EPF
By high
#45241
Jak wiadomo e-papieros pochodzi z Chin. Wiec zastanawiam się czy w kraju pochodzenia tegoż wynalazku jak dla nas bardzo zacnego tak samo zastępują nim tradycyjnego szluga? Pytam bo niedlako mnie jest dom studencki gdzie mieszkają studenci z Chin i ostatnio dziwnie się na mnie patrzyli jak stałem przed budynkiem i rozkoszowałem się smakiem Camela z ep.
Awatar użytkownika
By Bulba
#45252
Nie zapominaj, ze na np. 30$ ktore dla reszty cywilizowanego swiata jest drobnym zakupem
Chinski czlowiek musi tyrac wiele dni.
Awatar użytkownika
By Jule
#45272
To tez tak nie jest, z tego co gdzies czytalam w historii e-papierosa, to miala byc alternatywa do normalnych fajek wlasnie dla Chinczykow. Kilkanascie lat temu Chinskie Ministerstwo Zdrowia przerazone Chinska konsumpcja wyrobow tytoniowych i z obawy o pozniejsze wydatki na leczenie po-papierosowe spoleczenstwa, nawiazalo wspolprace z Philip-Morris (z tego co sie nie myle) zeby wymyslec wlasnie cos zastepczego. Tak powstal e-fajek, ale ze zadnego oddzwieku w spolecznej konsumpcji nie bylo, ludzie pomimo bardzo niskiej ceny nie byli tym produktem zainteresowani (podobno cena byla nizsza niz normalne fajki) - to cala kampania i produkcja spalila na panewce.
Po paru latach hamerykanie podchwycili e-fajka, jako ze w pewnych Stanach jest calkowity zakaz palenia tytoniu i zrobili z tego luksusowy hit - jak to Amerykanie. Wiem ze ceny byly tam kiedys nieziemskie, moja kumpelka (Floryda) pali ala "loongtotema" juz z 6-7 lat i mowila ze na poczatku cena za startowy set byla ok 230 dolcow.

ps na ta mase ludzi w Chinach - tych ktorych stac na 30 dolarow jest napewno wiecej niz palacych e-fajki ludzi w Europie :wink:

https://i.ibb.co/nsNtgBP/lost-vape-u[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.