EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By Krokiew
#901923
Witam.
Problem polega na tym ze ładuje baterie ładowarka zaqpioną wraz z zestawem https://www.e-dym.pl/896-PROMOCJA_!_2x_e-papieros_VISIONE_1100mAh.html i bateria ładuje się około 4h45min. Zaqpiłem ładowarkę red kiwi i bateria potrafi się ładować 12h i nie naładować do końca. (gaśnie dioda po 75% naładowania, dyskoteka nadal jest na ładowarce[Bat Spinner1300]).Parametr ładowarki z zestawu

Input DC 5V -500mA
Output DC 4,2V -420mA
Zmierzone miernikiem:
4,07 V
Ładowarka red kiwi
Input DC5V
Output DC 4,2V -420mA
Zmierzone miernikiem:
4,32 V

Sprawdzone na dwóch rożnych adapterach(od zestawu i zakupiony u king e-cigar), na dwóch rożnych bateriach i ten sam wynik. Mam jeszcze jedną ładowarkę od jakiegoś zestawu zaqpionego na bazarku i ma parametry co ładowarka red kiwi. Czy ładowarki są uszkodzone, mają zimne luty :?: :zakrecony A też obawiam się ze jak zaqpię kolejną ładowarkę to problem z ładowaniem znowu się pojawi. :roll:
Ostatnio zmieniony 11 lis 2013, 15:45 przez Krokiew, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pol
#902000
Kryształowa kula w serwisie i nie wiem co zaqupiłeś
Jaką czerwono-zielona...

"OMEGA CIGARRILLO" ??
Kto widział, kto słyszał?
Awatar użytkownika
By Krokiew
#902043
Pol nie rozumiem czego nie rozumiesz, Chyba pytasz o ładowarke która pochodzi z bazarku. Pochodziła dokładnie z chińskiego marketu z jakimś zeztawem który odkupiłem od qmpla. Jeżeli chodzi o ładowarke z zestawu to zestaw i ładowarki używa moja kobieta a ja pracuje czezto po 24-48h wiec Ładowarka druga by się przydała.
P. S. Wiec wyznawcy kryształowej kuli jak szklana kula są nie potrzebni. Pol czytaj następnym razem ze zrozumoeniem, napisałem ze od JAKIEGOŚ. A w temacie jest podana kąkretna ładowarka,
o kąkretnej nazwie która jest nadrukowana na ładowarce. Palcnięte palcem gdześ ze świata.
Awatar użytkownika
By pol
#902076
Krokiew pisze:Pol nie rozumiem czego nie rozumiesz, Chyba pytasz o ładowarke która pochodzi z bazarku. Pochodziła dokładnie z chińskiego marketu z jakimś zeztawem który odkupiłem od qmpla. Jeżeli chodzi o ładowarke z zestawu to zestaw i ładowarki używa moja kobieta a ja pracuje czezto po 24-48h wiec Ładowarka druga by się przydała.
P. S. Wiec wyznawcy kryształowej kuli jak szklana kula są nie potrzebni. Pol czytaj następnym razem ze zrozumoeniem, napisałem ze od JAKIEGOŚ. A w temacie jest podana kąkretna ładowarka,
o kąkretnej nazwie która jest nadrukowana na ładowarce. Palcnięte palcem gdześ ze świata.

Proponuję zakup słownika poprawnej polszczyzny.

Kupujesz... a.. sorry "zaqupujesz" dziwne sprzęty od dziwnych sprzedawców i od nas oczekujesz ekspertyzy na odległość "najlepszego sprzętu".
Awatar użytkownika
By Krokiew
#902156
Chodzi mi o parametry ładowarki a sprzedawca,
firma która wyprodukowała ładowarkę do e papierosa istnieje.
http://www.red-kiwi.de/
Co to za róznica od kogo kupiłem?? Mogłem kupić od pana Miecia któremu się e palenie znudziło i sprzedaje ładowarkę. Chodzi mi o to czy ktoś się spotkał już z tym. ze jednała ładowarka ładowała bat a druga nie mimo że były sprawne. Chodzi mi o wartości zmierzone miernikiem, różnią się.
I jak zakupie ładowarkę za 12PLN czy 30 PLN to czy będzie występował taki sam problem.
Palcnięte palcem gdześ ze świata.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2013, 08:15 przez Krokiew, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
By Krokiew
#902164
To czyli wychodzi na to ze kupiłem uszkodzoną ładowarkę??
Awatar użytkownika
By Krokiew
#902172
Akurat jestem w pracy, jutro postaram się rozkręcić jedną z nich i pokazać co w środku drzemię.
Awatar użytkownika
By Ratio
#902212
A gwarancji na tą ładowarkę nie masz? Jeśli tak, to spróbuj reklamować, a jeśli nie, to zwróć ją z powodu niezgodności towaru z opisem. I kup nową od kogoś, kto daje gwarancje.

by Tapatalk
Awatar użytkownika
By Krokiew
#902234
Tylko że ładowarka niby działa, ale strasznie długo bo 12 h trzeba ładować Spinnera i nie końiecznie do końca. Wczesniej mialem ladowarke z chińskiego marketu która miała takie same parametry co ladowarka red kiwi i ładowała
chińskie baterie a ze Spinerem. 1300 już jest problem. Podejrzewam że może być problem z przetwornicą w ładowarce i baterie od red kiwi może ładować. Dobrze by było jak ktoś miał taką samą ładowarke która ładuje mu bat sprawdził czy ma takie same parametry na wyjściu.
Palcnięte palcem gdześ ze świata.
Awatar użytkownika
By Goldi
#902255
Arnie pisze:Ładowarka powinna mieć 4,2v i tyle powinna dawać. Jak daje 4,3V to przeładowywuje ogniwo i skraca jego żywotność.

W tanich ładowarkach nie ma układu kontroli napięcia, jest tylko dioda i rezystor. Dlatego chciałem zdjęcie wnętrzności tej ładowarki bo to napięcie 4,32V może właśnie świadczyć o tym, że ta ładowarka to nie ładowarka. :wink:
By amsaw
#902258
Krokiew pisze:... Wczesniej mialem ladowarke z chińskiego marketu która miała takie same parametry co ladowarka red kiwi ...

TEORIA Miała taką samą naklejkę z wypisanymi parametrami.
PRAKTYKA A to nie jest równoznaczne ze stanem faktycznym :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Wąski
#902260
Zwróć jeszcze uwagę, że ładowarka podłączona via USB komputera, może dawać mniejszy prąd (dłuższe ładowanie), od ładowarki podłączonej do przejściówki sieciowej 230V. Niektóre gniazda USB w komputerach (a w zasadzie większość takich gniazd) mają ograniczenie do 500mA. Bardzo często można sobie upalić port USB, gdy popłynie prąd większy od 500mA - nie wszystkie porty są zabezpieczone.

Tak więc, jeśli porównujesz czasy ładowania, zwróć na to uwagę jak podłączasz ładowarki.

Edit:
Mała uwaga. Najczęściej nie da się tego tak łatwo wyliczyć, że 1300mAh= 500mA*2,6h. Prąd zmniejsza się w trakcie ładowania.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2013, 11:51 przez Wąski, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By PucH2
#902263
Od Reda mam pastę stykową. Zamówię też od niego ładowarkę smakową. Wtedy dam znać jak ładuje.
Awatar użytkownika
By Krokiew
#902359
amsaw-mierzyłem miernikiem i chińska i od red kiwi miała 4,32V na wyjściu. Chodź w chińskiej pływały wartość 4,32-4,33V
Wąski-ładowałem adapterami, a pod USB kompa nawet nie próbowałem.
Awatar użytkownika
By Wąski
#902388
Ważne jest, by pomierzyć te napięcia pod obciążeniem... Wiem, to nie taka prosta sprawa, bo trzeba zrobić pajączka, ale pomiar napięcia bez obciążenia niewiele mówi.

PS
Tak się zastanawiam, czy miernik Goldiego nie dałby rady... Wydaje się, że tak. Niestety, dziś nie sprawdzę, bo zostawiłem go w pracy.

PPS
Jednak mam miernik w aucie firmowym i sprawdziłem. Nie da się w niego wkręcić ładowarki. Goldi, trza zrobić wersję z wystającym gwintem... tym od strony gdzie wkręca się gienka... :lol:

PPS
Dobra, nauka wymaga poświęceń... :mrgreen:
Rozkręciłem ładowarkę, wkręciłem miernik Goldiego i napięcie bez obciążenia pokazało 4,22V. Po wkręceniu batki, napięcie podczas łądowania dalej stało jak drut 4,22V. Pomiar napięcia batki 4.01V (była prawie naładowana)
Moja ładowareczka ma układzik, znaczy jest bardziej zaawansowana. 8)

He, he... inna sprawa, że jak już rozdarłem tę ładowarkę, to mogłem pomierzyć byle miernikiem... :lol: :lol: :lol:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 lis 2013, 15:19 przez Wąski, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
By pol
#902405
Możemy jeszcze napisać kilkadziesiąt postów.
Co wiemy?
Jest bateria Spinner kupiona u e-dym.
Jest ładowarka usb od e-dym.
Jest jakaś ładowarka usb od red-kiwi.

Ładowarka od e-dym poprawnie ładuje baterię Spinner (inne baterie też ładuje).

Ładowarka od red-kiwi nie ładuje baterii e-p.

Jaki wniosek?

Albo brudne styki w ładowarce, albo uwalona ładowarka, albo ładowarka typu opisanego przez Goldi.

Co zrobić?

Napisać następne sto postów typu co mam zrobić, bo nie ładuje, a przecież to red-kiwi.de.
Awatar użytkownika
By Krokiew
#902504
Pol po to jest ten wątek żeby potencjalni nabywcy uniknęli tego rodzaju problemów z zakupem ładowarek do swoich e papierosów. Przekopałem całe 6 stron o tematyce ładowarek i nie udało mi się znaleźć podobnego tematu. Wg mnie każda ładowarka do e papierosa powinna ładować baterie, a w rzeczywistości prawdopodobnie tak nie jest, musi być spełniony jeden warunek-że ładuje prądem 420mA tak jak jest napisane na ładowarce. Pisze ze w rzeczywistości, bo nikt nie potwierdził moich spostrzeżeń co do ładowania. A nie wiem czy miałeś ochotę wszystkie posty przeczytać ale dopiero jutro będę mógł rozebrać ładowarkę i zobaczyć co w środku siedzi ładowarki. Chyba że ktoś ma taką ładowarkę i pokusi się o przedstawienie tego co ma w środku. Wg mnie ten temat też mógłby w przyszłości ustrzec sprzedawców przed sprzedażą takowych ładowarek i uniknięcia tego typu sytuacji ze ładowarka nie ładuje tak jak powinna.

Zauważyłem, że ładując ładowarką red kiwi dioda na spinnerze wolniej mruga(zmienia kolor czerwony na zielony) jak to w przypadku ładowarki od zestawu od e-dyma.
Awatar użytkownika
By Goldi
#902506
Krokiew pisze:Pol po to jest ten wątek żeby potencjalni nabywcy uniknęli tego rodzaju problemów z zakupem ładowarek do swoich e papierosów. Przekopałem całe 6 stron o tematyce ładowarek i nie udało mi się znaleźć podobnego tematu. Wg mnie każda ładowarka do e papierosa powinna ładować baterie, a w rzeczywistości prawdopodobnie tak nie jest, musi być spełniony jeden warunek-że ładuje prądem 420mA tak jak jest napisane na ładowarce. Pisze ze w rzeczywistości, bo nikt nie potwierdził moich spostrzeżeń co do ładowania. A nie wiem czy miałeś ochotę wszystkie posty przeczytać ale dopiero jutro będę mógł rozebrać ładowarkę i zobaczyć co w środku siedzi ładowarki. Chyba że ktoś ma taką ładowarkę i pokusi się o przedstawienie tego co ma w środku. Wg mnie ten temat też mógłby w przyszłości ustrzec sprzedawców przed sprzedażą takowych ładowarek i uniknięcia tego typu sytuacji ze ładowarka nie ładuje tak jak powinna.

Zauważyłem, że ładując ładowarką red kiwi dioda na spinnerze wolniej mruga(zmienia kolor czerwony na zielony) jak to w przypadku ładowarki od zestawu od e-dyma.

Te oszukane ładowarki z zewnątrz wyglądają identycznie, naklejki też mają takie same. Bez jej rozkręcenia nie da się stwierdzić z czym mamy do czynienia.
Awatar użytkownika
By Krokiew
#907368
Potwierdzam działanie z ładowarką Volish.
Może rozwinąć temat i napisać jakie ładowarki działają z Spinner'em 1300 i nie tylko, ale gdzie i od kogo są pewne ładowarki(nie trafić na bubla) unikajac tym samym roszczarowania tak jak ja. PROPOZYCJA: przykleić temat w dziale ładowarek. Dzięki temu poprawi się jakość sprzedawanych ładowarek i scalenia info. kompatybilności. To tylko prpopzycja, prosiłbym o wypowiedż admina działu.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.