EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By tabacznik
#470030
Witam. Przeglądając swoje e duperele, znalazłem dwa clearomizery górnogrzałkowe, z popękanymi tylejkami. Do tego dwie tulejki od kartomizerów do liquinatora. Pomyślałem czemu by nie zrobić clearomizer z prawie niezniszczalną tulejką i nie zamknąć tego w baniaku. Może już na forum ktoś wpadł na ten pomysł. Tego nie wiem, za dużo tematów w modomanii do ogarnięcia. :P
Poniżej przedstawię parę fotek konstrukcji :)

Moje, jak się okazuje, cenne znaleziska
Obrazek


Rozbebeszony klirek
Obrazek

Niepotrzebny złom z klirka
Obrazek

Jedne z ważniejszych rzeczy :)
Obrazek

Wymiary tulejki kartka
Obrazek

Wymiarów cd.
Obrazek

Cd.
Obrazek

Wymiar wew. plastikowej tulejki od klirka (taki sam jak w metalowej tulejce :) )
Obrazek

Składamy w całość...
Obrazek

Widok od góry
Obrazek

Z gumką uszczelniającą
Obrazek

Całość w liquinatorze
Obrazek

Usz Kobra + klirek w baniaku i kartek ST Boge
Obrazek

Klirka nie uzupełniałem strzykawką. Elegancko napełnił się, ciągając go "na sucho". Moim zdaniem problem z plastikiem przestał istnieć i do tego nie trzeba mieć przy sobie zestawu medyka, na małym spacerze.
Nie dałem rady wgrać większych zdjęć. Jeśli ktoś mi podpowie jak to zrobić, z chęcią pozmieniam na większy rozmiar. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Goldi
#470037
Właśnie te klirki wcześniej miały tylko metalowe obudowy, chyba CE2 się zwały. I wtedy też ktoś wpadł na pomysł wsadzenia ich do baniaka.
Awatar użytkownika
By tabacznik
#470043
Nie chciałem dublować kogoś pomysłu. Po prostu czasami lubię zrobić coś z niczego. Szczerze powiedziawszy miałem wywalać te klirki do kosza, ale mają swoją drugą młodość :)
Awatar użytkownika
By prymus140
#470044
Przerabiałem ten temat z różnymi klirkami dawno temu.Jak nagminie pekały tulejki.
Awatar użytkownika
By tabacznik
#470049
U mnie niestety tulejka wytrzymywała ok 3 dni. Może to przez noszenie w kieszeni, nie wiem. Ale więcej liquidu lądowało w materiale spodni niż na grzałce.
Awatar użytkownika
By Archon1
#470055
Nie ważne jak zrobione, byle dobrze działało i było proste w obsłudze :beer:
W swoim rozwiązaniu musisz zdejmować tulejkę żeby wymienić grzałkę, z czasem się poluzuje.
Awatar użytkownika
By tabacznik
#470059
W tym modelu nie da rady wymienić grzałki (chyba, bo wszystko jest polutowane). A tak czy siak, raz na jakiś czas kupuję kartka i takiego klirka, więc części nie zabraknie :) Po za tym mam drugi w zapasie :)
Awatar użytkownika
By Archon1
#470102
tabacznik pisze:W tym modelu nie da rady wymienić grzałki (chyba, bo wszystko jest polutowane). A tak czy siak, raz na jakiś czas kupuję kartka i takiego klirka, więc części nie zabraknie :) Po za tym mam drugi w zapasie :)

Ja dokładnie z podobnego robiłem, da się grzałkę wymienić, oryginalnie jak w giancie, a w metalowej tulei jeszcze prościej. Plusowy zaginasz pod spód kubeczka a minus na zewnątrz do obudowy.
Awatar użytkownika
By Kszywho
#470109
Goldi pisze:Właśnie te klirki wcześniej miały tylko metalowe obudowy, chyba CE2 się zwały. I wtedy też ktoś wpadł na pomysł wsadzenia ich do baniaka.

A dokładniej to był kolega 2paczki. Rozciął tulejkę CE2 i stworzył baniak do tego. Zmodyfikowaną wersją jego tworu jest SE2 kolegi Senio. To taki tupatank z wymienną grzałką.
Fabrycznym tworem jest produkt Monacco o nazwie Clearo Vaper, który wchodzi obecnie na rynek.
Awatar użytkownika
By kokej
#470112
Ja też wczoraj taki zrobiłem ale nieświadomie. Myślałem że naciąłem iglakiem ST do bańki ,
chcąc nawilżyć watkę ,stwierdziłem że watki niema tylko jest grzałka to do baniaka i idzie wapować . Szczerze mówiąc nie przepadam za górnogrzałkowcami nie lubię gorącego dymu.
Prawdopodobnie to jakiś gratis sklepowy bo nie zamawiałem.
Awatar użytkownika
By Archon1
#470113
Swojego czasu, żeby nie wyrzucać cieknących CS3, pakowałem watkę jak w kartomizerze, paliło fajnie i nie ciekło najważniejsze. Każdy pomysł dobry na odratowanie sprzętu.
Drugim pomysłem było skrócenie tulejki i wykorzystywanie pozostałych, watkowych wkładów.

-- [scalono] 12 cze 2012, 16:21 --

Mam nadzieje że kolega mnie nie zabije że w jego temacie, ale też może się komuś przydać.
Stary pomysł na atomizer z CS3
viewtopic.php?f=266&t=25262
Awatar użytkownika
By tabacznik
#470567
Daj spokój, mam nadzieję że ten temat i inne przydadzą się nowym "eko palaczom" :)
Awatar użytkownika
By Archon1
#470620
tabacznik pisze:Daj spokój, mam nadzieję że ten temat i inne przydadzą się nowym "eko palaczom" :)

Mój pomysł powstał kiedy jeszcze rządziły atomizery watkowe a klirki były nowością, czy komuś się przyda, możliwe. W tedy mnóstwo miałem kartridży i tyle samo przepalonych atomizerów, nie miałem co z tym zrobić to kombinowałem. Sporo CS3, a raczej cs2 czy jak te pierwsze się nazywały, często ciekły, więc skróciłem sobie tulejkę i miałem własny atomizer za grosze.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.