EPF
Awatar użytkownika
By senio
#313161
Jak w temacie. Powstała moja wersja na bazie CE2. Wersja robocza prawie skończona. Jeszcze tylko elektrycznie go zakończę wypoleruję i to wszystko. Wiem że napiszecie zaraz mosiądz + liquid etc. Jak mi się spodoba to sobie z KO wystrugam takiego :). To jest prototyp, musiałem nanosić poprawki i korekty, a w mosiądzu łatwiej jak w KO. Poza tym kiedyś rury do wody z ołowiu robili więc się nie otruję :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
By mm_st
#313163
wydaje mi się ze to po to żeby mozna było bebechy wymienić, zauważ ze gwint od cliromizera jest wkręcony w mosiądz (chyba) więc na końcu jest 2-gi gwint do batki. Przynajmniej tak to wygląda
Awatar użytkownika
By senio
#313164
Bo widzisz to nie jest jakby CLEAROMIZER tylko mod do montowania CE2 bez użycia czegokolwiek z zewnątrz. Z oryginału zdejmuje się wszystkie uszczelki i rurkę. Środkowa uszczelka idzie na uszczelnienie przy gwincie, dolna montowana jest w górnym elemencie i wapujemy. Jest możliwość regulacji wysokości uszczelki etc. Gdy CE2 zakończy żywot, będzie odkręcony a na jego miejsce wkręcony kolejny. Stęd wysokość musi być wyższa bo tam jest gwint żeński i męski. Do tego za jednym zamachem zrobiona tulejka maskująca wszystko. Nie ma już miejsca na obniżenie bo by gwinty na siebie zaszły. Poza tym rurka wchodzi też pod obudowę aby ją trzymała około 3-4 mm :). To jest wersja pancerna długodystansowa.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2011, 18:06 przez senio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By senio
#313166
noman1 pisze::)
Budowy mi nie tłumacz - znam: viewtopic.php?f=150&t=14255 - jednak takie rozwiązanie wydaje się zbędne, można to zrobić krócej: viewtopic.php?f=150&t=14243&start=0


To co Djgap zrobił to jest zupełnie coś innego. Tam musisz rozbierać CE2 i wkładać rurkę podłączać przewody. Tu nie ma nic takiego. Mod to jest mod. Wykręcasz, wkręcasz i wapujesz. O to mi chodziło w moim projekcie i tak to zrobiłem.

O siateczce jeśli będzie potrzeba pomyślę. jest dużo miejsca i można kombinować.
Awatar użytkownika
By jupiajo
#313167
Bardzo ładny modzik. :beer: Ale masę to musi mieć niezłą. A gdyby tak cały top razem z ustnikiem wytoczyć z delrinu?
Awatar użytkownika
By senio
#313168
jupiajo pisze:Bardzo ładny modzik. :beer: Ale masę to musi mieć niezłą. A gdyby tak cały top razem z ustnikiem wytoczyć z delrinu?


Wbrew pozorom to co widzisz na foto to w dużej części cieniutkie ścianki obudowy. Tego mosiądzu jest malutko :). A po chińsku z plastiku to już mamy masę oryginałów :). ja w to nie wchodzę :)

Modzika podłączyłem elektrycznie i zalałem. Wchodzi równo 4ml. Ponad 100 % więcej od oryginału. Przecieków zero. Mała korekta z otworkami do zaciągania powietrza. Teraz jest OK. Smak, dym, kop fajny. Myślę ze 4 ml nie rozładuje baterii EGO patrząc jak długo oryginał na niej działa. Teraz protestuję go sobie troszkę. Ogólnie jestem zadowolony. Mod sporej pojemności, nie za dużych wymiarów i przede wszystkim co było priorytetem mocna konstrukcja która ma się sprawdzić jako urządzenie mobilne.

Być może powstanie coś podobnego z tym że zespolone z IHM średnicy fi 20mm. Już mam pomysł jak to mogło by wyglądać.

Obrazek

-- [scalono] 30 maja 2011, 16:51 --

Podniosłem głowiczkę bo była ciut za nisko i skropliny zbierały się ustniku. Z nową wyższą głowiczką już skroplin nie ma :)

Obrazek
Awatar użytkownika
By senio
#313169
Coś po 5 miesiącach e- fajczenia mogę i chciałem napisać. Pewne wnioski z czasem przychodzą to się podzielę trochę. To co sprzedają z tych chińskich grzałek niewiele jest warte do współpracy z batkami EGO 3,4 wolta. Tego się po prostu nie daje za bardzo używać. Stąd masa problemów i dyskusji jak to ogarnąć. Ktoś kto zaczyna i jest tym zafascynowany, bardzo szybko weryfikuje swoje poglądy. Owszem trochę można się oszukać i przetrwać, ale z oryginałami chińskiej myśli technicznej nie za długo. Wszelkie atomizery mają za duże opory do sprzedawanego zasilania. Baterie 3,4 wolta nie dają rady poprawnie z tym współpracować. Szybko się jakby zatyka, zakleja i koniec. Trzeba wyższe napięcie, a tu zaczyna się problem bo nawet duże pojemne baterie mają dalej tylko 3,7wolta. Chińczyki wymyśliły clearomizer z oporem grzałki około 2,6 - 2,8 Ohm. I tutaj rozwiązał się jakby jeden problem bo bateria 3,4 wolta EGO daje sobie z tym radę nawet dwie doby przy umiarkowanym użytkowaniu. Ale to jedyna zaleta tego urządzenia. Zbiornik jaki zrobili do tego to porażka, a jego wytrzymałość mechaniczna i na szczelność jest zerowa. Pojemność niby duża bo 1,8ml ale on działa naprawdę dobrze też tylko do połowy zużycia liquidu, więc de fakto trzeba go i tak często uzupełniać. A to już nie jest tak proste jak w atomizerach watkowych bo igły strzykawki etc. W domu bez problemu, ale poza nim robi się to kłopotliwe bo za jakiego narkomana można być wziętym obsługując to w miejscach publicznych. A po kiblach chować się nie zamierzam bo tym bardziej źle się kojarzy.

Jednak w/g mnie mimo tego całego bukietu niedoróbek, to chyba najlepsza grzałka seryjnie produkowana pod baterie 3,4 wolta jakie miałem okazję używać. I teraz żeby to wszystko jakoś połączyć w jedno czyli dobra grzałka z mocnym solidnym opakowaniem i zwiększoną pojemności liquidu potrzeba jest tylko solidnej, mocnej i estetycznej obudowy do fabrycznego clearomizera. Inaczej mówiąc zabrać z niego element grzejny, i oprawić go w obudowę jaka spełnia moje i pewnie nie tylko moje oczekiwania. Ma być mocne, nie za duże gabarytowo jak rasowe mody i działać przyzwoicie, a przy tym być bez obsługowe. Wymianie zużytego elementu grzejnego bez lutowania, i innych „kombinacji alpejskich”. W chwili natchnienia zrobiłem coś takiego i w końcu mogę powiedzieć że jest coś, co działa niezawodnie trzeci dzień jako pierwszy mój e-fajek po pięciu miesiącach. Zalałem i wapuję – tylko tyle. Nawilżenie sznurka bajkowe. Po trzech dniach jest biały, nie przypalony. Jest to więc dla mnie wystarczający „środek do osiągnięcia celu” bez dalszego szukania dziury w całym- czytaj chińskich wynalazków i topienia kasy w tą zabawę. Miało być zdrowiej i oszczędnie bo takie były moje założenia, a wcale tak nie było. Wdychanie szmaty i topienie kasy w coraz to nowe tanki i inne badziewie nie jest tym czym miało być z założenia.

Zrobiłem też prototyp swojego, genisisa ale mody tego typu są nie dla mnie. Dla mnie to gra nie warta świeczki. Nie mówię ze to nie jest dobre, ale za dużo tym zachodu, z siatkami drutem, wyciekami, i tym całym grzebaniem w tym, a do tego połyka liquid w zastraszającym tempie. Smak jest fajny ale nie aż tak, żebym w to brnął dalej. Ja Lubię rzeczy proste, trwałe, bezobsługowe i estetyczne. W tym kierunku będę podążał. Nie do końca jestem przekonany co do potrzeby stosowania e-papierosa 22 mm średnicy do CE2. Jeśli do tego dorosnę jak wyżej napisałem mam pomysł jak to zrobić.

I na koniec puzzle mojego moda do CE2. Działa dobę w tej chwili już bardziej niż poprawnie, więc został rozebrany wypolerowany na lusterko i tak już go zostawię. Jeszcze słowo co do użytego materiału. Dwa powody dlaczego mosiądz. Jest łatwiejszy dla mnie i moich możliwości sprzętowych w wykonaniu, i dla mnie dużo ładniejszy niż KO. Po zastosowaniu nieco większej średnicy uszczelki pod clearomizer styczność z mosiądzem pozostaje praktycznie zerowa, poza maleńkim pierścionkiem górnego ustnika. Tak więc po przemyśleniach nie mam powodu aby do robić z KO bo nic to kompletnie nie zmieni poza brzydszym dla mnie wyglądem. Wolę kawałeczek mosiądzu, niż śmierdzące, piekące atomizery, walące bobrem i spalonymi szmatami na napięciu 3,4 wolta. Wdychanie tego to jest dopiero całkowita porażka dla mojego i nie tylko zdrowia.

Obrazek
Awatar użytkownika
By senio
#313170
pidyn.Mawr pisze:Wygląda naprawdę imponująco, ale ja wolałbym kwasówkę. Dlaczego? Bo w kontakcie z paluchami nie pokrywa się patyną. Bardzo lubię mosiądz, to świetny materiał, ale ma tą jedną wadę ;) Czy planujesz jakąś sprzedaż swojego wyrobu?


Metale wypolerowane trudno pokrywają się tlenkami ze względu na brak porowatości. Nawet wypolerowane duraluminium na lustro kilka lat utrzymuje blask i nie jest wcale w sterylnych warunkach, Mam szereg takich gadżetów z duralu dorobionych i zamontowanych na Dragu. Wyglądają świetnie. Poza tym masz w tym modzie dosłownie kilka centymetrów sześciennym materiału. Przebywasz z tym przedmiotem niemal cały dzień. Co za problem go miękka ściereczką przetrzeć sobie z rana czy z wieczora żeby był znowu piękny ?. Nie róbmy więc problemu tam gdzie on nie występuje. Jestem w stanie ogarniać tą maszynkę niżej w godzinę. Popatrz ile polerowania na niej jest. I nie płaczę i nie narzekam. Jest to sama przyjemność wypucować sprzęt na wysoki połysk.

Obrazek

Co do moda zrobię parę sztuk dla znajomych i może tutaj. Rysunki mam skończone. Ostatnie szlify naniesione. Na dniach się coś powinno pojawić.
By pidyn.Mawr
#313171
Okurcze, niezła maszyna.

O mosiądzu tak napisąłem, bo mam mody z wstawkami z mosiądzu. Miałem z dość dużymi wstawkami.
Sam polerowałem na lustro, niestety, po dość krótkim czasie mój pot odbarwiał go.
Nie narzekam, broń Boże, ani nie płacę. Poleruję co jakiś czas po prostu i tyle.
Ale, że bywam leniem, to ............. wolałbym nie polerować (a zachować jego blask ;) )
Jeżeli to możliwe, byłbym wdzięczny za odsprzedaż jednej sztuki, za co z góry dziękuję.

PS: Dural utrzymuje mi się dłużej w błyszczącej formie, to fakt. Ale na styku z liquidem nie odważyłbym się go dać.
Awatar użytkownika
By Adam2K
#313172
Dobry pomysł, a samo wykonanie na najwyższym poziomie. Gratulacje !
No i wymiary ma toto całkiem cywilizowane, nie przypominające wiadra na kołku :)
By pidyn.Mawr
#313173
Adam2K pisze:Dobry pomysł, a samo wykonanie na najwyższym poziomie. Gratulacje !
No i wymiary ma toto całkiem cywilizowane, nie przypominające wiadra na kołku :)


Fakt, cieszy oko :)
Wiadro na IHM nie będzie wyglądąło już tak strasznie, jak na "kołku" (eGo)
Awatar użytkownika
By senio
#313174
pidyn.Mawr pisze:Wiadro na IHM nie będzie wyglądąło już tak strasznie, jak na "kołku" (eGo)


Tylko podpowiedzcie uświadomcie mnie, jaka jest zasadność robienia tego na 22mm średnicy. Przeciętne standardowe założenia w epaleniu są takie :

1.Ma wytrzymać faza cały dzień – ego daje radę z CE2
2.Ma wystarczyć na cały dzień – 4ml to naprawdę dużo
3.Ma mieć kopa, smak i dym- CE2 wypada bardzo dobrze na 3,4 wolta EGO
4. Ma być estetyczne – jako tako jest

Zapytam więc. Co da dla normalnego użytkownika e-papierosa da posadzenie CE2 na 22mm IHM i zwiększenie pojemności do powiedzmy 6-8 ml ?. Tak z ciekawości chciał bym się dowiedzieć bo ja nie widzę za bardzo powodu aby to robić.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2011, 22:09 przez senio, łącznie zmieniany 1 raz.
By pidyn.Mawr
#313177
Mi chodzi o pojemność.
Na cały dzień nie wystarczy mi 4ml. Wiem, można dolewać, ale miło mieć 1 zbiornik na cały dzień.
Awatar użytkownika
By senio
#313178
pidyn.Mawr pisze:Mi chodzi o pojemność.
Na cały dzień nie wystarczy mi 4ml. Wiem, można dolewać, ale miło mieć 1 zbiornik na cały dzień.


Gdybym się bardzo postarał jestem w stanie zwiększyć jego pojemność o jakiś do 1ml :). Ale to kres możliwości technicznych tego konkretnego moda. Na więcej nie pozwoli sam CE2 przy tej średnicy.
Awatar użytkownika
By noman1
#313179
Racja, 4 ml w zupełności starcza, oczywiście nie wypala się do zera więc paląc ok 4ml dziennie i tak trzeba 1-2 razy dolać, ale dla mnie to nie problem :)
Nie widac na fotach, nakręca się na gwint zew ?ł

Mógłbys jeszcze zrobić tulejkę krótszą dla wersji normal, nie XL ;)
Ostatnio zmieniony 31 maja 2011, 22:53 przez noman1, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By senio
#313181
noman1 pisze:Nie widac na fotach, nakręca się na gwint zew ?ł


Nie, nakręca się jak atomek na środkowy gwint.

noman1 pisze:Mógłbys jeszcze zrobić tulejkę krótszą dla wersji normal, nie XL ;)


Nie pozwoli na to sam CE2 bez przerabiania go. A nie o to chodzi aby cokolwiek przerabiać. To wersja docelowa bez jakiegokolwiek majstrowania przy tym.

rysio-misio pisze:@senio
No w końcu ruszyłeś te swoje cztery litery i zrobiłeś coś pożytecznego . :D
Fajnie to wyszło i żeby Ci do głowy nie przyszło na tym poprzestać . :mrgreen:


Ciężko ogień z wodą połączyć w tej materii. Sam wiesz o tym dobrze, że e-fajkach nie jest wcale łatwo ani wymyślić ani zrobić czegoś niezawodnego i bezobsługowego.
Awatar użytkownika
By ScApi
#313182
Moim skromnym zdaniem jeden z lepszych modów, o ile nie najlepszy.

Genialny w swojej prostocie, 0 przeróbek, ściągamy tulejkę z CE2 wkręcamy składamy, zalewamy i wapujemy, chyba prostsze być nie może, wymiana CE2 banalna, czyszczenie banalne, czego tu więcej chcieć.

Mi CE2 starcza spokojnie na cały dzień, ten mod pozwoli i na dłuższe bezproblemowe wapowanie, na jakimś wyjeździe, w domu.

Pozostaje czekać na seryjną produkcję ;)
Awatar użytkownika
By senio
#313187
Koleżanki i koledzy. Tak jak napisałem wcześniej planuję kilka / naście sztuk zrobić. Jednak dwa słowa jeszcze dodam.

Ja pracuje na manualnych maszynach nie cyfrowych. Zrobienie takiego moda czyli cięcie, toczenie, wiercenie, gwintowanie, stożki, polerka i elektryka zajmuje mi około 4 godzin. Robota jest ręczna, ale dokładna. Inaczej - szybciej nie da się za bardzo tego moda porwać. jest dużo operacji przekładania, i czynności do wykonania stąd jest to czasochłonne. Nie zamierzam tego zrobić też w dużej ilości. Na CNC tego nie dam, bo koszty przygotowania i wykonania są za duże, i zwróciło by się po wielu sprzedanych sztukach dopiero. Poza tym nie chcę z tego żadnej masówki robić. To ma być mod czyli produkt dla pasjonatów i ludzi wiedzących czego chcą, znających wartość i niezawodności ładnego i solidnego produktu za jakiego uważam osobiście tego moda. Nie chcę też aby to było za drogie dla Was, ale nie mogę życia przy maszynach za friko spędzać. Po zliczeniu kosztów materiału, prądu i roboczogodzin myślę że cena 110pln wraz z wysyłką jest do zaakceptowania przez obie strony. Nie zrobię tego też na raz. Ja też muszę żyć i robić przede wszystkim to z czego żyję. Mam też swoje hobby, a mamy 30 stopni za oknem więc nie mogę cały czas siedzieć na maszynach. To wymaga więc chwilki czasu, ale kilka sztuk w tygodniu jestem w stanie zrobić. Jeśli ktoś jest chętny i zaakceptuje moją propozycję zapraszam na PW.
Awatar użytkownika
By Murof
#313188
Wydaje mi się, że do wykonania tego moda można z powodzeniem wykorzystać przejściówkę http://www.peleon.pl/product.php?id_product=947. Wystarczy dorobić tulejkę, pasowaną na wcisk, na średnicę zewnętrzną gdzie jest gwint do wkręcania kartomka. Na ten element nasadzana by była przeźroczysta rurka. Gwint pod cover tej przejściówki też idealnie pasuje do wykonania tulejki osłonowej. Myślę, że w dużym stopniu ułatwiło by to wykonanie tego ciekawego moda. Może, jak będę miał więcej czasu, spróbuje zrobić coś takiego z ciekawości, bo teraz nie używam tych kartomizerów.

EDIT. Rzeczywiście, dzisiaj strona ogrodnika coś nie działa, ale taka sama przejściówka jest tu:
http://www.dpv9.pl/ADAPTER_510_eGo_do_modow_-215.html
Ostatnio zmieniony 02 cze 2011, 11:23 przez Murof, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By senio
#313189
Murof pisze:Wydaje mi się, że do wykonania tego moda można z powodzeniem wykorzystać przejściówkę


Nie otwiera się strona.

Wielu z Was kombinuje samodzielnie z wszelkimi kartkami więc do samodzielnej dalszej zabudowy mogę wykonać gotową przejściówkę pod tego typu grzałki. Pomysłów na zabudowę jest tyle ilu Was więc ciekawie może się zrobić. Jest to redukcja gotowa pod rurkę strzykawki 5ml. Po dodaniu szerszej podkładki silikonowej pod kartka znika kontakt z mosiądzem jak komuś to przeszkadza. Wersja surowa spod noża wiec trzeba samemu wykończyć sobie gdyby ktoś chciał się pobawić. 25 zeta za sztukę + 5 przesyłka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Murof pisze:EDIT. Rzeczywiście, dzisiaj strona ogrodnika coś nie działa, ale taka sama przejściówka jest tu:
http://www.dpv9.pl/ADAPTER_510_eGo_do_modow_-215.html


Edit :

To co jest na tej fotce się zupełnie nie nadaje do tego typu moda. Raz że średnica tego trzpienia to zaledwie 9mm, dwa to nie ma płaskiego czoła, trzy nie ma rowka na uszczelnienie. A zakładanie na to kolejnych redukcji, uszczelnianie i inne kombinacje mijają się zupełnie z celem. Ale kombinuj jak chcesz ja popatrzę. Aby było porządnie, a nie wiadro na silikonowych uszczelkach postawione na kołku jak ktoś to ładnie już określił, bo to już jest zrobione.

Chińczycy zalali nas już shitem który wielu z nas zaakceptowało bo nie ma innego wyjścia. Ja gdzie mogę bronię się przed tym shitem i podobna robotą, bo znam wartość rzeczy trwałych solidnych i niezawodnych.
Ostatnio zmieniony 02 cze 2011, 12:19 przez senio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By senio
#313194
1krzysztof pisze:Senio, czym nacinałeś gwint wewnętrzny?
Zeszlifowanym gwintownikiem?
pzdr


Krzysztof z konika. Inaczej nie rób bo będzie źle. To drobny gwint i musisz go ze stabilniej podpory robić, aby wyszedł prosto i osiowo. Tak to rób normalnie gwintownikami jak na foto. Musisz mieć wszystkie rozmiary aby delikatnie naciąć i na koniec przelecieć finalną trójką. Wtedy nie potrzeba nic piłować bo dostatecznie dużo gwintu końcowego natnie.

Obrazek

Wersja po wszelkich korektach finałowa. Obniżony o 2mm CE2. Tyle dałem radę jeszcze zebrać materiału. Ustnik wpuszczony o te 2 mm głębiej. Ustnik przedłużony z wersji pierwotnej o 7mm. Jest niżej i ładniej wygląda. Dolna uszczelka schowana pod obudowę. Dociskana jest teraz z dwóch stron więc wojnę przetrzyma na szczelność. To tyle zmian. To jest wersja finał i takie wymiary i wygląd już zostaną po wszelkich poprawkach jakie uznałem za stosowne do naniesienia. Jest teraz optymalnie i OK. Takie też już po naniesionych korektach trafią do pierwszych kolegów. Dopiero jutro je skończę bo to jest bardzo dużo pracy i nie mam już siły dzisiaj nad tym siedzieć. A jeszcze polerki i elektryka została.

Obrazek
By 1krzysztof
#313198
Dzięki, Darku, za wyjaśnienia. Czyli, głębokość otworu jest na tyle duża, że ta część gwintownika, która ma niepełny zarys gwintu (wprowadzająca) spokojnie się mieści?
pzdr
Awatar użytkownika
By senio
#313199
1krzysztof pisze:Dzięki, Darku, za wyjaśnienia. Czyli, głębokość otworu jest na tyle duża, że ta część gwintownika, która ma niepełny zarys gwintu (wprowadzająca) spokojnie się mieści?
pzdr


U mnie jest to 5,5mm. Pamiętaj że tam musisz izolator zmieścić jeszcze do plusowego przewodu, więc musi być troszkę więcej miejsca niż sam gwint do grzałki.
Awatar użytkownika
By senio
#313201
Jeszcze instrukcja montażu moda.

Na pierwszym foto cześci składowe mojego moda. Są to trzy główne podzespoły jak przejściówka obudowa przejściówki i ustnik. Dodatkowo dwa oringi i rurka.

Obrazek


Montujemy.

Ważne - osłona przejściówki ma z dwóch stron wytoczenia i gwint wewnątrz. Z jednej większe wytoczenie z drugiej mniejsze. To istotne przy dalszym montażu

Obrazek

Obrazek

Nakładamy na przejściówkę oring i wkręcamy CE2 z podłożoną środkową górną uszczelką.

Obrazek

Nakładamy rurkę równo z przejściówką

Obrazek

Wkręcamy na przejściówkę osłonę. Ważne wkręcamy od strony płytszego podtoczenia.

Obrazek

I gotowe

Obrazek

Obrazek

Nakładamy na kubek silikonową uszczelkę

Obrazek

Zakładamy oring na ustnik

Obrazek

Wciskamy ustnik

Obrazek

Zalewamy, wkładamy drip i gotowe.

Obrazek
Awatar użytkownika
By senio
#313208
gerard88 pisze:No i takimi modami się można chwalić na ECFie :) Dobra robota senio


Gerard w niedalekich planach coś dla Ciebie czyli Mod Moda :) Wymienna grzałka :)

tomba pisze:Senio, jakbyś mi zrobił takiego jednego, to ja załatwię za darmochę procesy galwaniczne (na całą Twoją produkcję) - tu do wyboru : http://www.galwano-perfekt.pl/lang/pl/page/start/ :D
To jest mój klient, który mnie bardzo lubi.
Senio, jakbyś był zainteresowany moją propozycją, to pisz na PW.


Tomba jeśli będzie dalsze zainteresowanie, nie wykluczam dodatkowo tego moda w wersji silver z KO. Choć gold jest piękna jak dla mnie :). Może nawet coś powstanie w połączeniu gold i silver. Takie wariacje, ale muszę mieć do tego natchnienie i przede wszystkim dokupić pewne narzędzie.
Awatar użytkownika
By senio
#313209
Kilka słów na temat wapowania w tym modziku. Kombinowałem jak to z kartkami żeby to dopasować jak najbardziej optymalnie. Doszedłem do smaku i działania naprawdę zadziwiającego. Dwa słowa na ten temat mojej konfiguracji. Uszczelka na kubku oryginalna bez wycinania i bez podnoszenia. Tak jak fabrycznie zakładam jeszcze dociskam z góry żeby ładnie równo leżała i to tyle. Na górę drip. Nie zalewam moda do pełna. Jak jest pełny dostaje za dużo liquidu na grzałkę z początku i słabiej dymi a smak jest gorszy. Najlepiej działa zalany około 1 cm poniżej grzałki i można go praktycznie do zera osuszyć z jednakowym smakiem i chmurą. Zaletą dobrze spasowanej uszczelki jest brak przecieków. Można go poziomo położyć i nic nie przecieka. Jak wapuję, trzymam go sobie poziomo. Wtedy jest lepszy transport na grzałkę i chmura, a smak taki że się oderwać nie mogę. Tak więc uszczelka fabryczna dobrze dolegająca, zalanie powiedzmy 1 cm od góry i wapowanie w pozycji bardziej poziomej. Wtedy pokazuje w pełnej krasie na co go stać.
Awatar użytkownika
By Arizona
#313210
Senio,mam kilka pytań odnośnie tego cacka.Pytanie numer uno:

Czy ten modzik kartka jest kompatybilny z innymi rodzajami fajek;a racze modów, na wejściu 510-tkowym?Mam OMEGE i nie wiem czy styknie,będzie pasowała pod ten Clearomizer? (wystarczy podpiąć adapter 510 na 510 EGO?)
Obrazek

Czy sprzedajedz wersje odpicowaną,wypolerowaną,deluxe jak na zdjątku z pierwszej stronki....?? *1st* Obrazek

czy też wersje roboczą (jeśli tak,to w jaki sposób moge doprowadzić go takiego stanu jak z 1-wszego zdjęcia)?Obrazek

no i chyba ostatnie pytanko. :D Myślałeś może czy tą tube idzie zastąpić jakimś bardziej estetycznym zamiennikiem;bo nie wiem czy od browara,ale wydaje mi się że ta przedstawiona na fotkach ciut troche nie pasuje wizualnie do całości?(względem 1 foty)nie wiem,może mi się tylko wydaje.Jakieś szkło chartowane,coś takiego na połysk?


Nie wiem,nie znam się,zarobiony jestem! :D :D :D Za odpowiedź byłbym wdzięczny!!! :D
Awatar użytkownika
By kch
#313211
Podziękowania dla Senio! Modzik dokładnie wykonany, baardzo solidnie zapakowany (PP nie dała rady nic uszkodzić!) i jest MIODZIO!!!
Ja używam Indu na HV i kartomizerów E2 sposobem Wojana. Muszę przyznać, że to urządzenie zlikwidowało kilka problemów z taką konfiguracją.
Indu można podpiąć przez ADAPTER 510 >eGo http://www.dpv9.pl/ADAPTER_510_eGo_do_modow_-215.html
Gdyby tak jeszcze wymienna grzałka...
Jeszcze raz wielkie dzięki! Solidna firma!
Awatar użytkownika
By senio
#313212
@Arizona

Mod jest pod typowy atomizer A. Jeśli masz przejściówkę pod taki atomizer wkręcisz i tego moda. jeśli nie to nie. Wersja błysk jest fajna ale fajniejsza pośrednia między roboczą a błysk. Tak mi się wydaje i tak je porobiłem. Ta rurka jest wersją roboczą zmęczoną od mierzenia etc. Oryginalnie jest to nowa rurka wycięta ze strzykawki. Zastępować jej nie będę bo podobno niektóre liquidy coś z plastikiem nie teges.
Awatar użytkownika
By Arizona
#313213
Czyli jest git!!! :D Wystarczy przejściówka i powinno-musi smigać!
Jeśli to nie jest tajemnicą to jak dokonać dzieła(wykończenia) by wszystkie elementy lśniły jak na pierwszym obrazku?
Mam coś z sroki,lubie jak wszystko się świeci jak psu j..a na wiosne. :D Troche czasu na konserwacje to zajmuje,ale efekt zawsze pozostaje. (no chyba,że istnieje możliwość zamówienia gotowego i lśniącego kompletu :D )
Ostatnio zmieniony 06 cze 2011, 22:43 przez Arizona, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By senio
#313217
Arizona pisze:Dzieki za podpowiedź!!Hmm...jestem laikiem ale mam dostęp do tego typu usług...można to pochromować?



Poczekaj na wersję KO jak chcesz. Będzie niedługo.
Awatar użytkownika
By suthum
#313222
senio, doszło dzisiaj. Przetrzymali mnie z awizo na poczcie :). Pierwsze wrażenia na szybko. Powala rozmiarami i wyglądem na kingkongu :D. Dymek chłodniejszy niż na clearze ze strzykawką 2ml. zamiast uszczelki białej dałem końcówkę oryginalną "ustnik" na kubek. nic nie cieknie na razie. Włożenie górnej końcówki - masakra, tak ciasno, ale to dobrze, bo "nie wylata" :). Całość sztywna i stabilna. zamiast gumowego ustnika zastosowałem swój patent z kartka. Na gumie jednak robiły się skropliny. Na kartku nie ma wcale. Chmury zacne robi, tylko trochę słabszy kop jakby, mniej w gardło drapie. Ale jadę na starym wkładzie, przepalanym już z 4 razy, na nówce może będzie więcej mocy. w załączeniu fotka z kingkongiem(jak mi się uda wstawić)
Obrazek
Awatar użytkownika
By senio
#313223
@suthum

Ja się nauczyłem palić tego moda i zamówiłem dzisiaj zerówkę DNB :twisted: . No trzy – pięć chmur zwijam i na 18 mam dość.

Jest zasada która jest niezmienna aby go wapować ze smakiem, kopem i dymem. On nie może skwierczeć. Jak skwierczy wciągasz już sznurek. On musi tylko cicho szumieć. Jak zaczyna skwierczeć trzeba pochylić na chwilkę wyżej aż dotankuje sobie na knota. I wtedy znowu delikatnie powolutku sobie wapować. Nie zalewać też do pełna aby knota nie zalewał. Jak szumi i nie dymi to go zalałeś. Zwijasz dwie trzy chmury kierując batką na dół i od nowa zaczyna żyć. Pobaw się jak napisałem, a poczujesz go dopiero wtedy.
Awatar użytkownika
By suthum
#313224
spoko. cleary wapuję już jakiś czas. Chodzi cicho, szumi ładnie. jak widać na próbę zalałem do połowy. Dymi ładnie. W MODzie jest o tyle lepiej niż w clearze, że sznurek nie jest dociśnięty tuleją do kubka, tylko sobie swobodnie zwisa. muszę się go jeszcze pouczyć chyba, żeby kopa i smak wydobyć. co technika, to technika. wapuję 18mg na razie. zobaczymy kiedy "odlecę" po tym.
Awatar użytkownika
By suthum
#313226
co do uwag, o które prosiłeś. na mój (subiektywny) gust przydałby się większy przeciąg, żeby łagodniej i lżej się zasysało. Ale to moje subiektywne odczucie po moich eksperymentach z clearami. Jak coś mi się jeszcze nasunie, to dopiszę.

dodano:

górna tulejka/nasadka metalowa mogłaby mieć szerszą podstawę - miejsce łączenia z tuleją plastikową - żeby tuleja plastikowa licowała się z metalem. Byłoby już na maxa profi.
napisy z tulei extra złażą przy pomocy wacika umoczonego w spirytusie. łatwo i przyjemnie. :)

dodano:

10x7sekundowe buchy pod rząd i sprzęt wymiata. zero bobra a chmury jak z parowozu. górna tulejka mocno ciepła, ale mój "drip" z karta daje radę i się nie nagrzewa, ani nie zalewa skroplinami. Jest dobrze :D
Awatar użytkownika
By senio
#313228
suthum pisze:co do uwag, o które prosiłeś. na mój (subiektywny) gust przydałby się większy przeciąg, żeby łagodniej i lżej się zasysało. Ale to moje subiektywne odczucie po moich eksperymentach z clearami. Jak coś mi się jeszcze nasunie, to dopiszę.


Tam są większe otworki jak w oryginale. Ale masz "dalej do ssania" :) i jest może to jakoś odczuwalne. Nie wiem.

suthum pisze:górna tulejka/nasadka metalowa mogłaby mieć szerszą podstawę - miejsce łączenia z tuleją plastikową - żeby tuleja plastikowa licowała się z metalem. Byłoby już na maxa profi.



Zależy jakie kupisz strzykawki. Jedne są bardziej rozszerzone inne mniej. Jak by wystawał za rurkę było by gorzej niż teraz jest. Nie dopasujesz pod wszystkie modele. Kupiłem takie bez poszerzenia to mają mniejszą średnicę wewnątrz ze dwie dychy i ZONK. Nie dało się złożyć. Kupiłem więc takie na których dało się złożyć.
Ostatnio zmieniony 07 cze 2011, 23:26 przez senio, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By suthum
#313229
Faja, ja rozkręciłem, przetarłem wszystko spirytem(jakoś tak już mam) wkręciłem używanego właśnie cleara, do nasadki zamiast 1 uszczelki dałem ten czarny ustnik z cleara, żeby sznurka nie przycinać i dymanko. jako ustnik najpierw użyłem gumiaka z cleara, ale tak jak w clearze zalewało mnie skroplinami.

-- [scalono] 07 cze 2011, 23:30 --

senio pisze:......................................
Tam są większe otworki jak w oryginale. Ale masz "dalej do ssania" :) i jest może to jakoś odczuwalne. Nie wiem.



...........................

Zależy jakie kupisz strzykawki. Jedne są bardziej rozszerzone inne mniej.........................Nie dało się złożyć. Kupiłem więc takie na których dało się złożyć.


powiększę otwory z gwincie cleara. tu chyba jest pies pogrzebany - za dobrze spasowane :)

a tego ze średnicami strzykawek, to nie wziąłem pod uwagę. Myślałem, że wszystkie są jednakowe. thx za info.

Jak wyjaram ten liquid co mam zalany, to obrócę tuleję plastikową w 2 stronę. ona chyba jest z jednej strony cieńsza, a z 2 grubsza. Jak masz pod ręką swoją magiczną suwmiarkę i tulejkę, to sprawdź proszę.
Awatar użytkownika
By senio
#313230
suthum pisze:Jak wyjaram ten liquid co mam zalany, to obrócę tuleję plastikową w 2 stronę. ona chyba jest z jednej strony cieńsza, a z 2 grubsza. Jak masz pod ręką swoją magiczną suwmiarkę i tulejkę, to sprawdź proszę.


Tak są różne średnice wewnątrz 5 cm strzykawek :twisted:

Nie założysz jej odwrotnie. Nie zakręcisz bo tam nie ma miejsca i nie podejdzie to rozszerzenie pod osłonę.
Awatar użytkownika
By senio
#313232
suthum pisze:aha. dzięki za info. jak mi się kiedyś zużyje ta, co ją teraz mam, to spytam na PW o dostawcę, żeby nie być zaskoczonym zakupami.


Z Polfy są minimalnie mniejsze wewnątrz choć zewnętrznie niemal ideały ale nie pasują. Pasują te z Brauna.

-- [scalono] 08 cze 2011, 23:23 --

Dzisiaj dla smaczku mały deserek. Pytacie mnie czy A2 nie zrobię. Ja na razie chyba nie, bo pracuję nad kartkiem z wymienną grzałką. Tu jest tern temat :

viewtopic.php?f=266&t=15149

Ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby wykonać sobie coś takiego do mojego moda. Ja to zrobiłem w 10 minut. Oczywiście to jest demonstracyjnie, i tylko po to abyście sami sobie może kombinować trochę zaczęli. Popatrzcie

Wziąłem kawałek starego biga, do którego przylutowałem dwa przewody miedziane grube, wziąłem kawałek sznurka z kartka owinąłem kilka razy kanthalem 0,2mm i zrobiłem z tego grzałkę

Obrazek

Jak by ktoś nie wierzył to naprawdę jest grzałka w dwie minuty

Obrazek

Teraz sobie wyobraźcie mojego moda. Wkręcamy tą grzałkę zamiast kartka. Ja się posłużę tuleją z gwintem bo wapuję mojego i nie będę rozbierał.

Obrazek

Dalej zakładamy rurkę - trzeba by jej otworek zrobić z boku i mamy takie coś

Obrazek

Teraz dajemy watę, zalewamy, zakładamy ustnik i mamy atomizer

Obrazek

Wystarczy mądrze i solidnie dorobić część z grzałką na dokręcany drut i już. Jest cały temat o A2 więc przepisywał nie będę. Takie dwa w jednym się robi i w wolnej chwili jak mnie najdzie to na pewno spróbuję jak to smakuje. Naczytałem się o tym A2 tyle że z samej ciekawości to zrobię.
Awatar użytkownika
By suthum
#313234
Milicjant1990 pisze:@suthum - mógłbyś powiedzieć coś więcej a propos Twojego patentu na ustnik, bo mnie też zalewa i muszę coś z tym fantem zrobić :)


spoko. Mnie krew zalewała, jak mi ustnik zalewało ;). Gumiak nie zdał egzaminu. Poszperałem w moich śmieciach i pierwsze co mi wpadło w ręce, to był rozebrany kartomizer od kinga. Ten cały plastikowy, nie z gumowaną zatyczką. TAKI. Odciąłem licząc od góry(dziurki) 1,7 mm(tak mi nóż podszedł ;) ) i założyłem zamiast gumiaka. W związku z tym, że efekt przeszedł moje oczekiwania, to już nie testowałem z "kardridżami" od atomizera, bo mi się po prostu nie chciało już kombinować. Powiem tak. Na gumiaku 5 ostrych strzałów w płuco i już miałem mokro. tutaj to naprawdę trzeba się postarać, żeby zalało. Pomimo, że na dole jest mokro pod ustnikiem, to na górę nic nie przelatuje. czasami się lekko spoci, ale bez porównania z gumowym. Aha i nic nie wycinaj w środku. Zostaw te wszystkie bebechy, przegródkę i rurkę. one chyba robią to, że skroplin nie zaciągasz.
Awatar użytkownika
By Milicjant1990
#313236
znalazłem inny patent na ustnik :mrgreen: przyciąłem zwykły wkład do 510, trochę go oszlifowałem, bo był za szeroki i na to naciągnąłem (jak kondoma :P) gumkę na wkład do tanka A :mrgreen: wszystko fajnie się trzyma i przyjemnie się na tym pali :)
Awatar użytkownika
By senio
#313237
Dwa tygodnie z modem minęło jak jeden dzień :). Co mogę powiedzieć. Nie używam już niczego innego jak tylko tego urządzenia. Czy to w domu, czy w terenie, czy na rybkach spisuje się idealnie. Nie widziałem przez te dwa tygodnie ani jednego bobra. Nie widziałem również rozlanego liquidu. Nie poczułem też jego smaku. Dokupiłem DNB 0 z Inawery. Mieszam teraz na 12 i nie wiem czy nie zejdę niżej. Tak jak do tej pory 18 nie dawała rady, tak teraz 12 wydaje się w sam raz lub lekko do przycięcia w dół jeszcze. Sam smak, dym i kop jaki z tego wydobywam jest dla mnie w pełni zadawalający i sycący. Tylko DNB i cztery smaki tytoniowe zostawiłem sobie do stałego wapowania. To mi najbardziej odpowiada i tylko zmieniam lekko smaki w zależności od dodanych do bazy aromatów. Znalazłem na pewno w tym e-paleniu przyjemność w końcu. To co było do tej pory, to była walka o przetrwanie. W końcu mam to czego chciałem i czego oczekiwałem. Tak powinno być od początku dla wszystkich, którzy przechodzą z analogów na e-papierosa. Niestety to nie realne z fabrycznym sprzętem. Wiem że teraz już bez stresu, a z wielką przyjemnością przez to przejdę. O to chodziło od początku. Cieszę się że już mam to za sobą. I maleńka próbka na koniec bez wysiłku delikatne spokojne wapowanie na modzie.

Awatar użytkownika
By senio
#313239
mikad pisze:PS Senio mozesz krotko powiedziec co przez ten czas przy nim musiales robic (jakies konserwacje...)


Przy samym modzie nic nie robiłem kompletnie. Raz wykręciłem klira i wypaliłem go. Robię to tak że mam słoiczku spirytus. Po rozkręceniu moda nie wykręcam kartka z obudowy bo jest za co go trzymać. Wkładam go częścią ze sznurkami do spirytusu i płuczę. Po tym wyciągam i najnormalniej w świecie podpalam zapalniczką. Skwierczy i się wypala do zera. Uważam żeby się kable nie przypaliły. trzeba zdmuchnąć jak za ostro się pali i podpalić jeszcze raz. Powtarzam to trzy - cztery razy. Sznurek robi się śnieżno biały na całej długości i suchutki. Po tym wkręcam go w Batkę i przepalam grzałkę. To jest sekunda i jest czerwona bo nie ma żadnych płynów w sznurku. Tak ze dwa trzy razy i to wszystko. Skręcam , zalewam, czekam minutę i wapuję. Pierwszy buch jest taki z posmakiem spirytusowym trochę, ale każdy kolejny już jest normalny. Myślę ze taki zabieg raz na tydzień nie zaszkodzi zupełnie. Ja palę zupełnie przezroczyste liquidy i nie brudzą się te kartki tak mocno jak na kolorowych.

Mała uwaga. Wypalam kartka nad talerzem i mam wodę w szklance obok w razie gdyby się chałupa miała chęć zapalić. Ale bez stresu. Nie jest to jakieś mocno niebezpieczne, jak mamy nad tym kontrolę.

I to koniec zabiegów. Tam nie ma co robić bo urządzenie jest doskonałe w swojej prostocie. Nie ma się co popsuć i ma działać bo do tego było zrobione.

Małe dopełnienie opisu



i efekt

Obrazek
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.