EPF
Awatar użytkownika
By mir65
#792372
Barjavel pisze:Jak widać głowica i włącznik już na finiszu

Ale będzie można zamawiać płaską głowicę :?:
Awatar użytkownika
By Barjavel
#792373
mir65 pisze:
Barjavel pisze:Jak widać głowica i włącznik już na finiszu

Ale będzie można zamawiać płaską głowicę :?:


jest płaska ;)
czy chodzi o brak nacięć??
Awatar użytkownika
By Barjavel
#793708
Nowe wieści.
Nagrałem krótki filmik z włącznikiem w roli głównej.


Obrazek

-- [scalono] 24 cze 2013, 20:14:35 --

Obrazek

-- [scalono] 24 cze 2013, 20:15:08 --

Obrazek

-- [scalono] 24 cze 2013, 20:16:32 --

Obrazek

-- [scalono] 24 cze 2013, 20:17:15 --

Obrazek

-- [scalono] 24 cze 2013, 20:20:15 --

Obrazek

-- [scalono] 24 cze 2013, 20:21:21 --

Obrazek

-- [scalono] 24 cze 2013, 20:21:55 --

Obrazek

-- [scalono] 24 cze 2013, 20:22:37 --

Obrazek

-- [scalono] 24 cze 2013, 20:23:19 --

Obrazek

-- [scalono] 24 cze 2013, 20:24:06 --

Obrazek
Awatar użytkownika
By leemac
#793753
That looks like the motion is very smooth. Nice to see it has reverse thread locking ring, good work barjavel :)
Awatar użytkownika
By kowjack
#793785
Witam.

Jak na moje oko bardzo obiecujaco to wyglada , moje gratulacje :piwo

Pozdrawiam i powodzenia z zasilaniem -)
Awatar użytkownika
By daras25
#793886
Thaniell pisze:Co Wy macie z tymi spadkami ? :mrgreen: To jakaś nowa moda i obsesja ? :P

Bardziej jak grypa żołądkowa :wink:
Awatar użytkownika
By piehot
#793904
leemac pisze:How about MbB-22 (mod by barjavel)

good solution. i like it;)
Awatar użytkownika
By ekspres
#793911
Chętnie już bym się wpisał na listę zasilania GbB-22- bo wyjeżdżam za granice i nie wiem kiedy dopadnę internet żeby kupić te cudo.
Awatar użytkownika
By refurbished
#793913
No, trochę spadki napięcia się liczą ... Dla grzałki 1,0 Ohm :
V.......W
3,7 13,69
3,8 14,44
3,9 15,21
4,0 16,00
4,1 16,81
4,2 17,64

każde 0,1V to około 0,8 wata różnicy.
Czy naprawdę to nie ma znaczenia? I czy nie przekłada się na wrażenia z wapowania? No i najistotniejsze - chcemy grzać moda, czy grzałkę?

I tak jest wiele innych miejsc, gdzie tracimy więcej. Ale jeżeli można tracić mniej, czemu nie?

Nie wierzę w jakieś koszmarnie odbiegające wyniki pomiarów, jak patrzę na projekt.
daras25 pisze:
Thaniell pisze:Co Wy macie z tymi spadkami ? :mrgreen: To jakaś nowa moda i obsesja ? :P

Bardziej jak grypa żołądkowa :wink:
Będę bardziej dosłowny. Sraczka z tego powodu jest zdecydowanie przesadzona. :mrgreen:
Awatar użytkownika
By ZetMichał
#793923
@up
spadki napięcia w granicach 0,2V jak dla mnie nie mają znaczenia :)
a jadę na 0,7oma, więc różnica powinna być olbrzymia...
Awatar użytkownika
By refurbished
#793932
ZetMichał pisze:@up
spadki napięcia w granicach 0,2V jak dla mnie nie mają znaczenia :)
a jadę na 0,7oma, więc różnica powinna być olbrzymia...
Spadki napięcia będą, tego nie da się uniknąć.
Ale jeżeli akceptujesz 0,2V to czy zaakceptujesz kolejne 0,2 ... 0,4 ... 0,6 ?
Na pewno nie. Różnica byłaby zauważalna. Skopany projekt, jakieś nieudane połączenie i stan silnego wzburzenia gwarantowany.
Thaniell nie bez powodu pokazuje na swoich filmach pomiary rzeczywistych napięć, z i bez obciążenia. Ale raczej chińska masówka jest podejrzana o błędy niż nasze solidne produkty.
Mogę się mylić, inżynierem nie jestem.
Z powodów estetycznych zaakceptuję prostą stalową rurę bez wodotrysków, odrzucę migającą światełkami i puszczającą bańki aluminiową "oryginalną kopię autentycznej podróbki". Choćby nawet spadki napięcia były większe.
Awatar użytkownika
By Bazyloss
#793969
Thaniell pisze:Co Wy macie z tymi spadkami ? :mrgreen: To jakaś nowa moda i obsesja ? :P


skoro mogę mieć z małymi spadkami, to czemu nie ? -a tak serio, to jak chcę też pod opcję z kick'iem i wolałbym, aby nie musiał zbytnio nadganiać

0,2v spoko, 0,4v - już nie
Awatar użytkownika
By Shadow
#794232
Eh... Spadki, spadki, spadki. Poczekajcie na całokształt i testy, bo prototyp ma wpaść w ręce Thaniella podobno. Przy JM czy Caraveli nikt nie dostawal takiego bzika, a tu niezmiennie - spadki, spadki, spadki :twisted:. Włącznik ma konkretne mosiężne "śruby", a nie jakąś pierdzącą blaszkę ze stycznika więc nie sądzę żeby nam W czy V stadami uciekały :mrgreen:. Dajmy Barjavelowi czas na dopracowanie moda, a później kto złapie będzie zacieszał miche ;)

P.S. @Barjavel przewidujesz opcje "zhybrydowania" GbB 22 i tej rurki? Jakimś dolnym custom cap'em do gienka na ten przykład?
Awatar użytkownika
By refurbished
#794323
Shadow pisze:Eh... Spadki, spadki, spadki. Poczekajcie na całokształt i testy, bo prototyp ma wpaść w ręce Thaniella podobno. Przy JM czy Caraveli nikt nie dostawal takiego bzika, a tu niezmiennie - spadki, spadki, spadki :twisted:. Włącznik ma konkretne mosiężne "śruby", a nie jakąś pierdzącą blaszkę ze stycznika więc nie sądzę żeby nam W czy V stadami uciekały :mrgreen:. Dajmy Barjavelowi czas na dopracowanie moda, a później kto złapie będzie zacieszał miche ;)

P.S. @Barjavel przewidujesz opcje "zhybrydowania" GbB 22 i tej rurki? Jakimś dolnym custom cap'em do gienka na ten przykład?

Również nie obawiam się spadków. Pomiary udowodnią, czy miałem rację.
Custom cap - idealny pomysł, ale to by musiało być razem z pinem plusowym gienka skumane w sposób dający możliwość nie dość że rozkręcenia, ale jeszcze regulacji wysokości pina od strony baterii. Najlepiej jakby nie było trzeba wymieniać tuby, bo pin na pewno wyszedłby krótszy. Tylko, że to w zasadzie będzie już nowy gienek. :P

Uprzedzając nieuniknione - podejrzewam, że Barjavel ma kilka asów w rękawie, i po dopieszczeniu -20- na cnc kolejne będą zasilanie -20- i wtedy hybrydy.
Pażywiom, uwidim.
Awatar użytkownika
By Barjavel
#794399
Spadki napięcia.... temat rzeka, jak dostane prototyp to poleci na testy do kolegów z forum.
Podrzucę nową fotkę świeżo dostarczoną przez mistrzów tokarstwa

Obrazek

Wieczorkiem dostanę foto w lepszych rozdzielczościach. I muszę powiedzieć że mnie sie podoba. Ale sprawa wizualna jest tak indywidualna że nie każdemu musi ;)


Co zaś się tyczy hybrydy ..... cóż już jakieś pracę trwają. Tak dla podgrzania atmosfery
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By Bazyloss
#794459
trzymam kciuki, jak na razie to wizualnie super, zakładam, że obsługa też, mam nadzieję, że nie przegapię listy jak to zwykle u mnie bywa :)
Awatar użytkownika
By EdwartS
#794566
Barjavel pisze:Spadki napięcia.... temat rzeka, jak dostane prototyp to poleci na testy do kolegów z forum.
Podrzucę nową fotkę świeżo dostarczoną przez mistrzów tokarstwa

Obrazek

Wieczorkiem dostanę foto w lepszych rozdzielczościach. I muszę powiedzieć że mnie sie podoba. Ale sprawa wizualna jest tak indywidualna że nie każdemu musi ;)


Hejka, no mi osobiście tuba z pierscieniami jakiś nie pasi :-/ do tego jeszcze jak wyjdzie 350 to jakoś taki przesyt czuję, no ale o gustach się nie dyskutuje ;-) reszta jak najbardziej ok, osobiście pierścień blokujący bym zagęscił tymi wcięciami. Ot takie moje odczucia ... Reszta gicio fajnie wyszło... Pozdrawiam

Wyskrobane na Tapatalk... ;-)
Awatar użytkownika
By slawas2
#794586
Z tymi pierścieniami to coś innego, wyróżniającego się z pośród innych tub. Dla mnie bomba.
Awatar użytkownika
By kowjack
#794593
Witam.

Takie jest tez i moje zdanie , nikt nie ma pretekstu aby moc porownac do caraweli , mankosa , JM , czy tez innego moda .
jest wyrazisty bo inny , a to czy sie podoba czy nie jest to juz tylko kwestia gustu :-) A o gustach sie nie ................:-)

Pozdrawiam i gratuluje :-)
Awatar użytkownika
By EdwartS
#794595
Pytanie kiedy testy ? ;-) Może Daniel się wypowie...na YT, i lista pęknie w szwach -:)

Wyskrobane na Tapatalk... ;-)
Awatar użytkownika
By nike21
#794621
Barjavel, a powiedz, ten pierścień blokujący to celowo ma większą średnicę czy docelowo będzie się licował z tubą?

jeśli mogę wyrazić swoje zdanie to chyba ładniej by wyglądał jakby się licował...
By m@tt
#794628
kowjack pisze:Witam.

Takie jest tez i moje zdanie , nikt nie ma pretekstu aby moc porownac do caraweli , mankosa , JM , czy tez innego moda .
jest wyrazisty bo inny , a to czy sie podoba czy nie jest to juz tylko kwestia gustu :-) A o gustach sie nie ................:-)

Pozdrawiam i gratuluje :-)


Dokładnie o gustach się nie dyskutuje ale jak dla mnie wygląda świetnie :D
Barjavel gratuluję pomysłu i talentu :)
By Parownik CM
#794636
No, mnie sie z pierscieniami jeszcze bardziej podoba. A co tam, po prostu piekny! Gdyby tak sie jeszcze dalo taki pierscionek na GbB 22 wsadzic
to by byl dopiro komplecik, palce lizac!!!
Awatar użytkownika
By leemac
#794639
I really like what I've seen so far. The rings definitely set it off from the rest. Well done barjavel. Very smart :) and that hybrid concept is just "WOW" I love it.
Awatar użytkownika
By Wąski
#794661
EdwartS pisze:osobiście pierścień blokujący bym zagęscił tymi wcięciami. Ot takie moje odczucia...
A ja bym rozrzedził... *SMOKEKING*

nike21 pisze:jeśli mogę wyrazić swoje zdanie to chyba ładniej by wyglądał jakby się licował...
Też bym wolał zlicowany, ale z drugiej strony nie będzie siem sturlowywał ze stołu... :lol:
Awatar użytkownika
By Barjavel
#794671
Wąski pisze:
nike21 pisze:Barjavel, a powiedz, ten pierścień blokujący to celowo ma większą średnicę czy docelowo będzie się licował z tubą?

jeśli mogę wyrazić swoje zdanie to chyba ładniej by wyglądał jakby się licował...

Też bym wolał zlicowany, ale z drugiej strony, nie będzie siem sturlowywał ze stołu... :lol:



Fakt, to jeden z powodów - system nie turlający :lol: :lol:

Początkowo miał byc 22mm jak rura, ale przy tej samej średnicy był nie ergonomiczny w użyciu, słabo sie odkręcało, po prostu mało wygodny więc został zwiększony o 1mm, i tak zostanie ;)

Co do testów - nie wiem dokładnie ile sztuk dostanę ale sądzę że cztery. testerzy są już wybrani i oczywiście to nie tajemnica. Polecą do Thaniella, Pol`a, i do kol. Refurbished.
Zostało tylko zgrać długości tub, ale to jak osobiście będę z akumulatorami i kickiem u tokarzy.
Awatar użytkownika
By kowjack
#794672
Witam .

Albo ja liczyc nie umiem , albo naliczylem 3 dobrze dobranych testerow :-) . Niech bedzie , tez przetestuje :-) ( sorki zarcik )

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By szymon2626
#794678
Zaczyna mi się podobać :D
Tuba jak tuba, bo mosiądz lubię tylko na pinach :P Ale fajne wygląda przycisk. Bardzo podobnie jest w modzie Pulse by RM. Myślę, że przyjemnie się będzie używać :wink:
Awatar użytkownika
By Barjavel
#794683
kowjack pisze:Witam .

Albo ja liczyc nie umiem , albo naliczylem 3 dobrze dobranych testerow :-) . Niech bedzie , tez przetestuje :-) ( sorki zarcik )

Pozdrawiam


nie ukrywam że i ja chętnie potestuję ;)

-- [scalono] 25 cze 2013, 21:21:28 --

Podrzucam obiecane fotki zasilania

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By pol
#794706
szymon2626 pisze:...Ale fajne wygląda przycisk. Bardzo podobnie jest w modzie Pulse by RM. ...

Może i podobnie wygląda, ale włącznik w "Mod by Barjavel" jest chyba pierwszym takim rozwiązaniem konstrukcyjnym.
Awatar użytkownika
By szymon2626
#794726
pol pisze:Może i podobnie wygląda, ale włącznik w "Mod by Barjavel" jest chyba pierwszym takim rozwiązaniem konstrukcyjnym.


Nie wiem czy pierwszym, ale na pewno się różni, między innymi że w Pulse nie ma izolatora. Dlatego napisałem, że jest tylko podobny :wink:
Awatar użytkownika
By Wąski
#794729
hajdass pisze:Barjavel lepiej listę zakładaj bo już się doczekać nie mogę ;)

Tak, tak! Dawaj listę, a potem jedź na te wczasy, a my będziemy czekać... :beer:
Awatar użytkownika
By pol
#794732
szymon2626 pisze:
pol pisze:Może i podobnie wygląda, ale włącznik w "Mod by Barjavel" jest chyba pierwszym takim rozwiązaniem konstrukcyjnym.


Nie wiem czy pierwszym, ale na pewno się różni, między innymi że w Pulse nie ma izolatora. Dlatego napisałem, że jest tylko podobny :wink:

Jak jest zrobiony pin minusowy w Pulsie?
Awatar użytkownika
By jsakic19
#794749
To na pewno zdjęcia nie jakieś wizualizacje ;) Bardzo Dobra robota, teraz czas na testy :)
Awatar użytkownika
By pol
#794752
szymon2626 pisze:Nie wiem, czy to dobre miejsce, ale tu masz całą recke tego moda :

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... -oLUAzxlOw

Zobacz http://www.youtube.com/watch?v=UR-s_GgII1I
w 8 minucie zobaczysz o czym mowa.
Pulse by RM Mods ma tradycyjną konstrukcję włącznika.

Dodatkowo "radełkowanie" blokady w Pulse spełnia tylko jedną funkcję - ergonomiczną.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.