EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By navegare
#196757
O_oooo i to jest myśl :)
BTW - czy my nie mamy wątków technicznych? Zjadło?
Awatar użytkownika
By navegare
#197172
Ja??? Ależ skąd...
Na ten temat to ja mogę poczytać nawet wierszem :)
Awatar użytkownika
By bigbaster
#197173
Tylko po co kombinować jak Trendy ma real 1A. A tak na marginesie to odcięcie jest w przelotce usb (ładowarce) i to w każdym typie.
Awatar użytkownika
By Adam2K
#197431
bigbaster pisze:... odcięcie jest w przelotce usb (ładowarce) i to w każdym typie.

Owszem, ale prąd ładowania to max 150-200mA. A redowi zależy na dużym prądzie, bo pewnie chce tym ładować porządne baterie, i nie chce czekać tygodnia na ich naładowanie ;)
Z racji wykonywanej pracy używam regulowanego zasilacza warsztatowego, ale może trzeba pomyśleć o jakiejś produkcji... ?
Awatar użytkownika
By Kszywho
#197913
reed pisze:Jak wyżej.
Jeden warunek: MUSI mieć minimum 1000mA (1A) na wyjściu.
Najlepiej gdyby miała 2A
I nie chodzi mi o "moc naklejkową" ale prawdziwe 1 - 2 Ampery.
Na alledrogo jest multum ładowarek po 2zł, ale jak znam życie, to mogę tym najwyżej sprzęt zjarać :?

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.40470
Awatar użytkownika
By bigbaster
#197953
Trendy marqs´a ma właśnie 1A . Mam taką i daje faktycznie 1A. Nie narzekam. Nawet paliłem na niej na kibelku i poezja. O ile pamiętam trendy.net.pl. Są robione in Poland :)
Awatar użytkownika
By Adam2K
#198056
Wszystko fajnie, tylko taka drobnostka - do zasilanie PDA, czy podpięcia "kibelka" wystarczy najprostszy zasilacz 12V/5V 1-2A, np. taki o jakim wspomniałem w 1-wszym poście. problemem jest tylko :
reed pisze:... chciałbym tą ładowarkę używać i do ładowania dużych ogniw z modów...

- a więc potrzebny jest normalny układ do ładowania ogniw Li-Ion (4.2V, CC-CV), bo jak już wyżej wspomniałem, typowe ładowarki do EP, ładują prądem 150-200 mA, a to przy ogniwach o pojemnościach większych niż 2000 mAh, daje czasy ładowania rzędu kilkunastu godzin.

Myślę, że najprościej będzie sklecić układ oparty na popularnym stabilizatorze LM317/LM350.
Sam dosyć długo go używałem do ładowania ogniw 2400mAh.
Obrazek
*Źródło - http://bodzioch.republika.pl/schlad.html#lm317
Awatar użytkownika
By TomQ
#198235
bigbaster pisze:Trendy marqs´a ma właśnie 1A . Mam taką i daje faktycznie 1A. Nie narzekam. Nawet paliłem na niej na kibelku i poezja.


Właśnie wczoraj zakupiłem taka 1A ładowarkę + baterię USB od Trendy.
Niestety spadek wydajności dymowo-kopowej w porównaniu do klasycznej baterii jest poważny.
Najpierw sprawdziłem samo zasilanie USB z dużego kompa i huba USB z własnym zasilaniem 3A.
Było znacznie lepiej, choć nie tak fajnie jak na Li-ion więc wina leży po stronie ładowarki. Wymieniłem i dalej to samo.
Prądu w czasie wapowania nie mierzyłem.
Jutro kupuję 7805 i wlutowuję.

Zdam relację z doznań ;-).

====================================

Ile szczęścia można mieć za 1,50 ???
:D :D :D :D :D :D :D :D

Okazuje się, że dużo.
Wylutowałem wszystkie elementy z oryginalnej płytki [poza diodą LED i ograniczającym jej prąd rezystorkiem]. Wlutowałem 7805 i nastąpiła zadyma na całego ;-).
Piękny gęsty dym i soczysty kop wypełnia od dziś moje autko.

Operacja jest banalnie prosta i trwa 10 min.
Nie wiem ile prądu pożera trendowska bateryjka USB, ale kartek ma rezystancję ok. 2,4 Ohm, co z prawa Ohma daje przy napięciu 5V prąd nieco ponad 2A. Biorąc pod uwagę rezystancję przewodów dostaniemy coś koło 1,6 - 1,8 A. Czyli ładowarką 1A można się tylko rozdrażnić, a nie napalić.

Przed modyfikacją ładowarki dioda LED mocno przygasała. Po świeci zawsze tak samo. Co prawda stabilizatorek nieco się grzeje i nie wiem czy nie trzeba będzie mu dokręcić kawałka blaszki, ale póki co dymie i sie niczym nie martwię.

=================================

Okazało się, że jednak 5V bez ograniczenia prądu to nieco za dużo i źle wpływa na smak dymku.
Wpiąłem na wyjściu szeregowo 2-amperową diodę prostowniczą i dopiero teraz mogę powiedzieć, że to jest to. Gęstość, aromat i lekkość ciągnięcia idealna.

Wniosek
Dla kartomizerów Mild Pure najlepsze jest napięcie zasilania nie wyższe niż 4 do 4,2V.
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.