EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By LoCtoR
#64131
Witam wszystkich :)
Mam pytanie dotyczące baterii do pena, dokladnie chodzi o Trendy TR108.
Mam 2 baterie i 3 atomizery. Na jednej z moich baterii pali sie lekko, nie musze sie specjalnie wysilac a mam dym, smak i ogolna radoche.
Na drugiej (o ktorej mowa) niestety nie jest tak rozowo. Moze i nie musze robic z siebie odkurzacza ale musze wlozyc troche wysilku w zaciaganie co przy przyzwyczajeniu do pierwszej baterii czyni palenie niekomfortowym.
Nie sadze zeby byl sens jechac do punktu z reklamacja bo batka dziala.
Czy jest jakis sposob (jakas latwa prosta przerobka baterii) na to zeby epecik lzej sie ciagnal?
Awatar użytkownika
By ubs
#64133
Obejrzyj dziurki w baterii, wez cienki drucik i sprawdz droznosc.
Awatar użytkownika
By LoCtoR
#64145
Dwie dziurki pod gwintem sprawdzone i drozne. Nie wiem co z dwoma przy styku "popiolu" z obudowa. Nie wiem czy sa to otwory i dokad mialyby prowadzic wiec nie bardzo wiem jak sprawdzic. Zatykanie ich palcami nic nie zmienia wiec chyba nie maja one wplywu na sile ciagu potrzebna do uruchomienia batki ale moge sie mylic.
Awatar użytkownika
By LoCtoR
#64721
Kurcze nikt nie ma pomyslow?
Denerwuje mnie ta bateria coraz bardziej. Przez wiekszy ciag marnuje sie sporo liquidu ktory pobierany w wiekszych niz atomizer zdazy "rozchmurzyc" porcjach rozchlapuje sie na sciankach rurki atomizera i na zawnatrz wkladu a z zasady nie lubie niczego marnowac.
By maniek44
#68582
Witam
Czy próbowałeś zestawiać tę baterię z innym atomizerem lub/i z innym wkładem?
Z moich zaledwie 2-mcznych doświadczeń z różnymi modelami e-papierosów wynika, że każdy nowy egzemplarz tej samej części jest inny, czasem diametralnie inny. Zresztą każdy Ci tu powie, że dobrze mieć co najmniej dwa różne papierosy. Ja mam już cztery, a z nich trzy kompatybilne jeśli chodzi o gwinty. To mi pozwala na różne manewry i eksperymenty.
Na baterie i atomizery w zasadzie oprócz reklamacji wpływu nie mamy ale pozostaje jeszcze wkład/ustnik. Zwróć uwagę, że dwa 'identyczne', czyste i puste ustniki potrafią mieć ekstremalnie różny 'przeciąg'. Spróbuj znaleźć podobne, o średnim przelocie. Moim zdaniem najlepsze są ustniki o najcieńszej, spłaszczonej końcówce bo najlepiej 'leżą' w ustach i pozwalają kontrolować ciąg.
Kolejną sprawą, też niezwykle istotną, jest sam wkład z watki. Kwestia dobrania materiału na wkład, a zwłaszcza ułożenie i gęstość może zdecydować o tym, czy pali się lekko i ma się dym, czy ciągnie jak pompa i dymu brak. Żeby było śmieszniej, ten sam wkład może palić się idealnie z daną baterią czy atomizerem, z innymi nie.
Osobiście zarzuciłem oryginalne watki na rzecz maty stosowanej w filtracji powietrza, zrobionej dokładnie z tego samego materiału i o podobnej strukturze włókien, jednak używam nie waty lecz maty o grubości ok 2-3 mm, dość gęstej i spójnej ale nie za bardzo, zwiniętej w rulonik i przyciętej równo i dokładnie z krawędzią ustnika(włoski). Taki wkład sprawdza mi się dla większości papierosów lub składaków. Ale podkreślam, są to moje doświadczenia. Na tym forum preferuje się akwarystyczną watę/matę perlonową.
Kupiłem arkusz, wypróbowałem na możliwe sposoby i schowałem do szuflady. W porównaniu z matą, o której napisałem wcześniej, moim zdaniem jest znacznie bardziej kłopotliwa w formowaniu i utrzymywaniu jej stale w tym samym kształcie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By LoCtoR
#68617
maniek44 pisze:Witam
Czy próbowałeś zestawiać tę baterię z innym atomizerem lub/i z innym wkładem?
Z moich zaledwie 2-mcznych doświadczeń z różnymi modelami e-papierosów wynika, że każdy nowy egzemplarz tej samej części jest inny, czasem diametralnie inny. Zresztą każdy Ci tu powie, że dobrze mieć co najmniej dwa różne papierosy. Ja mam już cztery, a z nich trzy kompatybilne jeśli chodzi o gwinty. To mi pozwala na różne manewry i eksperymenty.
Na baterie i atomizery w zasadzie oprócz reklamacji wpływu nie mamy ale pozostaje jeszcze wkład/ustnik. Zwróć uwagę, że dwa 'identyczne', czyste i puste ustniki potrafią mieć ekstremalnie różny 'przeciąg'. Spróbuj znaleźć podobne, o średnim przelocie. Moim zdaniem najlepsze są ustniki o najcieńszej, spłaszczonej końcówce bo najlepiej 'leżą' w ustach i pozwalają kontrolować ciąg.
Kolejną sprawą, też niezwykle istotną, jest sam wkład z watki. Kwestia dobrania materiału na wkład, a zwłaszcza ułożenie i gęstość może zdecydować o tym, czy pali się lekko i ma się dym, czy ciągnie jak pompa i dymu brak. Żeby było śmieszniej, ten sam wkład może palić się idealnie z daną baterią czy atomizerem, z innymi nie.
Osobiście zarzuciłem oryginalne watki na rzecz maty stosowanej w filtracji powietrza, zrobionej dokładnie z tego samego materiału i o podobnej strukturze włókien, jednak używam nie waty lecz maty o grubości ok 2-3 mm, dość gęstej i spójnej ale nie za bardzo, zwiniętej w rulonik i przyciętej równo i dokładnie z krawędzią ustnika(włoski). Taki wkład sprawdza mi się dla większości papierosów lub składaków. Ale podkreślam, są to moje doświadczenia. Na tym forum preferuje się akwarystyczną watę/matę perlonową.
Kupiłem arkusz, wypróbowałem na możliwe sposoby i schowałem do szuflady. W porównaniu z matą, o której napisałem wcześniej, moim zdaniem jest znacznie bardziej kłopotliwa w formowaniu i utrzymywaniu jej stale w tym samym kształcie.
Pozdrawiam

Oczywiscie ze probowalem roznych kombinacji. Napisalem ten temat dopiero kiedy sie poddalem :oops: Po kilku dniach bez odpowiedzi zaczalem znowu kombinowac i udalo mi sie troche porawic jej prace. Zawiazalem nitke na gwincie. Poprawa jest taka ze bateria jakby zwiekszyla czulosc. Szybciej sie zalacza i nie rozlacza przy najmniejszym obnizeniu ciagu. Niestety opor jaki stawia przy zaciaganiu jest nadal dokladnie taki sam jak bez nitki. Pogodzilem sie juz ztym ze lepiej nie bedzie.
na rzecz maty stosowanej w filtracji powietrza,

O jakiej dokladnie macie mowisz? Mozesz podac link do producenta/modelu/sklepu?
Chetnie wyprobuje bo z Filtusem mam niestety nie za dobre doswiadczenia.
Awatar użytkownika
By marjan1967
#68621
Wydaje mi się ,że być moze jest uszkodzony gwint w baterii i to powoduje zatkanie atomizera,u siebie chyba podejrzewam podobny problem.....
By maniek44
#68631
O jakiej dokladnie macie mowisz? Mozesz podac link do producenta/modelu/sklepu?
Chetnie wyprobuje bo z Filtusem mam niestety nie za dobre doswiadczenia.


Cześć.
Od paru lat mam centralę filtracyjną w domu i zamawiałem przeróżne maty, o różnych grubościach i gęstościach, głównie w firmach:
http://www.sfm.pl
http://www.prowest.pl/
Mam ich mnóstwo, bo eksperymentowałem. Do fajki próbowałem różnych ale ta jest najlepsza. Pozostało mi sporo niewykorzystanych odcinków różnej wielkości oraz faktur ale nie jestem w stanie skojarzyć symbolu akurat z tą matą, bo na macie go nie ma a ja go po prostu nie pamiętam(symbole mat mają np. taki format: W50034092000002000) ;)
Zresztą, u każdego dostawcy inny. Ale gdy spytasz w którejś z tych firm o matę wg mojego opisu, powinni skojarzyć. Mógłbym zrobić zdjęcie ale to niewiele Ci da. Jeśli chcesz, podaj mi adres na priva, wyślę Ci kawałek na spróbowanie.
Pozdrawiam
By jq0o
#68706
LoCtoR napisał cytat:
Oczywiscie ze probowalem roznych kombinacji. Napisalem ten temat dopiero kiedy sie poddalem :oops: Po kilku dniach bez odpowiedzi zaczalem znowu kombinowac i udalo mi sie troche porawic jej prace. Zawiazalem nitke na gwincie. Poprawa jest taka ze bateria jakby zwiekszyla czulosc. Szybciej sie zalacza i nie rozlacza przy najmniejszym obnizeniu ciagu. Niestety opor jaki stawia przy zaciaganiu jest nadal dokladnie taki sam jak bez nitki. Pogodzilem sie juz ztym ze lepiej nie bedzie.
koniec cytatu.
Myślę ,że zatkanie jednej dziurki w baterii pomoże.
By gnom4
#68848
Mam podobnie z jedną batką do pena Trendy.
Zatkanie dziurki z boku baterii może pomóc ale podciśnienie załączające baterię idzie dziurką w środku - być może jest trochę przekrzywiony styk baterii ten w środku i nie łączy szczelnie z atomizerem.
Wydaje mi się że jak się za bardzo petka przegrzeje albo za mocno skręca to ta biała uszczelka pod stykami się deformuje.
Spróbuj może nie skręcając calkiem i przekrzywić lekko baterię - czy to coś poprawi.
Jak tak to może trzeba spróbować tym stykiem się pobawić, spróbować naprostować trochę...
Awatar użytkownika
By LoCtoR
#69295
Zgodnie z rada jq0o zaslepilem jedna z dziurek pod gwintem i od razu lzej sie ciagnie.
gnom4
Na moje oko gwint batki jest zalozony rowno. Byc moze moznaby poprawic czulosc przekszywiajac przy niepelnym dokreceniu, ja jednak nie chce czegos zepsuc i zostane przy nitce ;)
Po tych drobnych modyfikacjach moge spokojnie uzywac baterii bez irytacji i zylakow za uszami. Nie dziala moze idealnie jak moja druga batka ale jest o niebo lepiej niz bylo :)
Dzieki za wszystkie rady :)
By fungia
#101388
bartek181176 NIE!!!wystarczy wzbudzic baterie a to z jaka sila to robisz nie ma znaczenia.
By bartek181176
#101415
To może mam uszkodzoną baterię bo jak lekko ciągnę to jest ok. Przy mocniejszym czuć smród z atomizera. Dodam że przy próbach wkład miałem zalany do pełna i zakropiony atomizer (testowałem na 2 atomizerach). Na zrobionej samoróbce z włącznikiem manualnym wszystko jest ok zero smrodu. Proszę o poradę.
By jarekgdansk
#118880
bartek181176 pisze:To może mam uszkodzoną baterię bo jak lekko ciągnę to jest ok. Przy mocniejszym czuć smród z atomizera. Dodam że przy próbach wkład miałem zalany do pełna i zakropiony atomizer (testowałem na 2 atomizerach). Na zrobionej samoróbce z włącznikiem manualnym wszystko jest ok zero smrodu. Proszę o poradę.

Kłaczki z kartridża mogły dostać się do atomizera.Proponuje wyjąć ustnik i podmuchać w"popiołek"baterii-jakieś pięć sekund.Ew.jeszcze raz powtórzyć w razie niepowodzenia pierwszej próby.Atomizer powinien"wyżarzyć"intruza.
Gdyby się nie powiodło-już tylko płukanie atomizera w spirytusie.Przerabiałem.
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.