EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By Gumis_sx
#629549
Witam.

Mam pytanie czy z moją ładowarką jest coś nie tak czy ktoś ma podobnie.
Nie wiem czy było tak od początku czy dopiero teraz, ale właśnie to zauważyłem.
Wkręcam rozładowaną baterię do ładowarki i podłączam do prądu.
Wszystko jest normalnie, czyli dioda na baterii mignie kilka razy po czym następuje ładowanie i dioda na ładowarce świeci sobie na czerwono. Lecz w tym wszystkim jest jedno ale... Mianowicie dioda na ładowarce świeci cały czas na czerwono, od czasu do czasu mignie dość szybko na zielono. Zmiana koloru świecenia za każdym razem równa jest 5 sekundom, przynajmniej na chwilę obecną.

Piszę z tym pytaniem bo nie ma o tym słowa w instrukcji, jest napisane tylko że dioda podczas ładowania ma świecić na czerwono, a po zakończonym procesie ładowania na zielono...

Z góry dzięki za jakieś sugestie odnośnie problemu i pozdrawiam. *CZAJNICZEK*


Ps. Styk baterii jak i ładowarki czyściłem i jest bez zmian.
Awatar użytkownika
By Maniek1972
#629550
Dioda w ładowarce, podczas normalnego działania, miga co jakiś czas na zielono. Jest to sytuacja jak najbardziej normalna.
Awatar użytkownika
By Gumis_sx
#629555
Maniek1972 pisze:Dioda w ładowarce, podczas normalnego działania, miga co jakiś czas na zielono. Jest to sytuacja jak najbardziej normalna.

Dzięki za uspokojenie :)
Awatar użytkownika
By S.W. Wyndham
#681202
Witam wszystkich forumowiczów i pozdrawiam serdecznie!
To mój pierwszy post :)

Moja ładowarka zachowuje się podobnie [ładowarka od volisha 420mA] jednak zachowuje się tak tylko przy ładowaniu baterii volish ego3 1100mAh ze stabilizacją napięcia.
Mam drugą baterie 1100mAh bez stabilizacji i takie "miganie" nie występuje - świeci stale na czerwono, na koniec ładowania kolor zmienia się na zielony i jest gotowe.

Niepokój mój wzbudza to, że ładując stabilizowaną baterię volish, pod koniec ładowania zaczynają się bardzo szybkie naprzemienne błyski czerwonej i zielonej - z coraz większą przewagą zielonej, aż w końcu świeci tylko zielona. Mówiąc wprost - boję się o tą ładowarkę gdy ładuje baterię volish. Mój kolega kupił w podobnym czasie taką baterie i taką samą ładowarkę w tym samym punkcie sprzedaży i faktycznie padły mu już 2 ładowarki [pierwszą wymienili od razu, druga dopiero co padła]. Ja moją baterię volish kupiłem dzisiaj i dopiero co zaobserwowałem to "migotanie".

Czy ktoś jeszcze doświadczył takich sensacji? Czy ma to związek ze stabilizacją napięcia baterii? Czy to może być przyczyna uszkodzenia ładowarek?
Awatar użytkownika
By Goldi
#681212
S.W. Wyndham pisze:Niepokój mój wzbudza to, że ładując stabilizowaną baterię volish, pod koniec ładowania zaczynają się bardzo szybkie naprzemienne błyski czerwonej i zielonej - z coraz większą przewagą zielonej, aż w końcu świeci tylko zielona. Mówiąc wprost - boję się o tą ładowarkę gdy ładuje baterię volish. Mój kolega kupił w podobnym czasie taką baterie i taką samą ładowarkę w tym samym punkcie sprzedaży i faktycznie padły mu już 2 ładowarki [pierwszą wymienili od razu, druga dopiero co padła]. Ja moją baterię volish kupiłem dzisiaj i dopiero co zaobserwowałem to "migotanie".

Akurat to migotanie diody w ładowarce jest normalnym zjawiskiem. Tak samo jak brak tego migotania. Za chińczykiem nie nadążysz.
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.