EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By inawera
#359166
Nowa uniwersalna baza tytoniowa.
Stężenia nikotyny: 0, 6, 12, 18, 26, 38 mg/ml.
Baza aromatyzowana.
Smak podobny do importowanych z Chin e-liquidów o smaku Tobacco.
Etykieta biała, tekst zielony, nakrętka zielona.
W sprzedaży testowana baza nr 1 z mniejszą ilością aromatu od testowej wersji nr 1.

Opisy testerów na stronie naszego forum.

Sprzedaż od poniedziałku 14 listopada 2011r.
Świadectwo jakości jest do pobrania na stronie produktu w zakładce "linki"
Awatar użytkownika
By marko11166
#359238
inawera pisze: Opisy testerów na stronie naszego forum.

Nic nie zrozumiałem co piszą ci testerzy a może ja fora pomyliłem :roll: Jedynie Daro w zrozumiałym mi języku napisał :lol:
Awatar użytkownika
By olala
#359392
żeby nie wypaść z rosyjskiego tematu... :)
tłumaczę tylko o tej, która jest w sprzedaży

"Начну с того, что у все аромы «Inawera», имеют свой, узнаваемый привкус, этот же привкус есть и у базы. Тестирование произвожу на Provari с Iatty, сопротивление 1,9 оМ, напряжение - 3,7 вольт и на аккумуляторе еГо 3,3 вольта с керамическими картомайзерами 2-й редакции.
№ 1 - сразу же напомнил о тестированных недавно ароматах от «Inawera», в частности – «Tobaco strong». Приятный табачный аромат, но на мой взгляд, вкус слишком сильный, нужно разводить как минимум раза в 3-4. Эта основа, разведенная безвкусной очень понравилась."
tłum.:
Zacznę od tego, że aromaty Inawera mają swój charakterystyczny posmak, który jest i w tej bazie. Test przeprowadzam na Provari z Iatty, rezystancja 1,9 oma, napięcie 3,7V oraz na akumulatorze Ego z ceramicznymi kartomizerami v 2
Nr 1 od razu przypomniały mi się niedawno testowane aromaty Inawery, a zwłaszcza Tobacco Strong. Przyjemny tytoniowy smak, ale w/g mnie smak jest za mocny, trzeba rozcieńczyć co najmniej 3-4 razy. Ta baza, rozcieńczona bezsmakową, bardzo mi posmakowała.

"1. База №1, очень похожа на ДК-ТАБ, вкусная, насыщенная, для меня, даже чуть более насыщенная, чем мне нужно, немного развёл её, на 8 мл базы, добавил 2 мл чистого Пропиленгликоля ПГ, база на 5"
tłum.
Baza nr 1 jest bardzo podobna do DK-TAB, smaczna, nasycona, dla mnie nawet trochę za bardzo, trochę ją rozcieńczyłem, do 8ml bazy dolałem 2 ml czystego glikolu, baza na piątkę.
Awatar użytkownika
By Aeropuff
#369480
Podbijam temat bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że nikt jeszcze nie testował wersji "masowej" tej nowej bazy. Dzielcie się proszę wrażeniami. Czy ma coś wspólnego z zapachem tytoniu papierosowego?
Awatar użytkownika
By olala
#369495
ja testowałam.
pamięć węchowa trochę mi szwankuje;), musiałam powąchać szlugi, pod ręką LMy i Chesterfieldy <te to już chyba mocno zwietrzałe...>. Żadnego związku zapachowego z bazą nie widzę. Ale powąchałam też parę liquidów tytoniowych różnych firm i one też nie mają nic wspólnego z zapachem szlug. To, co my nazywamy tytoniem w liquidzie, ma się nijak do prawdziwego tytoniu. Nie jest to jednak wada. To tyle o zapachu. Co do smaku: baza jest świetna, niemęcząca, można ją palić samą, można doprawić, jak się chce. Nie wyłania się w niej żadne ma maggi, nie ma orzeszków, nie ma kawy itp.
Teraz jest w e-dymie promocja, spróbuj, bo serio jest dobra.
Awatar użytkownika
By HAL9000
#369555
A ja już pytałem w innym wątku, ale bez odpowiedzi gdzieś zgineło. To jest mieszanka PG i VG86. W jakich proporcjach? Ktoś wie?
Awatar użytkownika
By Amix
#369556
To jest mieszanka PG i VG86. W jakich proporcjach? Ktoś wie?

Ta mieszanka to raczej VPG, która jest obok universal dostępna u inawery, a skład universal?
Napisane na nalepce, że też na bazie glikolu i gliceryny, a reszta ?
Tajemnica handlowa - tak gdybam
Awatar użytkownika
By HAL9000
#369564
Amix pisze:
To jest mieszanka PG i VG86. W jakich proporcjach? Ktoś wie?

Ta mieszanka to raczej VPG, która jest obok universal dostępna u inawery, a skład universal?
Napisane na nalepce, że też na bazie glikolu i gliceryny, a reszta ?
Tajemnica handlowa - tak gdybam

VPG=PG+VG napisałem już to, co napisane na nalepce sam widzę. Po co piszesz odpowiedz na moje pytanie skoro wiesz dokładnie to samo co już napisałem? Reszta mnie nie interesuje, interesuje mnie skład bazy bez dodatków. Sam stosunek PG i VG.
Awatar użytkownika
By Amix
#369582
Jeśli reszta Cię nie interesuje to skomponuj własną uniwersal mieszając odpowiednio VG i PG
W końcu trafisz na właściwe proporcje. :mrgreen:
Na forum inawery też tej informacji nie ma :x
Awatar użytkownika
By HAL9000
#369583
Amix pisze:Na forum inawery też tej informacji nie ma :x

Naprawdę nie rozumiem, czy to jest nabijanie postów Kolego? Myslisz, że nie wpadłem, żeby obejrzeć stronę/forum Inawery? Dlatego właśnie pytam..
Znasz proporcje - odpowiedz, nie znasz - nie pisz i nie cytuj, szkoda klawiatury..
Awatar użytkownika
By Amix
#369599
W innym wątku kolega pytał i nie dostał odpowiedzi, bo nikt nie wie i prawdopodobnie nie będzie wiedział.
Po co uporczywie drążyć temat ?
Inawera będzie chciał to napisze o tym, a najlepiej napisać do niego na PW !!! :mrgreen:
EOT
Awatar użytkownika
By HAL9000
#369600
no to.. klaszczemy?.. :lol: eot
Awatar użytkownika
By Aeropuff
#369669
HAL9000 pisze:A ja już pytałem w innym wątku, ale bez odpowiedzi gdzieś zgineło. To jest mieszanka PG i VG86. W jakich proporcjach? Ktoś wie?

VPG to mieszanka 50:50
Awatar użytkownika
By olala
#369670
HAL9000 pisze:A ja już pytałem w innym wątku, ale bez odpowiedzi gdzieś zgineło. To jest mieszanka PG i VG86. W jakich proporcjach? Ktoś wie?

ja Ci chyba gdzieś odpisałam. musi w niej być dużo gliceryny, bo nie drapie, a ładnie dymi, więc obstawiam, że standardowo 50 na 50.
Awatar użytkownika
By HAL9000
#369673
no to fifty/fifty - dzięki..
By jaceka
#369683
A mi ta baza smakuje podobnie jak pewien kultowy..liqiud ;-) ;-)
Awatar użytkownika
By Lutor
#369751
dziś do mnie dotarła moje wrażenia? Rewelacja jak dla mnie moc 18mg posmak tobacco to co lubię jeśli nic nie zmienią będzie dla mnie nr 1 do wapowania
Awatar użytkownika
By Lutor
#369779
smak tobacco np z wkładów do A2 trendy 301
Awatar użytkownika
By Lutor
#369803
to poczekaj na bardziej doświadczonych użytkowników niż ja :) fajna baza z posmakiem tytoniowym np jak 301 trendy, stary boge
Awatar użytkownika
By olala
#369845
oj, Szymon, po to właśnie jest promocja, żeby kupić i mało wtopić, jak się nie spodoba. idź na całość, idź na całość!;)
Awatar użytkownika
By Szymon1988
#369857
hyhy, tak wlasnie zrobie, w sumie to juz zamowilem dwie: jedna 26 i druga 12 do zmieszania, ale jutro maja byc podobno 18-stki wiec poprosze o zamiane na jedna 18 mg.
By krzychs
#369885
:bry Dopiero dziś ją dostałem,trudno więc jednoznacznie wypowidzieć się jakie będą liquidy,które powstaną po dodaniu aromatów.
Samodzielnie wapowana ma tak jak pisano w poprzednich postach delikatny i nienachalny posmak dekangowskiego tobacco.
Mam wrażenie,że w smaku bazy wyczuwalny jest dodatek lukrecji i sorbitolu lub mannitolu brak natomiast nuty absolutu tytoniowego,co sugerowałoby,że powinna się ona dobrze sprawdzić właśnie z absolutem tytoniowym bądź aromatami typu abolutowego np.tuscan garden. Ale to dopiero czas pokaże
Awatar użytkownika
By _Monter_
#369904
Szymon1988 pisze:http://e-dym.pl/pl/346/baza-tytoniowa-universal-26mg-ml-100ml.html o tej

No to mnie wkurzyłeś :lol:
Nic to...trzeba zamówić i tamtą.
Awatar użytkownika
By MrJacek
#369917
Z us light mix i little space drop mi bardzo smakuje, z tuscan garden jeszcze się przegryza a sama baza też ma dla mnie świetny smak.
Awatar użytkownika
By olala
#369920
cvbn pisze:
_Monter_ pisze:Czy o takiej piszecie? Bo taką zamówiłem :)
http://e-dym.pl/pl/174/dirty-neutral-ba ... 100ml.html


Z aromatem poziomka jest świetna i wychwalana przez wiele osób :) mi smakuje bardzo z usa red mix :) co od smaku samej bazy się nie wypowiem bo go prawie nie czuję ;)

poziomka... najgorszy syf, jaki dane mi było spróbować;)
Red Mix na początku było OK, teraz nie mogę go znieść.
koniec offtopu:)
Awatar użytkownika
By qkiz_xt
#369943
olala pisze:
HAL9000 pisze:A ja już pytałem w innym wątku, ale bez odpowiedzi gdzieś zgineło. To jest mieszanka PG i VG86. W jakich proporcjach? Ktoś wie?

ja Ci chyba gdzieś odpisałam. musi w niej być dużo gliceryny, bo nie drapie, a ładnie dymi, więc obstawiam, że standardowo 50 na 50.

No to może autor posta w końcu napisze żebyśmy wiedzieli co palimy. :oops:
By jaceka
#370112
E-AROMAT TABACCO "US LIGHT MIX"
najpierw totalnie mi nie podszedł za dużo zakropiłem tego aromatu do bazy VPG.
Ale już z tą bazą i w małej ilości wydał mi się znakomity ;-) Ten aromat i ta baza- najbardziej przypomina smak analogów ;-)
5 kropel na 10ml bazy ;-)
Awatar użytkownika
By Balboa
#370193
z o
_Monter_ pisze:
Szymon1988 pisze:http://e-dym.pl/pl/346/baza-tytoniowa-universal-26mg-ml-100ml.html o tej

No to mnie wkurzyłeś :lol:
Nic to...trzeba zamówić i tamtą.


DNB jest bardzo fajna,ja ją pale bez dodatku aromatu.
Oczywiście z aromatem jest też super.
Może wstrzymaj się z tą Uniwersalną :D
Awatar użytkownika
By inawera
#370243
Witam. Baza Uniwersalna jest to baza VPG (50:50 PG/VG) z dodatkiem aromatów.
Pierwsza wersja jak i 20 ml. próbki wysyłane do klientów były znacznie przearomatyzowane. Waperzy się cieszą bo mają taniutki e-liqiuid.
Aromat dodany jest aromatem podobnym do chińskich e-liquidów typu "tobacco"
Obecna baza jest już trzykrotnie mniej aromatyczna (aczkolwiek chyba jeszcze zbyt aromatyczna)
Robiąc tą bazę chcieliśmy osiągnąć lekką zaromatyzowaną bazę, która po zmieszaniu z innymi aromatami nie wybijałaby się na pierwszy plan. Aromat ma być gdzieś daleko i stanowić ma tylko delikatne tło.
Czekamy na opinie. Jak smrodku będzie za dużo następna partia będzie jeszcze słabsza smakowo.
Wszysto w waszych rękach i kubkach smakowych.
Pozdrawiam.
Irek.
Przy następnej partii w świadectwie jakości nie omieszkamy się podać proporcji VG do PG.
Przy okazji. Świadectwa jakości baz (bez EcoBazy) są dostępne na stronie produktu, w zakładce linki - pobież specyfikacjie pdf.
By Bynik
#370270
Dziś odebrałem "próbne" 100 ml bazy "Universal" i jedno co mogę napisać, to to, że jest świetna. Niech Pan nie zmniejasza, Panie Irku stężenia aromatu, bo to, co jest, jest moim zdaniem dobrane idealnie (subiektywnie). Do tej pory wapowałem głównie DNB, ale jestem pewien, że teraz będę palił i DNB i Universal. Dałem nową bazę do spróbowania dwóm zagorzałym amatorom analogów i potwierdzili moje zdanie, że czują jakby palili zwykły, dobry tytoń. A przynajmniej, że baza jest do niego bardzo podobna.
Dodam,że zarówno DNB, jak i Universal wapuję bez zbędnych, moim zdaniem, dodatków.
Awatar użytkownika
By szperaczz
#370274
Baza jak baza, dość fajnie się ją pali. Dodałem aromaty, więc nie czuję smaku samej bazy, ale odczucia bardzo zbliżone do DNB :wink:
Awatar użytkownika
By olala
#370293
Irek, jak już napisał kolega wyżej: jest dobra, jaka jest:) jak się zmniejszy stężenie aromatu, to wyjdzie Ci druga DNB, a po co?
Awatar użytkownika
By boogeyman
#370614
Podchodziłem do niej z rezerwą gdyż w DNB nie czuję totalnie nic, paliłem ją z owocowymi aromatami i tylko owoce czułem, żadnego dodatku. Przyjemnie się zaskoczyłem, gdyż w Universal faktycznie jest w niej posmak tytoniu. Nie przebija, delikatnie czuć go w tle. Za słaby aby zastąpić liquidy tytoniowe, ale jako podstawa do mieszania (no w końcu to baza ;) ) liquidów tytoniowych będzie idealna. Mam nadzieję że mam obecną wersję po obniżeniu stężenia, bo jeśli w kolejnej okaże się że zmniejszono stężenie to już więcej jej nie kupię.

ps. tylko skąd ta nazwa? Universal, czyli uniwersalna, a nie wyobrażam sobie zrobienia samogona np. cocopilady na bazie Universal. IMO powinno być odwrotnie, DNB to Universal, a Universal to DNB, bardziej by pasowało ;)
Awatar użytkownika
By vincent
#370630
Uuuu - dobre to jest. W poprzednich bazach czułem chemię. Tutaj jest "to coś" - jest głębia smaku. W tej głębi jest nieco owoców i ziół, ale dominuje tytoń. Można palić kompletnie bez dodatków. Nie próbowałem mieszać na razie z aromatami, ale to jest moim zdaniem to ... Po tym co czuję paląc samą bazę wydaje mi się że dodatki jakiegokolwiek aromatu będą naprawdę symboliczne.
Oby się nic nie zmieniło.
Awatar użytkownika
By Maniek1972
#370638
A czy też macie wrażenie, że czuć w tle aromat orzecha laskowego?
Awatar użytkownika
By HAL9000
#370639
inawera pisze:Pierwsza wersja jak i 20 ml. próbki wysyłane do klientów były znacznie przearomatyzowane. Waperzy się cieszą bo mają taniutki e-liqiuid.

Czyli testy inne niż rzeczywistość? A głupi waperzy się cieszą? Oki rozumiem :wink:
Awatar użytkownika
By olala
#370649
Maniek1972 pisze:A czy też macie wrażenie, że czuć w tle aromat orzecha laskowego?

nie...? ;)

-- [scalono] 01 gru 2011, 20:04 --

HAL9000 pisze:
inawera pisze:Pierwsza wersja jak i 20 ml. próbki wysyłane do klientów były znacznie przearomatyzowane. Waperzy się cieszą bo mają taniutki e-liqiuid.

Czyli testy inne niż rzeczywistość? A głupi waperzy się cieszą? Oki rozumiem :wink:

do testów były mocno stężone, by testerzy bez wysilania kubków smakowych wiedzieli, czy im pasuje, czy nie. w sprzedaży jest rozcieńczona, bo tak chcieli testerzy. no i żeby to była baza, a nie liquid;)

Boogeyman, co do DNB - zgadzam się w 100%
By Bynik
#370654
Dla mnie na pierwszy plan wysuwają się delikatne nutki Coffee Paradise i czegoś korzennego. Orzechów nie wyczułem.
Awatar użytkownika
By Lutor
#370664
inawera pisze:Witam. Baza Uniwersalna jest to baza VPG (50:50 PG/VG) z dodatkiem aromatów.
Pierwsza wersja jak i 20 ml. próbki wysyłane do klientów były znacznie przearomatyzowane. Waperzy się cieszą bo mają taniutki e-liqiuid.
Aromat dodany jest aromatem podobnym do chińskich e-liquidów typu "tobacco"
Obecna baza jest już trzykrotnie mniej aromatyczna (aczkolwiek chyba jeszcze zbyt aromatyczna)


Więc nowa będzie dla mnie porażką ta mi bardzo odpowiadała dziękuję bardzo ale nie kupię już nowej jeśli będzie słabsza, czyli był to pierwszy i ostatni produkt inawery, który kupiłem, robicie dokładnie to co denerwuje każdego e-palacza u producentów baz, liquidów, zmieniacie produkt który się spodobał.
By gizmo
#370672
Pewnie. Każdy ma inny smak :)
Ale "łatwiej kijek pocienkować, niż go potem pogrubasić"
Awatar użytkownika
By jupiajo
#370677
No ale jak, no przecież waperzy mieli mieć tani e-liquid mieszając jakąkolwiek bazę Inawery z aromatem. :mrgreen:
U mnie się to nigdy nie sprawdziło (może oprócz kawy) - zawsze zamiast liquidu wychodził mi "bazomat" - baza plus aromat. Wiec jak wygladają te mieszanki na bazie Uniwersal?
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.