EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By chamelleon
#484337
Witam.
Przewertowałem cały dział zdrowie i nic konkretnego nie znalazłem.
Konkretnie mój problem to palę od paru dni e-fajkę (około 4 dni 0.4-0.8mg i 2 analogi oraz teraz 3 dzień bez analogów) i najpierw miałem różne dziwne objawy związane z odstawieniem analogów ale teraz wszystko powoli mija. Został za to dziwny ból gardła pod tzw. jabłkiem Adama, nie jest to ból "bolący", "drapiący", "kłujący" ale "cisnący", nie kaszlę przy tym ani nic z tych rzeczy tylko czuję niemiły ucisk jak przy opuchliźnie. Byłem wczoraj u internisty i dowiedziałem się tylko tyle, że mam lekkie podrażnienie a jak chcę sobie zrobić testy na alergię to koszt takich testów to 455zł na co mnie nie stać bo dopiero co robiłem prywatnie RTG i jeszcze mnie spirometria czeka. Palę Mild Menthol 18mg a wczoraj jeszcze dokupiłem na spróbowanie Mild Wiśnię 18mg i mam dziwne wrażenie, że po tej wiśni mnie bardziej gardło boli ale nie jestem pewien. Palę bardzo mało na zasadzie 2-3 buszki co jakieś poł godziny-godzinę na Clearomizer Crystal od Volisha. Wczoraj wieczorem łyknąłem sobie Calcium oraz Strepsils na ten ból i lekko przeszło ale to sprawy nie rozwiązuje bo nadal nie wiem czy to Strepsils pomógł na podrażnienie czy Calcium na alergię.
Tak więc jeśli to podrażnienie to powinno minąć a jeśli alergia to glicerynowe liquidy coś pomogą?? Rozglądałem się przed chwilą za czymś na glicerynie ale znalazłem tylko z Milda oraz Provog z czego te drugie na tyle tanie, że aż podejrzane.
Awatar użytkownika
By zakk87
#484351
Ja takiego "gula" w gardle mam zazwyczaj po 18mg (teraz palę 6-10mg). Zależy też od parownika, bo jak na soft-tipie 4,4V kopnie mnie 6mg, tak czuję to co opisujesz w gardle za każdą serią buchów. Oczywiście wody piję dużo i po chwili przechodzi.
Awatar użytkownika
By szperaczz
#484354
Wodę :? Jak zwierzę :kulam
Tak poważnie, to e-p wysusza gardło (Klima też), trzeba pić. Liquidy z glikolem też u niektórych potęgują ten efekt. Moc też ma znaczenie, im więcej nikotyny, tym mocniejsze podrażnienie.
Awatar użytkownika
By chamelleon
#484355
szperaczz pisze:Wysuszona śluzówka, więcej Pij, najlepiej :beer: ;)

Tez o tym myślałem bo widzę, że ten problem się często pojawia ale czy to może powodować lekki obrzęk??
Jakby co to jednak najprawdopodobniej nie alergia bo właśnie mam taki stan i 10 min temu łyknąłem Calcium i nie pomogło.

Goldi pisze:
szperaczz pisze:Wysuszona śluzówka, więcej Pij, najlepiej :beer: ;)

No dokładnie. Alkohol blokuje układ nerwowy, wtedy człowieka nic nie boli. A nawet jak boli to się tym nie przejmuje. :wink:

Jak to mówią - "Alkohol problemów nie rozwiąże, ale mleko w sumie też nie". :)

-- [scalono] 04 lip 2012, 12:03 --

Ok, dzięki wielkie, będę walił wodę jak zwierzęta a jak nie pomoże to poszukam czegoś bez PG. :) Poleci ktoś jakiś dobry Menthol bez PG??
By keruj_jp
#484358
chamelleon poniżej zamieszczam TWÓJ tekst z innego wątku:
Czytam i czytam i widzę, że ciekawie to wygląda.
W moim przypadku po 12 palenia analogów 5 dni bez analogów, 0.8 mocnego mentholu na dzień i max 2 analogi na dzień.
Objawy:
- Notoryczny ból gardła, jakby mi coś utknęło
- Ból tchawicy
- Ból oskrzeli
- Ból płuc jeśli to wogóle możliwe skoro nie są unerwione
- Napadu gorąca
- Drżenie rąk
- Nadmierne pocenie się
- Brak koncentracji
- Z moich porów wydobywa się niesamowity smród
- Bóle w okolicach mostka
- Niesamowicie wysokie ciśnienie, około 230/150
- Bardzo dziwne jazdy ze smakiem, czasem coś jem i w pewnym momencie to jedzenie zaczyna bardzo intensywnie smakować a po chwili przestaje.
- Ciągła senność
- Osłabienie organizmu i zawroty głowy
- Lekki kaszel ale przy analogach było podobnie
- Wrażliwość na zapachy, szczególnie jak na ulicy czuję jak ktoś pali analoga, poprostu pachną cudownie, ludzie mówią, że po rzucaniu palenia analogi im śmierdzą, dla mnie pachną cudownie.
Ogólnie mam 25 lat, palę od 12 lat około paczki dziennie analogów i teraz 5 dni jadę na e-fajce. Czy którymiś z tych objawów powinienem się martwić czy to normalne?? Poszedłbym do jakiegoś lekarza ale nie mam ubezpieczenia więc wizyta 120zł i nie wiem czy jest sens wydawać kasę i wyjść na hipochondryka.
Z góry dzięki za odpowiedź


Teraz znowu ból gardła.
Kolego idź do dobrego lekarza, bo to już renta Ci się należy :-P
Awatar użytkownika
By chamelleon
#484359
Byłem, RTG robiłem, czekam na wyniki, spirometria jutro ale na ból gardła mi nic nie polecili bo tylko lekkie podrażnienie jest. Co do reszty to nie ma tragedii, reszta objawów prawie minęła, lekko jeszcze się pocę ale to może byC kwestia 15kg nadwagi oraz 34°C na zewnątrz a reszty się dowiem do paru dni jak już wszystkie wyniki badań będę miał.
Awatar użytkownika
By Tomba
#484365
Kurde, stary. Ja też się pocę, głowa mnie czasami napierd..., nerwy puszczają, ale to nie powód by o tym wszystkim pisać na forum, bo jaki to ma związek z e-p? No chyba, że te nerwy mają związek z czytaniem niektórych postów.
Awatar użytkownika
By Kostka
#484367
chamelleon pisze:lekko jeszcze się pocę ale to może byC kwestia 15kg nadwagi oraz 34°C na zewnątrz


Jesteś pewien, że to wina temperatury? *BOJE SIE* *BOJE SIE*
Bo ja ostatnio też bardzo się pocę nawet jak nic nie robię... a najbardziej jak siedzę na sb i wapuję...
Awatar użytkownika
By PucH2
#484368
Babcia mi mówiła że jak ją ząb bolał to wyrwała. Ma to jakieś przesłanie :lol: .
Awatar użytkownika
By taz
#484370
mr.frost78 pisze:Objawy miną po kilku dniach, pij duzo płynów, pomaga... Ja po glikolu miałem zgagę, zmieniłem na glicerynowe i jest ok...


Mam nadzieje że co nie którzy nie odczytaja tego w inny sposb i nie zaczna pic glikolu albo gliceryny :mrgreen:

A tak serio też miałem podobnie parszywa zgaga po liqudach z glikolem , choć z czasem minęło( jakieś 2-3 tyg).
A jak coś kogoś niepokoi , ma dziwne objawy to do lekarza. *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By chamelleon
#484371
tomba pisze:Kurde, stary. Ja też się pocę, głowa mnie czasami napierd..., nerwy puszczają, ale to nie powód by o tym wszystkim pisać na forum, bo jaki to ma związek z e-p? No chyba, że te nerwy mają związek z czytaniem niektórych postów.

Palenie rzucałem pierwszy raz po 12 latach więc nie miałem za bardzo odnośnika żeby porównać więc zapytałem jak każdy inny na forum bo nawet przy ciężkich stanach delirkowych takiego pocenia się nie miałem jak w pierwszych 4 dniach bez analogów a teraz po prostu odpowiedziałem na przytoczonego mi mojego posta. Nie eskaluje każdej możliwej dolegliwości tylko żeby się tym pochwalić ale jest to dla mnie stan nienaturalny więc wolę zapytać bo w końcu od tego forum jest. Nie pytam o rzeczy jak to czy smak powinien być mniej czy bardziej intensywny i czy moje kubki smakowe są przepalone oraz wszelkiego rodzaju inne absurdy ale jeśli to czy swego rodzaju uzasadniona obawa jest irytująca to przepraszam.
Awatar użytkownika
By Tomba
#484428
Kolego Chamelleon, doceniam Twoją odpowiedź (poważnie), ale jak Cię na ten przykład zaczną jajka swędzieć, to też będziesz to omawiał na forum i doszukiwał się zgubnego wpływu e-p?
Awatar użytkownika
By Kostka
#484430
tomba pisze:Kolego Chamelleon, doceniam Twoją odpowiedź (poważnie), ale jak Cię na ten przykład zaczną jajka swędzieć, to też będziesz to omawiał na forum i doszukiwał się zgubnego wpływu e-p?


:lol: :lol: :lol: Ale większość chętnie wtedy przeczyta i poradzi! Nareszcie jakiś nowy objaw będzie i zaraz posypie się cały szturm informacji o swędzących częściach intymnych :lol: :lol:
By Janosik155
#484664
Ja mam taki sam objaw czuję jak by coś siedziało w gardle i nie chciało się oderwać, tak myślę że to wysuszona śluzówka , ale to dzieje mi się co jakiś czas nie zawsze , uczucie to takie jak bym połkną gumę do życia :) i za diabła nie chciała się oderwać i czuje to w różnych miejscach tak jak by się przemieszczało i po jakimś czasie znika , aby za jakiś czas znowu odrodzić hehehe
Awatar użytkownika
By PucH2
#484670
Janosik155 pisze:Ja mam taki sam objaw czuję jak by coś siedziało w gardle i nie chciało się oderwać, tak myślę że to wysuszona śluzówka , ale to dzieje mi się co jakiś czas nie zawsze , uczucie to takie jak bym połkną gumę do życia :) i za diabła nie chciała się oderwać i czuje to w różnych miejscach tak jak by się przemieszczało i po jakimś czasie znika , aby za jakiś czas znowu odrodzić hehehe

Masz gumki po-analogowe. Jak się zaczną odrywać daj foto. Mażliwe że Haribo zakupi, jak dobry smak :lol: .
Awatar użytkownika
By Hellboy79
#484683
tomba pisze:Musisz odcharknąć tę flegmę i po sprawie :lol:


Proponuję ogcharknac do husteczki i zanieść na badanie, może to gronkowiec albo paciorkowiec ???
Wysłano z E15i z użyciem Tapatalk
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.