, że odchodzę od atomizerów.Widząc cenę zestawu to chyba atomizer nie jest gratis.
By maniak
#156034
W zasadzie to żaden gratis nie jest tak naprawdę gratis...
By pako
#156452
kojuna pisze:Dwie baterie = 140 zł,ładowarka=25 zł, pudełko kartomizerów = 37 zł to wyjdzie 202 zł.Jeśli się myl ę to poprawcie mnie.

W zestawie jest dwie baterie 140 zł., ładowarka 60 zł., atomizer 40 zł., 3 kartridże 12 zł., 3 kartomizery 19,50 zł = 271,50 zł. (cena zestawu w sklepie 269 zł) + poradnik gratis!
Jeżeli nie interesuje cię zakup atomizera to możesz kupić osobno baterie i kartomizery, ale ładowarka za 25 zł. to będzie tylko pod USB. Ładowarka sieciowa kosztuje 60 zł.
Awatar użytkownika
By kojuna
#157670
Czy lekko się ciągnie jak PUR, czy ciężko jak AGE? :(
By pako
#157681
Ciągnie się leciutko. Powietrze do atomizera dociera przez cztery szczelinki pomiędzy baterią i atomizerem.
kojuna pisze:czy ciężko jak AGE?

Age nie ciągnie się ciężko, chyba że watka w kartomizerze jest już bardzo zbita, lub bateria jest przytkana.
Awatar użytkownika
By kojuna
#157709
Przytkana to znaczy, że dziurki od baterii nie wypadają w nacięciach w kartomizerze?
By pako
#157739
Przytkane mogą być dziureczki nawiercone w gwincie baterii, lub do baterii mgła dostać się odrobina liquidu. Dziureczki można przetkać wykałaczką. Można też spróbować strząsnąć baterią jak termometrem i poobserwować czy nie wydostaje się ze środka liquid.
Awatar użytkownika
By kojuna
#157758
No cóż, wszystko z bateriami jest w porządku.Chyba tak mają, albo jest to tylko moje subiektywne odczucie.Odpadam od komputera bo mam dzisiaj urodziny wraz z moją suczką.(Jest na awatarze).
By Okobar
#174641
cóż, od dziś mam Slima

fajniutki leciutki i malutki papierosek
zresztą mój pierwszy z atomizerem...

taka mała zabawka - nie do traktowania jako pierwszy e-p cóż ciut za słaba bateria i za mała pojemność
natomiast jako drugi-trzeci e-p fajniutki :P
Awatar użytkownika
By ooggi
#225210
Witam. To moj pierwszy post na forum, jestem raczkującym e-palaczem. Od wczoraj użytkuję Slima z kartomizerami (pierwsza styczność z e-szlugiem). Mam mieszane uczucia odnośnie sprzętu. Smak mi raczej odpowiada, drapanie w gardle zbliżone do analoga ale ilość "dymu" jaką wydmuchuję po zaciągnięciu jest znikoma.
1. Od czego zależy ilość dymku?
2. Przy zaciąganiu na ustniku (kartomizer) pozostaje słodkawy smak(to normalne)?
3. Ładowarka - jak bardzo trzeba wkręcić baterię? przy wkręceniu "do końca" czerwona lampka - przy wkręceniu do połowy lampka zielona (dioda baterii miga kilka razy). Przy wkręceniu do połowy (zakładam że dioda ma świecić na zielono) lekkie poruszenie baterią rozłącza/przerywa ładowanie. Czy z waszymi bateriami(ładowarkami) jest tak samo?
4. Przy zaciąganiu słyszę dźwięk, jakbym siorbał wodę - wszystko ok?
5. temp "dymku" - mam wrażenie, że im dłuższy zaciąg tym wyższa temp. - jest ryzyko poparzenia?

Dla Was pytania może śmieszne, ale liczę na poważne odpowiedzi.
Pozdrawiam
By maniak
#225211
W skrócie bo jestem troszkę w biegu.
1. Od rodzaju płynu, modelu e-papierosa, sposobu zaciągania, zawartości gliceryny w płynie, stopnia naładowania baterii, stanu atomizera/kartomizera.
2. Tak
3. Baterię wkręca się do końca. Zwykle ładowarka świeci na czerwono gdy ładuje a na zielono lub niebiesko po skończonym ładowaniu lub gdy nie ma dobrego styku.
4. Zależy od modelu - w niektórych to normalne
5. Długie delikatne zaciągnięcia dają więcej dymu i większego kopa - to podstawowa różnica w paleniu e-p w stosunku do zwykłych papierosów. Poparzyć się e-p można ale raczej nie dymkiem z niego a atomizerem czy kartomizerem jeśli go zbyt rozgrzejemy i złapiemy ręką.

Poszperaj na forum - znajdziesz większość potrzebnych Ci szczegółów.
Awatar użytkownika
By ooggi
#225740
@maniak dziękuję za odpowiedzi.
Moje spostrzeżenia - bateria ładowana całą noc, dioda na przejściówce świeci się na żółto (zielony pojawia się tylko na chwile przy jej wykręcaniu), to samo z drugą baterią. Ich żywotność to 3-5 papierosów (why tak krótko? miało być 170 pociągnięć!)
Kartomizer daje fajny smak tylko na początku (odpowiedniki 2 papierosów) przy czym jest zupełny brak dymu, potem jest dużo dymu ale smaku nie ma wcale (dym bardziej dusi/drapie niż daje kopa jak na początku, dodatkowo suszy gardło - kaszel)
Czy ktoś coś może podpowiedzieć? Jest to mój pierwszy e-p i przyznam że strasznie zgasił mój zapał. Czy jest ktoś zadowolony z tego właśnie modelu, kto zechce porównać ze mną spostrzeżenia? Może dać sobie spokój z colinssem i kupić coś bardziej polecanego na forum (typu kamikaze)?
Awatar użytkownika
By Faja
#225839
Witam.
To jest mały papieros i krótko się go pali. Ja go używam tylko w domu, trzeba często batkę ładować i zakraplać. Polecam kartki starczają na długość baterii. Proponuje uzupełniać płyn strzykawką a na wyjście zaopatrzyć się w większy papieros. *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By Potek
#225852
ooggi pisze:Może dać sobie spokój z colinssem i kupić coś bardziej polecanego na forum (typu kamikaze)?

oooo i właśnie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Colinss jest dobrze wypromowanym brendem, rozpoznawalnym ale to nie znaczy że maja najlepszy sprzęt. Są brendy słabiej rozpoznawalne które maja o niebo lepszy sprzęt i na dodatek w lepszych cenach.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.