EPF
Aromaty do tworzenia własnych kompozycji smaków liquidów stosowanych w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By szperaczz
#394752
Jest temat o liquidach, to pora by powstał o aromatach.
Jest to mój pierwszy kontakt z tymi aromatami, ale na pewno nie ostatni :mrgreen:
Na pierwszy ogień poszedł :
Totally Wicked Patriot Melon- z wielką ostrożnością podszedłem do tego aromatu, ale nie zawiodłem się. Soczysty melon, bez domieszek chemii, nie za słodki, nie męczy. Użyte proporcje 2kr/1ml baza DNB. W takich proporcjach smak nie jest nachalny, ale wyczuwalny dość dobrze.

Totally Wicked Patriot Mocha- pyszna śmietanowo-biszkoptowa kawa, delikatna, lekko słodkawa. Proporcje 2kr/1ml DNB. Odczucie palenia dobrego papieroska, przy filiżance dobrej kawy.

Totally Wicked Patriot ICE- lekko miętowy, dający odczucie chłodu. Proporcje 1kr/1ml DNB. Zbliżony smak do West Ice. Nie jest nachalnie miętowy, fajnie się go pali (odczucie miętowej świeżości)

Totally Wicked Patriot Capuccino- prawdziwe dobre capuccino. Śmietankowo-kawowe. Proporcje 2kr/1ml DNB.

Totally Wicked Patriot Cinnamon- wyczuwalny smak cynamonu, w proporcji 2kr/1ml DNB nie powala. Do samodzielnego użycia jest dość dziwny, może jako dodatek do mieszanki na innym aromacie będzie lepszy.

Totally Wicked Patriot Watermelon- prawdziwy soczysty arbuz. Jak na razie mój faworyt smaków owocowych. Proporcje 2kr/1ml DNB. Bardzo przyjemny smak arbuza, nie męczy, przyjemny do dłuższego wapowania.

CDN.
Awatar użytkownika
By Siarek
#396149
TW Red Label Mint Chocolate (na DNB) - Coś jak czekoladki miętowe, miłe w smaku, nie mdli ani nic - też 2kr/ml, identyczne jak ichny liquid pod tą samą nazwą.

TW Red Label Watermelon - delikatnie słabszy smak niż Patriot, ale nadal przy 2-2.5kr/ml bardzo soczysty arbuz.

TW Patriot Pear - Gruszka. Czysta, soczysta gruszka. 2kr/ml, na DNB

TW Red Label Black Tea - Idealnie oddany smak Lipton Ice Tea przy 2kr/ml

(więcej potem)
Awatar użytkownika
By Neamhain
#397939
Red Label:

Black Tea - obecnie mój nr 1 spośród wszystkiego do palenia. pyszna, zielona, lekko cytrusowa Ice Tea.
Lychee - smakuje dokładnie jak owoc, słodkie ale nie przesadnie.
Coconut - w końcu coś, co smakuje jak kokos, a nie landrynki
Granny's Apple - bardzo dobre, kwaśne jabłko
Pear - słodka, soczysta gruszka, bez cienia chemicznego posmaku ;)
Minty Chocolate - rewelacja, smakuje dokładnie jak angielskie czekoladki z miętowym nadzieniem. i jest to smak czekolady, a nie czekoladopodobny.
Caramel Mocca - nie przepadam za kawowymi liquidami, ale spośród wszystkich z którymi miałam do czynienia ten był najlepszy, więc wszelkim kawoszom na pewno zasmakuje
Watermelon - do palenia nawet przez cały dzień i więcej, spośród arbuzów jak dla mnie najlepszy
Pomegranat - jeśli komuś smakuje owoc, to liquid będzie też odpowiadał: lekko gorzki i bardzo aromatyczny
Raspberry - przypomina nie tyle owoc, co jogurt malinowy, ale jest bardzo dobre
Peach - pyszna, dojrzała brzoskwinia w środku lata, że się tak ładnie wyrażę.
Jasmine - i tutaj oszalałam, uwielbiam jaśmin, a ten aromat spełnia moje wszelkie oczekiwania, genialny kwiatowy aromat i przy okazji zacne kadzidełko do pokoju :)

Patriot:

Kiwi - nie do końca smak owocu, ale wciąż dobre, także pomieszane z odrobiną mięty
Pear - podobnie jak RL, bardzo dobra i gruszkowo-niechemiczna :)


Podsumowując : od TW nie paliłam jeszcze nic, co by mi nie smakowało, a powiem wręcz, że najchętniej nie paliłabym nic innego. Przebija wszelkie liquidy, kupne i samoróbki. Warte swojej ceny.

(mieszane z DNB!)

EDIT: z uwagi na popsucie się bazy DNB i brak odpowiedzi ze strony samego producenta chwilowo nie mieszam na ich bazach i mieszać nie będę, ewentualne pytania co z czym na PW.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2012, 15:45 przez Neamhain, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Prorok
#402482
No to teraz kolej na mnie.
Red Label:
1. Kamel- Bardzo dobry tytoniowy smak, przyjemny do wapowania na co dzien Ocena 10/10
2. Cohiba- smak dobrego cygara wraz z nutka sliwki dobry do codziennego wapowania Ocena 9/10
3. Peace- Slodki smak tytoniowy wyczuwalne jezyny/jagody Ocena 8/10
4. Black devil - Bardzo mi podszedl ten plyn mocny tyton z aromatem owocowym Ocena 10/10
5. Stete Express- Przyjemny smak tytoniowy z nutka karmelu bardzo mi smakuje Ocena 10/10
6. Black Tea- Herbatka "NESTEA" ot tyle :P dobry Ocena 9/10
7.Green Tea- Herbatka "NESTEA" Zielona :D Ocena 7/10
8. Cappucino- Bardzo dobre cappucino nie za slodkie nie za gorzkie dobre jako przerywnik od tytoniowych plynow. Ocena 9/10
9. Kokos- Kokos 10/10
10. Rum- RUM 10/10
Patriot:
1. Watermelon- Nie moj smak, przypomina mi niedojrzalego Arbuza Ocena 3/10


Na temat Kokosa i Rumu nie wypowiadam sie wiecej gdyz zostaly zakupione w celu odnalezienia tajemniczej mixtury z przed lat :), dzis dokupilem kolejne 5 aromatow w celu zmieszania ow mixtury.

Wszystko mieszane na czysciutkiej bazie PG 52mg/ml rozcienczonej PG i VG do 18mg/ml .

POzdrawiam
Awatar użytkownika
By Neamhain
#406218
No to czas na kolejną porcję.

Patriot:
Orange clove - pyszności, bardzo lubię korzenne przyprawy, więc tutaj połączenie goździków ze słodką pomarańczą... ach. Zdatne do dłuższego palenia! :)
Grape - dobre słodkości, smak dokładnie taki jak napój fortuny o smaku białych winogron
Strawberry Tart - smak bardzo dojrzałej truskawki z lekko nutką 'czegoś', mi przypomina kruche ciasto.
Pineapple - dojrzały ananas, bardzo słodki, w smaku przypomina owoc, a nie aromat owocopodobny.

Zamówiłam też ze strony TW aromaty Dekadent. I tak oto:

Passionfruit - czy tam po naszemu marakuja. Owoc sam w sobie bardzo, ale to baaaardzo lubię, ubolewam nad faktem, że ciężko go dostać. Aromat jest pierwszorzędny, chyba wskoczył na moje pierwsze miejsce, wyprzedzając herbatki TW ;) Nie za słodki, lekko cierpki, tak jak owoc - pycha!
Guava - aromat delikatnie słodki, specyficzny, bardzo 'lekki'. Wzięłam go na próbę jako wielką niewiadomą, ale jak najbardziej smakuje. Owocu niestety nigdy nie jadłam, więc nie mogę dać porównania co do wierności smaku :)
Awatar użytkownika
By donjohn
#407144
camel red label - bardzo zbliżony smakiem do liquidu redl label kamel . Nie za słodki nie za gorzki z lekką nutą ziół( ale bardzo mało)
statex black label - zero podobieństw do znanych mi liquidów 555, Lekki tytoń bardzo smaczny
A teraz moje największe zaskoczenie :D
arbuz - no normalnie wymiata wszystko . Smakuje jakbmy jadł wląsnie arbuza , rześki bardzo aromat , śiwtny przerywnik od tytoni
marakuja - no normalnie pychota , słodki lekko cierpki świetny jest

Na bazie TL cdn ..........
Awatar użytkownika
By adamson
#407190
Real Tabs- po rozrobieniu z DNB, smak jak liquid Real Tabs Black Label
Cuban Cigar- przy 2 kr na ml super smaczek tytoniowy.
Awatar użytkownika
By xtigerx
#411807
Tw -Red Label -Red Bullion-2kr./ml.DNB Dobry jak ktoś lubi redbulowy Liquid
Tw - Red Label -Coffee - 2kr/ml.DNB Delikatna kawka , szkoda tylko że z mlekiem
Więcej ,jak będę miał porządną bazę a nie ten syf.
Awatar użytkownika
By vincent
#412035
Echhh - niech Wam będzie ... :wink: .
Dziś zamówiłem:
- Red Label Tobacco Concentrate: Black Devil
EDIT: 01.03.2012
Ewidentnie tytoniowy z nutą owocową i delikatnymi goździkami w tle. Nie jest chemiczny. Delikatnie słodki. Można palić zaraz po wymieszaniu z bazą. Aromat intensywny. W pomieszczeniu delikatnie wyczuwalny, nie nachalny. Można stosować go mniej niż zalecane lub jako kombinację z np. bazą Universal, DNB czy innymi aromatami - może być bardzo ciekawie. Dawkowanie standardowe jak zaleca TW - 2kr/1ml bazy, lecz można dać mniej, bo dość intensywny.
Mnie smakuje, ale jako jedny aromat może się znudzić zwolennikowi tytoniowych smaków.

- Red Label Tobacco Concentrate: Turkish Tobacco
EDIT: 01.03.2012
Nie wiem co to jest ... dla mnie mało intensywny. Praktycznie nie wyczuwalny. Nie mogę nic więcej napisać o tym aromacie. Bez rewelacji.
- Red Label Tobacco Concentrate: Cigar
EDIT: 29.02.2012r.
Nie jest chemiczny. Zaraz po wymieszaniu jest to całkiem dobre do palenia. Smak - raczej cygaro sobie wyobrażałem nieco inaczej, ale nie do końca. Czuję delikatne liście tytoniu które dominują. W oddali jakieś subtelne zioła. Ewidentnie jednak aromat jest tytoniowy. Ponadto jest słodkawy, lecz nie za bardzo - w sam raz. To nie jest ordynarne cygaro, a takie bardziej szlachetne. Dym delikatnie czuć, bardzo przyjemnie - nie nachalnie. Dawkowanie standardowe jak zaleca TW - 2kr/1ml bazy, lecz można dać mniej, bo dość intensywny.
Mnie smakuje - nie mam zastrzeżeń. Po zmieszaniu z bazą napewno nie ustępuje fabrycznym liquidom. Nie mieszał bym go z bazami aromatyzowanymi. Dobry do palenia na co dzień.

EDIT: 02.03.2012r.
Wapowanie po kilku dniach "przegryzania" z bazą, zasila baniak z nowym 510ST Boge na pokładzie (4,2V) - dobre to. Wyraźny tytoniowy smak. Delikatny tytoń lekko słodki. Więcej na jego temat nie będę pisać, ale jak mi braknie to napewno zamówię.
- Red Label Tobacco Concentrate: State Express
EDIT: 05.03.2012r.
Po czasie żadna rewelacja. Aromat delikatny, tytoniowy, nie chemiczny. Dla mnie za słaby. Może służyć jako "podkład" do innych wyraźniejszych aromatów. Nie jestem w stanie opisać go dokładniej, bo mało co czuję przy tym aromacie.
- Red Label Tobacco Concentrate: Gold Virgin
EDIT: 05.03.2012r.
W tym przypadku jakbym palił samą bazę.

1. Wszystkie aromaty rozcieńczałem w stosunku 2 kr/1 ml bazy VPG (zgodnie z zaleceniami TW).
2. Testy: atomizer bezmostkowy do dripu, w niektórych przypadkach również liquinator 510 ST. Napięcia dobireane tak, żeby nie było bobra.

Reasumując:

W moim przypadku jedynie aromaty CIGAR i BLACK DEVIL się przyjęły. Pozostałych chyba będzie trzeba dodać więcej niż się zaleca, ale ze względu na małą ich aromatyczność więcej nie zakupię i nie mam pewności czy nawet w większym stężeniu będzie inaczej.
Żaden z zakupionych nie zalatywał chemią.

PS. Przesyłka dotarła w ciągu 8-miu dni :) .
Ostatnio zmieniony 05 mar 2012, 09:34 przez vincent, łącznie zmieniany 7 razy.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#412150
piotradamczyk13 pisze:Jest ktoś w stanie porównać samogony na bazie aromatów TW do "firmowych" liquidów?
Lepsze/gorsze/inne?

Na bazie aromatów czy aromatów i bazy TW?
W pierwszym wypadku to nie wiem, w drugim - są prawie identyczne jak liquidy TW. Mam na myśli aromaty Patriot, oczywiście. Tobacco Americano, M/Borough i Camal są również bardzo podobne do ich odpowiedników w Halo. Z tym, że Halo ma dużo bardziej gęstą bazę. Do JC nie są podobne.
Jeżeli przez firmowe rozumiesz również chińskie wynalazki, to owszem, samogony TW są dużo lepsze. Z naciskiem na dużo.
De gustibus non est disputandum, oczywiście, ale sama jakość aromatu, czystość smaku i brak innych - zwłaszcza chemicznych - posmaków, moim zdaniem stawia je wyżej od produktów, które możemy kupić gotowe. No chyba, że to produkty TW ;)

Jak znajdę chwilę, to napiszę o tym, co ja próbowałem. Na tę chwilę podpowiem tylko z dawkowaniem aromatu - na forum TW można dostać dokładne przepisy, tak jak oni to dają w swoich liquidach.
http://www.totallywicked-eliquid.com/forum/index.php#4

Edit - no i znalazłem chwilkę. Poniżej opisy tego, czego miałem okazję próbować.
Red Label Tobacco Concentrate Flavour: Mild 7 - paskudztwo, w niczym nie przypomina Mild7 od Casablanki czy E-Jacka. W sumie ciężko mi określić ten aromat, mnie nie smakował, więc nie testowałem zbyt długo.

Red Label Flavour Concentrate: Watermelon - arbuz, bardzo dobry smak, naturalny. Prawie tak dobry jak prawdziwy :)
Red Label Flavour Concentrate: Red Wine - wąchając buteleczkę, można wyczuć aromat dobrego wytrawnego wina. Niestety zapach nie odpowiada smakowi, który raczej przypomina niezbyt dobry szampan dla dzieci. Taki landrynkowy. Po chmurzeniu moja dziewczyna powiedziała, że czuć ode mnie winem :)
Red Label Flavour Concentrate: Dr Pipper - niestety, nie jest to odpowiednik tego wspaniałego napoju. Raczej coś w stylu landrynkowego napoju energetyzującego.
Red Label Flavour Concentrate: Black Tea - pyszna! Delikatna herbatka z leciutką nutką cytryny. Można chmurzyć na okrągło. Spośród nietytoniowych to jeden z moich ulubionych.
Red Label Flavour Concentrate: Osmanthus Fragrans - perfumowany, dosyć dobry. Taki kwiatowy. Nie wiem, jak smakuje osmantus, więc nie porównam. Dobry jako przerywnik, do dłuższego chmurzenia raczej się nie nadaje, chociaż myślę, że komuś mógłby posmakować.
Red Label Flavour Concentrate: Angelica - arcydzięgiel. Dobry, korzenny aromat. Może zastępować tytoniowe. Lekko słodkawy smak.
Red Label Flavour Concentrate: Oats - owies. Dziwne, prawda? Kriss mi kiedyś powiedziała „jak można chmurzyć owies?” ;) Otóż można i jest bardzo smaczny. Smak jest delikatny, aromat owsa wyczuwalny, ale nie nachalny. Nie mylić z płatkami owsianymi. Ja go lubię, na drugim miejscu po herbacie.
Red Label Flavour Concentrate: Dark Plum - co tu dużo gadać, śliwka. Dobry aromat, śliwka smakuje jak śliwka.
Red Label Flavour Concentrate: Champagne - taki szampan dla dzieci, landrynkowy, nawet może być, ale bez szaleństw.

Patriot Range Flavour Concentrate: Rootbeer - piwo korzenne. Aromat odrobinę pierniczkowy, ale wytrawny. Trochę ciężko określić ten smak, na forum TW Amerykanie twierdzą, że faktycznie smakuje jak piwo korzenne. Mnie odpowiada.
Patriot Range Flavour Concentrate: Pomegranate - dupa nie granat. Słodkawy, jakiś taki dziwny. Spodziewałem się czegoś innego, bo lubię te owoce. W tym wypadku się zawiodłem.
Patriot Range Flavour Concentrate: Bubblegum - guma jak guma, taka balonówka. Jak ktoś lubi, to polecam :)
Patriot Range Flavour Concentrate: Kamel - na początku uwaga - to nie jest taki Camel, o jakim myślicie i do jakiego jesteście przyzwyczajeni. Nie ma nic wspólnego z Camelem Red Label. Jest wytrawny, nie ma nawet cienia orzechowego posmaku. Jak pierwszy raz go spróbowałem, to mi zajeżdżał jakąś sosną lub wręcz jałowcem. Za drugim razem przepadłem - jest bardzo dobry. Dzięki swojej wytrawności smakuje mi dużo bardziej niż Camele innych producentów. Mój numer 3!
Patriot Range Tobacco Flavour Concentrate: M/Borough - też Marlboro różniące się od innych produktów o tej nazwie. Dużo lepsze! Łagodny tytoń, chociaż aromat jest wyraźny. Bardzo przyjemny zapach. Mój numer 2, chociaż ostatnio zaczyna walczyć o numer 1. Jak mu pójdzie?
Patriot Range Tobacco Flavour Concentrate: Tobacco Americano - tytoń w najczystszej postaci. Nie palony, lecz taki zapach jak po otwarciu paczki tytoniu. Przy chmurzeniu wspaniale unosi się w powietrzu. W smaku delikatny, smaczny, niesłodki. A ten aromat tytoniu... Zdecydowanie mój numer 1, już od długiego czasu.

Decadent Vapours Flavour Concentrate Flavour: Aromatic - ziołowy, złożony aromat, wytrawny, dosyć smaczny. Może zastąpić tytoniowe, zwłaszcza przy napojach nie dla dzieci. Mnie smakuje, ale moim zdaniem nie nadaje się na podstawowy aromat do codziennego chmurzenia.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2012, 20:35 przez Riccardo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By VapersIsland
#412367
Skoro mowa o aromatach to i ja wypowiem parę słow krytyki. Od roku marka TW wita mnie każdego poranka. Palę głownie to co lubie najbardziej ( jak każdy chyba ) lecz jednak mialem okazje testować większą część owoców i tytoni. Napsze troche o tych które pamiętam. Aromaty miętowa recenzowała moja żona.

Zacznijmy od Red Label:

Apple: Słodkawy, delikatnie kwaskowaty o wyczówalnym aromacie swiżego jabłka. Odświeżający. Świetnie łączy się z aromatem Patriot Ice - ja mowie na to "tymbark". Ocena 7/10 tymbark Ocena 9/10

Apricot: Morela, lekko mdła. Dobry przerywnik od mocnych tytoni. Wymiotna na dluższą metę. Ocena: 3/10

Watermelon: Aromat delikatniejszy od patriota ale równie soczysty i odświeżający. Doskonały w połączeniu z ICE. Ocena: 8/10

Vanilla: Osobiście nie przepadam. Mdły jak flaki z olejem Ocena 3/10

Black Tea: Świetna herbatka. Intensywna i wyrazista, z lekkim posmakiem cytryny. Ocena 9/10

Tutti Frutti: Mix owocowy. Idealny dla fanów słodyczy i owocowych landrynek. Ocena 7/10

Cherry: Tu miłe zaskoczenie. Wisienka najlepsza jaką miałem okazje palić. Intensywny smak i lekka kwaskowatość przy jednoczesnym zbalansowaniu słodyczy daje "owocowcom" nie lada gratke Ocena: 9/10

Clove: Goździki. Intensywny ziołowy smak. Mocno wyczuwalny w powietrzu. Świetny dla fanów zielonego ;) Ocena 9/10

Coconut: Kokos nic dodać nic ująć Ocena: 10/10

CoolMint : Smak taki jak orbitki light - miętowy i delikatnie słodkawy. Ocena: 9/10

Spearmint : Nazwa mówi sama za siebie. Nie męcząca delikatnie słodkawa. Ocena: 8/10

Peach : Delikatnie mdły aromat. Dobrze komponuje się z Ice który zastępuje mdłości nutka orzeźwienia Ocena: 6/10

Ginseng : Ziołowy. Nic specjalnego. Ocena: 3/10

GrapeFruit : Jeden z moich owocowych ulubieńców. Gorzkawy, lecz bardzo dobry wyczówalny smak grejfruta. Ocena: 10/10

Melon : Bardzo dobry aromat owocowy. Nie jest mocno wyczuwalny skąd zalecana proporcja przez producenta - 15/20%. Nadaje sie na dluższy vape. Ocena:8/10

StrawberryCake : Pyszny torcik truskawkowy - słodki jednak nie za mdły. Dobry przerywnik pomiędzy intensywnymi tytoniami. Ocena: 8/10

RedBullio: Energetyk. Fajny raz na jakiś czas Ocena: 7/10

Następnym razem postaram się napisać troche o aromatach Black Label i Patriot.
Dodam, że aromaty w większości były testowane na bazie platinum Ice od TW a odczucia są moimi prywatnymi i mogą Ciebie nie dotyczyć ( gusta i guściki )

Pozdrawiam *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By wodz11
#416500
Ice - jak dla kogoś, kto zszedł był z analogów właśnie przy West Ice - jak znalazł.
zwłaszcza na dolnogrzałkowcu z chłodnym dymkiem :) Ekstra.
Odrobinkę słodkawy (naprawde ciutko), mozna wapować dłuuuuugo.
OCENA - 9/10

PS. 16mg/ml wapowane na CS3
Awatar użytkownika
By knak
#443121
A tak narazie wytestowalem:
Coconut RL - Czysta kwintesencja kokosowych wiorek. Nie wyobrazam sobie bardziej kokosowego plynu :)
Peppermint RL - Lepszej firmowej miety nie palilem. Ostra, orzezwiajaca - cod, miod i malina. Bede zamawial to hurtowo :)
Pinacolada RL - Tu przyznam sie troche zawiodlem. Smakowala mi jak kokos po rozcienczeniu 5 krotnym :(
Pineaple RL - Kwintesencja ananasa - slodki, pysznym, naturalny - napewno zamowie wiecej nastepnym razem.
Milk chocolate - RL - Wydaje mi sie bardziej mleczna niz czekoladowa. Szalu jak dla mnie nie ma.
Pepsi Cola RL - Najlepszy lizak o smaku coli. Co prawda najlepsza cola jaka palilem, ale dalej jak dla mnie to tylko lizak o smaku coli.
Cherry RL - Taka slodko, kwasna mi sie wydaje. Mi nie podeszla - ale znajomy stwierdzil, ze to najlepsza wisnia jaka palil.
Strawberry Tart PR - Slodka truskaweczka i posmakiem ciasta tak jak w opisie. Pychotka.

Baze PG bralem z Inawery, dodawalem 20% VG z inawery, PG z TW i 20% aromatu (15% w przypadku miety).
By budzikson
#443325
Wszystkie mieszane na bazie od tl (60pg/30vg)
Red Label:
1. Statex Express - inny niż od rm1 (boge), nie podobny do żadnych 555, lecz jest w nim to coś. Podobny do orzeszków. Dobry analogowy nie drażniący. dawkowany 2-3 krople na 1 ml bazy. Moim zdaniem jeden z lepszych aromatów typu Statex Express/555 do codziennego palenia.
2. M/Borough - dobry tytoniowy, trochę męczący. Nie podobny do żadnych usa mix itd itp. Od czasu do czasu dla zmiany smaku polecam, ale do codziennego nie za bardzo, smak i zapach nie do opisania, dawkowany 2 krople na 1 ml bazy wystarczy a nawet powiem że za dużo. Po dłuższym wapowaniu podobny do Mild Black ale zdecydowanie lepszy.
3. Cohiba - świetny, dobry cygarowy najlepszy cygarowy jaki paliłem, oprócz cygara wyczuwam suszoną śliwkę. Dawkowany 2-3 krople na 1ml bazy.
4. Black Tobacco - słabo wyczuwalny przy małych ilościach dawkowany 4 krople na 1ml bazy. Jakiegoś tytoniu, czy analoga nie czuć, lecz czuć chałwą i jakimś migdałem. Do codziennego palenia.

Patriot Range:
1. Watermelon - zapach nie ciekawy, lecz smak arbuza z czymś jest i to nawet bardzo miły. Dla mnie męczący od czasu do czasu można popalić. Dawkowany 2-3 krople na 1ml bazy.
2. Mocha - mój ulubiony kawowy smak, delikatna kawa z pianką, pychotka. Dawkowany 2 krople na 1ml bazy. Do codziennego palenia.
3. Cinnamon - świetny zapach z butelki podobny do znanej gumy Big Red. Na wieczory przy winie wspaniały. Dla miłośników tej gumy w sam raz. Dawkowany 2-3 krople na 1ml bazy.
4. Chocolate Strawberry - więcej czekolady niż truskawki. Zapach z butelki sama truskawka, przy paleniu czuć czekoladę która przewyższa truskawkę. Świetny, nie mdły w porównaniu do innych czekolad np. z rm1. Dawkowane 2-3 krople na 1ml bazy.

Decadent Vapours:
1. DY4 - karmel tytoniowy. Niby miał być Decadent Vapours lecz pod naklejką z tą nazwą jest Black Label. Świetny lepszy od RY4 flavourt'a. Podobny do RY4 z boge lecz trochę lepszy. Dawkowane 2 krople na 1 ml bazy.
2. Tequila - nie wyczuwam tego alkoholu, ani żadnego jaki znam. Może być lecz są lepsze alkoholowe. Dawkowane 2 krople na 1 ml.
3. Brandy - świetny zapach z butelki i smak jak prawdziwa brandy może whisky. W połączeniu z aromatem twojliquid cola daje fajny posmak drinka whisky z colą. Dawkowanie 2 krople na 1ml.
4. Smokey Bacon - jakiś bekon jest ale w małych ilościach wyczuwam w nim analoga, dziwny lecz zaskakujący pozytywnie. Dawkowane 2 krople na 1ml bazy.
5. Extra Stout - - piwko korzenne, przyjemny smak, do piwa polskiego w sam raz. Na codzienne palenie nie bardzo ze względu na dziwny zapach po paleniu w pomieszczeniu. Aromat jest bardzo ciemny i bardzo brudzi kartomizer na pewno dla estetyków takich rzeczy ten aromat odpada. Dawkowane 2 krople na 1ml bazy.

Szkoda, że patriot range zostaje powoli wycofywany bo są świetne lepsze od red label myślę że firma totally wicked powinna zrobić na odwrót właśnie tego red labela wycofać.
Sprostowanie odnoście decadent vapours takie że nie jest to aromaty pod brandem totally wicked i jak narazie są one dla mnie najlepsze jakie paliłem.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2012, 18:34 przez budzikson, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By szczuro
#445647
ICE - rewela
Patriot Kamel - niedobre
Red Label Camel - ujdzie, ale z liquidem TW RED LABEL CAMEL, nie ma to nic wspolnego
Watermelon - sam melon, taki sobie
Awatar użytkownika
By Neamhain
#448114
Red Label:

Hazelnut - oszalałam, smakuje jak orzechowe, kremowe nadzienie z czekoladek, jednak nieco mniej słodkie. Ale nie zmienia to faktu, że jest absolutnie przepyszny, jak dla mnie :)

Blackurrant - czuć, że to czarna porzeczka, ale raczej z gatunku cukierkopodobnych; na kartomizerze potwornie mdła, za to na dobrym atomku można się nią nacieszyć

Lemon - nie za słodka cytrynka, przypomina nieco napój Lemon Nada od cappy ;)

Ginger - imbir pełną gębą, więc jeżeli ktoś lubi takie klimaty to jak najbardziej; podrasowany wyżej wymienioną cytryną (3/4 imbiru, 1/4 cytryny) daje bardzo ciekawy efekt, mi smakuje niesamowicie

Apricot - mdłe, mdłe i jeszcze raz mdłe, dodatkowo niezbyt morelowe, moje pierwsze zupełne rozczarowanie od TW. Palę zmieszane z lq które są lekko kwaśne, wtedy jest znośne

Green Tea - dla fanów 'realnej' zielonej herbaty, lekko cierpki w smaku, delikatnie cytrusowy

Grapefruit - szczęśliwie nie jest to wersja słodka i perfumowana, nieco gorzki, faktycznie czuć owoc

Ginseng - podobnie jak ginger tylko dla fanów aromatów korzennych czy tam ziołowych, bo jest dość specyficzny, ale dla mnie z racji upodobania to takich smaków - ok

Goji berry - bardzo specyficzny, niby lekko słodki, niby lekko gorzki niby... ciężko mi go określić czy porównać, chyba specyficzny to jedyne słowo którego mogę tutaj użyć ;)

Red jujube - tutaj podobnie jak wyżej mam problem ze znalezieniem odpowiednich słów - jest dziwny, ma lekko kwaskowaty, owocowy smak. i ten, i powyższy aromat to jednak może być brany wyłącznie na własną odpowiedzialność - da się palić, tyle mogę powiedzieć, ale nic mi nie urwały
By mati.s1991
#526955
Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w te aromaty ??:) bo kupiłem z inawery i to jest katastrofa :p vpg 10mil + 53 krople aromatu i zadnego smaku nie wyczuwam ^^^
Awatar użytkownika
By kullub
#528974
Podzielam - moje subiektywne odczucie co do 3 smaków które zakupiłem:
Capuccino - z Inawery była lepsza
Karmel Mocca: ani karmel ani mocca jak dla mnie - tak kawa
Watermelon: Melon bardziej niż WaterMelon- ten przynajmniej smakuje.

Jak pisałem wyrażam swoje subiektywne odczucia. Preferuje osobiście aromaty innego znanego producenta z zagranicy.

Oowad700 pisze:Red Label
State Expres-bez rewelacji
Turkish Tobacco-to samo
Nie są złe,ale ochy i achy zupełnie nie uzasadnione.
Awatar użytkownika
By Eisenheim
#532242
Dobrze, że jest taki temat.
Na początek mieszałem z DNB - przez pierwsze dwa dni "wow ahh ohh", po dwóch dniach "eeeeeeee uuuuu".
I zrezygnowałem.
Później na drugi ogień poszło Power Smoke VPG - to samo co z DNB, ale też nie tak jak powinno być.
Przełomem okazała się baza PG hangsena w proporcji z gliceryną 50:50
Leżakowane tydzień, wstrząśnięte nie mieszane, testy na bezmostku.

Ice Menthol - słodka i bardzo dobra cukierkowa mięta - taka jak kiedyś była w miętusach w metalowej, okrągłej puszcze - 8/10
Banana - dojrzały ale delikatnie cierpki banan. Taki, jaki jadłem w Chorwacji kupiony na straganie a nie w polskim Tesco, rewelka - 9/10
Melon - po prostu melon, nic specjalnego, jako przerywnik w sam raz - 6/10
Coshiba - suche cygaro ze śliwką. Dobre, ale nie rewelacyjne - 5/10
Columbia Coffee - mocna, gorzka kawa, bez mleka. Bardzo dobra - 8/10
(tutaj warto zaznaczyć, że ten kawowy aromat super komponuje się z aromatem Banana, z przewagą banana. Wychodzi bananowa, mocna kawka)
Tabacco Menthol - orzeszki z chłodem w paszczy, słodki, ale fanatykiem orzeszków nie jestem - 4/10

Na razie tyle. Reszta się gryzie.
Awatar użytkownika
By saradonin
#532529
Niech będzie, że i ja się dopiszę. Opinie bardzo subiektywne, nie służą celom reklamowym ani dyskredytacji.

Red Label Flavour

  • Black Tea - ten aromat uważam za najlepszy spośród oferty TW i najlepszy herbaciany smak spośród bardzo licznych przeze mnie próbowanych, doskonała lekka czarna herbatka z odrobiną cytryny; trochę jak Nestea, lecz mniej słodka
  • Dr. Pipper - ani odrobinę nie przypomina napoju, od którego wzięła się nazwa, ale coś w nim jest, bliżej nieokreślony smak, który jednak polubiłem
  • Apple - świetne lekko kwaskowate jabłuszko
  • Peanut - jako miłośnik wszelakich orzechowych i orzechopochodnych bardzo się na tym aromacie zawiodłem, smak arachidków nie do końca naturalny, 'suchy' jakby z łupiną, bardziej mi smakował z Inawery
  • Caramel Mocha - kawa owszem, nawet bardzo smaczna, ale zdecydowanie nie mocha, bliżej mu do słodkiej latte macchiato z karmelową nutą
  • Grapefruit - dobry, bo cierpki, tak jak należałoby oczekiwać
  • Peach - niby faktycznie jak brzoskwinia, ale jakby lekko nieświeża i mdła
  • Chocolate - mocna, bardzo gorzka czekolada, o dużej zawartości kakao
  • Mango - słodki świeży owoc mango
  • Kiwi - jak w nazwie, ni mniej ni więcej, bardziej kwaskowate, jak owoc tuż przy skórce

Gold Standard

  • Tobacco - jak normalnie nie przepadam za typowymi tytoniówkami, tak ten mnie przekonał i skłonił do ponownych posuzkiwań, wyczuwalny lekki posmak jakby karmelu i lukrecji
  • Blackcurrant/Menthol - fajna świeża mieszanka, choć jak dla mnie mogłoby być więcej porzeczki, a mniej mięty
  • Forest Fruit - pomyłka, miały być prawdopodobnie owoce leśne, jest obrzydliwie słodki perfumowany bełt, nieudana implementacja smaku wina owocowego Leśny dzban
  • Pina Colada - słodki drink z wyraźnym smakiem kokosa i ananasa
By krislet74
#544873
BLACK TOBACCO-9/10
TURKISH TOBACCO-9/10
GOLD VIRGINIA-9/10
STATE EXPRESS-10/10
Bardzo dobre aromaty, jednak na początku się zraziłem, ale jak poleżakowały tydzień wtedy było ok (nie dotyczy STEX). W smaku delikatne, nienachalne. Do dłuższego vapowania. Mieszane z bazą z TL w proporcjach 10%. Będę próbować dalej.
Awatar użytkownika
By marehel
#548790
Myślałem, że nie będę już bawić się w "młodego chemika" ale jednak spróbowałem i nie jestem rozczarowany a wręcz przeciwnie.
Może dodam jedynie, że oprócz walorów smakowych, ekonomicznie jest to też bardzo korzystne.
Black devil - wiem, że ten smak wywołuje skrajne odczucia ale dla mnie to rewelacja 10/10 i stał się moim podstawowym smaczkiem, chociaż żona mnie goni, gdyż zostawia niezbyt dla niej odpowiedni zapach :mrgreen:
Camel - co prawda jest to dla mnie podstawowy smak ale ten z TW jest zupełnie inny, co wcale nie znaczy że gorszy. Jeszcze nie wiem czy zagości u mnie na stałe, ponieważ moje ścisłe podstawowe grono to max. 4 smaki :)
Cohiba -mmmm ! rewelacja ! Inne smaki kubańskie idą w odstawkę i ten wchodzi w podstawowy smak :) 10/10
Black tea - ha ! Po pierwszych próbach jakoś nie wyczułem tej swojej ulubionej herbatki z cytrynką :) Mało tego, dałem do skosztowania trzem innym osobom i też tego nie wyczuli :) No ale mi jako zatwardziałemu zwolennikowi tytoniówek, jakoś się spodobał i zainspirował do dalszego próbowania smaków nie-tytoniowych :) Po dłuższym wapowaniu już wyczuwam tą herbatkę i bardzo mi smakuje. 9/10 (kto wie ? może przyjdzie taki czas, że zacznę próbować owocówki i miętę ? :mrgreen: ) Mało tego, idealny smak jako przerywnik dla tytoniówek, które po nim jeszcze bardziej smakują :)
Awatar użytkownika
By kyzer
#561684
Pora na mnie.
Dzięki uprzejmości Neamhain - dziękuję bardzo :) skosztowałem właśnie 3 pierwszych samodzielnych liquidów.

Baza 25/75 8mg na gratach od TL.
Red Label:
Black Currant- przy 2kr na ml troche słabo wyczuwalna ale dobra dodałem jeszcze po 1kr zobaczymy czy nie przesadziłem ale z pewnością mogę polecić.
Strawberry- 2kr na ml i dobrze wyczuwalny smak,dla mnie jednak okazjonalnie a nie do ciągłego wapowania natomiast czuję,że dziewczynie podejdzie.
Tabbaco Range (?)
Watermelon- 2kr na ml, dobrze wyczuwalny bardzo dobry arbuz :) polewam sobie jeszcze ;)

Jakby ktoś miał jakieś resztki to chętnie odkupię :D
Pozdrawiam
By fmarf
#777212
Pozwolę sobie odświeżyć temat z pytaniem czy ktoś testował aromaty z serii Gold Standard i czy mógłby podzielić się opinią na ich temat. Pozdrawiam.
By m44
#1012032
fmarf pisze:Pozwolę sobie odświeżyć temat z pytaniem czy ktoś testował aromaty z serii Gold Standard i czy mógłby podzielić się opinią na ich temat. Pozdrawiam.

up :mrgreen:
Mnie ciekawi Black Magic i Cherry Cheroot
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1012043
fmarf pisze:Pozwolę sobie odświeżyć temat z pytaniem czy ktoś testował aromaty z serii Gold Standard i czy mógłby podzielić się opinią na ich temat


Z serii Standard Gold testowałem :
1. Rich Pipe
2. American Red Tobacco
3. Statex
4. T​o​b​a​c​c​o

Wszystkie w proporcji 10%, baza TW Titanium PG, rozrobiona gliceryną również od TW (finalnie 50:50 PG/VG). Oczywiście identyfikacja smaków, ich zbilansowanie, jakieś nutki w tle to indywidualna sprawa każdego buchającego. Jedno jest obiektywne i pewne - samogony otrzymane z tych kondensatów są odpowiednio wysycone, smaki są wyraźne, zapach pary również przyjemny (bez przysłowiowych skarpet i innych wesołych naleciałości :mrgreen: ). Śmiało mogę polecić :wink:
Jedna uwaga, bardziej do baz TW niż do samych kondensatów - gliceryna od TW to jest naprawdę gliceryna, niesamowicie gęsta w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku glicerynami, stąd proporcje 50:50 to pewne wyzwanie dla setupów, które do tej pory na innych bazach 50:50 (VPG) radziły sobie bez problemów. Polecam na początek 70:30 PG/VG coby płaczu po bobrach nie było :twisted:

Pozdrawiam
Grzegorz
By Mono
#1012432
Gold standard
Cherry Cheroot - właściwie nie ma co pisać, prawdziwy tytoń fajkowy typu Cherry, delikatna wiśniowa nuta, lekki, przyjemny, nadaje się do stałego wapowania.
Classic Tobacco - zgodnie z opisem klasyczny tytoń. Uwielbiam go.
Golden Virgin - sam jest dla mnie za słodki, ładnie dopełnia inne smaki tytoniowe.
Rich Pipe - przyjemny, pełny tytoń fajkowy, tak jak Cherry nadaje się do stałego wapowania.

I jeszcze mała uwaga, dla mnie zupełnie wystarczające jest 20gtt na 10ml chociaż z pomiaru kroplomierza serii Gold wyszło mi, że 1ml to 50gtt.

Aha. Przy tych aromatach zrezygnowałem z kwasu jabłkowego, jakoś je osłabia.
Awatar użytkownika
By kozaihod
#1021141
Rich Pipe

Używana baza: Rm1 TVG 70/30 18mg 55%
Dodatki: VG 33%
Aromat: TW Gold Standard Rich Pipe 12%
Leżakowanie: 7 dni, z codziennym potrząsaniem
Liquid wyjściowy: 10mg PG/VG 51/49
Palone na: Blaker Swift, Kanthal + wata, 1,9ohm, 4,0V

Bardzo ciekawy, słodkawy smak. Zachwalana suszona śliwka wybija się na pierwszy plan, aczkolwiek goni ją wyrazisty tytoń i ciężka, momentami aż zbyt ciężka, słodka melasa. Smak jest przy tym "mokry", zupełnie jakbym palił shishę. Przy 12%, bardzo wyraziste, niestety i męczące - na pewno nie do całodziennego wapowania. Druga próba będzie na bazie bezsmakowej i przy 10% aromatu.

Póki co, 6,5/10 - ciekawe, ale jako przerywnik.

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
By Gold e-cigar
#1156697
Witam,czy można aromaty tej firmy porownac do tpa czy te są dużo lepsze? Chodzi o wyrazistość smaku.Nie wiem czy zamówić kilka sztuk czy od razu reklamówkę :P

XZ2
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1157869
Nie można porównać. To są gotowe kombinacje wielu aromatów tworzące kondensaty gotowych liquidów.


Pozdrawiam
Grzegorz
By Stary
#1209335
Spróbuję porównać do Atmos Lab. Bo mam tytoniówki Atmos Lab i Totally Wicked. Wspólną cechą jest to, że są to gotowe kombinacje wielu aromatów tworzące kondensaty gotowych liquidów.
Na moje kubki smakowe:
Atmos Lab ma bardzo dobrze wyczuwalne (wyraziste) aromaty tytoniowe dopracowane do perfekcji.
Totally Wicked ma dobrze wyczuwalne aromaty owocowe z delikatnym zrównoważonym smakiem. Natomiast tytoniowe dla mnie są zbyt słabe (chodzi o Gold standard). Raczej damskie. Próbowałem Statex, Cigar, Classic Tobacco w rozcieńczeniu 30 kr na 10 ml (70%PG, 30%VG). Prawie nic nie wyczuwam. Sorry. Przy tym Cherry Cherrot przy 20 kr na 10 ml ma dobrze wyczuwalny delikatny smak dojrzalej soczystej wiszni w domowym kisielu mojej babci. Przywróciło to mi wspomnienia z dawnych czasów.

PS. Mogę wymienić aromaty Totally Wicked Statex, Cigar, Classic Tobacco, Cherry Cherrot na jakiekolwiek tytoniówki od Atmos Lab. Lub dam spróbować bezinteresownie (możliwe jest spotkanie w Warszawie).
Awatar użytkownika
By JacekTW
#1209615
Stary pisze:Totally Wicked ma dobrze wyczuwalne aromaty owocowe z delikatnym zrównoważonym smakiem.

Które aromaty owocowe TW mógłbyś polecić?
By Stary
#1210547
JacekTW pisze:
Stary pisze:Totally Wicked ma dobrze wyczuwalne aromaty owocowe z delikatnym zrównoważonym smakiem.

Które aromaty owocowe TW mógłbyś polecić?


W pierwszej kolejności Strawberry. Jest to jedna z nielicznych owocówek którą potrafię dłuższy czas wapować Jeżeli będzie pasowała Strawberry od tego producenta (bo gusty u każdego są różne), tylko wtedy polecam spróbować Blackcurrant. Na ostatnim miejscu dla mnie jest Grape. Jest smaczny, ale długo nie potrafię wapować. W tej ocenie proszę wziąć pod uwagę moje własne preferencje: nie zachwycają mnie owocówki.

PS. Na ulicy wapuję jak koń.
Awatar użytkownika
By miron52
#1210555
Następny co na krople mierzy. TW o ile dobrze pamiętam, zaleca stężenie 15-20℅, czyli 1,5 do 2 ml w 10 ml mieszanki. Kroplomierze TW są maleńkie. Naliczyłem 70 kropli zanim się uzbierał 1 ml. Wynika z tego, że Ty dałeś tylko 5 %. Kup sobie strzykawkę za 50 gr zanim się za mieszanie bierzesz.
Awatar użytkownika
By agregat76
#1214709
miron52 pisze:Naliczyłem 70 kropli zanim się uzbierał 1 ml

Toż to jajo można znieść zanim te krople wylecą :lol:

Tak na marginesie (dotyczy Totally Wicked Gold Standard):
e-plyny.pl pisze:Zalecana stężenie aromatu to 8-12%.

Zalecamy rozpocząć od 10%, jeśli e-liquid będzie za mało intensywny w smaku, należy zwiększać ilości aromatu do 15% (około 3 krople na 1ml bazy). Nie zalecamy stężeń wyższych niż 15%. Ilość aromatu należy dopasować według własnych upodobań.

I tak jak miron52 napisał to najprościej i najskuteczniej odmierzać strzykawką.
Awatar użytkownika
By Domeldj
#1330175
Pinacolada: 5% stężenie na 10 ml bazy.
Czas leżakowania: tydzień.
Odczucia: Dobry słodkawy smak z nutą kokosa i ananasa
Ocena: 8/10.

-- 23 mar 2015, 18:43 --

Pear Drop: 5% stężenie na 10 ml bazy.
Czas leżakowania: tydzień.
Odczucia: Owocowe landrynki z posmakiem gruszki.
Ocena: 8/10.

American Red Tobacco: 5% stężenie na 10 ml bazy.
Czas leżakowania: tydzień.
Odczucia: Ostra tytoniówka przypominająca Virginię. Nie zamulający, do dłuższego wapowania.
Ocena: 9/10
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.