EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By Kriss
#282256
http://twojliquid.pl/index.php?page=sho ... Itemid=102

Ja zamierzam spróbować, a Wy? :)

Edit:
My z Jalensem zamierzamy... ;-)
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2011, 03:55 przez Kriss, łącznie zmieniany 1 raz.
By jalens
#282269
To chińska prowincja o warunkach i glebach idealnych dla uprawy wielu wymagających roślin. Także tytoniu. Chińczycy introdukują w Yunnanie najlepsze tytonie uprawiane na całym świecie. Założyli nawet ogromny uniwersytet tytoniowy w Bao Szen. Jako pierwsze wprowadzano wirginie - i to te najwyższej jakości, w tym tak zwane wirginie Starego Pasa, czyli z ziem, gdzie przybysze z Europy zakładali pierwsze uprawy w amerykańskiej Wirginii.

Uprawa z Yunnan trwa już tak długo, że plony doczekały się już własnej rolniczej nazwy - czyli wirginii z Yunnanu. Znane są również yunnańskie orientale w rodzaju Xanti, Djubeka, Basmy, Yenidje czy też Macedonian Yunnan, Egiptian Yunnan Tobacco. Nawiasem mówiąc, w ojczyznach wielu gatunków tytoniu lokalne uprawy zanikają, bowiem politykę ujednolicenia upraw prowadzą wielkie koncerny. Cała nadzieja w Chińczykach, że bałkanskie, bliskowschodnie tytonie zostaną uratowane.

Absolut virginiowy dla nas opisywany jest jako imitacja smaków czerwonej wirginii ze Starego Pasa... Nie wiem, nie wapowałem, ale jeśli tak, to powinien być b. słodki, jednak z elementami wytrawności, intensywnie eteryczny, wręcz ziołowy w owocowymi akcentami w dalekim tle...
Awatar użytkownika
By Kriss
#282774
Jacku, a mógłbyś napisać parę słów o aromacie tytoniów bałkańskich? Na zdrowy rozum powinny być tam nuty tytoni orientalnych, ale tylko zgaduję - bałkańskich cygar nigdy nie paliłam...

Powód - absolut, który aktualnie mam jest produkowany z tytoniu z Bułgarii i chcę porównać teorię z praktyką. :)
By jalens
#282790
Kriss, prosisz mnie o napisanie książki na forum. Zapewne znudziłaby ona lwią większość Czytelników tego miejsca. Opowiem Ci o tym szczegółowiej przy najbliższej okazji.

No, ale pytanie padło, więc nie mogę go zlekceważyć. Pokrótce więc - na Bałkanach i w całym Czarnomorzu, oprócz słynnych tytoni orientalnych, uprawia się bardzo dużo wirginii. I to całkiem dobrej jakości. Tym bardziej dobrej, że uprawy te nie są zmechanizowane - tytoń sadzi się ręcznie, zbiera ręcznie, suszy w tradycyjnych suszarniach, fermentuje w kopcach. Dzięki temu uzyskuje się surowiec bardzo zbliżony do tzw. wirginii ze Starego Pasa, czyli z tych miejsc w USA gdzie uprawy tytoniu się narodziły.

Taką bardzo tradycyjną, można nawet napisać, że "absolutną" wirginię można wytworzyć właśnie tam, w Afryce, w Indiach, w Indonezjii, w Brazylii... Jako że na nasze potrzeby i tak z wirginii ruguje się niemal całe sedno smaków, to te waperskie absoluty niespecjalnie się różnią - choć można poprzez świadome "niedoczyszczenie" zachować smakową odmienność, tę lokalność. Dla bułgarskich, macedońskich, greckich, rosyjskich i anatolijskich wirginii charakterystyczny jest słodki smak i nieprzesadna liczba akcentów owocowych, pewna surowość tytoniowa. Większość wirginii z tamtych rejonów trafia do papierosów. Wirginia jest uprawiana głównie na ziemiach b. żyznych i raczej na nizinach.

Orientale, z którymi kojarzą ci się Bałkany - jak najbardziej słusznie - to rośliny uprawiane na wyżynach, a wręcz w górach, na słabych glebach z dużym deficytem azotu. Są zupełnie odmienne od soczystych wirginii. I jest ich cała masa rodzajów, odmian... Są jeszcze bardziej słodkie i skrajnie aromatyczne. Ale to już sam w sobie temat na bardzo długie opowieści. Myślę, że niespecjalnie interesujący dla miłośników sztucznych smaków i prawie terapeutycznej :D, nikotyny.
Awatar użytkownika
By utak3r
#282797
jalens pisze:Zapewne znudziłaby ona lwią większość Czytelników tego miejsca

Zawsze mogą dodać wątek do ignorowanych (albo Ciebie). Natomiast ja i nie tylko ja z wielką chęcią poczytam tego typu posty :)
By jalens
#282800
W miarę próbowania coraz większej gamy liquidów jestem głęboko przekonany, że coraz więcej osób będzie pisać o "nowych smakach" jak o tych, które mają tradycję sięgającą Krzysztofa Kolumba. Ale tak to jest, że nowa tradycja przejmuje język od tej starszej, więc warto trochę wiedzieć też i o tym, od czego uciekamy. A może nawet głownie o tym...
Awatar użytkownika
By Kriss
#285145
Pierwsze próby z absolutem wyglądają bardzo obiecująco :D

Absolut w niczym nie przypomina nikotynowego brudzidła, znakomicie rozpuszcza się w glikolu barwiąc płyn na kolor żółtobrązowy, lekko mętny.

W smaku mocno żywiczny, ziołowy, z nutkami kadzidła, po virginiowemu słodkawy ze zdecydowaną tytoniową goryczką.

Znakomity jako DODATEK do liquidów, jako jedyny aromat płynu... cóż, może smakować lub nie.

Na szybko zrobiłam cóś takiego:
10 ml bazy
2 krople virginia absolute
25 kropli aromatu virginia
6 kropli Gold dukat
Glikol z absolutem robi za bazę, drewniana słodycz aromatu virginia przeplata się z żywiczną gorzkością, gold dukat w ilości celowo symbolicznej, żeby lekko uszlachetnić, pogłębić całość.

Ale już wiem, że zrobiłam błędy - za mało aromatu, za dużo absolutu, tylko Gold dukat chyba w sam raz. Niemniej całość wyszła naprawdę fajnie. :)
Awatar użytkownika
By Kriss
#285152
To właśnie powiem Ci, że chyba lepiej mniej obficie, a doprawić klasycznymi tytoniowymi aromatami, jeśli się go da zbyt dużo (u mnie jeszcze ujdzie, ale już sukcesywnie rozcieńczam płynem z drugiej buteleczki <z dodatkiem samej Virginii aromatu i Gold Dukat>), jeśli go jest za dużo, na pierwszy plan wysuwają się nuty żywiczne i to w potężnym natężeniu.

Zresztą sam zobaczysz i poeksperymentujesz w weekend. :]
Awatar użytkownika
By Kriss
#285168
Może się przełamiesz, 2ml w zupełności wystarczy na cały baniaczek liqudu, a kosztuje tyle, co paczka fajek. Wydaje mi się, że z pomocą tego absolutu można w domowych warunkach zrobić liquid nieustępujący profesjonalnym. Przydałby się jeszcze maltol do ustabilizowania całości, ale jak ktoś nie chce koniecznie na raz produkować całego zapasu na pół roku, to myślę, że się obędzie. :)
Awatar użytkownika
By utak3r
#287120
No to w końcu i ja spróbowałem :)
Na razie przygotowałem sobie bazę:

- 30ml DNB
- 4 krople olejku wirginia
- 2 krople olejku waniliowego

Baza wyszła dość mętna i ciemna. Ale... smakuje bardzo przyzwoicie :) Teraz pozostaje skomponować coś na niej.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#287125
Ja na 10 ml DNB dałem jedną kroplę absolutu Virginia. Na razie się przegryza. Sam absolut ma zapach, hmm, jak świeżo otwarta paczka Radomskich. Może być ciekawie :)
Awatar użytkownika
By Riccardo
#287576
No muszę przyznać, że jest całkiem nieźle. Zastanawiam się nad dodaniem jeszcze jednej kropli, ale boję się przedobrzyć.
Powiedzcie mi, co da maltol? I ile go dać?
Awatar użytkownika
By Kriss
#287604
Riccardo, a dodawałeś jakieś aromaty?
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#287605
Riccardo: Jalens tu roztacza wizje jakichs zyznych pol na Balkanach
a Ty to kwitujesz paczka Radomskich. Leze :lol:
Awatar użytkownika
By Kriss
#287606
Może jakby lepiej znał Bałkany niż Radomskie to by mu się kojarzył z dojrzałym tytoniem. ;-)
Ja tam radomskich nie znam wcale, absolut pachnie fajnie - żywicznie-tytoniowo-kadzidlanie.

Wy go połączyliście z DNB celowo, czy tak po prostu, bo taką bazę macie..?
Jest jakaś wyczuwalna różnica w smaku?
Awatar użytkownika
By utak3r
#287614
Ja - bo mam w tej chwili do wyboru tylko dwie bazy prearomzatyzowane ;) a do czystego PG przecież nie będę dawał :)
Awatar użytkownika
By Riccardo
#287618
Kriss pisze:Riccardo, a dodawałeś jakieś aromaty?

Nie.
Spróbuję dzisiaj dodać 7 leaves ultimate, zobaczymy co wyjdzie. Ale nie wiem czy jest potrzeba.
Awatar użytkownika
By tadziakali
#295952
Paczuszka dotarła. Absolut wstępnie wymieszany.

Proporcje:
-PG 25 g
-maltol 1g
-absolut 12 kr.

No i tu dylemat. Przygotowany roztwór chcę dodawać do bazy w minimalnych dawkach by nie zmniejszać radykalnie mocy. Z postów wynika, że średnio 1 kr. absolutu na 10 ml bazy. Czyli kwas bo musiałbym dodawać 2 ml roztworu na dychę. Zwiększając dawkę absolutu, załóżmy do 50 kr. na 25 g PG, zwiększać maltol czterokrotnie?

Nie doczekałem się na odpowiedź :lol: i dodałem do 25 g PG 2 g absolutu nie zwiększając dawki maltolu. Gryzło się 12 godzin. Na 10 ml bazy 10 kr wywaru i jest miodzio. Pewnie 5kr by starczyło. Wrażenia zaraz po mieszaniu, także jutro będzie moc smaku.
Awatar użytkownika
By Kriss
#296355
Nikt Ci nie odpowiada, bo pewnie mało kto używa. Ja też raczej okazjonalnie.

Na Twoim miejscu dodałabym góra gram więcej maltolu. Ewentualnie może pomyśl o robieniu roztworów z bazy zamiast z czystego glikolu? W ten sposób dodając je do płynu nie stracisz mocy. :)
Awatar użytkownika
By dsh
#296428
Może ja mam coś nie tak ze smakiem, ale zakupiłem już jakiś czas temu ten absolut, maltol, etc. i w jaki sposób bym tego nie wymieszał to jest po prostu mega niesmaczne i to nie tylko moja opinia.

Jest do zniesienia tylko w ilościach prawie, że homeopatycznych ;) ale i tak mi specjalnie nie smakuje.

Najgorsze jest jak pojawi się nawet delikatny bober, wtedy to się chce zwrócić jedzenie... Jak wdychanie dymu z palonych śmieci.

Mnie to smakuje jak kora drzewna (nie, nie pomyliłem z olejkiem cedrowym chociaż takowy też zakupiłem), w stężeniach większych jest mega gorzkie. Nijak to się nie umywa do "fabrycznych" liquidów tytoniowych. Generalnie mieszanki na tym przypominają mi niesławny liquid "niquid", który miałem nieszczęście zakupić.

Jak dodajecie kropelki tego? To jest tak gęste, że krople nie chciały wylatywać, więc dopełniłem PG i dalej nie chciały wylatywać... Barwi bazę na mętny kolor, jak się da więcej to się staje nieprzejrzysta, wątpię, żeby dodawali czegoś podobnego do liquidów, chyba, że po jakimś dalszym oczyszczeniu. Wydaje mi się, że ma jakieś części stałe (jak taka mikro zawiesina), które spalają się przy kontakcie z grzałką.

Co do maltolu...

Sam się nie chce rozpuszczać w liquidzie a nawet jak się trochę rozpuści to się wykrystalizowuje. Albo ma bardzo niską rozpuszczalność w PG, albo trzeba dodać wody.

Ja zrobiłem tak, że wlałem do buteleczki 5ml jakiś 1ml przegotowanej wody, wsypałem tego maltolu (nie wiem ile, ze 250mg?), dopełniłem PG. Nie rozpuściła się nawet połowa, ale to co się rozpuściło działa całkiem dobrze. Tzn. wystarczy 5-10kr. tego roztworu dodać do 10ml mieszanki żeby się zrobiła słodkawa a mgiełka pachniała takim palonym karmelem.
Awatar użytkownika
By Kriss
#296432
Jakoś strasznie pogmatwałeś prostą sprawę...
Absolutu dodaje się w ilościach, jak to ująłeś, homeopatycznych, bo jak każdy absolut jest bardzo stężony. Ja daję kroplę na 10ml a to i tak dużo, bo na stronie Perfumers Apprentice każą do 10ml glikolu dodać 1,25g maltolu i tylko dwie krople absolutu i tak przygotowanego roztworu używać jako aromatu do liquidu.

Ja dopełniłam buteleczkę 2g glikolem, rozmieszałam porządnie i pipetą z apteki odmierzam dwie krople, ale można i drucikiem nabrać trochę czystego absolutu.
By marcink
#296441
Ja także zakupiłem absolut w TL.
Mieszałem prawie w/g przepisu,tzn. 10ml bazy nikotynowej,0.5 łyżeczki maltolu,5kropli absolutu.
Wyszła bardzo gęsta,ciemna mieszanka.To prawda,maltol bardzo ciężko rozpuszcza się w glikolu,trzeba tutaj niestety poświęcić trochę czasu na porządne wymieszanie całej mikstury.Wydaje mi się,że tak wymieszana całość musi leżakować co najmniej z tydzień czasu.Moja mieszanka ma już 3 tygodnie i jest zdecydowanie smaczniejsza niż na początku.

Tak przygotowany roztwór używam do własnych mieszanek w ilości 1-1.5 kropli na 1ml gotowego liquidu.Dodatek roztworu absolutu łącze także z aromatami FA,gdzie ilość ogólna nie przekracza 2-2.5 kropli na 1ml gotowego liquidu(zależy od aromatu)

Olejek różany jak i cedrowy rozmieszałem w ilości 3-4 kropli na 5 ml glikolu.Tak przygotowane roztwory dodaję do gotowego liquidu w ilości ok.4 kropli na 10ml.Smak jest wyczuwalny,znośny,pozostający gdzieś daleko w tle.
Awatar użytkownika
By Kriss
#296442
Super, marcink, ja daję ciut inne proporcje, ale właśnie o to chodzi! :)
Awatar użytkownika
By dsh
#296445
No to mam 50ml aromatu tytoniowo-jakiegośtam. Mniej więcej tyle powstało ze zlewek nieudanych eksperymentów z absolutem. ;)

Tzn. nawet jeśli używam tych zlewek jako aromatu to w miare ok, ale i tak mi specjalnie nie smakuje, a na pewno bym tego nie porównywał do firmowego liquidu.

A leżakuje toto już chwilę...
By marcink
#296449
Zgadza się,proporcje to zawsze kwestia indywidualna.Eksperymentalnie dodałem także 2 kropelki czystego absolutu do 10ml DNB.Wyszła ciemna,mętna mieszanka.Smak DNB,został przytłumiony absolutem,a zapach wapowanego liquidu wyraźnie wyczuwalny w pomieszczeniu.Ktoś wspomniał wcześniej o Radomskich,a ja przyrównam to z Klubowymi z lat 90-tych.Smak bardzo analogowy,nie spełnia jednak moich oczekiwań.Tutaj potwierdzę,że absolut lubi się z maltolem i inaczej nie będzie.Dopiero w takim połączeniu ukazuje się głębia aromatu oraz smaku.
Awatar użytkownika
By Aeropuff
#318872
Chciałbym dorzucić garść swoich doświadczeń z tym absolutem. Idąc za radą Starego Chemika rozpuściłem pokruszony dokładnie maltol (pełny czubek łyżeczki do herbaty) w ok. 3ml spirytusu - rozpuszcza się pięknie. Następnie do bazy (DNB "zerówka") wlałem ok. 1ml roztworu maltolowego oraz 10 kropelek absolutu. Tak "wybełtana" mieszanka jest mętna, ciemnawo-żółta.

Tutaj chciałbym zwrócić uwagę tym wszystkim, którzy z maltolem mają do czynienia po raz pierwszy (tak jak ja wtedy :) ). Jego zapach jest bardzo charakterystyczny i intensywny sam w sobie i na początku tłumi zapach mieszanki, ale znika po paru dniach od dodania i zaczyna "robić swoje". Proszę się więc nie zniechęcać "obcymi" zapachami.

Po tygodniu wstrząsania i raczej nieciekawych doznań przy próbie aromatyzowania liquidów odstawiłem "mieszaninę". Teraz kiedy minęły już ponad 2 tygodnie roztwór stał się pięknie klarowny - w buteleczce wytrąciła się gęsta i ciemna "opaska". Trzeba uważać żeby za mocno nie wstrząsać, gdyż znowu możemy zmętnić cały płyn.

Wczoraj tworzyłem kolejną porcję liquidu i.... jest dobrze :D . Smak jest słodszy od samej bazy więc śmiało można jeszcze doprawić go bitter wizard'em. Ale zapach :) - mi odpowiada, chociaż ma w sobie bardzo dużo z herbaty, yerba mate.

Czekam teraz na kolejne absoluty - ten jest ok, ale wymaga trochę cierpliwości.
Awatar użytkownika
By tadziakali
#328652
Witajcie. Pyszny smaczek tytoniowy na absolucie udało mi się namieszać. W końcu zacząłem notować proporcje. Absolut wymieszany jak parę postów wyżej tj,

-PG 25 g
-maltol 1g
-absolut 2g

Na dychę bazy 4 kr mieszanki, tyle samo MELLOW SUNSET. Kolejne aromaty to: MAXX-BLEND, DARK VAPURE i 7LEAVES ULTIMATE po 2 kr.
Pyszne i tyle. Dawno tak dobrej samoróby nie smakowałem. Znajomemu, który pali tytoniowe gotowce również posmakował.
By maniak
#379788
Jedna sprawa mnie zastanawia w tym temacie. Kilka osób pisało, że mieszanka wychodzi im mętna. W moim przypadku:
- absolut jest klarowny (bardzo ciemny i gęsty ale klarowny, przejrzysty)
- roztwór 10ml PG z około 1g etylomaltolu i 2 kroplami absolutu długo się mieszał - około 1,5 doby były widoczne kryształki etylomaltolu (wstrząsany co jakiś czas oczywiście) - był oczywiście zabarwiony (dokładnie trudno mi określić kolor bo mieszałem w ciemnej a trzymam teraz w nieprzejrzystej butelce) ale cały czas był klarowny i przejrzysty.
- baza po dodaniu roztworu absolutu z etylomaltolem i PG (około 1 kropli na ml) zyskuje lekkie zabarwienie ale cały czas jest klarowna.
W żadnym z powyższych przypadków nie zaobserwowałem by roztwór zmętniał.
Awatar użytkownika
By vincent
#380143
reed pisze:Ethylmaltol rozpuszcza sie w podgrzamym glikolu/bazie.
Wtedy proces postepuje bardzo szybko.


reed teleTapatycznie

Dokładnie - wystarczy do mikrofali włożyć na 4-5 sek na 100% (buteleczkę 10ml), wyciągnąć, potrząsnąć i pięknie mamy rozpuszczone.
Awatar użytkownika
By Kriss
#381238
maniak pisze:Jedna sprawa mnie zastanawia w tym temacie. Kilka osób pisało, że mieszanka wychodzi im mętna. W moim przypadku:
- absolut jest klarowny (bardzo ciemny i gęsty ale klarowny, przejrzysty)
- roztwór 10ml PG z około 1g etylomaltolu i 2 kroplami absolutu długo się mieszał - około 1,5 doby były widoczne kryształki etylomaltolu (wstrząsany co jakiś czas oczywiście) - był oczywiście zabarwiony (dokładnie trudno mi określić kolor bo mieszałem w ciemnej a trzymam teraz w nieprzejrzystej butelce) ale cały czas był klarowny i przejrzysty.
- baza po dodaniu roztworu absolutu z etylomaltolem i PG (około 1 kropli na ml) zyskuje lekkie zabarwienie ale cały czas jest klarowna.
W żadnym z powyższych przypadków nie zaobserwowałem by roztwór zmętniał.

A czy próbowałeś dodać do bazy absolutu BEZ etylomaltolu..? Wychodzi lekko mętnawy, lekko, ale dość, żeby go nie nazwać klarownym. :)
Awatar użytkownika
By zum666
#381362
tadziakali pisze:Absolut wymieszany jak parę postów wyżej tj,
-PG 25 g
-maltol 1g
-absolut 2g


Tadziakali,
czy Ty naprawdę dajesz całe 2 gramy absolutu !??? Z tego to można czopki robić, a nie aromat...
Nie dziwię się wcale, że niektórym wychodzi czarna maź *LOL*

Przygotowałem coś takiego:
- 10 ml rozpuszczalnika (12 mg nikotyny, 25% gliceryny, na bazie propylene glycol)
- 2 krople Absolutu VIRGINIA TOBACCO
- 10 kropel etylomaltolu (5 g rozpuszczone w 20 ml spirytusu 95%)

Uzyskałem taki kolor mieszanki:
Obrazek
Nie wiem jeszcze jak smakuje, możliwe też, że dałem za mało maltolu.
Awatar użytkownika
By Aeropuff
#381370
zum666 pisze:Nie dziwię się wcale, że niektórym wychodzi czarna maź *LOL*

Przygotowałem coś takiego:
- 10 ml rozpuszczalnika (12 mg nikotyny, 25% gliceryny, na bazie propylene glycol)
- 2 krople Absolutu VIRGINIA TOBACCO
- 10 kropel etylomaltolu (5 g rozpuszczone w 20 ml spirytusu 95%)

Uzyskałem taki kolor mieszanki


Nie bój, nie bój - po tygodniu i z 2 kropel absolutu powinieneś zobaczyć czarną wytrąconą warstewkę ;)
By maniak
#381551
Aeropuff pisze:Nie bój, nie bój - po tygodniu i z 2 kropel absolutu powinieneś zobaczyć czarną wytrąconą warstewkę ;)

Mnie się nic nie wytrąciło (a tydzień to na pewno już minął...).
By maniak
#384110
Nie jak sama baza bo jest zabarwiony. Ale zmętnienia nie zaobserwowałem (ani wytrącania się osadu).
Awatar użytkownika
By Kriss
#385538
Poddaję się...
Nie mam pojęcia, czemu u Ciebie jest klarowny a u mnie nie, do głowy przychodzi mi jedynie to, że dodatek etylomaltolu jakoś powoduje tę klarowność. U mnie na początku płyn jest mocno zmętniały, potem wytrąca się obrączka osadu na ściankach, a liquid nieco zyskuje na klarowności, no ale nadal mu do niej trochę daleko.
Również 2kr/10ml bazy...

Może przysłać Ci próbkę..?
By marcink
#385548
Też mi się wydaje,że maltol niejako wpływa na klarowność mieszanki absolutu z bazą.O smaku nie wspominam,ponieważ zmienia się zupełnie.Cały absolut mam zmieszany z maltolem oraz bazą jako koncentrat.Stężenie jest mocne,więc r-r ma brunatne zabarwienie,niemniej jednak jest przejrzysty.Natomiast bez dodatku maltolu,mieszanka była nieprzejrzysta.Nie mam już niestety przykładu do zdjęcia.W obydwóch przypadkach,w odstanej mieszance widocznie zaznaczona cieniutka linia wytrąconego absolutu na powierzchni.
Poniżej fotka poglądowa mojej butelczyny absolut+maltol+spiryt+baza :)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
By maniak
#385551
Kriss pisze:Poddaję się...
Nie mam pojęcia, czemu u Ciebie jest klarowny a u mnie nie, do głowy przychodzi mi jedynie to, że dodatek etylomaltolu jakoś powoduje tę klarowność. U mnie na początku płyn jest mocno zmętniały, potem wytrąca się obrączka osadu na ściankach, a liquid nieco zyskuje na klarowności, no ale nadal mu do niej trochę daleko.
Również 2kr/10ml bazy...

Może przysłać Ci próbkę..?

Myślę, że nie ma potrzeby. Sam się zacząłem teraz zastanawiać - może tam rzeczywiście jest jakaś otoczka osadu? Trzymam w ciemnej butelce szklanej więc trudno dokładnie ocenić a przelewać tylko po to by sprawdzić to mi się nie chce, szczególnie że nawet gdyby ten osad był, to taki niewielki mi nie przeszkadza.
Widzę jeszcze dwie różnice pomiędzy moim przypadkiem a tu wspomnianymi:
- nie używam bazy, tylko glikolu więc w moim "aromacie" umieszanym na bazie absolutu nie ma nikotyny
- nie dodaję alkoholu
Może te czynniki na to wpływają?
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.