EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By hando
#404618
a gdyby przyszła ochota podpięcia do tego dodatkowego zasilania z zasilacza poprzez przełącznik suwakowy ON-OFF-ON, to gdzie trzeba by było się podpiąć z nim? z układ na wejściu dwa kable (+) na ON1 i ON2 ( ON1 połączenie na batki a ON2 na zasilacz) i (-) na OFF?
poproszę kogoś o korektę jeśli się mylę
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By ciopik
#404648
przełącznik suwakowy ON-OFF-ON czyli trzy pozycyjny to na skrajnych z jednej strony dajesz - z płytki (układu) a na drugim skraju dajesz - do wejścia z zasilacza natomiast na dwie środkowe wyjścia przełącznika dajesz - z baterii

Równie dobrze możesz zastosować dwupozycyjny suwakowy ON1 ON2 wtedy na skrajnych dajesz jak wyżej a do środkowego dajesz - baterii. efekt będziesz miał podobny bo wystarczy że wyłączysz zasilacz, a przy przełączniku w pozycji ładowania nie będziesz miała zasilania na układ
Awatar użytkownika
By szczuro
#404650
tylko jaki masz plan
podpinasz zasilacz i jaka role on ma spelniac ?

czy akusy chcesz na ten czas wyciagac ze srodka ?
czy moze planujesz, zeby robily za bufor ?
czy po prostu chcesz miec taki kibelek na ''220'' puszczone przez zasilacz :mrgreen: ?
Awatar użytkownika
By ciopik
#404653
chyba raczej chodzi o ładowanie, ja bynajmniej rozpisałem pod ładowanie aku.
szczuro ma racje bo możliwości może być wiele
Awatar użytkownika
By szczuro
#404659
ee to ladowanie to ja to slabo widze takim zasilaczem,
szkoda akusow, do twego sa ladowarki

ja myslalem tu o jakims kibelku
akus leca do ladowania, a ja sobie dymam
ale niech sie zainteresowany wypowie
Awatar użytkownika
By hando
#404663
dokładnie szczuro, po co mam męczyć batki gdy przed kompem czy tam na fotelu mogę podłączyć zasilacz a batki niech się ładują
Awatar użytkownika
By szczuro
#404691
ciopik pisze:To chcesz ładować czy wapować na zasilaczu?

wapowac chce

a jaki masz voltaz na wyjsciu z zasilacza 12V, czy regulowany?
Awatar użytkownika
By hando
#404694
no oczywiście że wapowac, do ładowania to mam accucel, po prostu pytam czy zasilacz można podłączyć do wejścia tego modułu jako alternatywne zasilanie do wapowania gdy batki będą wyciągnięte z boxa poprzez przełącznik suwakowy/hebelkowy, zasilacz standard laptopowy np. 15v 6A

tak bedzie gites majonez? ewentualnie można by zrobić 2x atty przez kolejny przełącznik suwakowy na wyjściu i zmieniać sobie smaki :lol: :beer:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b891b6e57625cb83.html
Awatar użytkownika
By szczuro
#404713
hando pisze:zasilacz standard laptopowy np. 15v 6A


ale chyba nie planujesz takiego pradu puscic na uklad *BOJE SIE*
Awatar użytkownika
By hando
#404721
a czemu nie?
LM2596 :
Input voltage: 4.5-35V
to czy ja wiem czy zapodając 15v coś tam spale?
a ile niby taka ładowarka samochodowa przez wejscie cygara ma 12v 4A?
popraw jak się tu pcham w ciemny las :lol:
edit:
wybacz szczuro za dużo dziś :beer: ja tu cały czas o LM 2596 a teraz zerknąłem na schemat a to LM2576 8,4V max :lol: :lol: ale jest też LM2576HV
sorki za zamieszanie, ale tok myslenia z tym dodatkowym zasilaniem i 2xatty przyznaj dobry :lol: :beer:
Pozdro
Ostatnio zmieniony 07 lut 2012, 00:58 przez hando, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By szczuro
#404739
hando pisze:LM2596 :

2576

ja specem nie jestem, ale patrze na pierwszy schemat i widze 8,4 max, nie znam parametrow pozostalych ukladow, a sprawdzac mi sie nie chce

i to 6A mi sie nie widzi

moze ktos bardziej zorientowany, rozwieje moje watpliwosci :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Makaveli
#404746
6A, to wydolność zasilacza, układ pobierze tyle, ile będzie potrzebował :wink:
Awatar użytkownika
By quios
#404747
Akurat z 6A nie ma problemu - będzie zapas. A jaki prąd popłynie przez układ to już zależy od tego co przykręci.
Awatar użytkownika
By szczuro
#404751
no ok to 6A mam wyjasnione, pozostaje kwestia 15V w stosunku do max 8,4V na schemacie
Awatar użytkownika
By quios
#404752
Według datasheet dla LM2576 "Maximum Input Voltage: 45V". Ale nie wiem jak reszta układu.
Awatar użytkownika
By szczuro
#404753
quios pisze:Według datasheet dla LM2576 "Maximum Input Voltage: 45V".


tyle to doczytalem, a cala reszta w schemacie nie ma znaczenie?
pytam bo nie wiem, zeby nie bylo ze wszystko wiem :mrgreen:
Awatar użytkownika
By wojan
#404765
Ja robiłem zasilacz podpinany do gniazda, które po włożeniu wtyczki odcina akusy i daje tylko z zasilacza. Niezły okazał się zasilacz od PS2 8,4v i 6A. Co prawda nie wiem jak to zniesie elektronika bo takiej nie używałem.
Awatar użytkownika
By quios
#404776
Na moje niewprawne oko wygląda, że napięcie idzie do układu a wcześniej jest tylko kondensator (wystarczy wsadzić np. taki do 25V). Z rezystorem i wyłącznikiem nie powinno być problemów. Reszta jest za układem, więc napięcie wejściowe nie będzie miało wpływu. Ale ja z klubu jestem, więc niech to ktoś potwierdzi.
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.