EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By dzaman
#446129
do póki nie zrobia konkretnych badań to bedzie jeszcze 1000 takich artykułów nic nie mówiących tak naprawde
Awatar użytkownika
By PucH2
#446131
"Jak informuje portal biomedica.pl, z badań polskich naukowców wynika, że w aerozolu generowanym z e-papierosów, płynach oraz wkładach z nikotyną mogą znajdować się potencjalnie toksyczne związki chemiczne. "Badając produkty znajdujące się na polskim rynku, w niektórych z nich wykryliśmy śladowe ilości formaldehydu, acetaldehydu, akroleiny, toluenu, m-, p-ksylenu, N-nitrozonornikotyny (NNN), 4-(metylonitrozoamino)-1-(3-pirydylo)-1-butanonu (NNK), kadmu, niklu i ołowiu. Chociaż ilości tych związków były znacznie niższe niż w dymie papierosowym, nie potrafimy dziś określić skutków zdrowotnych, jakie nieść może ze sobą wieloletnie stosowanie e-papierosów" - stwierdza dr Maciej Łukasz Goniewicz, toksykolog zajmujący się e-papierosami w Śląskiej Akademii Medycznej i Queen Mary University of London."
Nie neguje lecz ciekawi mnie skąd są te trucizny i metale ciężkie. Sznurek? Aromat? Kantal? Czy po prostu garażowe wytwarzanie.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.