EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
By radek69
#57283
czy ktoś używa czegoś takiego do ładowania naszych bateryjek w terenie?
http://www.allegro.pl/item824100797_zas ... salny.html
ciekawy jestem ile baterii jest w stanie ona naładować jeśli wykorzystamy 4 pełne dobre akumulatorki
o pojemności 2500 no i oczywiście ładowarkę usb
czy jest to ktoś w stanie mniej więcej obliczyć?
bo ja nie mam pojęcia czy jedną, 5, czy może 10?
dzięki
By Wolter
#57296
jeżeli średnio nasza bateryjka ma 200 mAh
a zasilacz ma 2500 (4 dobre akumulatory) to teoretycznie 12 akumulatorów naładujemy ale :
podobno urządzenie ma jakieś stabilizatory hmm (napięcie wyjściowe 4,8-6V to zaprzecza stabilizacji)
ładowarka też idealna nie jest i część prądu sama zużywa chociażby na małą diodę

na 100% naładujesz 5-6 bateryjek

możesz zaoszczędzić kilka złoty kupując koszyk na 4 akumulatorki w sklepie elektronicznym ;)
By radek69
#57299
Kadzio pisze:jeżeli średnio nasza bateryjka ma 200 mAh
a zasilacz ma 2500 (4 dobre akumulatory) to teoretycznie 12 akumulatorów naładujemy ale :
podobno urządzenie ma jakieś stabilizatory hmm (napięcie wyjściowe 4,8-6V to zaprzecza stabilizacji)
ładowarka też idealna nie jest i część prądu sama zużywa chociażby na małą diodę

na 100% naładujesz 5-6 bateryjek

możesz zaoszczędzić kilka złoty kupując koszyk na 4 akumulatorki w sklepie elektronicznym ;)


dzięki, a jaki koszyk masz na myśli i na jakiej zasadzie działa?
Awatar użytkownika
By ubs
#57389
scob pisze:byłooo :P
viewtopic.php?f=63&t=2299


Czytalem to juz wczesniej i natchniony wymyslilem sobie, ze zrobie swoje zasilanie z akumulatorkow od nie uzywanej baterii laptopa.
Wewnatrz byly ogniwa wieksze i grubsze jak zwykla AA 1,2V, cala bateria miala napisy 9,8V 3,8Ah.
Mam teraz dwa zestawy po 4 ogniwa, jedno nie udaje mi sie naladowac wiecej jak 4,39V.
Na tym moge popalic z USB-pass Bfree czy Trendy Pen max godzine.
Druga po naladowaniu wieczorem ma 5,77V a rano trzyma 5,55V i na niej moge palic - co przetestowalem 1,5 dnia, a pociagam dosc czesto.
Kartomizera Bfree nie musze rozpalac, wszystkie machy powtarzalne.

Zastanawia mnie jak ten moj wynalazek padnie czy jesli zrobie sobie koszyk 4x1,2V 2700mh bede mial podobne odczucia w paleniu.
Pasc moze bo bateria od lapka lezala w szufladzie 10 lat :lol: , odlozona naladowana na full i wiecej nie podlaczona do lapka, a jego juz tez nie ma.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.