EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By bonobo
#533151
Witam

Posiadam ładowarkę która z obudowy wygląda identycznie jak ta http://www.dpv9.pl/pl/p/Ladowarka-uniwersalna-XSL-103B/265
ale od spodu jest naklejka i takie parametry (odmienne niż tej z linku).

Model: 510
Input: AC 100-240V 50/60Hz
Output: DC 4.2V=150mA


Moje pytanie brzmi, czy to co posiadam będzie sprawnie ładować aku Li-ion 18350 AW IMR 700mAh ?
Awatar użytkownika
By fredek
#533164
bonobo pisze:4h ?... przed wszystkim chodzi mi o to czy nie rozwalę bateri na tym czymś :)


Raczej dłużej niż 4h, jak masz miernik to kontroluj napięcie podczas ładowania.
Awatar użytkownika
By bonobo
#533180
fredek: z elektroniki jestem noga :] ale domyślam się że miałbym sprawdzać by czasem nie przeładowywać a co za tym idzie uszkodzić aku? coś mnie się obiło o uszy że to ogniwa bez zabezpieczeń, prawda ? ... Goldi: 5-6h to już zdecydowanie za długo, chyba muszę poszukać konkretnej ładowarki.
Awatar użytkownika
By fredek
#533193
bonobo pisze:fredek: z elektroniki jestem noga :] ale domyślam się że miałbym sprawdzać by czasem nie przeładowywać a co za tym idzie uszkodzić aku? coś mnie się obiło o uszy że to ogniwa bez zabezpieczeń, prawda ? ...


Tak, sprawdź do jakiego napięcia ładuje, jak ponad 4.20V (no od biedy 4.25V) to odpuść sobie, szkoda ogniw.
Ogniwa z PCB też można przeładować, zabezpieczenia działają przy ok. 4.40V lub wyżej ;)
Awatar użytkownika
By bonobo
#533209
fredek pisze:Tak, sprawdź do jakiego napięcia ładuje, jak ponad 4.20V (no od biedy 4.25V) to odpuść sobie, szkoda ogniw.
Ogniwa z PCB też można przeładować, zabezpieczenia działają przy ok. 4.40V lub wyżej ;)

Ok nie posiadam żadnych mierników itp. poza tym jeszcze tych Li-ion 18350 AW IMR 700mAh nie kupiłem, dopiero szykuje się do zakupu, i z tego co wraz z kolegą Goldi piszecie nie obędzie się bez nowej ładowarki. Zatem szybkie pytanko dobra ładowarka pod ten model (18350) ale gdyby jeszcze ładowała dłuższe aku typu 18650 bym się nie obraził. Coś mnie się zdaje że muszę przewertować forum.
Ostatnio zmieniony 03 paź 2012, 21:57 przez bonobo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By bonobo
#533252
prymus140 pisze:Najtańsza i w miarę dobra TR01.

ta TR-001 to jak dla mnie to chyba najrozsądniejszy wybór :D


Dzięki wszystkim udzielającym się.
Pozdr. *CZAJNICZEK*
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.