EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By world-smoking
#127536
Nie wiem co się dzieje, więc będę musiał się poradzić. W nocy siedziałem (to już kolejny raz) na forum i zagłębiałem się w markach i rodzajach e-petów. Przy okazji trenowałem swojego Healtha prawie bez przerw. No przerwa była na dolewanie liquidu, wymianę baterii lub na wc. Teraz pot mnie zlewa i robi się gorąco. Mojego ep nie mogę ciągnąć, bo dostaję kokluszu i wprost mi płuca zatyka, przy czym rzęzi strasznie. Jak próbuję nabrać macha, to czuję jakbym miał skurcz oskrzeli. Musiałem wziąć leki rozkurczowe, bo mnie przyduszało. Palić się chce, a tu d..a z króla. Czy to na tym polega ten odwyk? A może ja dostałem uczulenia na liquid (ecis camel 24mg), bo o przedawkowaniu nikotyną nie ma mowy, nawet łeb mnie nie rypie. Poza tym znam jak to wygląda przedawkowanie nikotyną. Jeżeli to alergia na składnik liquidu, to znaczy, że ten mój Health zajeździł mnie wcześniej niż ja byłem wstanie jego, a ja już jestem dawno po gwarancji. Czuję się tak jakbym wypalił na raz ze dwie paczki ligerosów, partagosów. W końcu głód bierze górę nad dusznościami i zapalam skręta własnej produkcji z domieszką liści bobrka, dwa kaszlnięcia, wykrztuszenie i znów odzyskałem swój oddech, ale gdy tylko pociągnę parę maszków z elektronika, to znów płuca stają mi dęba, zatyka i zaczynam dostawać rzeżączki. Siedzę przy otwartym oknie i powoli mnie puszcza. Może ktoś z Was spotkał się z takimi objawami i coś powie, bo jak nie, to czuję, że na tym skończy się moje e-dymienie.
Awatar użytkownika
By krzysztofsf
#127538
Te same objawy na kilku wkladach?
Moze atomizer plastik ci podtapia?
Awatar użytkownika
By kijan77
#127541
world-smoking pisze:Przy okazji trenowałem swojego Healtha prawie bez przerw.

world-smoking pisze: (ecis camel 24mg)

stary ale jakbym non-stop walił 24mg to bym z łóżka nie wstał...
Pot+uderzenia gorąca to prawdopodobnie objaw przedawkowania nikotyny.
Odstaw na jakiś czas e-petka i spróbuj liquid 11-18 mg jeżeli musisz "palić" non-stop.
Jak nie ustąpi to lekarz bo tu pomocy nie znajdziesz:D
By maniak
#127544
world-smoking pisze:Czuję się tak jakbym wypalił na raz ze dwie paczki ligerosów, partagosów.

No to sobie odpowiedziałeś skąd problemy. Moim zdaniem za często dymiłeś - trzeba zrobić z pół godziny, godzinę przerwy. Syndrom "nienapalenia" jest samonapędzający - palimy więcej i częściej więc przestajemy czuć kopa i palimy jeszcze więcej czując go jeszcze mniej. A nikotynę dostarczamy cały czas co powoduje takie sytuacje.
Jak się nie możesz napalić - zrób przerwę i spróbuj ponownie po godzinie bez palenia.
By moe1988
#127557
zgadzam sie z przedmowcami, moim zdaniem grubo przesadziles z nikotyna. A ksiazkowo opisane objawy nie musza wystapic w komplecie u Ciebie. A pot i uderzenie goraca to jedne z wielu objawow przedawkowania. Wiec odpusc na jakis czas.
Awatar użytkownika
By world-smoking
#127576
Ja uwzględniłem możliwoć przedawkowania nikotyny i wyraźnie napisałem, że znam jak się człek czuje nie jest to przedawkowanie. Dwóch rzeczy tylko nie napisałem.
1. Objawy powstały po dwugodzinnym śnie nad ranem
2. Mam zaawansowane POChP, co wywołuje wrażliwość oskrzelową na różne czynniki.
Awatar użytkownika
By Tusia
#127589
world-smoking pisze:Ja uwzględniłem możliwoć przedawkowania nikotyny i wyraźnie napisałem, że znam jak się człek czuje nie jest to przedawkowanie. Dwóch rzeczy tylko nie napisałem.
1. Objawy powstały po dwugodzinnym śnie nad ranem
2. Mam zaawansowane POChP, co wywołuje wrażliwość oskrzelową na różne czynniki.


Zapewne mówisz o przedawkowaniu analogów i stąd wiesz jak "się człek czuje" !!!
A to już zupełnie inna bajka...
Kiedy i pod jaką postacią przyjmowałeś nikotynę, że twierdzisz iż znasz objawy tego przedawkowania ?
Przedawkowałeś już kiedyś na przykład: plastry, gumy... czyli źródło nikotyny ale bez dymu i tego wszystkiego co w sobie on zawiera...?

Ile mg nikotyny przyjąłeś w tej sesji ? Bo myślę, że dokładnie to kontrolujesz używając 24 mg liquidu...
Awatar użytkownika
By wojtek95
#127594
Co to jest?-alergia? Nie.to głupota.
Na uzależnienie się od dymu papierosowego składają się powiązane ze sobą dwa czynniki.Odruchy behawioralne związane z rytuałem palenia i uzależnienie się od nikotyny.E-papierosy spełnia swe zadanie gdy konkretny model dopasowany jest do oczekiwań uzależnionego.W twoim wypadku tak nie jest.Helathy nie są tytanami tzw."kopa" stąd niedosyt, brak odczucia "sytości"By się nasycić wapujesz bez chwili odpoczynku i to mocne liquidy 24mg/ml.
Czy paląc analogi paliłeś non stop.Czy wypalałeś w ciągu godziny 30 szt mocnych papierosów bo nie byłeś w stanie zaspokoić "głodu nikotynowego"?
Objawy o których piszesz są typowe.gdy przedawkowuje się ilość nikotyny.Co przy braku przerw w inhalowaniu w twoim przypadku jest nieuniknione.Nadto glikol i gliceryna powodują wysuszanie śluzówki .z tąd ten "koklusz".
Nie bez znaczenia jest fakt twojego niedługiego stażu.Sam w początkowych 5-tygodniach wapowałem ok 4 ml liquidu i to też o mocy 18-24mg/ml.
Moja rada zmień model e- papierosa tu na forum znajdziesz odpowiedź jakiego.
A najważniejsze zmień dotychczasowe przyzwyczajenia!!!
Awatar użytkownika
By world-smoking
#127645
Myślałem, że to co napisałem wystarczy, by znalazł się ktoś, kto już ma za sobą podobne objawy. Nie wiem, co mnie podkusiło, żeby napisać, iż odczuwałem kopa dającego ciepło i pot na czoło. Owszem przy dużym kopie, a coś wiem na ten temat, bo paląc fajkę zaciągam się ostro, występuje charakterystyczne uczucie gorąca i pocenie się czoła. Jednak czym innym jest silny kop, a czym innym jest przedawkowanie. Gdy się przedawkuje, to podnosi się temperatura, robi się zimno, ale nie od tej temperatury, tylko z zatrucia i dostaje się lekkich dreszczy, a na czoło i kark spływa zimny pot, a następnie płynie po człowieku już ze wszystkich charakterystycznych części ciała, ale nadal jest to uczucie zimnego potu. To co tu napisałem nie jest tylko moim doświadczeniem.

Mnie bardziej chodziło o to rzężenie w płucach, skurcz oskrzeli i koklusz z brakiem odkrztuszenia. No więc czas biegnie i od rana wykonałem kilka czynności, w tym nebulizację z soli fizjologicznej, co umożliwiło pozbycie się całkowite tego co zalegało. Ponieważ opiekuję się wnuczką, to od godziny 9,oo nie paliłem nawet tego Healtha (nie wiem co Wy od niego chcecie – u mnie zasuwa jak dziki). Teraz poszła wnuczka spać, to ja mogłem sobie na balkonie popróbować. Na pewno dawka nikotyny w organizmie została zredukowana znacząco. Pierwsze trzy wciągnięcia z elektronika i choć nie zrobiło mi się ciepło, ani się nie spociłem, to od razu wróciły duszności, a w płucach aż zaskrzypiało. Odstawiłem ep i zapaliłem skręta, a ten nie wywołuje takich reakcji. Dodam, że nie palę light’ów, a skręty zawierają około 1,3mg/papieros. Wystarczy porównać sobie z tymi niby mocnymi w kiosku i wszystko będzie jasne. Tak żeby rozwiać niektórych błądzenie po domysłach dodam, że nie raz w przeszłości siedziałem w nocy nad projektami i te całkiem mocne papierosy nie wychodziły mi z ust, a takich problemów nie było.

Skłaniam się jednak do stwierdzenia, że to może być reakcja alergiczna na jakiś składnik. Zaznaczyłem w pierwszym poście, że to nie pierwszy raz się zdarzyło, bo już wcześniej przy zdecydowanym inhalowaniu się e-petem tak się działo. Być może jak to mi wytknięto jest to głupota, a tak po prawdzie to głupotą jest w ogóle całe to inhalowanie się nikotyną, obojętnie z jakich papierosów, ale wszyscy tu piszący to robimy.

Niestety nikt tu nie próbował nawet coś rzeczowego powiedzieć, ale za to epitety poczytałem. Na szczęście już znalazłem wątek, w którym omawiana jest sprawa duszności od e palenia, więc sobie go poczytam.
Awatar użytkownika
By laki001
#127668
Po pierwsze zmień liquid na DPG lub NON PG , ja na początku i do dziś miewam identyczne objawy na liquidzie Colinnsa , do dziś jak go spróbuję ,to mam uczucie jakby mi ktoś płuca ścisnął i nie chciał puścić ,od długiego czasu używam liquidu Boge tech i własnego , i żadnych złych objawów ,a używam tylko 24mg, pocenie i uderzenia gorąca to mam jak przedawkuję nikotynę ,czyli kup sobie kilka próbek liquidu np, Farsee i polecam zmianę e-papierosa bo ten tani szajs może mieć za wysoką temperaturę i zamiast ładnie odparowywać ,może dosłownie spalać liquid , tu możesz kupić próbki różnych liquidów , http://eliquid.pl/index.php?k3,liquidy-farsee ,musisz również wziąć pod uwagę ,że przy przewlekłym bronchicie ,czy rozedmie ,twoje oskrzela w reakcji na składniki liquidu mogą reagować gwałtownym obkurczeniem,do dymu papierosowego były przywyczajane przez lata,a tu nagle coś nowego , nie poddawaj się, też na początku miałem podobne objawy ,jeśli uda Ci się przyzwyczaić do epalenia ,to twoje płuca z pewnością za jakiś czas to docenią :)
Awatar użytkownika
By world-smoking
#127683
Dziękuję za rady i mam pytania:
Gdzie ewentualnie można dostać liquid Boge tech;
Czy testowałeś liquid trendy i z jakim skutkiem;
Ponieważ jak widzę używasz TR108, chciałem się dowiedzieć jak Ci się sprawuje.
Awatar użytkownika
By laki001
#127690
Trendy liquid używałem tylko w kartridżach , jest nie zły ,ale podobno w buteleczka już się trochę różni od tego w kartridżach ,tu możesz rozejrzeć się za Boge , http://www.allegro.pl/show_user_auction ... d=11290893 , lub tu , http://e-dymek.com/index.php?k39,plyny- ... kang-30-ml , spróbuj też Farsee ,bo on nie zawiera PD ,tylko DPG ,czyli dipropylen lub dwupropylen ,w sumie to, to samo ,często ludzie ,których uczula PG ,właśnie przechodzą na DPG , kup na początek małe opakowania i testuj .
Awatar użytkownika
By laki001
#127695
Potek ,ten temat i tytuł w topiku ,który podałeś zaczął sam sprzedawca Liquid.pl ,Dziadek mróz ,i sam przyznał ,że w początkowym okresie działalności miał trochę problemy ,obecnie jest to dostawca bez zarzutu ,takie jest moje zdanie .Sorki ,proszę o scalenie .
Awatar użytkownika
By world-smoking
#127697
Dzięki Wam za podpowiedzi i jeszcze ponawiam pytanie do Lakiego001. Jak Ci się sprawuje TR108. Ten pen nawet mi się podoba, ale nie wiem jak w użytkowaniu.
Awatar użytkownika
By laki001
#127703
Opisałem Ci wszystko na pw ,zajrzyj tam:)
Awatar użytkownika
By Potek
#127707
Laki, dawno u niego nie zamawiałem.

Trendy 108 jest na pewno o niebo lepszy niż Twoje CJ22. Ma jednak dosyć krótką gwarancję (30 dni), prawie identyczny jest pen Colinssa (3 miesiące gwarancji) ale troche droższy.
Oferta penów jet bardzo bogata. Można wybierać i przebierać ;)
Awatar użytkownika
By Tusia
#127715
world-smoking pisze:Dziękuję za rady i mam pytania:
Gdzie ewentualnie można dostać liquid Boge tech;
Czy testowałeś liquid trendy i z jakim skutkiem;
Ponieważ jak widzę używasz TR108, chciałem się dowiedzieć jak Ci się sprawuje.


Kto produkuje liquid dla Colinssa :?:
By user
#127716
Tusia pisze:
world-smoking pisze:Dziękuję za rady i mam pytania:
Gdzie ewentualnie można dostać liquid Boge tech;
Czy testowałeś liquid trendy i z jakim skutkiem;
Ponieważ jak widzę używasz TR108, chciałem się dowiedzieć jak Ci się sprawuje.


Kto produkuje liquid dla Colinssa :?:


Muzeum Elektronicznych Papierosów pisze:Producent: CHANGING DEKANG BIOTECHNOLOGY CO., LTD

http://ep-muzeum.comze.com/test/index/v ... page_id=51
Awatar użytkownika
By laki001
#127725
Większość liquidów jest wyprodukowana w Boge , ale nie wszystkie z nich mają ten sam skład ,gdyby tak było ,to nie byłoby potrzeby przepłacania i kupowania tego samego liquidu pod róznymi nazwami , niektórzy sprzedawcy pod swoją nazwą mają taki skład ,którego inni nie mają ,choć wyrób pochodzi z Boge , np, jeden sprzedawca ma liqid z Boge ,w którym jest kwas mlekowy ,a drugi ma z Boge liquid z kwasem jabłkowym ,tak ,że producent jest ten sam ,ale skład się różni:)
By moe1988
#127999
world-smoking, powiem Ci ze od soboty mam podobne objawy, suchy kaszel, bolace pluca i oskrzela. Wszystko zaczcelo sie gdy przeszedlem na plyn colinnsa. Tak ostro mnie wzielo, ze od niedzieli w ogole nie pale. Wiec moze nie tylko to bylo przedawkowanie nikotyny jak Ci sugerowalismy, ale tez i alergia na PG. Jak znajdziesz jakis plyn, ktory nie spowoduje u Ciebie takich reakcji to daj znac :)
i prosze o nie odchodzenie od tematu alergii na rozmowy o fajkach, bo pewnie bede chcial pozniej zerkanc na podpowiedzi odnosnie plynu, a nie bedzie dalo sie znalezc w tlumie postow :)
zycze powrotu do zdrowia :)
Awatar użytkownika
By Tusia
#128452
moe1988 pisze:... Wiec moze nie tylko to bylo przedawkowanie nikotyny jak Ci sugerowalismy, ale tez i alergia na PG.

PG = E1520 (konserwant) jeśli ktoś ma zdiagnozowane uczulenie (alergię) na konserwanty to nie może używać liquidu na bazie PG.

Był i jest on w tradycyjnych papierosach:

Główny inspektor sanitarny, na mocy ustawy o warunkach zdrowotnych żywności i żywienia oraz przepisów wykonawczych do ww. ustawy, w latach 2000-2001 wydał, na podstawie pozytywnych opinii Państwowego Zakładu Higieny, 47 decyzji zezwalających na stosowanie w produkcji wyrobów tytoniowych następujących substancji dodatkowych:

- aromatów naturalnych, identycznych z naturalnymi oraz syntetycznych,

- glikolu 1,2 - propylenowego E 1520,

- glicerolu E 422,

- cytrynianu sodu E 331,


http://orka2.sejm.gov.pl/IZ4.nsf/main/500A49BE

Nie wydaje mi się więc, aby to PG był winowajcą a raczej może to być zespół odstawienia analogów.
Objawy podobne odczuwają ludzie rzucający palenie ale całkowicie, bez zastępowania ich e-papierosami.

:arrow: Rzucanie palenia (bez e-p), skutki uboczne.

Poczytajcie trochę zaglądając do podanych tam stron z opisami byłych palaczy... jak się czują po rzuceniu palenia, nie jest lekko...
Awatar użytkownika
By zly
#128635
Tusia:
1. A czy po spaleniu papierosa klasycznego, PG pozostaje nadal PG? Spalanie może sporo zmienić. To że PG jest w pecie, nie znaczy jeszcze, że wdychasz PG gdy palisz owego peta. Ale możliwe, że pozostaje bez zmian. To już wyłącznie jakiś specjalista w dziedzinie chemii może rozstrzygnąć. A i tak pewnie nie będzie to proste, bo za dużo skomplikowanych substancji znajduje się w 1 pecie, by to łatwo zredukować i zdecydować co ze sobą wchodzi w związek, a co nie.

2. W wątku obok piszę o swoich bojach i moje podejrzenia również padły na PG. Jednak sugerowałem się wskazanymi przez kogoś różnicami w bazie liquidu pomiędzy butelką a oryginalnym kartomizerem. Bardzo możliwe (diabelnie nawet możliwe!), że winowajcą jest zupełnie inny składnik (np. jakiś aromat), który Dekang pakuje do butelki, a do kartomizera już nie.
Swoją drogą IMO skandalem jest, że producent nie podaje dokładnego i pełnego składu. To pozwoliłoby nam uniknąć wielu domysłów i przypuszczeń.

3. Wiem, że odstawienie papierosów kompletne może mieć nieprzyjemne rezultaty i wie to każdy kto rzucał i wytrzymał dłuższy czas. Jednak przyporządkowanie wszystkiego pod 1 jedyny powód w imię huraoptymizmu jest bez sensu i może mieć opłakane skutki.
IMO problem znacznie się komplikuje, jeśli ktoś pali od dłuższego czasu. Organizm może być wrażliwy na przeróżne zmiany. W tym wypadku uczulenie łatwo pomylić z nadwrażliwością krtani i oskrzeli, czy konsekwencjami chorób o których pisał laki001

world-smoking:
a. Nie poddawaj się, ja też nie zamierzam!
b. Weź to na spokojną, chłodną logikę i eliminuj po kolei:
  • zejdz na liquid 18mg i nie pal go więcej jak 2ml na dzień. Nawet jeśli to mniej nikotyny niż normalnie sobie dawkowałeś, to i tak jest to spora dawka i takie ograniczenie jesteś w stanie zrobić. A dzięki temu będziesz pewien, że nie przedawkowujesz. Uwzględnij ilość wypalanych analogów w rachunkach.
  • zmieniaj płyny, jak trzeba będzie - zrób sam. Nie można być przecież uczulonym na wszystko!
  • jeśli po 5 różnych płynach, na różnych e-papierosach wciąż będzie to samo to będziesz się martwił dalej.
Awatar użytkownika
By krzysztofsf
#128660
Wiekszosc (a przynajmniej powazna czesc) zwiazkow wdychanych przez palacza z dymem, sa to nie produkty spalania, a roznego rodzaju olejki i inne zwiazki przechodzace w stan lotny pod wplywem bliskosci zaru papierosa oraz "omywania" kawalkow tytoniu goracym dymem wciaganym przez palacza - po drodze przechodzac przez papierosa studzi sie, ale w poczatkowej partii przenosi temperature z zaru w najblizsze sasiedztwo.

Widac cos takiego jak palimy ognisko narzucajac wilgotnych lisci czy traw na zar, poczatkowo je "zatlamszajac" - najpierw pojawia sie coraz gestsza para, czesto o intensywnym zapachu jesli sklad "wsadu" zawiera elementy przesycone rożnymi olejkami, az rosliny wysusza sie do tego stopnia, ze zar je zapala..
Awatar użytkownika
By world-smoking
#128750
Palenie papierosów jest oczywiście w przybliżeniu suchą destylacją tytoniu, połączoną ze spalaniem. Wszystko to wiem, co napisał Krzysztosf. Wziąłem pod uwagę sugestię z jednego z postów, że może grzałka za mocno grzeje i spala liquid. Zrobiłem szatańską próbę. Po nałożeniu i ubiciu tytoniem maszynki, dałem po długości do tytoniu dwie krople liquidu. Tak zmontowanego skręta wypaliłem i nic. Znaczy, że spalony liquid zmienia już swoje właściwości chemiczne na tyle, że już mnie nie wali z nóg, a właściwie z płuc. Jednocześnie świadczy to o tym, że mój e-pet nie spala liquidu. Dalej chciałem jeszcze do końca wyeliminować sprawę przedawkowania. Na przestrzeni 3 godzin dymiłem z e-peta bardzo delikatnymi maszkami (ledwo tylko dymku było) po trzy do czterech maszków na godzinę. Na początku nic się nie działo, ale pod koniec już czułem jak mnie powoli zadusza. Przerwałem więc eksperyment, ale dziś cierpię jak cholera. Dosłownie jakbym miał poparzone płucka. Znam to uczucie, bo w przeszłości zdarzało mi się podtruć chlorem i oparami kwasu. Teraz piję ziółka jakie sobie zaparzyłem i mam nadzieję, że do jutra mnie puści. Pozostaje mi tylko ściągać próbki innych liquidów, aż trafię na właściwe dla siebie.
Awatar użytkownika
By world-smoking
#128766
Nie omieszkam, ale to troszkę potrwa.
Awatar użytkownika
By Tusia
#128767
world-smoking a jakie Ty masz modele e-p ?
Objaw jakby poparzonych płuc dają wadliwie działające atomizery i gryzący dym.
Jesteś pewien, że Twój e-p jest w porządku i wszystko działa tak jak powinno ?
Pytam tak dla jasności.
Awatar użytkownika
By Potek
#128776
Tusia słusznie zwróciła uwagę na aspekt sprzętu. Healh jest sławny z róznych "ciekawostek technicznych". Może z nim coć jest nie tak? Ogladałeś wkład i watke? Nie jest nadtopiona albo utwardzona? Topiąca się watka potrafi bardzo dużo... :( Może dostał sie jakis kłaczek gdzieś w grzałke atomizera i teraz to inhalujesz?
Awatar użytkownika
By krzysztofsf
#129010
world-smoking pisze: Pozostaje mi tylko ściągać próbki innych liquidów, aż trafię na właściwe dla siebie.



Z opisu wynika, ze mieszkasz w Warszawie.
Jesli nie ma tam mozliwosci nabyc luzem buteleczki glikolu propylenowego spelniajacego normy dla ep (chyba nie ma tam oddzialu naziemnego Innawery czy Gadgetschp, a nei moze to byc glikol techniczny), to moze znajdzie sie ktos z warszawskich forumnowiczow, zeby sie z nim umowic w jakims miejscu na poratowanie probka 1-2 ml ?

Sadze, ze najwazniejsze to wyeliminowanie podejrzenia alergii na czysty glikol.


No i ten sprzet..........
Moze, jesli nie chcesz zaryzykowac i od razu kupic innego, do baterii pasuje kartomizer ktorejs z firm dostepnych naziemnie?

Kupilbys jeden, wkrecil zamiast atomizera i wkladu i przy braku objawow wyprobowalbys posiadany liquid na tym kartomizerze - jesli rowniez nie byloby objawow to sprawa bylaby jasna.
Awatar użytkownika
By Potek
#129028
do CJ22 pasuje tylko CJ22... Kszysztofsf, CJ22 to jest Health i żaden kartomizer nie podejdzie.
By moe1988
#129059
a ja wam powiem, ze od soboty dalej rzerze, chociaz moze pluca troche mnie bola, a na dokladke mam wysoka temperature. Ladne mi odczyszczanie organizmu :P
Awatar użytkownika
By krzysztofsf
#129078
Potek pisze:do CJ22 pasuje tylko CJ22... Kszysztofsf, CJ22 to jest Health i żaden kartomizer nie podejdzie.



Wiem, ze jest to Health :)
Nie znam sie na jego kompatybilnosci.

Chociaz niedawno ktos prezentowal "najtanszego moda" w postaci jakiegos kartomizera wkreconego bezposrednio w ladowarke od Healtha :)

Moze ta ewentualnosc wykorzystac? :)
Awatar użytkownika
By Potek
#129084
krzysztofsf pisze:Chociaz niedawno ktos prezentowal "najtanszego moda" w postaci jakiegos kartomizera wkreconego bezposrednio w ladowarke od Healtha :)

Moze ta ewentualnosc wykorzystac? :)


No jeśli ktoś ma zacięcie do lutownicy i port USB o wydajności 1000mA (standart to 500mA) to można. Wedlug mnie szkoda czasu. Zabawa dla zapaleńców. Zreszta te kartomizerki od Easy są co najmniej kiepskie.
Awatar użytkownika
By krzysztofsf
#129106
Potek pisze:
krzysztofsf pisze:Chociaz niedawno ktos prezentowal "najtanszego moda" w postaci jakiegos kartomizera wkreconego bezposrednio w ladowarke od Healtha :)

Moze ta ewentualnosc wykorzystac? :)


No jeśli ktoś ma zacięcie do lutownicy i port USB o wydajności 1000mA (standart to 500mA) to można. Wedlug mnie szkoda czasu. Zabawa dla zapaleńców. Zreszta te kartomizerki od Easy są co najmniej kiepskie.


Najprosciej chyba byloby wypozyczyc cos do testow na dzien-dwa, bo zabardzo nie widze innej mozliwosci, poza zakupem, sprawdzenia "sie" na innym sprzecie.
Awatar użytkownika
By world-smoking
#130664
Rozumiem Wasze sugestie. Na dziś nie wchodzi w grę kupno z kopyta czegoś drugiego. Niestety z renciny nie da się tego przeskoczyć. Ale chcę uspokoić – nic nie ma w atomizerze, a kartridże pracują na watkach filtusa i nic się nie pali, nie przypala. Poza tym na razie nawet nie mam szans na jakiekolwiek próby i doświadczenia. Przy tak zaawansowanym POChP jakie mam, wszystko może podrażniać płuca. Na razie zdycham i chcę wyjść ze stanu zapalnego jaki mam po ostatnim inhalowaniu e-petem. Liczę, że dopiero po świętach będę mógł zacząć jakieś próby. Może już do tego czasu będę miał parę groszy, żeby zacząć zabawę np. z 808D. Powinienem dostać go pod nosem w Hicie na Kabatach. Spróbuję wtedy liquidów na DPG i VG. Dzięki Wam mam na nie namiary. Dzięki za wszystkie rady i jakby coś jeszcze komuś wpadło do głowy, to proszę.
Awatar użytkownika
By misty69
#131137
Uczucie popalonych pluc znam z palenia analogow. Nigdy nie palilem Healtha - ale ma tak negatywna opinie ze nigdy nie wzialbym tego do reki. Liquid ktory palisz jest stanowczo za mocny. Powinienes miec jeden na 11 mg i drugi na max 18 mg, choc osobiscie polecam max 15-16mg. Mocniejszy liquid tylko dla doplenia sie przy uczuciu niedosytu.
Liquid Collinsa malboro - z pewnoscia ma jakis skladnik ktory moze wywolywac allergiczne reakcje. Gdy pierwszy raz palilem epapierosa w domu, w pokoju naprzeciwko zaczeto intensywnie kaszlec.
W innym przypadku moj brat musial wietrzyc swoje mieszkanie i mial przez 2 godziny nieprzyjemne poczucie drapania w gardle polaczone z jakimis slodkawym posmakiem w ustach (on nie palil jeszcze epapierosow). Za kazdym razem brata odrzucalo. Ktoregos razu rozrobilem swoj wlasny liquid z komponentow zakupionych w twojliquid.pl oraz z aromatow inawery. Nikt nie wiedzial ze vapuje cos innego, a jednak zostalo to natychmiast zauwazone iz niby cos juz nie odrzuca. Tak wiec musi to byc wina chinskich aromatow. Obecnie vapuje tylko swoje liquidy i nic chinskiego nie kupuje. Koszta sprzetu i liquidu mozna obnizyc - jest duzo na tym forum.
Awatar użytkownika
By world-smoking
#131432
Też będę próbował ominąć chińszczyznę. Znalazłem coś takiego:
http://www.allegro.pl/sklep/291453_vip_ ... epapierosy
Może ktoś już próbował tych liquidów na VG i wie jak reagują na nie płucka?
By user
#131439
world-smoking pisze:Też będę próbował ominąć chińszczyznę. Znalazłem coś takiego:
http://www.allegro.pl/sklep/291453_vip_ ... epapierosy
Może ktoś już próbował tych liquidów na VG i wie jak reagują na nie płucka?


Był o tym cały wątek na forum.
Nie pamiętam tytułu. Ale generalnie to looknij na "laboratorium" w którym "produkuje polski liquid"
Ja bym nie zaryzykował wapowania takich wynalazków.

Edit: Chyba Tanie liquidy na Allegro, czy coś w tym stylu.
Awatar użytkownika
By world-smoking
#131535
Przeczytałem nie tylko wskazany przez Ciebie wątek, ale inne i chyba coś tu mi nie pasuje. Czy jesteś pewny, że to te same firmy i te same liquidy? Ja tu bym tak pochopnie nie kasował producenta. Jest to w kooperacji ze znaną polską, warszawską (Wólka Węglowa) firmą produkującą aromaty. Mnie się wydaje, że sugerowane przez Ciebie firmy i wskazana przeze mnie w linku, to zupełnie różne. Niemniej sprawdzę to skrupulatnie zanim coś kupię.
By user
#131566
Nick się zgadza (mam gdzieś nawet od tego gościa spis smaków jakie może wypuścić)
Foto "laboratorium" też. Więc dziwny zbieg okoliczności by to był.
Rób jak chcesz, możesz kupowac i wapować, ja nie zaryzykuję.
BTW, ktoś z forum nawet kupił u niego liquid (Tomba, scob? nie pamietam dokładnie :( )
Awatar użytkownika
By world-smoking
#131746
Znalazłem coś o tym dostawcy, o którym ja mówię w temacie "Dobry liquid, nie od Boge" i była tylko jedna opinia i to pozytywna, ale o liquidach na PG. Sprzedawca na Allegro występuje pod nickiem adler3 i ma pozytywne opinie na Allegro. Napisałem maila i czekam na odpowiedź. Myślę, że zanim wyda się o kimś złą opinię, trzeba się upenić, bo łatwo jest rzucić błotem w kogoś, ale potem trudno zmyć z niego te nieczystości.

@Tomba kupował u innego dostawcy i liquidy na PG, ale opiniował je pozytywnie (przynajmniej tak doczytałem). Na tą chwilę wiem, że do produkcji olejków, gliceryna i prawdopodobnie aromaty w dużej części, pochodzą z firmy JAR, a to znany producent na rynku polskim i dość poważany. Jego aromaty znam dobrze z wędkarstwa.

Reasumując poczekajmy na to co powie adler3 o liquidach POLIQUID, na ewentualną degustację, reakcję organizmu, a potem wydamy opinię. Jak będę miał jakieś konkrety to poinformuję.
Awatar użytkownika
By world-smoking
#131936
Tak też zamierzałem. Tu dam jedynie opis reakcji organizmu na te i inne liquidy jakie stestuję, natomiast inne opinie o tym liquidzie dam gdzie trzeba (zgodnie z sugestią). :)
Awatar użytkownika
By scyzor
#132687
Linalool stosowany w niektórych liquidach może powodować u paru procent ludzi reakcje alergiczne, takie jak wypryski. Ale tak naprawdę jest bezpieczny dla organizmu ludzkiego.
Awatar użytkownika
By melissa
#139474
E-pale 1,5 miesiaca. Do tej pory wciagalam liquidy milda i ecopure. Mild nie pasuje mi jakos a ecopure powala cena. Tak czy siak od kilku dni zaczelam inhalowac inne np.casablanca,poltico i boge. Noooo...i wczoraj wrocilam z pracy wzbogacona o urode Pocahontas czyli twarz czerwona,piekaca jak przy poparzeniu sloncem. Zmylam kosmetyki z twarzy ,do rana poprawil sie moj wyglad zdecydowanie . Niczym sie rano nie smarowalam i ...znowu jestem czerwona. Poniewaz do tej pory najwiecej ciagnelam ecopure wiec podejrzewam ,ze moge byc uczulona na glikol. I teraz mam problem bo na ecopure to mnie raczej na dluzsza mete nie stac. Moze cos jest tanszego o podobnym skladzie jak ecopure bez glikolu?
By user
#139476
Ecopure jest na glicerynie.
opis z palacze.com pisze:Intellicig E-LIQUID ECO-PURE 20ml
Oferowany w kilku smakach płyn do uzupełnienia kartridża. Nie zawiera on glikolu propylenowego i został tak nazwany ze względu na to że zawiera tylko 4 inne składniki. Dostępny w czterech rodzajach pod względem zawartości nikotyny.

ECO-PURE jest produkowany w Wielkiej Brytanii.
Jego skład został maksymalnie uproszczony na prośbę klientów którzy prosili o produkt którego mogliby być pewni co do zawartości.

ECO-PURE nie zawiera glikolu propylenowego i ma poza tym tylko 4 składniki.

Występuje w 4 smakach: rich, fresh, regular, menthol
oraz 5 mocach: zero (0mg), low(10mg), med(15mg), high(20mg), vhigh(25mg)

W zestawie:
e-liquid
strzykawka i wygodna końcówka do aplikacji płynu
karta informacyjna e-liquidu


e-papierosy.sklep.pl pisze:Główne składniki(>97%): Aqueous V/Glycerol, E/Maltol(2ethyl-3hydroxy-4pyrone), Deionized-water, Inne(<3%)
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.