EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By Luke2
#462700
Tak jak w tytule. Dodam jeszcze, że używam gliceryny (cz.d.a) ze sklepu chemicznego, a jako bazy Power Smoke Bazy (VPG) i aromatów z twojliquid.pl . Po zmieszaniu i odczekaniu na górze butelki jest wyraźna linia dzieląca sam aromat i resztę, różnią się też intensywnością koloru. Jak mocno wstrząsnę butelką to liquid robi się taki mętny (nieprzeźroczysty) i wygląda jak bardzo małe granulki lodu. Czy nie można mieszać baz i składników od różnych producentów??
Awatar użytkownika
By Thaniell
#462710
Przykładowo :

Chcesz zrobić 10ml liquidu. Musisz użyć 7.5ml bazy, 1.5ml gliceryny i 1ml aromatu.

Zatem dzielisz te wartości na pół i dajesz 3.75ml bazy, 0.5ml aromatu i 0,75ml gliceryny. Mieszasz to, następnie dodajesz drugie pół, w takiej samej kolejności, mieszasz i odkładasz :) Chodzi o to, że istotnym czynnikiem jest lepkość mieszanych składników, dlatego gliceryna idzie na końcu całego procesu. To tak w skrócie.

-- [scalono] 30 maja 2012, 22:06 --

Przykładowo :

Chcesz zrobić 10ml liquidu. Musisz użyć 7.5ml bazy, 1.5ml gliceryny i 1ml aromatu.

Zatem dzielisz te wartości na pół i dajesz 3.75ml bazy, 0.5ml aromatu i 0,75ml gliceryny. Mieszasz to, następnie dodajesz drugie pół, w takiej samej kolejności, mieszasz i odkładasz :) Chodzi o to, że istotnym czynnikiem jest lepkość mieszanych składników, dlatego gliceryna idzie na końcu całego procesu. To tak w skrócie.
Awatar użytkownika
By Luke2
#462713
Nie mogę tego znaleźć na blogu Starego Chemika.

To dokładnie z tymi się tak dzieje:

http://twojliquid.pl/aromaty/aromaty-ow ... gory_id=17

http://twojliquid.pl/aromaty/aromaty-or ... gory_id=22

http://twojliquid.pl/aromaty/aromaty-ow ... gory_id=17

EDIT:

Bez absolutów/olejków, jedynie kilka kropli MTS Vape Wizard na 30ml liquidu.

Może to trzeba podgrzać i wymieszać?
Awatar użytkownika
By pol
#462728
Dałem link do Poradnika część VI.

Dlaczego te składniki nie chcą się mieszać, to już tylko Stary Chemik może podpowiedzieć.

Z podgrzewaniem to uważaj. Podgrzewanie polega na kąpieli w ciepłej wodzie, a nie podgrzewanie nad "otwartym" płomieniem.

========
Edit:
Czemu takie duże próbki robisz? 30ml to trochę za dużo jako test. Może nie przekraczaj początkowo 10ml.
Awatar użytkownika
By PucH2
#468105
Luke2 pisze:Od 30 maja do dzisiaj (9 czerwca) liquidy nadal nie chcą się zmieszać, mam dłużej czekać czy wylać?

Na pewno reklamować wyżej wymienione aromaty. Ewidentnie nie jest to produkt opisany na stronie sklepu.
Awatar użytkownika
By Luke2
#468112
PucH2 pisze:
Luke2 pisze:Od 30 maja do dzisiaj (9 czerwca) liquidy nadal nie chcą się zmieszać, mam dłużej czekać czy wylać?

Na pewno reklamować wyżej wymienione aromaty. Ewidentnie nie jest to produkt opisany na stronie sklepu.


Nawet jak bym zareklamował to by się twojliquid przyczypił do tego, że nie stosuje ich bazy i gliceryny, tylko bazę z inawery a glicerynę z chemicznego sklepu.
By user
#468161
Luke2 pisze:Nawet jak bym zareklamował to by się twojliquid przyczypił do tego, że nie stosuje ich bazy i gliceryny, tylko bazę z inawery a glicerynę z chemicznego sklepu.


A próbowałeś mieszać aromat z samą bazą? Bez tej "chemicznej gliceryny"
Czy to na 100% jest gliceryna?
Używałem kiedyś aromatów z TL i złego słowa nie powiem. Mieszały się zawsze prawidłowo.
Może to nie one winne, a ta VG?
Sprawdź o ile masz jeszcze bazę.
Awatar użytkownika
By pol
#468169
Do ep używamy gliceryny roślinnej o czystości cz.d.a. (czysty do analizy).
http://twojliquid.pl/specyfikacje-techn ... a-tsp.html

W sklepie chemiczny prawdopodobnie zakupiłeś glicerynę techniczną:
Gliceryna techniczna 90 % powstaje w procesie produkcji estrów metylowych, jednak w porównaniu z gliceryną surową, poddawana jest częściowej rafinacji, dzięki czemu zawiera mniej zanieczyszczeń oraz większą koncentrację czystego składnika. Charkateryzyje się żółto-brązowym kolorem oraz specyficznym zapachem.

ZASTOSOWANIE

do produkcji epichlorohydryny
do zastosowań technicznych przy produkcji środków antyzamarzających, antyzbrylajacych, antyadhezyjnych, płynów do chłodnic
w biogazowniach
do spalania w energetyce zawodowej

http://www.rafineria-trzebinia.pl/PL/Na ... iczna.aspx
By migolnet
#470314
Z takich porad - ja używam jako podgrzewacza wylotu wentylatora z laptopa - daje mi bezpieczną temperaturę, a przy tym sporo większą od otoczenia. Możesz po dokładnym wytrzęsieniu butelki (pamiętaj że powstaną ci pęcherzyki powietrza!) postawić na jakimś takim wylocie na 2 dni.
Awatar użytkownika
By Luke2
#470604
reed pisze:BTW, Luke2, miałeś spróbować i dać znać. Coś ucichłeś :|


Wyszło na to, że co najmniej tej mojej gliceryny nie można za dużo dawać. Dałem jej aż 55% w liquidzie (+ 10% gliceryny z bazy), odlałem 1/4 liquidu i dolałem glikolu z e-papierosyshop i się zmieszało odrazu :)
Awatar użytkownika
By Tyrion
#489620
A może podpowiecie co zrobić z biobazą i mentolem?
Rozpuściłem mentol w spirytusie i 2 ml zmieszałem z 2 ml biobazy. Założyłem, że ze względu na proporcje wymiesza się szybciej niż z większą ilością bazy. A później bym dodał więcej bazy.
Niestety drugi dzień już płyn jest dwuwarstwowy i nie miesza się.
Jedynym wyjściem jest czekanie?
Dodawanie glikolu nie wchodzi w grę. To musi być gliceryna.

On Tapatalk.
Awatar użytkownika
By sawas
#501889
Bardzo dokładnie wymieszaj, możesz wstrząsać, odstaw na dzień, znów dokładnie wymieszaj/wstrząsaj i odstaw na jeden dzień. Wstrząsanie na sens, jeżeli w butelce w której łączysz ciecze jest powietrze. Jeżeli nalałeś pod korek, to dodam że lepsze efekty odnosi się gdy podczas mieszania ruszamy butelką w poziomie a nie w pionie. Powodzenia
p.s. 2ml spirytusu to za dużo na taką ilość bazy i gliceryny. Spirytus w gotowym produkcie nie powinien mieć większej zawartości niż max kilka %.
Awatar użytkownika
By Tyrion
#501916
Cóż, kombinuję. Jeśli chodzi o zawartość spirytusu, to później dodałem bazy glicerynowej. Chyba jednak przesadziłem z zawartością mentolu, bo w temperaturze poniżej 20 stopni krystalizuje w roztworze. Trochę to trwało, ale jednak mieszanina w końcu się przegryzła.
Należy brać pod uwagę, że biobaza potrzebuje jednak na to więcej niż tydzień.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.