EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
By robur75
#505196
Witajcie
Mam pytanko , dysponuje ladowarka do zapalniczki samochodowej o następujących parametrach :
INPUT DC 10V-12V
OUTPUT: DC5V+-5%
MAX: 1000mA
Czy mogę w bez ryzyka uszkodzenia batek , w samochodzie ładować baterię z zestawu od Edyma z allegro http://allegro.pl/show_item.php?item=2512638946 , oczywiscie podłączając kabelek USB z ladowarki 220V od Edyma , do tej mojej ładowarki samochodowej ? Czy te parametry są bezpieczne ?
pozdrawiam
By robur75
#505200
Goldi pisze:Nie bój nic, używaj śmiało.


OK bo sie balem ta ladowarka ma juz kilka lat i raczej jest badziewna kosztowala chyba z 5 zł , ale skoro mowisz ze parametry OK , wiec bede ladował w aucie .
Awatar użytkownika
By Goldi
#505201
Jej parametry są w porządku. Jeżeli jest sprawna to nic się złego nie wydarzy. Prąd ładowania jest ograniczany przez ładowarkę ego.
Awatar użytkownika
By Goldi
#505210
Zotti pisze:Jedno i drugie to ładowarki, ale prawidłowa nazwa to zasilacze :)
Pierwszy z 12V na 5V, drugi to USB ze złączem do baterii.

I tu się mylisz. Jedno to zasilacz (adapter) a drugie to ładowarka. Z technicznego punktu widzenia to są dwa różne urządzenia nie zamienne ze sobą zarówno funkcjonalnie jak i nazewnictwem.
By robur75
#505213
To jest przejściówka, a nie ładowarka.

Ładowarka to jest ten element:
Obrazek[/quote]

Ja dokładnie podłączam ten element do mojej ładowarki samochodowej której parametry opisałem na początku , a myślałem że ten "kabelek" to poprostu kabelek -przejsciówka , a ładowarka to ten zgrzany plastik który w sadzam w gniazdo zapalniczki.
Awatar użytkownika
By Goldi
#505219
robur75 pisze:Czyli to jest wnętrze tej "puszeczki" z gwintem na 510 ?

Tak, dokładnie to jest w środku tej puszki z gwintem. Jest to kontroler ładowania ogniwa Li-Ion.
By robur75
#505223
Goldi pisze:
robur75 pisze:Czyli to jest wnętrze tej "puszeczki" z gwintem na 510 ?

Tak, dokładnie to jest w środku tej puszki z gwintem. Jest to kontroler ładowania ogniwa Li-Ion.


A to super , czyli zasadniczo jak mam ten kontroler to mogę go zasadniczo we wszystko wpinać co ma USB żeńskie ;-) A te batki 1100mAh nie mają efektu pamięciowego i można je doładowywać ile się razy chce w dowolnej chwili?
Awatar użytkownika
By Goldi
#505224
Dokładnie tak, ładowarkę możesz wpinać pod dowolne gniazdo USB które posiada napięcie 5V o wydajności prądowej min. 500mA. Aku Li-Ion nie mają efektu pamięci i można je doładowywać w dowolnym momencie.
Awatar użytkownika
By Zotti
#505255
robur75 pisze:To jest przejściówka, a nie ładowarka.


Że jak? :) Przejściówka z 12V na 5V?
Przejściówka to może być np. z PS2 na USB :)


Goldi pisze:
Zotti pisze:Jedno i drugie to ładowarki, ale prawidłowa nazwa to zasilacze :)
Pierwszy z 12V na 5V, drugi to USB ze złączem do baterii.

I tu się mylisz. Jedno to zasilacz (adapter) a drugie to ładowarka. Z technicznego punktu widzenia to są dwa różne urządzenia nie zamienne ze sobą zarówno funkcjonalnie jak i nazewnictwem.


A czy ładowarka to nie zasilacz z ograniczeniem prądowym?
Jeśli tak, to zasilacz samochodowy to również ładowarka z ograniczeniem 1A (w tym przypadku), a że ten mini wymaga 5V i podłączany jest do złącza USB, więc posiada tylko ograniczenie prądowe z 500 na 420 mA.
Ostatnio zmieniony 17 sie 2012, 12:45 przez Zotti, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Goldi
#505259
Zostało już wyjaśnione wyżej co to jest zasilacz a co to jest ładowarka. Są to dwie różne rzeczy. Nie ma sensu dalej brnąć w tym temacie.
Awatar użytkownika
By Zotti
#505401
pol dałeś mi minusa, dałem ci i ja.
Skoro dla ciebie ładowarka z 12V na 5V jest przejściówką, to rzeczywiście ta dyskusja nie ma sensu, oczerniasz tylko e-dym.

Ale skoro tak mówisz, to zrób sobie sam z wtyczki do gniazda zapalniczki PRZEJŚCIÓWKĘ na gniazdo USB i podłącz bezpośrednio do niej "ładowarkę" 5V 420 mA, po co wydawać kasę na jakąś tam przejściówkę?. Życzę szczęścia.
Ostatnio zmieniony 17 sie 2012, 19:45 przez Zotti, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pol
#505403
@ Zotti,

Zotti pisze:pol dałeś mi minusa, dałem ci i ja.
Skoro dla ciebie ładowarka z 12V na 5V jest przejściówką, to rzeczywiście ta dyskusja nie ma sensu, oczerniasz tylko e-dym....


"Rewanżowy" minus od osoby, która nie wie o czym pisze jest dla mnie plusem.

Oto wpis komentarza z reputacji
Za nieznajomość tematu i nazywanie ładowarki samochodowej 12V/5V (http://www.e-dym.pl/Akcesoria/%C5%81ado ... 2-24V.html) przejściówką.


Nadal uważasz, że "przejściówka" zasilacza (gniazdo zapalniczki samochodowej 24/12V na USB 5V) jest ładowarką akumulatorów Li-ion.

To jak inaczej traktować minus od Ciebie.

=============
P.S.
Nie rób za adwokata e-dym.
Jeżeli, co nie sądzę, e-dym podzieli stanowisko, że ich oczerniam, to sami sobie poradzą.
Awatar użytkownika
By Zotti
#505418
Po pierwsze - nie napisałem, że ładowarka samochodowa 12V/5V jest akurat ładowarką akumulatorów Li-ion, ale nazywanie jej przejściówką jest błędem.

Po drugie - nie jestem adwokatem e-dym.
PS. A ile płacą? :)

Po trzecie - dziękuję za minusa, dobry wojownik musi mieć blizny :)
Ostatnio zmieniony 17 sie 2012, 21:07 przez Zotti, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By bofh
#505437
Pax vobiscum.

A w kwestii formalnej może się komuś przydadzą dwa wyjścia usb w aucie:
Obrazek
Produkt Pentagrama dostępny w marketach typu różnemedia. Zaletą jest również mała długość urządzenia, nie wystaje tak jak klasyczne.
Strona www http://pentagram.pl/produkty/akumulator ... ger_p_8310
Przydatne, kiedy zasilamy np. nawigację w trasie a potrzebujemy naładować baterię czy telefon, zależy kto z czego chmurzy ;)
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.