EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By andriuss
#316546
Ponizej przedstawiam pierwszego wykonanego przeze mnie boxa.
Założenia:
- zbudowanie zasilania w celu odciążenia padających baterii.
- napiecie w ganicach 3.5v
- minimalizacja kosztow produkcji
- w miare jak najmniejsza wielkosc zmontowanego urzadzenia
- wyglad - sprawa drugorzednia (ze wzgledu na przeznaczenie do wapowania w domowym zaciszu przed komputerem lub telewizorem)
Wszystkie wymienione powyzej zalozenia zostaly zrealizowane, wiec projekt uwazam za zrealizowany.
Ponizej kilka informacji odnosnie budowy:
- akumulatory - 3 sztuki ogniw 1.2v polaczonych szeregowo (uzyskane z akumulatorow uzywanych do podtrzymywania zasilania w sprzecie medycznym, pojemnosc okolo 1000-1200mAh)
- glowica - odzyskana z zepsutej baterii KGO
- włącznik chwilowy (15 amperowy, wiec jest duzy zapas)
- przewody polaczeniowe - gruba miedziana linka w celu unikniecia spadkow napiecia)
Box pobiera okolo 1.2A pradu. Dziala poprawnie, rozmiarami nie przeraza za bardzo. Wszystko polaczone tasma montazowa oraz oklejone ciemna okleina. Efekt wizualny na zdjeciach. Ladowanie odbywa sie 'na krotko' za pomoca zasilacza 4,1v podlaczanego bezposrednio do akumulatorow. W przyszlosci byc moze pomysle nad dedykowana obudowa wykonana z laminatu oraz o gniezdzie ladowania.
http://www.voila.pl/285/epill/index.php?get=1&f=1
http://www.voila.pl/298/xhlpo/index.php?get=1&f=1
(prosze o wstawienie zdjec - pojawia sie komunikat 'okreslenie wymiarow obrazka nie bylo mozliwe')
Ostatnio zmieniony 16 lip 2011, 20:02 przez andriuss, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By andriuss
#316567
Projekt z zalozenia jest niskobudzetowy, wiec zakup koszyka na baterie nie wchodzi w gre. Jestem elektronikiem-amatorem, wiec posiadam spory zapas laminatu jedno i dwustronnego i jak wyzej wspomnialem, pomysle nad obudowa wykonana z tego wlasnie materialu.
Awatar użytkownika
By cichy80
#316625
też nie zwracam uwagi na wygląd :), ale nie widać co jest w środku, ciekawski jestem :P
Gratki pomysłu i podjęcia się moda - na pozór "prostego"
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.