EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By E-JACK
#300245
xxgrubyxx pisze:Witam:) Mam takie zapytanie gdyz zaczelem odczuwac dziwne jak by pieczenie w okolicy serca a dokladnie rowno na wysokosci piersi...czy moze to byc skutek odsuniecia analogow czy tez winny moze byc e papieros?? liquid jaki pale to wanilia o zerowej nikotynie...Pozdrawiam:)


To może być skutek różnych spraw. Jeśli masz taki problem idź to lekarza.
Awatar użytkownika
By mikad
#300280
Nie zastanawiaj sie nad przyczyna zbyt dlugo, ale tak jak E-JACK napisal idz poprostu do lekarza.
To ci napewno nie zaszkodzi, a moze pomoc, jesli faktycznie cos sie dzieje.
Osobiscie tez radze nie naprowadzac od razu pana doktora: Zaczalem e-palic i boli mnie w klatce piersiowej...
Mozesz mu tym podsunac falszywy trop :roll:
Pozdr i zycze zdrowka
Awatar użytkownika
By ohlers
#300306
Tzw. nerwobóle, stany przedzawałowe, nikt na forum, przez telefon ani nawet sąsiad czy kolega Ci nie pomoże.
Idź do lekarza!
By Kamikadze
#300310
Czy ten bol utrudnia Cie oddychanie? Tzn, ze nie mozesz brac glebokich wdechow powietrza?
Awatar użytkownika
By jaszczur69
#301015
mialem to samo... przez jakis czas po przejsciu na e-p czulem wlasnie bol w piersiach.. tak co jakis czas taki..hm.. atak czy cos.. Ja przeczekalem i samo przeszlo. Teraz juz takich akcji nie mam, ale to oczywiscie sprawa indywidualna - najlepiej zglosic sie do lekarza
Awatar użytkownika
By dsh
#301092
Tak jak przedmówcy - trzeba do lekarza. Ja stawiam na refluks - jedna z częstszych przyczyn bólu za mostkiem. Nie zdziwiłbym się gdyby przejście na ep. wzmagało refluks. Większa dawka nikotyny i/lub to, że osadza się ona w ustach w większych ilościach niż przy analogach (skraplanie, przynajmniej u mnie) więc i dostaje się do przełyku/żołądka...
Awatar użytkownika
By dsh
#301148
xxgrubyxx pisze:Dsh ja jak tylko zkonczylem z analogam...pale liquid bez nikotynowy...a nigdy wczesniej zadnych takich objawow nie mialem tylko teraz po calkowitym stop paleniu a dokladniej dzien po i teraz juz spokoj;)


Hmm, z nagłego odstawienia też mogą być żołądkowe sensacje. Tak czy inaczej lekarz musi zobaczyć. Generalnie z doświadczenia wiem (młody jestem, ale nie tylko swojego), że ból za mostkiem często interpretowany przez ludzi jako wieńcowy to tylko objawy refluksu żołądkowo-przełykowego. (No chyba, że ktoś ma problemy z serduchem lub jest w grupie dużego ryzyka to wtedy jak najszybciej trzeba sprawdzić)

Ból wieńcowy:
wiki pisze:[...]Typowy ból związany z układem sercowo-naczyniowym nosi nazwę bólu dławicowego lub bólu wieńcowego (łac. stenocardia). Jest najczęściej zlokalizowany za mostkiem, jest zwykle krótkotrwały, ustępuje po kilkunastu minutach lub zażyciu nitrogliceryny (dłuższe utrzymywanie się bólu lub brak reakcji na lek sugeruje zawał mięśnia sercowego), zwiększa się przy wysiłku, stresie, niskiej temperaturze otoczenia, po posiłku lub przy wystąpieniu tachykardii.
Ból ma charakter piekący, rozpierający lub uciskający, promieniuje do ramion, szyi, żuchwy. Są to tak zwane typowe bóle wieńcowe. Nietypowy ból wieńcowy może przyjmować maski innych chorób i pojawiać się w dolnych częściach klatki piersiowej czy w obrębie jamy brzusznej, zwłaszcza w nadbrzuszu.[...]


Refluks:
wiki pisze:[...]Towarzyszą temu różnorodne objawy kliniczne, głównie zgaga, uczucie pieczenia w klatce piersiowej, czasem wrażenie cofania się pokarmu. Czasami po prostu bóle w klatce piersiowej, co wymaga szczegółowej diagnostyki, imitują bowiem objawy kardiologiczne.[...]


Oczywiście wiki nie jest dobrym źródłem inf. medycznych ale tutaj się mniej więcej zgadza, w lit. fachowej nt. refluksu ból za mostkiem pewnie byłby podany jako częstszy objaw a nie "czasami".
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.