EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By gerard88
#285494
ATOMIZER : - Graal -

Pracuję nad atomizerem bez drutu kanthal i oksydacji siatki mesh, wielkości zwykłego 510

Faza testów na gg slimie:



Założenia
- bez oksydacji kanthal - po prostu brak tego drutu grzewczego ;)
- wymienna siatka mesh 400# - również bez oksydacji
- smak jak genisis
- na gwint 510 i w takiej też obudowie
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2011, 18:00 przez gerard88, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By 2paczki
#285518
Pracuj, pracuj.
Powiedz mi tylko czy zamierzasz udostępnić projekt czy raczej wyprodukujesz "kilka" sztuk na sprzedaż?
Awatar użytkownika
By gerard88
#285545
Żeby nie było, że można się zatruć to powiem o użytych materiałach:
- złoto
- srebro
- stal nierdzewna
- cyna srebrna AG
- pasta do lutowania AG
;)
Awatar użytkownika
By 2paczki
#285550
Takie pyszności mi nie straszne :P
Serio, buduj buduj może będziemy mieli kolejnego raidiego.
Dziel się pomysłami chociażby sprzedając dobytek.
Powodzenia!
Awatar użytkownika
By gerard88
#285559
Jeszcze nie mam obudowy więc takie małe buszki ściągnąłem prowizorycznie. Jeszcze nie chcę mówić o smaku dopóki prawdziwie się tym nie sztachnę ;)
Awatar użytkownika
By gerard88
#285577
To są problemy które występują w modzie atomizera genisis. Przed każdą wymianą knota (siatka mesh) i drutu kanthal należało go najpierw zoksydować co trwało "długo" i jest dość uciążliwe.
patrz temat: viewtopic.php?f=266&t=12558

Ja próbuję zrobić atomizer bez oksydacji siatki i drutu kanthal oddający smak Hybrydy (Genisis)

Chcę też to zminiaturyzować i spróbować użyć w różnych konfiguracjach.... może się uda w FOGU albo "prawie fogu" :
viewtopic.php?f=266&t=14002

-- [scalono] 14 kwi 2011, 21:30 --

Fajnie by było gdyby trzeba było tylko zmieniać knot co jakiś czas. Może to będzie taki prawie niezniszczalny atomizer...... rozmarzyłem się *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By kch
#285613
Gerard88 - zdajesz sobie sprawę, że od tej chwili połowa Forum siedzi przed kompem i... ślini się, jak piesek na widok smakołyku?
Mi już "wara" wisi...
...prawie niezniszczalny atomizer... no,no - wszyscy tak chcemy!
Też się rozmarzyłem...
Awatar użytkownika
By dubanek
#285619
Gerard, daj instrukcję, ja zrobie i przetestuję we fogu, ciekawe czy się sprawdzi
Sam kiedyś już myslałem na takim czymś, ale mi zdolności brak :)
Awatar użytkownika
By utak3r
#285627
Czy to jest coś podobnego do tego, nad czym pracuje pailpoe?
Awatar użytkownika
By gerard88
#285630
Trochę mam problemy na stykach ale i tak daje radę. Muszę jeszcze trochę nad tym popracować w wolnej chwili.

Ale póki co:

Próba smaku :mrgreen:



mniam..... jak genisis :zakrecony
Awatar użytkownika
By gerard88
#285632
utak3r pisze:Czy to jest coś podobnego do tego, nad czym pracuje pailpoe?



Wzorowałem się na raidy, pailpoe i oczywiście peaceoffcake ;)


PS
strzykawka jest od dołu nie szczelna.....
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2011, 23:16 przez gerard88, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By utak3r
#285634
Czyli co: rurka, na której nawinięty drut i przez nią przechodzi rulonik? Wtedy rzeczywiście uniknęlibyśmy oksydacji... Daj coś więcej :)
Awatar użytkownika
By utak3r
#285638
Elektrody dotykają mesha?

-- [scalono] 14 kwi 2011, 22:20 --

Jaka rezystancja wyszła?
Awatar użytkownika
By gerard88
#285639
dotykają

Kurczę... nie mogę przylutować srebra do złączki więc mi to na razie lata w cały świat. Jak to poskładam jutro to zmierzę dokładnie (teraz mi wychodzi różna za każdym razem)
Awatar użytkownika
By gerard88
#285642
bingo :D

Siateczkę tylko chwilę pogotowałem żeby oczyścić (nie oksydowałem)

Palnik nie jest potrzebny ;)
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2011, 23:24 przez gerard88, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By utak3r
#285645
gerard88 pisze:Kurczę... nie mogę przylutować srebra do złączki więc mi to na razie lata w cały świat

To zmierz bez drutów, sam mesh zmierz na tym odcinku między elektrodami ;) Ale to już sam sobie zaraz zrobię... W każdym razie na pewno to będzie mikro-rezystancja. Niezłego mosfeta trzeba będzie dać... a i batkę będzie wp...zjadało ;) no ale jak ma dobrze dawać, to czemu nie...
Awatar użytkownika
By gerard88
#285659
utak3r pisze: a i batkę będzie wp...zjadało ;) no ale jak ma dobrze dawać, to czemu nie...


zazwyczaj baterie się ładuje a atomizery często kupuje :lol:
Awatar użytkownika
By utak3r
#285661
Nie znasz się :lol: można tyle ciekawych rzeczy z nimi robić...
Awatar użytkownika
By boogeyman
#285671
Myślałem nad czymś podobnym, tyle że knot z mesha + kanthal lutowany do drucików od atmoka 501 i też w tej obudowie. Do foga jak znalazł. Oczywiście oba wymagają oksydowania, w Twoim zaciekawiło mnie to że nie trzeba tego robić, tylko nie mam zielonego pojęcia jak to zrobiłeś :oops:
Awatar użytkownika
By utak3r
#285672
Po prostu - elektrody dotykają mesha i tym samym grzałką jest... mesh :)
Awatar użytkownika
By boogeyman
#285674
utak3r pisze:Po prostu - elektrody dotykają mesha i tym samym grzałką jest... mesh :)


Ciekawy pomysł, chociaż z elektry jestem noga, więc dużo mi to nie mówi ;) Poczekam aż projekt się rozwinie, a narazie w weekend będę próbował odpalić swojego twora ;)
Awatar użytkownika
By gerard88
#285677
z elektry to ja wiem że jest + i - :lol:

na maturze x lat temu zdawałem historię a z matmy i fizyki miałem 3je ;)
Awatar użytkownika
By utak3r
#285682
gerard88 pisze:nasiedziałem się na zagranicznych forach, oj nasiedziałem ;)

I dobrze, bo warto... zauważyłem właśnie, jak ostatnio wyciągasz stamtąd wątki tutaj ;)
Ja w sumie więcej czasu spędzam na ECF niż tutaj...
Awatar użytkownika
By gerard88
#285683
Jak coś zobaczę ciekawego to wrzucam.... ktoś musi ;)
Zawsze to pobudza wyobraźnię i ktoś może wpaść na dobry pomysł....


W moim Graalu więcej jest z systemu URLA niż genisis. W genisis trzeba niestety oksydować a w URLA tylko przemyć siatkę, zawinąć w knota, włożyć i vapować ;)

-- [scalono] 15 kwi 2011, 11:39 --

Dziwi mnie że mało kto próbuje z tym systemem (URLA). Znany jest już od dłuższego czasu. Trochę ciężko było coś znaleźć na ten temat prócz wątku pailpoe na ECF i jego rodzimym forum. Wiem że poc też próbował ale miał problemy z dużą temperaturą w tanku i na swichu.
Tu musi być jakiś problem zapewne.... mam nadzieję że mnie nie spotka bo zaczyna mi się to podobać coraz bardziej *CZAJNICZEK*

MODURLA pailpoe ma możliwość zmiany napięcia więc u niego może ten "problem" (którego jeszcze nie odkryłem) po prostu nie istnieje.

Zresztą nie będę się zamartwiał na zapas tylko działał :mrgreen:

-- [scalono] 15 kwi 2011, 11:43 --

Dla tych co nie znają, tak wygląda system genisis:




Na zoksydowanego knota nawinięty jest drut kanthal.

URLA
Obrazek



Na filmie widać że tu używa drutu kanthal????? ale tylko jako jedna elektroda...

-- [scalono] 15 kwi 2011, 17:16 --

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


EDIT:

Graal + MiniTank



-- [scalono] 15 kwi 2011, 17:31 --



-- [scalono] 15 kwi 2011, 18:43 --

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

-- [scalono] 15 kwi 2011, 18:51 --

Obrazek

-- [scalono] 15 kwi 2011, 19:21 --

Graal nie jest jeszcze stabilny. Czasami dymi jak na filmach a czasami wciskam guzik i nic się nie dzieje.

-- [scalono] 15 kwi 2011, 19:22 --



-- [scalono] 15 kwi 2011, 19:57 --


elektrody bliżej siebie

-- [scalono] 16 kwi 2011, 03:09 --

EDIT: 03.00 rano hehehe TESTY TESTY i TESTY :piwo

Ten mój projekt to nie taka prosta sprawa. Jest mnóstwo problemów i cały czas schody...

Już wiem co jest nie tak z URLA :?

Ale nic do roboty:



Jak nie uzyskam zadawalających efektów zawieszę projekt - Graal :?
Awatar użytkownika
By gerard88
#286221
@xKOCICAx - oddawaj autofeeda ;)



Jak na razie mam 2 podstawowe problemy z Graalem
1) wysoka temperatura
2) za szybko osuszany jest liquid na knocie - transport

W gg slimie jest mała bateria 10440 - jeśli działa na takim aku to to jest dobra wiadomość. Z racji tego że mod się grzeje może być to minus dla e-p z elektroniką, czy też stabilizatorami napięcia (tak mi się wydaje - trzeba to sprawdzić na jakimś EGO). Puki co nie jestem w zbyt dużej euforii jak na początku. Będę nad tym jeszcze pracował więc może znajdę odpowiedz na występujące problemy.

PS
Taki modzik atomizera bardzo ładnie się prezentuje:

Obrazek

Na tym filmie widać że Graal nie jest stabilny, raz chmurzy a raz ledwo dymek zapuści (transport liquidu!!!):


-- [scalono] 17 kwi 2011, 20:09 --

EDIT

Inna konfiguracja..... walczę z temperaturą :?

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Odizolowałem knota od body, ale ciągłe jest HOTTTTTTTTTT :oops:
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2011, 22:29 przez gerard88, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By losmoker
#286622
Nie przeczytałem całego wątku jednak wpadłem na takie coś jak grzałka PTC
Grzeje do ustalonej temperatury jeśli ją osiągnie rezystancja rośnie przez co prąd maleje.
Jest to najmniejszy grzejnik wraz z kontrolerem temperatury.
Jednak bardziej się nadaje na pogromce bobrów niż na genesisa.
Warto poszukać i sprawdzić co to

Dokładniej to szukamy po sklepach elektronicznych termistora ptc.
Tylko teraz pozostaje pytanie na jakie ohm.

Jak to sie zachowuje wobec zmiany temperatury ponoć nie tak samo czy budowa tego czegoś pozwala na wapowanie .
Jeżeli faktyczna zmiana rezystancji w funkcji temperatury jest możliwa bez dodatkowego elementu to tocoś mogło by być rewolucyjnym elementem grzejnym do sznurka krzemowego a co za tym idzie idealnym atomizerem.
Awatar użytkownika
By utak3r
#286627
losmoker pisze:Dokładniej to szukamy po sklepach elektronicznych termistora ptc.

Znajdziesz go również w co lepszych egzemplarzach tzw. żarówek energooszczędnych.
Awatar użytkownika
By darkkam1
#286631
No niestety samego termistora jako "grzałki" nie użyjesz, ale razem z grzałka jako sensor pomiarowy to tak. Tylko pytanie po co?. A zbudowany jest z tlenków: manganu, miedzi, niklu, kobaltu, glinu, wanadu i litu, jakoś smakowo odstrasza :)
Awatar użytkownika
By gerard88
#294990
Prace trwają nadal ;)

Jednakże jakby ktoś chciał popróbować i rozwiązać główny problem tego atomizera: czyli przegrzewanie się układu to zapraszam...

Obrazek




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu podobnie jak Pailpoe zastosowałem rurki platerowane złotem:

Obrazek

Po wycięciu odpowiednich fragmentów łączymy je do srebrnych drutów za pomocą lutu AG

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Na poprzednich filmach pokazałem jak działa na aku 18650 na powyższym układ połączony do gg slima z prawie rozładowaną baterią.
Awatar użytkownika
By gorzynski122
#295245
Przeglądając ten wątek nasuneło mi się kilka przemyśleń jak maksymalnie uprościć tą konstrukcję. Spróbuje to opisać ale musicie użyć wyobraźni.
Potrzebne nam by były 2 x złącze atomizera i rurka stalowa z atomka lub kartka,uszczelka jak na zdjęciu powyżej + narzędzia do cięcia i wiercenia oraz lutownica.
Do jednego ze złącz montujemy uszczelkę jak na zdjęciu powyżej, na złączu bez uszczelki lutujemy od góry biegun + z -.Przycinamy rurkę z atomka na wysokość 15mm (wartość czysto teoretyczna). Na obydwu końcach rurki mocujemy (lutujemy, kleimy, wciskamy, jak myślicie) po złączu atomizera. Wyszło nam coś w rodzaju długiej przejściuwki z tą różnicą że po obu końcach mamy złącza atomizera. Teoretycznie w środku rurki pomiędzy środkowymi stykami mamy 1cm miejsca. Wyobraście sobie teraz że złącza atomizera są pozłacanymi rurkami oraz + i - biegunem jak u gerarda na powyższych zdjęciach. Środkowy styk w złączu z uszczelką jest biegunem + a zlutowane złącze biegunem -. Pomiędzy złączami musimy jeszcze jak najbardziej podziurkować rurkę stalową żeby gdzieś nasza para mogła odparować.
Knot z mesha musi mieć taką średnice żeby ciasno wchodził w dziurki powietrzne w złączach. Wkładamy knot tak żeby z strony niezalutowanego złącza wystawał na 1 mm. Nacinamy krzyżyk od spodu na meszu i robimy kołnierz. Wkręcając tak zrobiony atomizer w baterie kołnierz z wystającego knota będzie skręcony i będzie dobry styk bez lutowania. Środkowy styk na którym jest kołnierz z knota jest biegunem + a rurka i zlutowane górne złącze biegunem - . Bardzo zagmatwałem ??? :zakrecony
Awatar użytkownika
By gorzynski122
#296633
Gerard może byś kiedyś pokusił się o stworzenie genesis-a na podstawie giantomizera, wiele osób by to zainteresowało. Zwracam się do ciebie bo jesteś prekursorem genesis i chyba najlepiej go w Polsce opanowałeś.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.