EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By Cubezero
#233528
Witam,
Zepsuła mi się ładowarka od EGO Kamikaze 1000 , ta szykba 420mA. Czy mógłbym użyć ładowarki od Ecisa 510L o parametrach Output DC4.2V - 100mA ?? czy dało by rade naładować tą ładowarką baterie od EGO ??
Awatar użytkownika
By PucH2
#233531
Powinna się nadać. Tyle tylko że to ponad 10 godzin ładowania jednej batki. Uważaj na zwarcie bo baterie ego swą wagę mają .
Awatar użytkownika
By Cubezero
#233537
PucH2 pisze:Powinna się nadać. Tyle tylko że to ponad 10 godzin ładowania jednej batki. Uważaj na zwarcie bo baterie ego swą wagę mają .


ja powiem tak:

jedna batka już poszła na reklamacje + ta ładowarka, a co się stało ?

a więc, zestaw kupiłem niedawno, ucieszony niezłym kopem i chmurką popaliłem do pierwszego ładowania baterii, po czym podłączyłem baterie do ładowarki. Po około 7 godzinach ładowania nagle słysze że coś się przelewa w baterii, patrze na nią, i tam gdzie dekiel widze że się wylewa jakaś ciecz(elektrolit), dodam że lampka na ładowarce ciągle czerwona. Bogu dzięki że byłem w tym czasie przy tym ładowaniu, bo jeszcze by przypadkiem jaki pożar wystąpił. Drugą batke z zestawu nie podłączałem do ładowania bo szoka jej, i dlatego pytam się czy da się podładować jakąś inną ładowarką.
Awatar użytkownika
By djdanto
#233539
O to ładnie kolego ci sie stało :o Możesz ładować ładowarką z Joye 510 ale bez przejsciówki i tak nie da rady.
Awatar użytkownika
By Potek
#233540
No niestety ale nasi mali żółci bracia jeszcze wiele muszą się nauczyć :(
Dobrze, że ci nic nie eksplodowało...

Ja często ładuje 1000mAh od Kinga ładowarką 200mA z jakiegoś innego zestawu. Nic złego się nie dzieje.
Awatar użytkownika
By Cubezero
#233542
no trochę jestem zawiedziony bo produkt dobry, a takie rzeczy się dzieją. Wyłożyłem 260zł na zestaw i jak narazie 0 zadowolenia z palenia :(
Awatar użytkownika
By Bulba
#233546
Z palenia czy z ladowania ?

Ps. Cale szczescie ze byles obecny podczas ladowania, skutek uszkodzen ogniw Li-Ion moze byc bardzo nieprzyjemny.
Awatar użytkownika
By Cubezero
#233555
Bulba pisze:Z palenia czy z ladowania ?

Ps. Cale szczescie ze byles obecny podczas ladowania, skutek uszkodzen ogniw Li-Ion moze byc bardzo nieprzyjemny.


prawde mówiąc z ładowania bo palił sie wyśmienicie do czasu.
By sebbaa
#233561
A ja się podepnę pod pytanie, bo jak dotąd "dorobiłem się" trzech ładowarek:
1 do VGO (420mA)
2 do Joye eGo (420mA)
3 do kamikaze 1000 (420mA)
Zorientowałem się już że nie wolno ładowarki od VGO uzywać do innych "eGo", ale czy kamikaze od Kinga nie jest przypadkiem kompatybilne z Joye eGo ?
Awatar użytkownika
By Cubezero
#233591
kurcza noga podłączyłem tą bateryjke do ładowarki 100mA na pare minut i coś nie chce zaskoczyć to ładowanie, tz powinna co jakiś czas mrugnąć zielona dioda, niestety świeci się cały czas czerwona? bujnie się to , jak myślicie ??
Awatar użytkownika
By B_E_R_E_K
#233744
Zależy od ładowarki na jednych mruga na drugich nie. Może jest moco wyczerpana i dlatego tak sie dzieje.
Awatar użytkownika
By PucH2
#233750
Cubezero pisze:kurcza noga podłączyłem tą bateryjke do ładowarki 100mA na pare minut i coś nie chce zaskoczyć to ładowanie, tz powinna co jakiś czas mrugnąć zielona dioda, niestety świeci się cały czas czerwona? bujnie się to , jak myślicie ??

Dopiero pod koniec cyklu ładowania masz szansę zobaczyć zieloną diodę. Zależy to też od elektroniki batki bo przy niekturych wcale nie widać momentu sprawdzania stanu naładowania . Te pulsacyjne światełko zielone to moment sprawdzania batki czy już osiągnęła stan naładowania.
Awatar użytkownika
By Cubezero
#233843
Panowie dzięki za cenne wskazówki, jednak poczekam aż przyjdzie nowa ładowarka z batką, dopiero wtedy zaczne używać EGO, mam nadzieje że King jest uczciwy i wymieni mi te żeczy, bo jak nie to będe zawiedziony :( wysłałem w zeszły piątek , troche długo to trwa.
Awatar użytkownika
By krakry1
#233846
Podłączę się pod watek. Dysponuję dwoma ładowarkami do DSE 901. Czy gdybym przez przelotkę (z 510 na 910) podłączył baterię Ego Kamikaze to się da naładować batkę. I przede wszystkim, czy bateria Kamikaze się nie popsuje?
Awatar użytkownika
By krakry1
#233861
Wielkie dzięki PucH2 za odpowiedź ... poczytałem, teraz już wiem wszystko ... poza tym czego nie wiem. :D
Awatar użytkownika
By Cubezero
#234396
Dzis przysła do mnie paczka od Kinga z nową baterią i ładowarką :D . W końcu jakiś sensowny smak i kop.

Pozdrawiam wszystkich i dzięki za wypowiedzi w moim temacie który w zasadzie jest do zamknięcia.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.