EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By adud
#21358
Zdechła mi właśnie typowa ładowarka sieciowa do DSE901. I to w dość ciekawy sposób. Nie reaguje na kabel 220V (wypróbowałem kilka kabli i gniazdek :) ), natomiast na szczęście działa na napięciu 12-24V. Czy ktoś rozbierał to urządzenie? Da się wymienić jakiś element czy wszystko upchnięte na jednej płytce drukowanej?
Awatar użytkownika
By MALY001
#21359
nawet jak jest upchnięte to można wymienić... pytanie czy się opłaca i czy bawiłeś się już lutownicą??
jak nie rozkręcisz to się nie dowiesz...
Awatar użytkownika
By MALY001
#21361
ja rozkręcałem ale od milda:) a z lutownica w ręku się urodziłem :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
By MALY001
#21366
to jest moje hobby :twisted: od kolbówki poprzez transformatorówke po HotAir.... głównie naprawa telefonów komórkowych :)
By Sean4
#21372
Ja bym się nie bawił na Twoim miejscu. Na gwarancji sklep powinien wymienić od razu, a po gwarancji można ją nadal tanio kupić. Zepsuta ładowarka może zepsuć papierosa. Jednemu z moich klientów "ugotowała" 3 baterie. Wymieniłem wszystko, bo sytuacja była jasna, ale zasadniczo w takich przypadkach sprzedawca może nie uznać gwarancji (nie tylko jeśli chodzi o E-P, również inny sprzęt elektroniczny) wymigując się przebiciem na sieci itp itd.
Awatar użytkownika
By adud
#21375
Sęk w tym, że nie wiem czy ładowarka jest jeszcze na gwarancji. Mój sklep jeszcze nie odpowiedział na pytanie. Na 12/24V ładowarka ładuje dobrze i nie psuje baterii.
Awatar użytkownika
By MALY001
#21387
Sean4 pisze:Ja bym się nie bawił na Twoim miejscu. Na gwarancji sklep powinien wymienić od razu, a po gwarancji można ją nadal tanio kupić. Zepsuta ładowarka może zepsuć papierosa. Jednemu z moich klientów "ugotowała" 3 baterie. Wymieniłem wszystko, bo sytuacja była jasna, ale zasadniczo w takich przypadkach sprzedawca może nie uznać gwarancji (nie tylko jeśli chodzi o E-P, również inny sprzęt elektroniczny) wymigując się przebiciem na sieci itp itd.

może nie uznać tylko jeśli udowodni ze uszkodzenie wniknęło z naszej winy...
w przypadku braku udowodnienia naszej winy lub naszej ingerencji w sprzęt reklamacja musi zostać uznana
By Sean4
#21462
MALY001 pisze:
Sean4 pisze:Ja bym się nie bawił na Twoim miejscu. Na gwarancji sklep powinien wymienić od razu, a po gwarancji można ją nadal tanio kupić. Zepsuta ładowarka może zepsuć papierosa. Jednemu z moich klientów "ugotowała" 3 baterie. Wymieniłem wszystko, bo sytuacja była jasna, ale zasadniczo w takich przypadkach sprzedawca może nie uznać gwarancji (nie tylko jeśli chodzi o E-P, również inny sprzęt elektroniczny) wymigując się przebiciem na sieci itp itd.

może nie uznać tylko jeśli udowodni ze uszkodzenie wniknęło z naszej winy...
w przypadku braku udowodnienia naszej winy lub naszej ingerencji w sprzęt reklamacja musi zostać uznana


Prawda jest taka, że tego się udowodnić zwykle nie da (nie opłaca), więc każdy uczciwy sprzedawca wymieni wszystko:) Druga prawda jest taka, że ludzie którzy uszkodzili sprzęt z własnej zawinionej lub nie winy zwykle są uczciwi i nie reklamują tego. Trzecia prawda jest taka, że nieuczciwi ludzie też się zdarzają. Po obu stronach. Ale zgodnie z zasadą "ukradł śniadanie to obiadu nie dostał" sami się karają. Zły sprzedawca straci klientów, podejrzany klient straci możliwość zakupów.
By dr.flower
#22091
adud pisze:Zdechła mi właśnie typowa ładowarka sieciowa do DSE901. I to w dość ciekawy sposób. Nie reaguje na kabel 220V (wypróbowałem kilka kabli i gniazdek :) ), natomiast na szczęście działa na napięciu 12-24V. Czy ktoś rozbierał to urządzenie? Da się wymienić jakiś element czy wszystko upchnięte na jednej płytce drukowanej?


A na przyszłość:
Obudowa jest nierozbieralna, trzeba ją siłą rozłupywać na dwie połówki - pęka równo, później pozostaje klejenie. Sama elektronika jest jak najbardziej naprawialna, na jednej płytce drukowanej, większość elementów jest standardowych rozmiarów.
Awatar użytkownika
By MALY001
#22092
dr.flower pisze:A na przyszłość:
Obudowa jest nierozbieralna, trzeba ją siłą rozłupywać na dwie połówki - pęka równo, później pozostaje klejenie. Sama elektronika jest jak najbardziej naprawialna, na jednej płytce drukowanej, większość elementów jest standardowych rozmiarów.

hmm nie rozbieralna powiadasz... nie wiem jak to jest w przypadku ładowarek do DSE ale w tych do M401 (mild) to są śrubki ładnie ukryte pod naklejką znamionowa... wiec nieraz dobrze jest odkleić naklejki...
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.