EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By szymonorius
#281209
Witam!
Chciałem zaprezentować bardzo prosty a przede wszystkim bardzo TANI MODzik.
Opis:
Do zrobienia tego prostego e-faja użyłem najtańszych rzeczy, które myślę że każdy z Nas posiada w domu :). A wiec:
- zasilanie: bateria od Sony Ericssona
- włącznik
- trochę kabelków, opasek termokurczliwych
- pudełeczko plastikowe, nie wiem nawet po czym :)
- i 4 śrubki
z rzeczy które trzeba by było nabyć to:
1 e-papieros dowolnego typu (ja użyłem jako najtańszy oczywiście Health e-cigarette :))

Myślę że na początek swojej przygody e modowaniem e-papierosów, na próby itp., ten MOD jest w sam raz :)
Oto kilka zdjęć:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By jaro777
#281216
Liczy się pomysł -więc *ISH* .Może jakiś krótki filmik jak ten parowozik działa :?:
Awatar użytkownika
By ziutekk6
#281223
Bardzo fany mod, mógł bym prosić o jakiś dokładniejszą instrukcję wykonania go?
Awatar użytkownika
By szymonorius
#281276
jaro777 pisze:Liczy się pomysł -więc *ISH* .Może jakiś krótki filmik jak ten parowozik działa :?:


Działa ku mojemu zdziwieniu nawet dobrze. Chmury daje może i nie za duże, ale da się palić :). Filmik da się zrobić :)

noman1 pisze:fajny mod, tyle że bateria chyba słaba, ile godzin wytrzyma ??


Bateria daje rade, przy średnim kurzeniu powinna wytrzymać pół, może i dzień palenia.

ziutekk6 pisze:Bardzo fany mod, mógł bym prosić o jakiś dokładniejszą instrukcję wykonania go?


Proszę bardzo, instrukcja jest bardzo prosta, jak również wykonanie :)
Obrazek
Wszystko ładnie lutujesz, zabezpieczasz, pakujesz do pudełeczka i jaranto! :) W razie pytań pisz :)
Awatar użytkownika
By utak3r
#281313
noman1 pisze:ten switch-yk to długo nie pociągnie, za duży prąd

Wg Ciebie - ile może pociągnąć taki switch?
Awatar użytkownika
By noman1
#281329
utak3r pisze:
noman1 pisze:ten switch-yk to długo nie pociągnie, za duży prąd

Wg Ciebie - ile może pociągnąć taki switch?


to Ty mi powiedz, robisz mody ;) ja nie, jestem tylko elektronikiem a prąd jest spory
Awatar użytkownika
By utak3r
#281331
Hehe ;)
Otóż co najmniej miesiąc wytrzymają styki tego mikroswitcha. Okazuje się, że bardziej krytycznym elementem modów są przewody - a zwłaszcza ich izolacja... najlepiej spisują mi się druty nawojowe - co prawda jest trochę zachodu z ich lutowaniem, ale się opłaca :)
Awatar użytkownika
By utak3r
#281337
Chyba różnych mikroswitchy używamy :) U mnie nawet na 8V jakieś 2 tygodnie działają.
Awatar użytkownika
By wojan
#281338
U mnie padły 2 pod rząd w podobnym czasie, chociaż w indu działa po dzień dzisiejszy. Więc może trafiłem na słabą partię. Dlatego w modach stosuję proste stykowe.
Awatar użytkownika
By utak3r
#281339
Patrząc na ceny i przede wszystkim rozmiary dobrych włączników, kilka dni temu doszedłem do wniosku, że czas odejść już od tego... MOSFET wysokoprądowy kosztuje kilka zł, przerzucam się na stałe :)
Awatar użytkownika
By Muchomor
#281343
utak3r pisze:... najlepiej spisują mi się druty nawojowe - co prawda jest trochę zachodu z ich lutowaniem, ale się opłaca :)

Próbowałeś może cynować na polopirynie?
Uwaga na duszący dym!

wojan pisze:U mnie padły 2 pod rząd w podobnym czasie, chociaż w indu działa po dzień dzisiejszy. Więc może trafiłem na słabą partię. Dlatego w modach stosuję proste stykowe.

Bo INDU gubi prąd jeszcze w paru miejscach i sam wyłącznik nie jest jego najsłabszym elementem.
Awatar użytkownika
By utak3r
#281352
Muchomor pisze:Próbowałeś może cynować na polopirynie?

Próbowałem, ale dałem sobie spokój - z powodu, który wymieniłeś :)
Teraz lutownicą najpierw podgrzewam i potem zanurzam w kalafonii i pocieram pobielonym grotem. Później pozostaje już tylko paznokciem zdrapać resztki izolacji. Też śmierdzi, ale da się żyć ;) i tylko grot trzeba czyścić często.
Awatar użytkownika
By szymonorius
#281417
ziutekk6 pisze:A możesz mi powiedzieć jak ładujesz baterie? :lol:


haha :) w specjalnej ładowarce, która zwie się Sony Ericsson :)
Awatar użytkownika
By thorn_pl
#281539
Właśnie - przydałoby się gniazdo pod ładowarkę :D Bo tak to trzeba mieć tel. aby te aku naładować :P
Awatar użytkownika
By utak3r
#281556
Musiałby jeszcze mieć ładowarkę - a ta jest w telefonie właśnie, nie w kostce. Z drugiej strony, może użyć również tej od eGo.
Awatar użytkownika
By szymonorius
#281621
można i zrobić z wbudowaną ładowarką :) tylko ja szedłem drogą prostoty, i cięcia kosztów, tak aby każdy mógł sobie coś zMODzić :)
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.