EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#152979
Prawie 7 miesięcy temu ogłosiłem tutaj Manifest Starego Chemika.
Ostatnio zacząłem się zastanawiać nad tym, jak ma wyglądać przyszłość tego wszystkiego, co jest związane z naszym chmurzeniem. Jak widać, niewiele z tych moich marzeń zostało zrealizowanych. Zacząłem się przyglądać temu, jak wygląda oferowana nam, użytkownikom, dokumentacja dotycząca liquidów. Wnioski są raczej smutne...

Dlatego też postanowiłem rozpocząć nową dyskusję na ten temat. Stąd mój Apel Starego Chemika.
Chciałbym, abyśmy o tym podyskutowali - to chyba ważna sprawa. Zapraszam do wymiany uwag na moim blogu.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2010, 16:15 przez Tusia, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Poprawiono pisownię w tytule (był).
Awatar użytkownika
By szczuro
#153066
ja do liquidu zamowionego w sklepie www.e-dym.pl , dostalem taka ladna karteczke/wielkosci A5/ ze skladem, nazwa producenta + ogolne info jak uzywac liquidu, co prawda jak juz mialbym sie czepiac to brakuje info o zachowaniu srodkow ostroznosci, ale i tak jes duzy PLUS za taka forme
i najwazniejsze 100%=100% :-)
Awatar użytkownika
By scob
#153157
oo.. ktoś wątek otworzył ;-)
A cała dyskusja miała przecież toczyć się na linkowanym z naruszeniem p. 1.20 R.F. blogu pana Mirosława...
Awatar użytkownika
By szczuro
#153339
tam sie czepiasz :-D
jest jakas idea, ktora ma na celu osiagnac jakis pozytywny cel - dla nas e-palaczy

twoj blog tez jest fajny - techniczny z mala nutka pieprzu :-)
zreszta i tak pewnie wiekszosc go zna
wiec w razie czego
UKRYTY BLOG SCOBA

ja jednak wolabym, aby byla mozliwosc dyskusji zarowno na forum, jak i na blogu
Awatar użytkownika
By lesmie
#153389
Moje podstawowe marzenie się spełniło - tani, dobrej jakości e-liquid bazowy, jest już dostępny i można sobie robić e-liquidy tanio i o dowolnym smaku i dowolnej mocy. Przydałoby się teraz opracować normy jakościowa dla e-liquidów których producenci powinni się trzymać, tylko kto taką normę powinien opracować ? Sanepid ? Firma farmaceutyczna ? Inne pytanie jakie mi się nasuwa, to to czy czystość cz.d.a. nikotyny, PG, VG jest wystarczająca ? Ta klasa czystości zapewnia wysoką czystść chemiczną, ale czy mikrobiologiczną również ? Może to powinna być jednak jakość tzw. farmakopealna, która oprócz czystości chemicznej taką czystość mikrobiologiczną również zapewnia ? Czystość chemiczna jak np cz.d.a. służy moim zdaniem bardziej chemikom i określa czy dana substancja nadaje się np do sporządzenia czegoś o określonej jakości, ale co niekoniecznie ma służyć do spożycia i wtedy jakiś stopień skażenia dropnoustojami może nie mieć znaczenia. Jakość farmakopealna jest natomiast opracowana dla substancji które mają się znależć w ludzkim organizmie, dostarczone określoną drogą i w określonej ilości i pod tym kątem, stopnia ich szkodliwości dla ludzkiego zdrowia jest opracowana, określa ona również warunki w jakich ta substancja powinna być sporządzana, transportowana i przechowywana. Określa również dozwolone rodzaje opakowań, dozwolone metody dystrybucji, dozwolony sposób użycia, dawkowanie, sposoby kontroli jakości itp.
Firmy farmaceutyczne z takimi wszelkimi bardzo ostrymi obwarowaniami sobie poradzą, ale czy inne również ? A powinny, w końcu to wdychamy i rozprowadzamy po całym organiżmie z mózgiem włącznie. Podobno substancje które są inhalowane, są potencjalnie bardziej niebezpieczne od tych samych substancji, ale dostarczanych drogą pokarmową.
Awatar użytkownika
By eser
#156577
szczuro pisze:tam sie czepiasz :-D
jest jakas idea, ktora ma na celu osiagnac jakis pozytywny cel - dla nas e-palaczy

twoj blog tez jest fajny - techniczny z mala nutka pieprzu :-)
zreszta i tak pewnie wiekszosc go zna
wiec w razie czego
UKRYTY BLOG SCOBA

ja jednak wolabym, aby byla mozliwosc dyskusji zarowno na forum, jak i na blogu

Jaka idea :?: Jaki pozytywny cel :?: Chyba,że złośliwie ukryłeś "ukryty blog" :?:
Link nie działa :!: *BOR*
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.