EPF
Awatar użytkownika
By Siarek
#507074
Widziałem dyskusję na temat tego parownika.
Zbiornik ma dość dziwny, widać bardzo wyraźnie inspirację Hellfire, umiejscowienie terminali minusowych jest conajmniej ... dziwne :P
Awatar użytkownika
By Siarek
#507076
Baniak to najsłabsza część tego atomizera - nie dostaniesz tego typu pyrexów to raz, dwa że nie zastąpisz niczym w przypadku pęknięcia.
Bezgwintowa góra to norma raczej. Przynajmniej w tych które teraz produkują :P
Awatar użytkownika
By saradonin
#507077
Design ma bardzo ładny, ale:
  • cytuję: "[...] no way for the tank to leak unless it is turned upside down." - czyli, że co? że niby tylko w pionie można go używać, a jak go położę to mi się rozleje? :lol:
  • odległość mocowania minusa grzałki dość spora jednak - sprzyja niepotrzebnemu nagrzewaiu druta
Awatar użytkownika
By noman1
#507078
"no way for the tank to leak unless it is turned upside down" , IMO: nie ma możliwości przeciekania, chyba że będzie do góry nogami, czyli na leżąco nie powapujesz ;)

Co do baniaka to owszem, nie dostaniesz ale baniaka z gwintami także sam nie dorobię, więc to bolączka wielu atomizerów, IMO to żaden problem.

Drut od pina minus można poprowadzić po metalu ;)
Najbardziej narażonym odcinkiem jest drut od pina dodatniego.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2012, 09:10 przez noman1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By saradonin
#507080
Thaniell no właśnie :) ale możliwe, że zostanie to poprawione - póki co to tylko projekt i prototyp.

Btw taki tank (o ile go uszczelnią i będzie łatwo dostępny do dokupienia) wydaje się też mieć pewien zauważalny plus: umożliwia zmianę smaku bez kończenia zbiornika, tudzież wybebeszania/wylewania/mycia - po prostu zakłada się drugi z innym smakiem i gotowe.
Awatar użytkownika
By saradonin
#507085
noman1 pisze:Zbyt duża odległość od lustra lq do grzałki, odcinek knota schowany w górnej obudowie powinien być jak najmniejszy, tutaj jest przesadnio duży.
Orion też blisko nie ma, a narzekań nie zauważyłem. Umiejętnie wykonany knot sobie powinien bez problemu z tym poradzić.
By keruj_jp
#507086
saradonin pisze:Orion też blisko nie ma, a narzekań nie zauważyłem. Umiejętnie wykonany knot sobie powinien bez problemu z tym poradzić.


W Orionie jest od dna zbiornika do dolnej płaszczyzny korpusu (czyli tak prawie do pierwszego zwoju grzałki ) ok. 21,5mm (pomiar moją syfmiarką). Knot wysysa baniaczek do zera jeżeli mu siły przylegania LQ do knota pozwolą, nawet jeśli sprzęt używany jest w pozycji pionowej. (Nie do góry nogami :wink: ).
Wysokość (grubość) bloczka korpusu uwarunkowana jest moim zdaniem stabilnym i pewnym połączeniem z pokrywą.

Siarek pisze:Bezgwintowa góra to norma raczej. Przynajmniej w tych które teraz produkują :P


Tu ja osobiście bym się nie zgodził wygląda mi to bardziej na cięcie kosztów niż normę wynikającą z warunków odparowywania i ergonomii użytkowania. Jeżeli bez gwintu to przynajmniej dwa oringi - takie jest moje zdanie, ale ja się nie znam.
:D :D
Awatar użytkownika
By Siarek
#507087
keruj_jp pisze:Tu ja osobiście bym się nie zgodził wygląda mi to bardziej na cięcie kosztów niż normę wynikającą z warunków odparowywania i ergonomii użytkowania. Jeżeli bez gwintu to przynajmniej dwa oringi - takie jest moje zdanie, ale ja się nie znam.
:D :D


Brak gwintu - poza przestawnym wpływem powietrza - pozwala na zmniejszenie parownika (jeśli chodzi o średnice). HF mini z gwintami by się w 16 mm średnicy nie zmieścił raczej :P
Awatar użytkownika
By Lutor
#577647
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.