EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By krawatos
#820846
Dojrzałem do boxa i postanowiłem zrobić go samemu. Możliwe, że cel przerośnie moje możliwości, lecz muszę spróbować.
Jestem totalnie zielony i nie mam pojęcia o drewnie i jego obróbce.
Póki co mam do dyspozycji klocek suchego, lipowego drewna, dremel i piłę :) Jak wykonujecie przestrzeń na flaki w litym drewnie? Frezem, dłutem, a może jeszcze inaczej? Lipa to dobry materiał do boxa czy nadaje się tylko do treningu?
Pytań oczywiście mam więcej i będę je zadawał w miarę postępu prac. Mam nadzieję, że nie narażam się tym tematem na drwiny i śmieszność ;)
By jaro19591
#820888
Ja używałem freza palcowego. Lipa to raczej materiał na rzeźbę artystyczną, jest bardzo miękkim drewnem.
Awatar użytkownika
By krawatos
#820919
Coś tak czułem, że lipa to lipa. Dzięki, będę szukał twardszego drewna.
By jaro19591
#820936
Kawałki ciekawego drewna można kupić w sklepach dla "nożowników".
Awatar użytkownika
By krawatos
#820951
W sklepach dla nożowników faktycznie drewno jest cudne. Juz sobie zamówiłem kawałek stabilizowanego czeczota pod DNA20D. Zanim dotknę czeczota potrenuję na tej lipie, a potem na jakimś twardym drewnie i wsadzę tam kisa. Oczywiście wstawię zdjęcia z faz produkcyjnych licząc na konstruktywną krytykę ;)
Awatar użytkownika
By seth13
#821083
Jak najbardziej, trenuj nawet na lipce. Stare gazdy powiedza ze i scyzoryk wystarczy, ale czasy ida do.... I potrzeba wiekszej bazy sprzetowej i szlifierki na pewno tu ulatwia a do wybebeszania to bym pokusil sie o wiertarke stolowa lub chociarz stojak do klasycznej i imadlo. A gdybys poprosil tampona o tips triki to napewno cos byporadzil
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By krawatos
#821096
O stojak do wiertarki to jest genialna myśl. Będę musiał zrobić jakąś własną prowizorkę do tego. To faktycznie pomoże dość precyzyjnie operować frezem. Rady tampona cenniejsze niż golden madron, ale nie chcę mu głowy zawracać takimi amatorskimi pytaniami :) Te pierwsze wskazówki już mi pomogą w dłubaniu. Lipy mam gdzieś na 8 boxów więc będą wióry lecieć. Cenne wskazówki to frez, trening w lipie i uchwyt do wiertarki. Właśnie takich porad było mi trzeba ;)
Awatar użytkownika
By krawatos
#842454
Niestety wiertarka, nawet szybka okazuje się zbyt wolna. Do otworu w litym drewnie musi być frezarka. Chylę czoła naszym specjalistom od drewniaków, teraz wiem ile pracy i narzędzi jest potrzebne. Okazało się, że nawet na trening w lipie jestem za cienki.
Nie poddałem się jednak i robię drewniaka w trochę prostszy sposób. Kupiłem drewnianą skrzynkę i powoli dostosowuję ją do kisa i 18350. Baterie będę miał pewnie w przyszłym tygodniu więc pozostało mi trochę czasu na dopieszczenie szczegółów.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By krawatos
#853864
Uff... udało mi się skończyć moją power mydelniczkę :mrgreen:
Wiele się nauczyłem i już jestem gotowy na następnego drewniaka. Wiem gdzie popełniłem błędy i jak ich uniknąć. Jak olejować i lakierować drewno, a przede wszystkim, że mierzymy dwa razy, a wiercimy lub tniemy raz :roll:
Klapkę zrobiłem na zawiasie z dłuższego magnesu neodymowego którego łożyskiem jest drugi, który trzyma się w obudowie. Pomysł zaczerpnięty stąd

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Muszę przyznać, że niezmiernie przyjemnie jest chmurzyć z dzieła rąk własnych *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By sierran
#853896
Śliczny :) aż zrobiłeś Mi ochotę i jak wrócę to biorę się za swojego Boxa :3

Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalk 4
By amsaw
#853935
Gratulacje! W środku schludnie, z zewnątrz całkiem przyzwoicie :D
*winko*
By edwa.gd
#853941
No ładniutko wyszło. Podoba mi się na ostatnim zdjęciu ten efekt jakby przypalonego drewna. Naprawdę gratki :).
By Sagerrak
#854067
Jak patrzyłem na zdjęcia skrzynki, to nie myślałem, że tak ładnie Ci wyjdzie. Gratuluję.
Awatar użytkownika
By spinalion
#854070
Piękna robota. Myślę,że przy kolejnym boxie upchasz 2x 18650 przy tych samych wymiarach ;)
Awatar użytkownika
By krawatos
#854153
Dzięki ;) Faktycznie w to pudełko weszłyby 2 batki 18650. Mogę tą mydelniczkę nazwać pomocą naukową, bo dzięki niej już wiem jak upchać więcej w mniejszych gabarytach. Teraz czeka mnie zakup małej frezarki, która i tak się kiedyś przyda w domu i spróbować dlubać w litym drewnie. Wiem, że jeszcze muszę się sporo nauczyć zanim wyjmę z pudełka dna20, które teraz cierpliwie czeka na drewniane wdzianko. Jeszcze jeden box z kisem, a potem już robienie boxa moich marzeń ;)
Awatar użytkownika
By pendzik
#854158
bardzo fajnie wygląda na oko faktyczne 18650 do takich kształtów ma sens

wysłane z Terry ku chwale Imperatora za pomocą licencjonowanego astropaty
Awatar użytkownika
By ElCzupakabra
#854159
Bardzo fajny drewniaczek! Gratulacje!
Awatar użytkownika
By krawatos
#854366
ElCzupakabra jestem lata świetlne za tobą, ale dzięki ;) Jak widzisz twoja klapka na zawiasie bardzo mi przypasowała.
Awatar użytkownika
By ElCzupakabra
#856476
Cieszę się, że wykorzystałeś pomysł na obrotową klapkę :)
Podoba mi się twój patent z wykorzystaniem gotowego pudełka i przycięcie z niego boxa. Tak jak już było wspominane w tym temacie - następny pewnie będzie na 2x18650 gęściej upakowany. Patrząc na tego drewniaczka z niecierpliwością będę czekał na kolejne produkcje od Ciebie!
Powodzenia!
Awatar użytkownika
By krawatos
#857128
Najpierw poodkręcałem wszystkie zawiasy i zaczep. Przy pomocy brzeszczota odciąłem pudełko przy dnie aby mieściła się bateria na grubość czyli jakieś 20mm i na długość aby były dwie równe komory po około 36mm plus przegródka i zapas. Wkleiłem przeźroczystym distalem brakującą ściankę i juz miałem body. Potem przeszlifowałem na papierze ściernym powierzchnię po cięciu aby była gładka i równa. Wszystkie otwory czyli na gniazdo, włącznik i wyświetlacz zrobiłem dremelem z małym frezem. Sprężynki wyciąłem z koszyków na 18650. Klapkę zrobiłem z pokrywy pudełka i po wklejeniu odpowiednich magnesów, przeszlifowałem papierem wystające fragmenty i zaobliłem wszystkie rogi. Potem już tylko trzy warstwy lakieru pouliuretanowego i gotowe. W sumie nie było to trudne ;)
Awatar użytkownika
By krawatos
#857170
Tak jak piszesz, nic nadzwyczajnego, a cieszy :)
Dodam jeszcze, że użyte magnesy to cztery sztuki 6x6 i cztery 5x2 dzięki czemu trzyma mocno i nic się samo nie otwiera, a działa tak:
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2013, 18:49 przez krawatos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Superlux
#857178
krawatos pisze:Tak jak piszesz, nic nadzwyczajnego, a cieszy :)
Dodam jeszcze, że użyte magnesy to cztery sztuki 6x6 i cztery 5x2 dzięki czemu trzyma mocno i nic się samo nie otwiera, a działa tak:


Przyznam się bez bicia i złożę samokrytykę :lol: Wczoraj ....przez kilka sekund nabijałem się że ktoś chce zrobić moda ze szkatułki :mrgreen: .....ale później jak obejrzałem wszystko do końca to koparka trochę mi opadła.
Jeżeli to jest Twój pierwszy modzik na KIS-ie, jeżeli to pierwszy drewniak....to czapki z głów.

Naprawdę pięknie to wyszło, jestem pod nieustającym wrażeniem. Szacun :beer:




Pozdrówka
Awatar użytkownika
By krawatos
#1057625
nems pisze:Witam mozna u Pana kupic taka obudowe?

To pudełko kupiłem w sklepie z artykułami chińskimi. Kosztowało chyba 10 złotych ;)
By PaweL_
#1057819
Gratulacje idealnego wykonania :D
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.